Дизайн маленького саду

Пам’ятаєте, маленький, та віддалений… а значить, навіть невелику присадибну ділянку можна зробити привабливою і, хоча б візуально збільшити її площу. Щоправда, це вдасться, якщо грамотно виконати ландшафтний дизайн маленького саду.

Дизайн маленького саду

Доріжки, що йдуть у нескінченність

Наша компанія вже протягом багатьох років робила подібні перетворення не тільки у Львові, а й за містом. В результаті навіть дизайн дачних ділянок, які, як відомо, не можуть похвалитися великим простором, перевершив очікування замовників. Адже при правильній організації саду, висаджуванні чагарників та квітів навіть на скромній території ми створюємо справжнє диво. Ландшафтний дизайн саду починаєте не з рослин, а з … доріжок. І на скромній по території ділянці не можна прокладати рівні проходи з бордюрами з обох боків. Зате легкий вигин чи звуження до кінця стежки ілюзорно збільшить простір. Є ще один принцип, що дозволяє візуально збільшити садову ділянку. Чергування вузького та широкого мощення у напрямку кордонів візуально розширять двір. Такий спосіб розбиття території – безпрограшний варіант на вузькому обійсті.

«Таємна» огорожа маленького саду

Дизайн маленького садуОднотонний закритий паркан створює відчуття замкнутого простору. Але можна пофарбувати його по секціях у різні кольори, і ділянка стане не тільки веселішою, а й оптично більшою. Прозора сітка-рабиця лише територіально розмітить Ваше подвір’я. Споглядання ж чужих недоглянутих ділянок крізь неї, погодьтеся, зовсім недоречно, якщо дизайн маленького саду на улюбленому обійсті зроблений з душею та розумом.

Отже, треба відгородити «мух від котлет», і зі свого боку «закрити» непривабливий краєвид. Зробити це можна за допомогою чагарників, висаджених на периметрі двору. Чим довше живоплот створити, тим краще. Для цього чудово підійдуть такі рослини:

  • спірея (наречена);
  • перстач чагарниковий;
  • барбарис;
  • кизильник і т.ін.

Чим менша площа присадибної ділянки, тим ретельніше декоруйте паркан!

Не претендуючи на скромну площу горизонтальної поверхні ділянки, ці рослини не тільки заповнять вертикальний простір, але й сховають Ваш сад від чужих очей та непотрібних споглядань непривабливих територій.

Віконно-аркова ілюзія та реальність

Дизайн маленького садуВідмінним способом «розсунути» простір є облаштування арок при хеджуванні (так називають вертикальні рослинні бар’єри). У глухому паркані можна організувати “вікно” – вирізати прямокутну або аркову частину (якщо з такого “віконця” є на що подивитися).

В крайньому випадку можете просто схитрувати – намалювати на огорожі цікавий вид із вікна. Така «садова фреска» прикрасить дизайн маленького саду та городу, якщо зроблена на межі цих ділянок.

Колір – усьому голова

Звичайно ж, навіть на маленькій садовій ділянці має бути газон, полив і косовець якого необхідно робити регулярно. На зеленому фоні ближче до будинку висаджують яскраві рослини інтенсивних гарячих квітів – жовтого, помаранчевого, червоного.

Дизайн маленького садуНа периферії невеликого двору розбивають клумби із холодним відтінком квітів – білим, синім, блакитним. Якщо минулого року якесь дерево (або велика гілка) потрапили під спил, не поспішайте засмажити на ньому шашлики. Краще викладіть його біля межі саду, і висадіть перед ним невисокі яскраві бордюрні квіти: чорнобривці, гвоздику навіть декоративну капусту.

Такі «древо-квіткові» точкові невеликі «плями» теж допоможуть візуально збільшити розмір саду, та й виглядають ці «міні-клумби» дуже оригінально. Регулярно виробляючи обрізку дерев і кущів, Ви зменшите затінення саду, а значить, усім зеленим «гостям» буде від цього тільки краще.

Якщо ви хочете красиво оформити свій сад, замовте ландшафтний дизайн у нашій компанії.