Міні рулонна черепиця має ширину 50 см, а довжину 5 м. Завдяки невеликим розмірам матеріал відрізняється малою вагою та простотою монтажу. В основі лежить армоване склополотно. З зовнішнього боку рулону нанесено кольорове базальтове посипання, що забезпечує естетичний вигляд, захист від ультрафіолетових променів.
Знизу матеріалу знаходиться легкознімна силіконізована плівка, яка захищає бітумний шар, що самоклеїться.
Матеріал призначається для влаштування одношарового декоративного покрівельного рішення на малих скатних дахах. Наприклад, на верандах, альтанках, навісах тощо. Монтаж матеріалу здійснюється на суцільний дерев’яний підлогу при куті нахилу покрівлі від 3 до 60 градусів.
Необхідні інструменти
Для проведення монтажних робіт будуть потрібні наступні інструменти:
- ніж для нарізування матеріалу;
- прикочувальний ролик;
- олівець;
- будівельний рівень;
- рулетка;
- покрівельний молоток;
- йоршені цвяхи;
- захисні рукавички;
- щітка для очищення основи;
- мастика;
- шпатель;
- шнурка відбиття.
Як стало зрозуміло, для монтажу не потрібно купувати дорогі інструменти та обладнання. Для проведення робіт достатньо стандартного набору будівельника.
Підготовка основи та матеріалу
Підстава для монтажу міні рулонної черепиці має бути суцільною, рівною, сухою, очищеною від будівельного сміття та пилу. Для цього завдання можна використовувати вологостійкі плити ОСП-3 або фанеру підвищеної вологостійкості ФСФ. Для кращої адгезії черепиці з останнім типом основи необхідно здійснити попередню обробку бітумним праймером.
Для правильного сходження води встановити карнизні та торцеві планки по всьому периметру покрівлі. Вони фіксуються механічним способом розбіжність йорженими цвяхами з кроком 12-15 см.
Після цього виконати виміри основи та нарізати рулонну черепицю необхідних розмірів.
Монтаж на основній поверхні покрівлі
Покрокові дії:
- Для забезпечення монтажу поздовжнього перехльостування матеріалу підрізати антиадгезійну плівку зі зворотного боку по лінії центру вздовж усього полотна.
- Для монтажу черепиці на торцеву планку підрізати антиадгезійну плівку, відступивши від початку смуги 15-20 см.
- Дати підготовленим рулонам розкатаним відлежатися на рівній горизонтальній поверхні, щоб виключити утворення хвиль на змонтованій покрівлі. Перед монтажем скрутити їх для зручності транспортування.
- Частково зняти захисну плівку з початку полотна, залишивши заклеєним місце нахилу на торцеву планку.
- Розкачати матеріал паралельно карнизному звису, акуратно забираючи антиадгезійну плівку з верхньої половини рулону. При приклеюванні стежити, щоб між черепицею та основою не виникало повітряних бульбашок.
- Зафіксувати непроклеєну частину на торцевій планці. Додатково ця ділянка обробляється мастикою. Товщина її шару має бути не більше 1 мм.
- Аналогічно монтувати черепицю на карнизну планку.
- Закінчивши приклеювання першої смуги, здійснити її механічну фіксацію покрівельними цвяхами вздовж верхнього краю полотна. Кріплення виконується з кроком 10-15 см, поперемінним відступом від краю 2/4 см.
- Аналогічно укласти наступне полотно з поздовжнім перехлестом 10 см до змонтованої смуги. Завдяки попередньому підрізуванню антиадгезійної плівки під час монтажу полотна місце перехльосту з нижчим матеріалом і планками залишається закритим.
- Місце поперечного перехльостування та зіткнення з торцевою планкою обробити мастикою, акуратно притиснути полотно.
- Для уникнення формування здуття та повітряних бульбашок прокатати приклеєну смугу прикаточним роликом.
- Виконати механічну фіксацію змонтованого полотна йорженими цвяхами.
- Для правильного формування поперечного перехльостування підрізати на 45 градусів нижній кут верхнього полотна. Розмір фрагмента, що обрізається, становить 10 на 10 см.
- Ширина поперечного перехльостування полотен дорівнює 15 см. Його теж потрібно обробити бітумною мастикою, зверху приклеїти рулонну черепицю.
- Прокатати місце поперечного перехльостування прикаточним роликом.
- Відстань між поперечними перехльостами сусідніх полотен має бути не менше ніж 50 см.
Монтаж конькових елементів
Покрокові дії:
- Виконати розмітку лінії конькових елементів за допомогою шнурки-відбивання.
- У зоні укладання матеріалу нанести бітумну мастику тонким шаром. Ширина смуги становить щонайменше 15 див.
- Ширина черепиці для ковзанів має бути не менше 30 см. Приклеїти полотно на мастику з перехлестом через коник даху по лінії середини конькового елемента.
- Виконати механічну фіксацію матеріалу йоршеними покрівельними цвяхами (по 2 кріплення на кожну сторону).
- Наступне полотно укладається на змонтоване з перехлестом місця механічної фіксації нижнього елемента. Ширина стику полотен складає 20 см.
- На ділянку перехльостування нанести бітумну мастику.
- Прокатати змонтований елемент прикочувальним роликом.
- За наявності ребер на покрівлі, їх елементи монтуються аналогічним способом.
Монтаж міні рулонної черепиці на цьому закінчено. За дотримання всіх правил укладання вона прослужить не менше 15 років.