ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ РУЛОННОЇ ЧЕРЕПИЦІ

Що являє собою рулонна черепиця

Завдяки тому, що матеріал є самоклеючим, його укладання не потребує додаткових професійних навичок в покрівельних роботах. Все виконується швидко та просто. На звороті упаковки матеріалу знаходиться інструкція по застосуванню, слідуючи якій можна легко здійснити самостійний монтаж.

Самоклеючий шар матеріалу захищений спеціалізованою антиадгезійною плівкою.

З зовнішнього боку матеріал покритий кольоровим базальтовим посипанням з малюнком. Вона захищає його від впливу ультрафіолетових променів.

Для створення реберних пар та примикань компанія Техноніколь випустила коньково-ендовний килим.

З внутрішнього боку матеріалу самоклеючий шар захищений антиадгезійною плівкою. Він теж покритий кольоровим базальтовим посипанням, але без малюнка. Вона захищає матеріал від агресивного впливу УФ-променів.ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ РУЛОННОЇ ЧЕРЕПИЦІ

Підготовчі роботи

Потрібні такі інструменти:

  • вимірювальний пристрій;
  • шнурка-відбивання;
  • рукавички;
  • молоток;
  • покрівельні йоржені цвяхи;
  • прикочувальний гумовий ролик;
  • металевий шпатель;
  • ніж зі змінними лезами;
  • олівець;
  • бітумна мастика Фіксер із пістолетом.

Монтаж здійснюється на суцільну, вирівняну, суху основу, очищену від сміття, бруду та пилу. Як нього можна використовувати ОСП-3 або фанеру ФСФ.

При температурі навколишнього повітря +10 … +15 градусів для кращої адгезії рекомендується додатково обробити поверхню за допомогою бітумного праймера.

Заміри покрівельної основи

Перед монтажем проводимо необхідні заміри покрівельної основи:

Вимірюємо ширину ската покрівлі, його довжину та діагоналі, а також відстань між прохідними елементами димоходів та вентиляції.

Виробляємо виміри ребер та ковзанів. Заміряємо зону розжолобка.

Монтаж планок

Для забезпечення правильного стоку води здійснюємо монтаж карнизних планок:

  1. Приміряємо елемент до основи, вирівнюємо її щодо поверхні.
  2. Молотком або кернером робимо розмітку планки для подальшої зручності її монтажу до основи. Відстань між отворами має становити 12-15 см, виконаних врозбіг.
  3. Розмітивши планку, здійснюємо її монтаж до покрівельної основи. Отвори, що виходять, забиваємо йоршеними цвяхами. Слідкуємо за тим, щоб їх капелюшок лягав на планку рівно, не викривлявся.
  4. У разі виникнення внутрішнього кута на покрівлі робимо підрізування планки вздовж її довжини. Загинаємо краї згідно з геометрією основи і кріпимо до поверхні. Аналогічно здійснюємо кріплення наступного ряду планки.

Монтаж торцевих планок:

  1. На місце монтажу наносимо тонким шаром мастику для створення кращої герметизації елементів. Поступово розподіляємо її з основи.
  2. Встановлюємо торцеву планку на оброблену основу.
  3. Вирівнявши планку на площині, робимо отвори та здійснюємо механічне кріплення. Відстань між цвяхами становить 12-15 см, виконується розбіжно.ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ РУЛОННОЇ ЧЕРЕПИЦІ

Примикання до труби

Для здійснення герметизації димових та вентиляційних труб робимо викрійку з коньково-ендовного килима:

  1. Виробляємо розмітку на матеріалі. За допомогою будівельного рівня та ножа згідно з мітками вирізаємо потрібний фрагмент.
  2. Приміряємо його до поверхні. На вертикаль матеріал заводиться на висоту не менше 30 см. На горизонталь – на 20 см. Спочатку монтується лицьова форма, потім бічні та задня.
  3. Тимчасово закріпивши викрійки, формуємо необхідні перехльостування і здійснюємо підрізування, видаляємо надлишки матеріалу. Аналогічним чином здійснюється формування та підрізування бічних та задніх елементів.
  4. Для забезпечення надійного зчеплення коньково-ендовного килима з площиною на вертикальну поверхню монтажу наносимо бітумну мастику, за допомогою шпателя тонким шаром розподіляємо її поверхнею.
  5. Укладаємо лицьову форму. По лінії згину переходу вертикальної та горизонтальної площини за допомогою ножа акуратно надрізаємо захисну плівку, видаляємо її з матеріалу, розгладжуючи його, приклеюємо до вертикальної поверхні.
  6. Здійснюємо загини лицьової форми на бічні поверхні.
  7. Аналогічним чином монтуємо бічні та задні викрійки.
  8. Для забезпечення надійності перехлестів змонтованих елементів акуратно робимо підрізування матеріалу і видаляємо надлишки.
  9. Горизонтальний та вертикальний перехльости викрійок промазуємо мастикою. Видаляючи захисну плівку, робимо склеювання матеріалу.
  10. Прикаточним роликом додатково прокочуємо стики та кути з’єднання. Також розгладжуємо горизонтальні та вертикальні площини, видаляючи складки, що виникли при монтажі.
  11. Для запобігання сповзанню з вертикальної поверхні здійснюємо його кріплення по периметру димоходу за допомогою крайових притискних планок.

Монтаж килима в зоні розжолобка

Виконується за допомогою коньково-ендовного килима:

  1. Матеріал розкочується вздовж осі розжолобка і вирівнюється.
  2. Для зручності кріплення кут матеріалу загинається. Покрівельним ножем уздовж осі розжолобка здійснюється акуратний зріз захисної плівки.
  3. Здійснюється кріплення матеріалу до поверхні.
  4. По лінії формування ковзана покрівлі ножем проводиться підрізування матеріалу та видалення надлишків.
  5. Аналогічно, видаливши захисну плівку, монтується друга сторона килима.
  6. У зоні встановлення карнизних планок матеріал акуратно підрізається паралельно звису. При цьому важливо не зашкодити захисному шару лакофарбового покриття встановлених металевих елементів.
  7. Формується язичок.
  8. Здійснюється розбивка на матеріалі, і формується жолоб розжолобка. Шнуркою-відбивкою розмічається центр.
  9. Ширина ринви варіюється від 5 до 15 см в залежності від умов навколишнього середовища, в яких розташовується будова. Для покрівель, розташованих серед дерев, рекомендується збільшити до 15 см. Це потрібно для видалення листя і гілок.
  10. Килим кріпиться по периметру покрівельними цвяхами. Дистанція між ними становить 20-25 см із відступом від краю 2,5-3 см.

Монтаж рулонної черепиці

Закінчивши примикання до димарів і зони розжолобка, приступаємо до укладання основного покриття:

  1. Відповідно до вимірів покрівельної основи виробляємо необхідну розмітку і підрізування матеріалу, дотримуючись при цьому збігу малюнку на верхньому покритті рулонної черепиці.
  2. Отриманий фрагмент перед монтажем розгортаємо по поверхні та виконуємо вирівнювання щодо геометрії покрівлі та встановлених планок.
  3. Переконавшись у правильному збігу малюнка, робимо попереднє кріплення черепиці до основи. Для цього в зоні ковзана, відступивши від краю матеріалу 20 см, зі зворотного боку підрізаємо захисну плівку, приклеюємо полотно до поверхні. Зафіксований рулон змотуємо назад до ковзана.
  4. У місцях формування перехлестів між викрійками коньково-ендовного килима в зоні димоходу та рулонної черепиці для покращення зчеплення матеріалів наносимо мастику.
  5. Видаливши захисну плівку, укладаємо під коньково-ендовний килим вирізку з рулонної черепиці в зоні переднього примикання його до труби. Також наносимо по краю мастику на ширину 10 см від краю рулону.
  6. Витягуючи захисну плівку з-під матеріалу, розгортаємо рулон по поверхні, притискаючи його до основи.
  7. У зоні перехльостки рулонної черепиці та карнизної планки, відігнувши матеріал від поверхні, виробляємо нанесення мастики.
  8. Здійснюємо прикочування матеріалу роликом.
  9. Аналогічно здійснюємо монтаж рулонної черепиці з іншого боку труби димоходу.
  10. Після укладання матеріалу в зоні коника необхідно здійснити його механічну фіксацію. За допомогою йоржених покрівельних цвяхів робимо кріплення полотна до поверхні. Кріплення розташовуються врозбіг відносно один одного з кроком 5 см.

Формування поздовжнього перехльостування

Поздовжнє перехльостування є самоклеючим і становить 10 см. Щоб здійснити кріплення наступного полотна:

  1. З місця нахилу видалити захисну силіконізовану плівку.
  2. Поздовжнє перехльостування додатково зафіксувати на підставі йоршеними покрівельними цвяхами. Кріпильні елементи розташовуються врозбіг з кроком 7,5 див.

Формування перехльостування в зоні розжолобка

Покрокові дії:

  1. Після механічного кріплення поздовжнього перехльостування проводимо примірку та стикування малюнка сусіднього полотна рулонної черепиці та його попередню фіксацію до основи.
  2. Здійснюємо підрізування матеріалу по лінії жолоба розжолобка. Для цього загинаємо матеріал та формуємо лінію підрізу.
  3. Після формування лінії підрізу за допомогою шнурки відбивки здійснюємо нанесення розмітки.
  4. Щоб запобігти пошкодженню коньково-ендовного килима, підкладаємо під матеріал дерев’яну дошку або фрагмент ОСП-плити та здійснюємо підрізування полотна.
  5. Аналогічним чином здійснюємо підрізування на карнизному звисі.
  6. Відігнувши рулонну черепицю від лінії формування розжолобка, для додаткового зчеплення матеріалу використовуємо бітумну мастику. Склад наноситься по периметру примикання рулонної черепиці до коньково-ендовного килима шириною не менше 20 см, розмазується тонким шаром по перехльосту за допомогою шпателя.
  7. З полотна рулонної черепиці видаляємо захисну плівку. Матеріал приклеюємо до поверхні.
  8. Зону поздовжніх перехльост з нанесеною мастикою прокочуємо прикочувальним роликом.

Формування поперечного перехльостування

Покрокові дії:

  1. При виникненні на покрівлі поперечного перехльостки рулонної черепиці Техноніколь необхідно зафіксувати нижнє полотно до основи цвяхами. Вони розташовуються врозбіг з кроком 5 див.
  2. Нахльостування промазується тонким шаром бітумної мастики, після чого укладається наступне полотно. Ширина поперечного перехльосту повинна бути не менше 20 см. При цьому важливо дотримуватись правильної стиковки малюнка обох полотен матеріалу.
  3. Пройтися прикочувальним роликом.
  4. Покрити поверхню покрівлі, що залишилася, рулонною черепицею Техноніколь.

Формування конькових та реберних елементів

Формування конькових та реберних елементів виконується з коньково-ендовного килима для рулонної черепиці Техноніколь:

  1. Виробляємо необхідне нарізування матеріалу реберних елементів. Їхня ширина становить 50 см, а довжина 40 см.
  2. За допомогою шнурки-відбивки здійснюємо формування лінії розташування реберних елементів і робимо попередню примірку.
  3. Величина перехльостування матеріалу на праву та ліву сторону повинна становити не менше 20 см.
  4. По лінії формування перехльостування наносимо тонким шаром бітумну мастику.
  5. Здійснюємо монтаж реберного елемента до основи. Видаливши захисну плівку, приклеюємо його до поверхні та здійснюємо механічну фіксацію у верхній частині. Для цього використовуються йоршені покрівельні цвяхи по 4 штуки на кожну сторону.
  6. Поперечний перехльост реберного елемента повинен становити не менше 20 см, промазати бітумною мастикою.
  7. На промащену поверхню укладається наступний реберний елемент. Місце з’єднання додатково притиснути прикочувальним роликом.
  8. Аналогічним чином здійснюється розбивка та кріплення конькових елементів покрівлі до основи з урахуванням переважаючого напряму вітру.

Монтаж конькового аератора

При влаштуванні в ковзані покрівлі вентиляції для провітрювання підпокрівельного простору у разі мансарди здійснюється кріплення конькового аератора до основи. Необхідно зробити зазор у суцільній основі покрівлі під нього шириною 5-10 см. Встановити обладнання. Зверху на коньковий аератор здійснюється кріплення елемента коньково-ендовного килима аналогічно кріплення на коник.