КРАЩЕ ТРІЩИН НА ФАСАДІ

Будь-який будівельний матеріал з часом зношується і стає непридатним. Це стосується як несучих конструкцій будівель, так і оздоблення. Найбільше пошкоджень схильний фасаду будинку, оскільки саме він приймає на себе вплив вологи, перепадів температур, прямих сонячних променів, механічного стирання та інших зовнішніх факторів. Наслідком стають відшаровування оздоблення, глибокі та поверхневі тріщини, руйнування міжблочних швів. Причому може тріскатися навіть фасад зовсім нових будівель. Давайте розберемося в причинах виникнення таких дефектів та розглянемо методи їх усунення.КРАЩЕ ТРІЩИН НА ФАСАДІ

Причини появи тріщин фасадів будівель

Невеликі тріщини на фасаді новозбудованої будівлі не особливо страшні. Зазвичай вони з’являються як результат усадки фундаменту та інших несучих конструкцій. Поява таких тріщин припиняється через 3-6 місяців. Але якщо цього не сталося, і вони почали розширюватися, то настав час терміново усувати проблему. В іншому випадку порушиться терморегуляція стін, при проникненні всередину тріщин води вони ще більше збільшуватимуться в розмірах. Такий дефект не тільки зіпсує зовнішній вигляд фасаду, але й згодом суттєво зменшить характеристики конструкцій, що несуть, що призведе до аварійного стану будинку.

Серед причин виникнення тріщин на фасаді будинку:

  1. Усадка фундаменту та стін через нестійкість ґрунтів.
  2. Порушення технології кладки цегли або заливки несучих конструкцій із бетону.
  3. Використання неякісних матеріалів для чорнового та фінішного оздоблення фасаду.
  4. Вібрації, що впливають на фундамент, можуть виникати як результат активного руху великовагового транспорту по трасі, що прилягає до ділянки.
  5. Застосування несумісних між собою стінових та оздоблювальних матеріалів.

Будь-які роботи, пов’язані з ремонтом тріщин фасаду, слід проводити виключно у теплу та суху погоду.КРАЩЕ ТРІЩИН НА ФАСАДІ

Усунення тріщин на фасаді нового будинку

Ремонтувати такі тріщини є сенс тільки коли усадка фундаменту повністю закінчиться. Залежно від поверховості будівлі, стінових матеріалів та ґрунтів на ділянці це може зайняти від 1 до 5 років. Щоб визначити чи завершилася усадка, можна використовувати спеціальні маяки. Їх роблять у вигляді латки з гіпсу, яка встановлюється в декількох місцях по ходу тріщини. Якщо усадка триває, то такий маячок трісне, якщо ні, то залишиться цілим, відповідно, тріщина після ремонту більше не розширюватиметься.

Закладати тріщину на фасаді слід у кілька послідовних етапів:

  1. Тріщину оббризкують водою із садового пульверизатора.
  2. Поки вона волога, виконується обробка тріщини. Зробити це можна за допомогою болгарки, укомплектованої алмазним диском. Тріщина прорізається з обох боків. Диск повинен прямувати в процесі під кутом 15 градусів. Виконувати такі роботи потрібно, попередньо вдягнувши захисні окуляри.
  3. Оброблену тріщину промивають водою зі шланга. Це дозволяє видалити шматочки стінового або оздоблювального матеріалу і пил, що залишилися.
  4. Через 2 години після промивання поверхні ґрунтуються. Необхідно використовувати ґрунтовку глибокого проникнення.
  5. Після висихання ґрунтовки тріщину закладають плитковим клеєм або цементно-піщаним розчином (співвідношення 1:3-4, пісок слід добре просіяти від великих фракцій). Клей зручно наносити за допомогою пістолета для герметиків, що оснащений шприцевим механізмом. Це дозволить клейовому складу проникнути в тріщину максимально глибоко.
  6. Випираючий шар клею або піщано-цементного розчину забирається за допомогою шпателя або ножа. Повинен вийти гладкий та рівний шов.
  7. Після повного висихання клейового складу шов можна зафарбувати в тон фасаду. Якщо колір підібраний правильно, такий ремонт буде практично візуально непомітний.КРАЩЕ ТРІЩИН НА ФАСАДІ

Закладення тріщин фасаду в області несучих бетонних конструкцій 

Тріщини на фасаді багатоквартирного будинку, несучі конструкції якого виконані з бетону, з’являються через недотримання технологій виготовлення бетонного розчину або умов його застигання. Для усунення тріщин бетонних конструкцій потрібно цементно-піщаний розчин, кельму, молоток, будівельна піна, перфоратор та свердла на 30.

Етапи виконання робіт:

  1. Зона ремонту очищується від забруднень, пилу. Трохи зволожується водою.
  2. Тріщина ґрунтується для підвищення зчеплення бетону із розчином.
  3. Готується цементний розчин (співвідношення цементу та піску – 1:3). Якщо тріщина велика, то для посилення зчеплення до розчину можна додати невелику кількість клею ПВА.
  4. Тріщина ще раз змочується з боків і щільно заповниться піщано-цементним розчином. Це зручно робити за допомогою кельми.

Другий варіант ремонту бетонних конструкцій підходить лише для невеликих тріщин. Вони заповнюватимуться будівельною піною-клеєм. В цьому випадку важливо ретельно зачистити поверхню тріщини, навіть злегка простукати її гумовим молотком, щоб точно усунути всі сколи. Якщо якийсь із них пропустити, то, можливо, роботу потім доведеться розпочинати спочатку.

З боків на початку і наприкінці тріщини виробляється два поглиблення. Вони по черзі замислиться піна до повного заповнення. Після застигання надлишки піни обрізаються за допомогою ножа. Поверх тріщину закладають цементним розчином і при необхідності забарвлюють у колір стіни.

Закладення тріщин на фасаді цегляного будинку 

Тріщини в кладці з’являються через використання неякісного цементно-піщаного розчину або при зниженні характеристик фундаменту. На відміну від дефектів монолітного бетону вони досить швидко розширюються. Тому при усуненні тріщини в цегляній стіні буде потрібно її додаткове армування.

Якщо візуально видно, що нижче за тріщину є пошкодження цоколя або фундаменту, то попередньо необхідно усунути їх. Для цього фундамент розкопується із зовнішнього боку до відсутності пошкоджень. У ньому з відривом 40 див друг від друга свердляться отвори, куди вставляються прути арматури. Вони перев’язуються із горизонтальною арматурою за допомогою дроту. Далі встановлюється опалубка та цоколь заливається бетоном. Після повного застигання та затвердіння бетону опалубка знімається, а фундамент підсипається землею та ретельно трамбується.

Поетапне усунення тріщини на цегляному фасаді:

  1. Тріщина змочується водою за допомогою розбризкувача.
  2. Краї тріщини обрізаються за допомогою болгарки та алмазного диска до глибини пошкодження.
  3. Зачищаються від розчину прилеглі до тріщини шви кладки.
  4. Пил, уламки та залишки розчину вимиваються водою за допомогою шланга.
  5. Тріщина обробляється ґрунтовкою. Це посилить адгезію розчину з цеглою.
  6. Готуються П-подібні скоби з арматури діаметром 8 мм.
  7. Розводиться водою цементно-піщаний розчин пропорції 1:4, з додаванням пластифікатора.
  8. За допомогою кельми, розшивки або шпателя по черзі наполовину розчином заповнюються очищені раніше кладкові шви.
  9. У місцях розташування арматури дрилем просвердлюються отвори. Намітити місця розташування можна, приклавши попередньо підготовлену скобу.
  10. Арматурна скоба щільно вганяється у шов кладки. Найзручніше її забивати за допомогою молотка через проставку.
  11. Шов повністю заповнюється поверх арматури розчином.
  12. Сама тріщина заповнюється розчином і дорівнює поверхні тільки після того, як закінчена робота з усіма швами кладки.

Якщо для стінової кладки використовувалася пустотіла цегла, то руйнування всередині тріщини можуть бути досить масштабними. Перед початком виконання робіт слід її ретельно зачистити. Великі порожнечі до нанесення цементно-піщаної суміші задувають монтажною піною.

КРАЩЕ ТРІЩИН НА ФАСАДІ

Ремонт локальних дрібних тріщин на мокрому фасаді 

Тріщини на фасаді зі штукатурки зазвичай з’являються через неправильне нанесення оздоблювального матеріалу або порушення процесу його висихання. Наприклад, якщо штукатурка сохне під прямими променями сонця, її необхідно регулярно зволожувати про повного отвердіння.

Для закладення тріщин штукатурки на фасаді будинку можна використовувати плитковий клей, що підходить для зовнішніх робіт. Якщо його немає, то підійде піщано-цементний розчин у пропорції 1:2 або 1:3. Важливо, щоб пісок для нього був дуже дрібний, для цього його ретельно просіюють.

Досить рідкий розчин за допомогою пензлика ретельно втирається у тріщину круговими рухами. Надлишки клею або цементно-піщаного розчину забираються з тріщини змоченою у воді губкою. Рухи потрібно робити вздовж тріщини, від початку до кінця. Сильно притискати не варто, щоб не витягувати розчин із самої тріщини.

Цей метод ремонту підходить для тріщин завтовшки не більше 1-2 мм. Після фарбування штукатурки вони будуть абсолютно непомітними на поверхні фасаду, навіть якщо дуже ретельно придивлятися. Для видалення великих тріщин на штукатурці необхідно повністю знімати обробку з пошкодженої ділянки, наприклад обрізати болгаркою і збити молотком, після чого оштукатурити його заново.

Рекомендації щодо усунення тріщин на фасаді 

Щоб ремонт тріщини на фасаді будинку вийшов естетичним, якісним та довговічним, рекомендуємо дотримуватись ряду правил:

  • не варто затягувати з ремонтом тріщин на фасаді, вони призведуть до утворення «містків холоду» і через промерзання після потрапляння вологи згодом лише розширюватимуться;
  • завжди враховуйте сумісність старих та нових матеріалів, наприклад, штукатурку потрібно ремонтувати лише аналогічним за складом розчином, з такою самою зернистістю;
  • після завершення робіт цеглу необхідно ретельно протерти з лицьового боку, інакше на ньому залишаться білі розлучення;
  • ще до початку виконання робіт з усунення дефектів фасаду потрібно ретельно відглянути і при необхідності виконати ремонт системи відведення дощової води, саме надмірна вологість найчастіше стає причиною пошкодження стінових та оздоблювальних матеріалів.