При плоскій покрівлі для створення якісного водовідведення з поверхні важливо організувати ухил та контруклон. Для цього завдання підійде набір плит клиноподібної теплоізоляції.
Інформація про Техноруф Клін
Набір плит клиноподібної теплоізоляції Техноруф Клін складається з елементів змінної товщини.
Поділяються вони на плити:
- основного ухилу;
- контруклону.
Цей матеріал має такі переваги:
- створення якісного основного ухилу та контруклону на даху;
- відсутність «мокрих» робіт (тобто із застосуванням розчинів);
- технологічність робіт;
- висока швидкість монтажу даху;
- зменшення навантаження на основу;
- висока геометрична точність ухилів;
- збільшення експлуатаційного періоду даху.
Для оформлення основного ухилу на даху укладаються плити Техноруф Клин, що забезпечують схил 1,7%. Набір складається з матеріалів змінної товщини A та B . А також із додаткової плити C , товщина якої становить 40 мм.
Для створення контруклону використовується матеріал Техноруф Клин, який забезпечує схил 4,2%. Набір у цьому випадку складається з чотирьох плит: A1 , A , B і додаткового елемента C , товщина якого становить 50 мм.
Плита A 1 завдяки невеликій товщині дозволяє виключити формування сходинки при створенні контруклону.
Набір плит Техноруф Клин дозволяється монтувати як між верхнім та нижнім утеплювачем, так і зверху другого теплоізоляційного шару, тобто. відразу під гідроізоляцію. Для матеріалу Техноруф Н Клин доступний лише перший спосіб укладання.
Розрахунок необхідної кількості плит
Розрахунок необхідної кількості плит та послідовності їх розкладки можна легко виконати за допомогою спеціальних адаптованих програм AutoCAD . Через програми можна визначити необхідну кількість плит та кріплень для їх монтажу.
Монтаж клиноподібної ізоляції
Як приклад, розглянемо плоский дах без спочатку організованих ухилів. Монтаж покрівельної системи буде виконуватись у кілька етапів.
Монтаж пароізоляції
Залежно від типу основи та проектного рішення як пароізоляція слід застосовувати полімерні або бітумні рулонні матеріали Техноніколь.
Монтаж теплоізоляційного шару
Вибір конкретного утеплювача слід проводити на основі теплотехнічного розрахунку, техніко-економічного аналізу та норм пожежної безпеки. Плити Техноніколь відповідають найвищим вимогам останньої характеристики. Виконати ними утеплення парапету та здійснити укладання першого теплоізоляційного шару.
Формування основного ухилу
Після укладання першого теплоізоляційного шару можна приступати до формування основного ухилу:
- Елементи набору плит укласти послідовно від найнижчої точки на покрівлі. Наприклад, від розжолобка до парапету.
- Укласти плити A і
- Встановити додаткові плити C разом із плитою A , потім із B .
- Розкладку повторити у тому порядку.
Клиновидна теплоізоляція Техноніколь дозволяє створити на покрівлі ухил 1,7%, що забезпечує необхідне відведення води до водоприймальних воронок.
Створення розухилу в розжолобку, влаштування ухилів від зенітних ліхтарів та інших конструкцій
Клиноподібна ізоляція з кам’яної вати дозволяє організувати контруклон 4,2%. Набір плит Техноруф Н Клін і Техноруф Клін слід застосовувати для формування розухилу та контруклону в розжолобку.
Набір плит для створення контруклону складається з кількох елементів. Вони послідовно розкладаються з боку ромба до середини. Першим монтується елемент A потім B , потім A + додаткова плита C з кам’яної вати.
Щоб не утворювалася сходинка, між клиноподібним елементом та поверхнею основного ухилу до сторони ромба необхідно пристикувати додаткову плиту з кам’яної вати A 1. Вона має малу товщину та забезпечує плавний перехід від похилої поверхні контруклону до основи теплоізоляційного шару.
Кріплення даного елемента здійснюється телескопічними кріпленнями. На одну плиту потрібно не менше 2 штук.
У зоні місцевого зниження біля водоприймальної вирви елементи A 1 не доводяться до кінця, виконується місцева підрізка. Сформована сходинка сягає лише 5 мм.
Поверх плит клиноподібної ізоляції необхідно укласти шар із верхніх жорстких плит Техноруф В Екстра, що розподіляють навантаження.
Кріплення клиноподібної ізоляції в системах з механічною фіксацією відбувається спільно з основним теплоізоляційним шаром. Витрата кріплення при цьому не менше 2 штук на плиту.
Монтаж гідроізоляції
Останнім етапом проведення покрівельних робіт буде укладання гідроізоляційного килима, щоб усередину покрівлі не потрапила волога, не справила свого руйнівного впливу.