МОНТАЖ СИСТЕМИ ТОНКОГО ШТУКАТУРНОГО ФАСАДУ

Система ТН Фасад Профі призначена для теплоізоляції фасадів з тонким штукатурним шаром на будинках різного призначення, будь-якого ступеня вогнестійкості та класів конструктивної та функціональної пожежної небезпеки. ТН Фасад Профі є комплексним рішенням, яке дозволяє досягти максимального результату в проектуванні, монтажі та експлуатації фасадів з тонким штукатурним шаром.МОНТАЖ СИСТЕМИ ТОНКОГО ШТУКАТУРНОГО ФАСАДУ

Інформація про систему

У систему тонкошарового штукатурного фасаду з ламельною теплоізоляцією входять:

  • ґрунтовка Техноніколь 010;
  • клейова суміш Техноніколь 110;
  • ламелі Технофас Л;
  • тарілчасті дюбелі;
  • штукатурно-клейова суміш Техноніколь 210;
  • сітка фасадна Техноніколь 2000;
  • декоративна мінеральна штукатурка “короїд” Техноніколь 301;
  • фарба фасадна силіконова Техноніколь 901 (в якості альтернативи допустимо застосовувати клейові, штукатурно-клейові декоративні суміші, склади ґрунтувальні і фарби, що входять в ТН Фасад Профі).

Система має наступні переваги:

  • повний вхідний контроль усіх елементів;
  • надійність та довговічність (підтверджується офіційною документацією);
  • комплексність постачання та мінімізація логістичних ризиків;
  • наявність гарантії.

Монтаж системи проводиться з використанням ламелей з кам’яної вати Технофас Л. Цей матеріал є смужками, нарізаними з негорючих, гідрофобізованих тепло-, звукоізоляційних плит.

Вони виготовлені із кам’яної вати на основі гірських порід базальтової групи.

Матеріал утеплювача має такі переваги:

  • Волокна розміщені перпендикулярно від поверхні, що ізолюється. Це дозволяє при меншому значенні щільності в ламелях досягти більш високих показників міцності на відрив шарів порівняно з теплоізоляційними плитами, волокна яких сплетені хаотично.
  • Завдяки особливому розташуванню волокон Технофас Л мають відмінну гнучкість. Це дозволяє використовувати їх на криволінійних поверхнях на радіусі 1 м.
  • Щільність ламелі становить щонайменше 80 кг на 1 куб. м. Це майже вдвічі менше, ніж у плитної теплоізоляції. Це полегшує монтаж та перевезення.
  • При теплоізоляції штукатурного фасаду висотою до 10 м, а також на ділянках стін, що знаходяться усередині засклених лоджій та балконів, допускається клейове кріплення без застосування дюбелів. Це знижує фінансові витрати на монтаж, підвищує теплотехнічну однорідність фасаду.
  • Ламелі шириною 20 см можуть бути використані як протипожежні розсічки при теплоізоляції фасаду плитами з екструзійного пінополістиролу.

МОНТАЖ СИСТЕМИ ТОНКОГО ШТУКАТУРНОГО ФАСАДУ

  • Матеріал може виготовлятися з товщиною до 200 мм. Це дозволяє монтувати матеріал на стіни будівлі в один шар навіть у північних регіонах нашої країни.
  • Система ТН Фасад Профі застосовується як на криволінійних, так і прямолінійних поверхнях.

 

Покроковий монтаж

Підготовка

Покрокові дії:

  1. На поверхню фасаду нанести пензлем універсальну ґрунтовку 010. Це необхідно для зміцнення основи та забезпечення необхідної адгезії клейового складу.
  2. По периметру будівлі встановити опорний профіль.
  3. Для розмітки верхньої межі профілю використовувати нівелір з геодезичною рейкою або гідрорівнем. Необхідно стежити, щоб висота цоколя була не менше ніж 40 см від рівня землі.МОНТАЖ СИСТЕМИ ТОНКОГО ШТУКАТУРНОГО ФАСАДУ

Монтаж утеплювача

Покрокові дії:

  1. Приклеїти теплоізоляцію на спеціальну клейову суміш для плит з мінеральної вати Техноніколь 110. Склад необхідно готувати на місці монтажу згідно з інструкцією на упаковці.
  2. Перед поклейкою ламелей підготувати поверхню. Для цього нанести шар клейового складу, розтираючи та вдавлюючи його рівним краєм сталевої терки по всій площі матеріалу.
  3. Нанести основний шар клейового складу зубчастою теркою з розміром зубів 10-12 мм.
  4. Прикласти та щільно притиснути ламелі до фасаду. Контролювати положення по горизонталі та вертикалі по відношенню до інших смуг матеріалу.

 

  1. Зайвий клей, що виходить за межі матеріалу, забрати.
  2. Для формування теплоізоляційного контуру навколо віконних, дверних та інших отворів вирізати з ламелі кут зі сторонами 100 мм по вертикалі та не менше 100 мм по горизонталі. Розташувати смуги в кутку отвору.
  3. Ретельно перевірити площину наявність зазорів. Якщо вони є, заповніть їх смужками з теплоізоляційного матеріалу. Їхні розміри повинні точно відповідати зазору.
  4. Перевірити поверхню утеплювача на наявність нерівностей. Це можна зробити за допомогою довгого рівня або рейки. Якщо є нерівності, зашліфуйте їх наждачним папером або теркою з абразивом.
  5. При механічному кріпленні ламелі використовувати фасадні дюбелі з тарілкою, що має коло не менше 90 мм. Розташовуватись вони повинні в торцевому стику з розрахунку 5 штук на 1 кв. м. У крайовій зоні по кутах будівлі, залежно від його висоти, кількість дюбелів може досягати 9 шт./кв. м.

Посилення

Спеціальними пластиковими профілями посилити елементи фасаду, зовнішні та внутрішні кути, деформаційні шви та примикання. Також необхідно це зробити щодо вершини кутів дверних та віконних отворів.

Для цього:

  1. Нарізати полотна склосітки у вигляді прямокутників 200 на 400 мм.
  2. Розташувати їх на 45 градусів до вершини кута.
  3. Приклеїти склосітку та втопити її в клейовому складі. Загладити поверхню гладкою стороною шпателя так, щоб клей повністю приховав армуючий елемент.

Базовий армуючий шар

Як базовий армуючий шар використовувати штукатурно-клейову суміш для мінераловатних плит Техноніколь 210:

  1. Підготовлений клейовий розчин нанести на поверхню встановленого утеплювача зубчастим шпателем із нержавіючої сталі. Товщина має бути 3-7 мм.
  2. При створенні базового штукатурного шару втопити в ньому лугостійку склосітку так, щоб нахльостування сусідніх полотен становило не менше 100 мм. У рядовій площині використовується Техноніколь 2000. Для антивандального шару рекомендується використовувати склосітку 3600.

 

Зовнішній декоративний шар

До нанесення зовнішнього декоративного шару можна приступати після повного висихання армованого захисного шару (не раніше ніж через 72 год). При цьому поверхня має бути ідеально рівною. Якщо є нерівності, їх необхідно зашліфувати наждачкою.

Покрокове покриття декоративним шаром:

  1. Обробити поверхню ґрунтовою сумішшю фасадної універсальної Техноніколь 010. Це необхідно для кращої адгезії декоративного покриття.
  2. Після повного висихання ґрунтовки нанести фінішний декоративний шар. Для цього можна використовувати ручний чи механізований спосіб.
  3. Оштукатурений фасад при необхідності можна покрити силіконовою фасадною фарбою Техноніколь 901. Лакофарбне покриття застосовується в комплекті з декоративною мінеральною штукатуркою «короїд» 301, «камінцевою» 302.

Застосовуючи ламельну теплоізоляцію Технофас Л у системі тонкоштукатурної фасадної системи ТН Фасад Профі, можна отримати рішення, що дозволяє досягти максимального результату при монтажі та експлуатації енергоефективних штукатурних фасадів. Крім того, її можна використовувати під час створення складних криволінійних форм.