ПЛИТИ ТЕХНОРУФ Н ВЕНТ: НАДІЙНЕ РІШЕННЯ ДЛЯ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ ПЛОЩОЇ ПОКРІВЛІ

Дах є важливою складовою будь-якої будівлі, тому необхідно підібрати грамотне технічне рішення для її організації. Враховуючи, що покрівля має велику площу, ціна помилки буде надто високою.

Вплив на дах

На покрівлю впливає ціла низка негативних факторів:

  • атмосферні опади у вигляді дощу та снігу;
  • вітрові навантаження;
  • механічні дії;
  • сонячної радіації.
  • атмосферні опади у вигляді дощу та снігу;
  • атмосферні опади у вигляді дощу та снігу;
  • механічні дії;
  • сонячна радіація;ПЛИТИ ТЕХНОРУФ Н ВЕНТ: НАДІЙНЕ РІШЕННЯ ДЛЯ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ ПЛОЩОЇ ПОКРІВЛІ

Проблеми при влаштуванні плоских покрівель

Однією з найбільш поширених проблем при експлуатації покрівлі є перезволоження теплоізоляційного матеріалу. Це може призвести до різних несприятливих наслідків,

наприклад:

  • порушення мікроклімату у приміщенні;
  • утворення цвілі;
  • втрата фізико-механічних властивостей утеплювача;
  • промерзання, здуття та руйнування гідроізоляційного килима.

Фізичні процеси у покрівельному пирозі

Розберемося, чому через перезволоження утеплювача трапляються раніше несприятливі наслідки. Відмінність температур усередині та зовні призводить до теплопередачі через конструкцію. При цьому через різницю парціального на конструкцію постійно діє тиск водяної пари. Це призводить до вологоперенесення через покрівельний пиріг.

Через можливі дефекти пароізоляційного шару вологе повітря проникає у конструкцію даху у більшому обсязі, ніж може виводитися. Його затримуватиме гідроізоляційний килим. Вода буде випадати у вигляді конденсату у верхній частині утеплювача. Це призведе до підвищення теплопровідності.

Взимку відбуватиметься зледеніння покрівельного килима, що призведе до зменшення його експлуатаційного періоду.

Волога може поширюватися в глибокі шари і руйнувати конструкцію, що несе, або проникати всередину приміщення, створюючи сприятливий мікроклімат для появи цвілі і грибка.

Також волога може потрапити в теплоізоляційний шар під час монтажу або через протікання у гідроізоляційному шарі.ПЛИТИ ТЕХНОРУФ Н ВЕНТ: НАДІЙНЕ РІШЕННЯ ДЛЯ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ ПЛОЩОЇ ПОКРІВЛІ

Особливості теплоізоляції Техноруф Н Вент

Одними з найнадійніших для утеплення плоскої покрівлі є матеріали на основі кам’яної вати. Саме таким і є утеплювач “Техноруф Н Вент”. Він є плитами з кам’яної вати з вирізаними на них каналами.

На основі цього матеріалу була розроблена система “ТН-Покрівля Вент”. Її застосування збільшує надійність та довговічність даху завдяки вентиляції теплоізоляційного шару. Такі системи з вентильованим шаром утеплювача “Техноруф Н Вент” дозволяє видалити вологу з покрівельного пирога без застосування механізмів.

Вентилювання відбувається під впливом повітряної тяги. Забір повітря здійснюється через флюгарки, розміщені на розжолобках і біля парапету. Його виведення здійснюється через такі ж пристрої, але розташовані на ковзані.

Пошаровий монтаж системи “ТН-Покрівля Вент”

Укладання пароізоляційної плівки Техноніколь

Залежно від типу основи та проектного рішення слід укладати полімерні або бітумно-полімерні пароізоляційні матеріали “Техноніколь”:

  1. Монтувати матеріал вздовж хвиль профнастилу.
  2. Проклеїти шви двостороннім скотчем. Нахльостування полотен при цьому має бути не менше 50 мм.
  3. Завести пароізоляцію на вертикальну частину парапету не менше, ніж на висоту теплоізоляційного шару.

Укладання теплоізоляційних плит із кам’яної вати

Теплоізоляційні плити “Техноруф Н Вент” укладаються довгою стороною перпендикулярно ребер профнастилу. Монтаж починається з кута покрівлі.

При укладанні утеплювача “Техноруф Н Вент” необхідно виключити стик чотирьох кутів теплоізоляційних плит. У цьому забезпечити стикування вентиляційних каналів.

Необхідно забезпечити наявність сполучних каналів у місцях забору та виведення повітря (у парапету, в розжолобку та на ковзані).

Також влаштувати з’єднувальні канали біля зенітних ліхтарів та виходів на покрівлю.

Верхній шар теплоізоляції “Техноруф Н Вент” укладається з розбіжністю швів. Варто звернути увагу, що верхній матеріал повинен перекривати місця стику нижніх плит.

Кріплення утеплювача відбувається через усі шари спеціальними телескопічними кріпленнями. Кріплення ведеться у верхній гребінь профнастилу.

На кутах зенітних ліхтарів, виходів на покрівлю та інших конструкцій слід уникати стиків швів теплоізоляційних плит. Для цього рекомендується використовувати матеріал із кутовим вирізом.

У місцях встановлення флюгарок прорізати отвори у верхньому шарі теплоізоляції над сполучними каналами. Воно має відповідати діаметру аератора.

У місцях, де виконані отвори для аераторів, зробити їх кріплення механічним способом в основі покрівлі.

Після встановлення аератор проходить крізь мембрану ПВХ і верхній шар кам’яної вати. Якщо пристрій виготовлений із полівінілхлориду, його легко приварити до поверхні з аналогічного матеріалу. Для цього потрібно використовувати фен гарячого повітря та в результаті отримати надійну гідроізоляцію у місцях примикання.

Укладання гідроізоляційного килима

Одним із варіантів пристрою гідроізоляційного килима є ПВХ мембрана LOGICROOF .

Особливості застосування даного матеріалу:

  • зварювання рулонів провадиться автоматичним обладнанням гарячого повітря;
  • висока швидкість укладання;
  • мінімізація навантаження на покрівлю завдяки укладанню в один шар;
  • мінімізація швів, т.к. рулони мають ширину 2 м;
  • пожежна безпека (ПВХ мембрани мають клас горючості Г1).

Влаштування покрівлі необхідно вести захватками. Для цього монтаж потрібно розпочинати з кута покрівлі. Укладання вести спиною вперед, одночасно збираючи весь покрівельний пиріг на виробленій ділянці. Під час перерв необхідно захищати теплоізоляційні плити, загорнувши торці пароізоляції за принципом конверту.