РЕНОВАЦІЯ ПОКРІВЛІ РУЛОННОЇ ЧЕРЕПИЦЮ

Будівництво та утримання заміського будинку є недешевим задоволенням, особливо якщо в ньому планується бувати будь-якої пори року. Якщо споруда велика, то холодного сезону йде дуже багато грошей на опалення.

Найчастіше буває таке, що якщо зменшити обігрівальні прилади, то в приміщеннях відразу стає холодно. Це може бути пов’язане не лише з неякісною теплоізоляцією стін. Тепло також виходить через стару покрівлю. Причому, це не єдиний її мінус. Старе покриття даху (особливо якщо при його будівництві не зовсім точно дотримувалися технології або використовувалися неякісні матеріали) часто протікає.

Якщо на покрівлі з’явилися хвилі, матеріал змінив свій колір, почали вилазити елементи кріплення, присутні ознаки грибка і спостерігаються інші дефекти, то дах незабаром почне протікати, тепло з кімнат виходити назовні. У цьому випадку немає сенсу проводити її ремонт, простіше та ефективніше замінити покриття повністю. Розглянемо, як це зробити з використанням рулонної черепиці “Техноніколь”.РЕНОВАЦІЯ ПОКРІВЛІ РУЛОННОЇ ЧЕРЕПИЦЮ

Переваги матеріалу

В основі матеріалу лежить модифікована бітумна суміш із додаванням спеціальних полімерів. Він відрізняється високою теплостійкістю, витримує суттєві навантаження із зовнішнього середовища. Крім того, матеріал має гарну гнучкість. Якщо будуть рухи основи навіть за негативної температури, покриття їх спокійно витримає, від цього не виникне тріщин.

Зверху матеріал покритий кольоровим базальтовим посипанням з декоративним малюнком, який наноситься у виробничих умовах. Цей візерунок імітує натуральну черепицю. Кольорове посипання не вигоряє на сонці, виглядатиме естетично весь термін служби покриття.

Матеріал є самоклеючим. З його зворотного боку є захисна плівка. Під нею розташоване бітумне покриття, яке добре приклеюється до дерев’яної основи. Це значно спрощує, робить економнішим процес монтажу. Для покрівлі не доведеться робити наплавлення, купувати дорогі кріплення. З монтажем можна впоратись власними силами, не доведеться платити гроші будівельній бригаді.

Демонтаж старого покриття

Насамперед необхідно провести демонтаж старого покриття. У нашому випадку покрівля складалася з бітумно-хвилястих листів. Їх потрібно видалити. Також демонтується підкладковий матеріал, який знаходиться під ними.

Монтаж основи під рулонну черепицю

Рулонна черепиця повинна укладатися на суцільну суху основу, виготовлену з дерева або його похідних. Наприклад, на ОСП-3 чи ФСФ. У разі використовується перший матеріал.

  1. Перший листок ОСП-3 розмістити на даху.
  2. Зафіксувати його шурупами на решетування. Відстань між елементами кріплення повинна бути не менше 300 мм.
  3. Між плитами має бути компенсаційний зазор 2-3 мм на випадок температурного розширення.
  4. Монтувати решту листів аналогічно з розбіжкою швів.

Важливо знати!

У компанії, що надає послуги з проведення обстеження фасаду в штаті, має бути великий список профільних фахівців – інженери з обстеження, лаборанти, кошторисники, різноробочі. Можливо, потрібна консультація геолога чи геодезиста. Саме тому такі роботи слід довіряти виключно професіоналам.РЕНОВАЦІЯ ПОКРІВЛІ РУЛОННОЇ ЧЕРЕПИЦЮ

Монтаж карнизних та фронтонних планок

Покрокові дії:

  1. Встановити карнизні планки. Кріплення здійснюється за допомогою покрівельних цвяхів. Відстань між ними не менше ніж 150 мм. Кріплення здійснюється зі зміщенням. Тобто один цвях вище, наступний нижче і т.д.
  2. Для забезпечення додаткової гідроізоляції у зоні фронтонної планки нанести тонкий шар бітумної мастики. Товщина трохи більше 1 мм.
  3. Встановити поверх шару мастики фронтонну планку. Кріплення здійснюється на покрівельні цвяхи зі зміщенням та дистанцією 150 мм.

Монтаж коньково-ендовного килима

Коньково-ендовий килим для рулонної черепиці є самоклеючим. Зверху він покритий кольоровим крупнозернистим посипанням з базальту.

Знизу матеріал захищений силіконізованою плівкою.

З даного матеріалу виконується розжолобка, конькова та реберна зона.

Покроковий монтаж:

  1. Укласти килим у зоні розжолобка і вирівняти його щодо центру.
  2. Обережно підрізати захисну плівку по всій довжині килима, видалити її.
  3. Приклеїти матеріал до основи.
  4. Аналогічним чином виконати монтаж другої частини розжолобка.
  5. Здійснити механічну фіксацію матеріалу за допомогою покрівельних цвяхів. Крок (дистанція) кріплення складає 200-250 мм. Відступ від краю має бути 30-40 мм.
  6. Підрізати надлишки матеріалу.
  7. У зоні карнизного звису сформувати язичок для правильного сходження води.
  8. За допомогою шнурки відбивки розмітити центральну лінію ринви розжолобка.
  9. Надалі розмістити сам жолоб. Його величина складає 50-150 мм. Для безперешкодного видалення листя рекомендується робити його ширше.

Монтаж рулонної черепиці

Покрокові дії:

  1. Розкачати та вирівняти рулон по поверхні.
  2. Переконавшись у правильній геометрії полотна, видалити захисну плівку та приклеїти матеріал до основи.
  3. Зверху на ковзані зафіксувати його за допомогою покрівельних цвяхів. Крок становить 50 мм і виконується розбіжно.
  4. Місця кріплення карнизних та фронтонних планок під полотном обробити бітумною мастикою.
  5. Місце поздовжнього нахлеста матеріалу є самоклеючим, що значно полегшує монтаж сусідніх полотен. Для цього потрібно просто видалити захисну плівку із краю полотна.
  6. Видаливши плівку, здійснити додаткове механічне кріплення у місці нахлеста полотен. Крок цвяхів становить 75 мм і здійснюється врозбіг.
  7. При виникненні поперечного перехльостування спочатку укласти нижнє полотно на основу. Це потрібно для правильної організації сходу води. Верхнє полотно з нижнім у зоні перехльосту скріплюється цвяхами. Крок кріплення складає 50 мм і виконується врозбіг.
  8. Для правильного формування торцевого перехльостування підрізати куточки на матеріалі на 45 градусів. Саму зону перехльосту обробити бітумною мастикою.
  9. Підрізати рулонну черепицю по лінії формування розжолобка. Щоб не пошкодити нижче покладений матеріал, підкласти тверду основу.
  10. Зону перехльостки рулонної черепиці та коньково-ендового килима обробити бітумною мастикою. Ширина нанесення не менше 200 мм.
  11. За місцем стику пройти прикаточним роликом для щільнішого прилягання.

Монтаж аераторів

Покрокові дії:

  1. Для організації правильної вентиляції підпокрівельного простору в зоні коника встановити аератори.
  2. Виконати покриття конькових аераторів. Для цього нарізати необхідну кількість елементів рулонної черепиці та укласти зверху пристроїв. Довжина шматків повинна бути не менше 0,5 м. Ширина дорівнює ширині конькового аератора. Перед укладанням елементів на поверхню нанести бітумну мастику.
  3. Після укладання покриття покрівельного аератора здійснити додаткову механічну фіксацію в зоні стику елементів покрівельними цвяхами (по 4 штуки з кожного боку). Перехльост повинен бути не менше 200 мм. Виконується проти переважного напряму вітру.
  4. Перед укладанням наступного елемента на місце стику та поверхню аератора нанести бітумну мастику. Аналогічним чином укласти наступний шматок матеріалу.

На цьому оновлення покрівельного покриття закінчено. Залишається тільки встановити якісну водостісну систему, щоб надалі на даху не накопичувалася волога.

Як видно на малюнку вище, рулонна черепиця відрізняється не тільки відмінними експлуатаційними характеристиками, але і виглядає привабливо. Монтаж можна проводити в будь-який час року, вони здійснюються в короткий термін. Безперечною перевагою такого покриття покрівлі є те, що з роботою легко впорається навіть непрофесіонал. Серйозні навички та дороге обладнання для цього не потрібні.