Купівля готового котеджу, безперечно, дуже зручна. Однак, купуючи його в селищі з типовими будинками, неможливо вплинути на вибір будівельних матеріалів, а також контролювати кожен етап проведення робіт. Тому найчастіше покупці котеджів стикаються з тим, що дах будинку змонтований із порушенням технологічних норм.
Більшість типових приватних будов мають покрівлю з металочерепиці. Якщо вона змонтована з відхиленням норм, то з часом втратить свої експлуатаційні характеристики. Однією з головних помилок є відсутність гідроізоляційної мембрани вентиляційного каналу. Крім того, при облаштуванні покрівлі порушуються правила монтажу утеплювача, через що утворюються містки холоду, а отже, і конденсат під покрівельною конструкцією.
Виправити ситуацію можна за допомогою реновації покрівлі із заміною на гнучку черепицю SHINGLAS . У результаті робіт проводиться і монтаж теплоізоляційного шару, т.к. старий втратив свої експлуатаційні характеристики.
Матеріал SHINGLAS виробляється компанією “Техноніколь”. У каталозі представлений великий вибір колірних рішень гнучкої черепиці. До того ж, дизайнери постійно розробляють нові відтінки, тому підібрати колір покрівлі під власні переваги буде нескладно.
Покроковий монтаж
На заміну металочерепиці на гнучку черепицю (із заміною утеплювача) потрібно близько 10 днів. Спочатку необхідно провести демонтаж снігозатримувачів, старого покриття та утеплювача.
Монтаж пароізоляції
Для захисту утеплювача від природних пар, що виділяються будовою, поверх внутрішньої решетування необхідно укласти пароізоляційну плівку. До крокв вона приклеюється спеціальною стрічкою.
Монтаж утеплювача
Як теплоізоляційний матеріал будуть використовуватися плити на основі кам’яної вати “Технолайт Оптіма”. Перевагою даного утеплювача перед скловолоконними виробами є те, що він не деформується з часом, не сповзає вздовж схилу. Також він не перекриває надходження повітря з вулиці в підпокрівельний простір, не оголює коник на даху.
Монтаж супердифузійної мембрани
Супердифузійна мембрана дозволяє захистити утеплювач від надмірної вологи та вивітрювання.
У районі мауерлата мембрана кріпиться до бруска за допомогою будівельного степлера. Утеплювач закривається їй повністю, але залишається приплив повітря з карнизної частини покрівлі.
Для якісного даху дуже важлива підпокрівельна вентиляція. Її забезпечують 3 основні елементи:
- забір повітря у карнизній частині;
- вентиляційний канал (у нашому випадку він формується із бруска 50 на 50);
- вихід повітря у ковзані.
Монтаж ОСП плит та карнизних планок
Орієнтовно-стружкові плити укладаються із зазором 3 мм.
Перед тим, як приступати до монтажу гнучкої черепиці, необхідно змонтувати карнизну планку. Промастити її мастикою “Фіксер”.
Після цього можна постелити підкладковий килим та встановити торцеві планки.
Монтаж гнучкої черепиці
У нашому випадку для оформлення покрівлі використовується гнучка черепиця, що ламінує, SHINGLAS серії “Кантрі” кольору “Арізона”. Цей матеріал застосовується під час облаштування дахів зі схилом. Він проходить зване «ламінування», тобто. додаткове спікання та утворення щільного однорідного покрівельного покриття. Завдяки багатошаровості матеріал має підвищену міцність, стійкість до сильних вітрових навантажень, атмосферних опадів. Крім того, це полегшує процес монтажних робіт.
Для укладання гнучкої черепиці потрібен цвяховий пістолет. Це значно прискорить проведення монтажних робіт.
У нашому випадку кут схилу даху становить менше 45 градусів. Тому кріплення гнучкої черепиці здійснюється на п’ять цвяхів. Їх важливо забивати вздовж нанесеної лінією над пелюсткою другого шару.
Насамкінець хочеться додати, що гнучка черепиця SHINGLAS забезпечить комфортну температуру всередині будинку. Взимку у ньому буде тепло, а влітку збережеться прохолода. Крім того, вона забезпечує тишу, поглинаючи шум вітру, дощу та снігу. Крім високих експлуатаційних властивостей, гнучка черепиця має привабливий зовнішній вигляд, не вигоряє під впливом ультрафіолетових променів.