ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ ДАХУ: МОНТАЖ УТЕПЛЮВАЧА

Для теплоізоляції житлових приміщень рекомендується використовувати плити великих розмірів (2400 на 1200 мм) з L -кромкою. Даний матеріал має низьку теплопровідність, що зменшує витрату утеплювача. Відрізняється високою жорсткістю та міцністю, що дозволяє монтувати його поверх кроквяної системи, не використовуючи додаткові настили. Має експлуатаційний термін до 50 років завдяки низькому водопоглинанню.ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ ДАХУ: МОНТАЖ УТЕПЛЮВАЧА

Правила проведення робіт

Під час роботи потрібно подбати про засоби індивідуального захисту. Як і більшість покрівельних робіт, монтаж може здійснюватися тільки в рукавичках, респіраторі та спеціальних окулярах.

Розкривати упаковку потрібно безпосередньо на об’єкті. Якщо з якихось причин монтаж припинено, захистити матеріал від атмосферних опадів. У жодному разі не можна допускати його намокання, через яке він втратить свої експлуатаційні характеристики.

Якщо потрібно зменшити розмір плит, їх забороняється ламати. Можна лише розрізати ножівкою або покрівельним ножем.

Монтаж мінеральної вати

Теплоізоляційний шар укладається між кроквами на покрівлі. Бажано, щоб відстань між балками була 580-590 мм за шириною плит 600 мм. Якщо крокви розташовані частіше, то утеплювач можна підрізати. Якщо ж дистанція між ними ширша, то монтується додаткова решетування. Найголовніше враховувати, що ширина матеріалу повинна бути на 10-20 мм більше, ніж відстань між балками, для монтажу врозпір.

При холодному горищі утеплення виконується по перекриттю:

  1. Підготувати основу. Очистити його від пилу, сміття, бруду.
  2. Укласти бітумно-полімерну пароізоляцію Техноніколь Оптима, проклеївши місця стиків сусідніх полотен та всі примикання двосторонньою стрічкою.
  3. Укласти утеплювач таким чином, щоб верхній шар перекривав шви попереднього. Це дозволить уникнути утворення містків холоду.
  4. Для захисту від атмосферних опадів зовні на плити укласти супердифузійну мембрану Техноніколь.

Монтаж утеплювача PIR

Теплоізоляційний шар укладається поверх крокв. Для середньої лінії буде достатньо 100 мм його товщини. PIR покрита міцною алюмінієвою фольгою. Це дозволяє відмовитись від монтажу дифузійної мембрани.

Місця поздовжніх та поперечних стиків проклеюються бітумно-полімерною стрічкою NICOBAND . Це забезпечить захист від зволоження.

Для кращого стикування один з одним і безперервного теплоізоляційного контуру плити мають торці у вигляді L -кромок.

Іноді таки утворюються зазори та щілини. Щоб цього не відбувалося, стики необхідно закласти клей-піною LOGICPIR .

При необхідності плити можна тимчасово зафіксувати на кроквах за допомогою шурупів. Це допоможе запобігти зміщенню матеріалу до встановлення основного кріплення у вигляді контрбруса.

Установка плит завершується фіксацією контрбрусом, який створює вентиляційний зазор. Бруси кріпляться поверх кроквяних ніг. Для монтажу використовуються шурупи по дереву з діаметром 5,5 мм. Попередньо під них у поверхні висвердлюються отвори.

Подальший монтаж розрядженої суцільної решетування не відрізняється від робіт, які проводяться при використанні інших типів утеплювача.