Теплоізоляція балкона є відносно нескладним заходом, який здатний підвищити рівень комфорту у квартирі. Після проведення фасадних робіт утеплену лоджію можна переобладнати в зимовий сад, кімнату для відпочинку, тренажерний зал і т.д. У статті подано покрокову інструкцію, як здійснити теплоізоляцію з використанням екструзійного пінополістиролу.

Підготовчі роботи
Перш ніж приступати до утеплення, необхідно вирівняти основи стін, підлоги та стелі. Перевірку рівності можна здійснити, використавши рівень 2 м. Перепад висоти не повинен бути більшим за 10 мм на довжину вимірювального інструменту.
Матеріал для утеплення
Для утеплення балкона з подальшим фінішним оздобленням штукатурними складами можна використовувати екструзійний пінополістирол XPS Техноплекс із фрезерованою в заводських умовах поверхнею. Крім того, цей матеріал можна використовувати і під декоративний камінь, плитку.
XPS Техноплекс має такі переваги:
- стійкий до агресивної дії вологи;
- простий у монтажі;
- має високу міцність (здатний витримати навантаження до 20 т);
- має високе теплозбереження.
За рахунок спеціальної фрезерованої поверхні досягається найкраще зчеплення зі штукатурними складами. Теплоізоляційні матеріали повністю підготовлені для нанесення штукатурки та клею безпосередньо на поверхню.
Якщо використовуються гладкі плити утеплювача, необхідно зробити ручне фрезерування, наприклад ножівкою або металевою щіткою. Для фіксації матеріалу використовувати клей-піну для полістиролу.
Монтаж теплоізоляції стін
Покрокові дії:
- Нанести клей-піну на поверхню теплоізоляційних плит по периметру, відступаючи від краю дистанцію 2 см. Також склад потрібно накласти поздовжньою лінією по центру. Ширина смуг щонайменше 2 див.
- Після полімеризації, тобто. коли піна набухне (приблизно через 5-7 хвилин після нанесення) притулити плиту до стіни, злегка натиснути. Це потрібно зробити до моменту схоплювання клею.
- Плити кріпити впритул один до одного. Зазори не повинні перевищувати 2 мм. Регулювати теплоізоляційний матеріал можна протягом 5-20 хвилин після установки.
- Виконати додаткове кріплення плит тарілчастими дюбелями. Для їх монтажу за допомогою перфоратора необхідно виконати отвори. Вставити всередину кріпильні елементи, забити сердечник молотком. На одну плиту потрібно 4-5 дюбелів.
Монтаж теплоізоляції стелі
Монтаж утеплювача на стелю проводиться аналогічно теплоізоляції стін.
Посилення
Покрокові дії:
- Нарізати полотна армованої сітки. Кількість має бути такою, щоб матеріал повністю закрив поверхню з урахуванням нахльосту 100 мм.
- Заклеїти місця зіткнення стін із віконними рамами, щоб не забруднити їх.
- Нанести підготовлений клейовий розчин на стіни за допомогою довгої терки з нержавіючої сталі. Покриття здійснюється вертикальними смугами. Товщина одного клейового шару складає 3 мм. Нанесення починається від кута стіни.
- Вирівняти завданий розчин теркою для отримання однакової товщини розчину на всій поверхні.
- На новий розчин встановити армовану сітку, повністю втопити її в складі за допомогою гладкої сторони терки.
- Завдати ще один шар складу.
- Встановити підсилювальні елементи.
Шпаклівка та шліфування стін
Нанесення фінішного шару можна приступати тільки після того, як захисний армований шар повністю висохне (не раніше ніж через 72 год). Для отримання ідеально гладкої поверхні під штукатурку стіни зашпаклювати та зашліфувати середньозернистим наждачним папером.
Утеплення підлоги
Покрокові дії:
- На чисту вирівняну підлогу укласти плити утеплювача зі зміщенням торцевих стиків у сусідніх рядах. Матеріал монтується вільно пас у пас без використання механічних кріплень та клейового складу.
- Усі стики проклеїти пароізоляційною клейкою стрічкою або укласти пароізоляційне полотно суцільним шаром.
- Зверху утеплювача укласти збірну стяжку з двох шарів ГВЛ, СМЛ або фанери зі зміщенням стиків.
- Фінішне оздоблення підлог можна зробити різними матеріалами. Наприклад, ламінатом, паркетною дошкою, лінолеумом чи плиткою. Монтаж оздоблювальних матеріалів здійснюється відповідно до рекомендацій виробника.
Нанесення декоративного покриття
Декоративна штукатурка або фарба на поверхню наносяться як етап, що укладає, після утеплення всіх поверхонь. Склад розводиться та наноситься згідно з інструкцією від виробника.
Завдяки якісному утепленню балкона можна розширити простір квартири. Лоджія стане додатковою кімнатою, де завжди підтримується комфортна температура. Її можна буде обладнати на власний розсуд, навіть зробити з неї дитячу.