УТЕПЛЕННЯ БУДИНКУ ЗОВНІ СВОЇМИ РУКАМИ

Якісне утеплення фасаду є важливим етапом під час будівництва приватного будинку. Для цього завдання найчастіше використовуються плити на основі кам’яної вати. Однак важливо не тільки вибрати якісну теплоізоляцію, але й дотримуватись певних правил при її монтажі.УТЕПЛЕННЯ БУДИНКУ ЗОВНІ СВОЇМИ РУКАМИ

Утеплення підлоги по кроках

Для теплоізоляції рекомендується використовувати систему, що складається з наступних шарів:

До 15% тепловтрат припадає на пів першого поверху, тому до даної ділянки при проведенні робіт слід поставитися максимально відповідально. Утеплення за лагами є найпоширенішою технологією у приватному будівництві. Її безперечними перевагами можна назвати відсутність мокрих процесів (немає необхідності у використанні будівельних складів, висихання яких необхідно чекати), висока швидкість монтажу та легкість конструкції. Використання кам’яної вати для утеплення забезпечує додаткову звукоізоляцію.

Покроковий монтаж:

  1. Відстань, що рекомендується, між лагами всередині 580-590 мм. Це дозволить теплоізоляційним плитам щільно прилягати до каркасу, не залишаючи додаткових містків холоду. До того ж, це спростить монтаж.
  2. Знизу підшити орієнтовно-стружкові плити.
  3. Якщо перекриття розташоване над приміщенням з підвищеним рівнем вологості, наприклад над ванною кімнатою, укласти пароізоляційну мембрану. В інших випадках її застосування не потрібне.
  4. Як теплоізоляцію рекомендується використовувати плити Техноакустик та Роклайт. Їхня товщина підбирається з урахуванням теплотехнічного розрахунку. У конструкції утеплювач не приймає зовнішнє навантаження. Отже, не змінює своєї товщини в процесі експлуатації. Укласти перший шар теплоізоляційного матеріалу, попередньо підігнавши плити за розмірами.
  5. Укласти другий шар утеплювача, дотримуючись розбіжності швів 100-150 мм. Це запобігає утворенню містків холоду.
  6. Впритул до теплоізоляції укласти пароізоляційну плівку Техноніколь. Це допоможе запобігти накопиченню конденсату на утеплювачі. Перехльостування по швах мембрани становить 100-150 мм.
  7. Місця стиків проклеїти акриловою стрічкою для забезпечення герметизації пароізоляційного шару. Надлишки матеріалу можна обрізати після монтажу чистової підлоги.
  8. По лагах укласти покриття для підлоги з великорозмірних самонесучих матеріалів, що забезпечують перенесення і перерозподіл навантаження на поверхню. Наприклад, можна використовувати ОСП фанеру, ДСП, ДВП, дерево чи спеціалізований гіпсокартон.
  9. Виконати чистове оздоблення підлоги. Матеріал підбирається на розсуд господарів.
УТЕПЛЕННЯ БУДИНКУ ЗОВНІ СВОЇМИ РУКАМИ
Штукатурка фасада дома в Пензе

Звукоізоляція міжкімнатних перегородок

Для звукоізоляції міжкімнатних перегородок можна використовувати систему, що складається з наступних шарів:

Завданням улаштування перегородки є не лише поділ приміщення на зони, а й забезпечення шумоізоляції між кімнатами. Використання плит Техноакустик повністю вирішує поставлене завдання. Утеплювач товщиною 50 мм із двосторонньою обшивкою гіпсокартоном дозволяє знизити рівень шуму в 3-4 рази. Цього достатньо для забезпечення акустичного комфорту у будинку.

Покроковий монтаж:

  1. Встановити каркас стіни. Він може бути зроблений як із металевих профілів, так і з дерев’яних балок. Відстань між опорами усередині 580-590 мм. Це потрібно для надійної фіксації теплоізоляційних плит.
  2. З одного боку зашити стіну листами ОСП, ДСП, або спеціальним гіпсокартоном.
  3. Підрізати теплоізоляційні плити з кам’яної вати під необхідні розміри, встановити їх між балками як перший шар. Завдяки мінімальній стисливості вони легко укладаються, не сповзають униз.
  4. Укласти другий шар утеплювача з розбіжкою плит не менше 150 мм.
  5. Закрити теплоізоляційні плити листами під фінішне оздоблення. Зафіксувати їх на каркасі механічним способом (шурупами чи цвяхами).УТЕПЛЕННЯ БУДИНКУ ЗОВНІ СВОЇМИ РУКАМИ

Утеплення мансарди

Для утеплення покрівлі між кроквами використовуватиметься система, що складається з наступних шарів:

Мансарда має найбільшу площу в будинку, яка межує із зовнішнім середовищем. Втрати тепла через неї можуть сягати 25%. Застосування якісних теплоізоляційних матеріалів допоможе уникнути цього, отже, заощадити на опаленні. Утеплення кам’яною ватою між кроквами можна проводити як зовні, так і зсередини.

Покроковий монтаж:

  1. Попередньо укласти покрівельне покриття. Між ним та утеплювачем обов’язково повинен бути вентиляційний зазор шириною 50-80 мм. Він забезпечить довготривалу службу теплоізоляційних плит. Крім того, організувати вентиляційні отвори на карнизах та звисах, ковзанах та хребтах. Взимку вони мають бути захищені від сповзання снігу.
  2. Поверх крокв укласти гідро-, вітрозахисну плівку. Вона пропускатиме пару із теплоізоляції. Не допустить проникнення вологи в утеплювач зовні.
  3. Для утеплення мансарди рекомендується використовувати теплоізоляційні плити Техноніколь Роклайт. Укласти їх у простір між кроквами.
  4. Ширина плит має бути на 10-15 мм більше, ніж відстань між балками. Наприклад, для утеплювача розміром 600 мм простір становить 580-590 мм. Якщо відстань між балками є іншою, плити можна підрізати під необхідні габарити. При цьому варто враховувати, що небажано використовувати для утеплення відрізки ширина яких менше 20 см.
  5. Укласти другий шар теплоізоляції, дотримуючись розбіжності стиків плит на половину їх довжини. Стандартна товщина крокв 150-200 мм, тому рекомендована товщина утеплювача для середньої лінії становить 200-250 мм.

 

  1. Поперек крокв пришити додаткову решетування із бруса з перетином 50 на 50 мм.
  2. Укласти у її просторі додатковий шар теплоізоляції. Це запобіжить місткам холоду, що утворюються по лагах.
  3. Накрити утеплювач пароізоляційною плівкою. Це захистить його від проникнення пари зсередини приміщення. Матеріал розкачати у горизонтальному напрямку та зафіксувати будівельним степлером. Сусідні полотна з’єднати та проклеїти акриловою стрічкою Техноніколь для забезпечення надійної герметизації.
  4. Можна використовувати систему із додатковою рейкою. У цьому випадку пароізоляція буде прихована під останнім шаром утеплювача, що забезпечить захист від пошкоджень при проведенні внутрішніх робіт.
  5. Встановити основу під фінішне оздоблення. Це можуть бути бруски, що вирівнюють, товщиною 20 см, або листи ОСП, фанери або гіпсокартону.

Грамотна теплоізоляція стане надійним захистом будинку від спеки та холоду. При цьому утеплення забезпечує хорошу шумоізоляцію. Всередину не проникатимуть сторонні звуки з вулиці, завдяки грамотним фасадним роботам.