Тріщини на стінах є досить поширеною проблемою для власників приватних будинків. Це може відбуватися, коли «плаває» ґрунт або під час перепаду температур починає «грати» фундамент.
Також однією з причин їхньої появи є вплив прямих сонячних променів. Коли ви наносите якийсь розчин на поверхню, він дуже швидко під ними висихає, в результаті з’являються дрібні локальні пошкодження. Незважаючи на невеликі розміри, їх у будь-якому випадку потрібно закласти, тому що при проникненні вологи вони збільшуватимуться.
Коли можна приступати до закладення тріщин
Коли на стіні з’явилися великі тріщини, не потрібно поспішати їх одразу ж закладати. Якщо фундамент ще не встиг прийняти постійне становище, це буде марнування часу. Тріщини й надалі розширюватимуться, внаслідок чого ніяке закладення не допоможе.
Щоб визначити, чи встав фундамент на своє місце, можна виготовити маячок із гіпсу. І міцно встановити його на тріщину.
Якщо фундамент ще не зайняв своє становище, маячок центром трісне. Це пов’язано з тим, що тріщина розширюватиметься, відповідно, розірве пристосування з гіпсу. Звичайно, це не станеться одразу. Потрібно почекати близько року та подивитися, що буде.
Деякі виготовляють маячок безпосередньо на стіні. Однак у процесі можна зіпсувати її облицювання. Тому краще зробити його окремо, а потім приклеїти до поверхні.
Коли фундамент займе необхідне положення, тріщина більше не розширюватиметься. Відповідно, маячок залишиться на своєму місці у незмінному вигляді. Тільки перевіривши основу будинку на його стійкість, можна приступати до закладення тріщини.
Інструкція, як закласти велику тріщину власними силами
Насамперед необхідно обробити тріщину:
- У спеціальний обприскувач налити звичайну воду та пролити тріщину.
- Болгаркою з алмазним диском обробити тріщину ластівчиним хвостом. Тобто робити це не під прямим кутом, а з невеликим нахилом в обидві сторони (близько 15 градусів). Виходить ластівчин хвіст.
- Пролити стіну за допомогою обприскувача ще раз, щоб видалити пил та забруднення.
Покрокова технологія обробки тріщини:
- За допомогою садового обприскувача обробити тріщину проникаючою ґрунтовкою.
- Підготувати плитковий клей Юніс або будь-який інший для зовнішніх робіт. Заповнити ним флакон від герметика. Нагріти його носик, надати квадратну форму, щоб він легко заходив у щілину.
- Носик розмістити в глибині тріщини, щоб не забруднити стіни. Закласти щілину по всій довжині.
- Видалити залишки складу шпателем.
Важливо знати!
При закладенні тріщини на висоті обов’язково використовувати монтажний пояс для безпеки.
Коли клей схопиться, потрібно пройтися додатково ґрунтовкою і підібрати відповідний відтінок і пофарбувати цю ділянку для надання стіні естетичності.
Інструкція, як закрити мікротріщини
Для закладання мікротріщин також використовується плитковий клей для зовнішніх робіт. Якщо немає, можна приготувати цементно-піщаний розчин (1 до 2 чи 1 до 3). Найголовніше, щоб пісок був дрібно просіяним. Склад має бути рідким, не потрібно робити його надто густим.
Покрокова обробка мікротріщин:
- Використовуючи малярську кисть, добре втерти розчин у тріщину.
- Змочити у звичайній воді губку. Протерти ділянку з розчином, щоб очистити поверхню (не тріщину) від складу. Якщо вертикальна щілина рухається в цьому ж напрямку. Якщо горизонтальна, то, відповідно, у горизонтальному. Сильно не тиснути, щоб не видалити розчин із самої тріщини.
Після обробки вона в будь-якому випадку помітна, проте всередині неї немає порожнечі, в яку може потрапити волога і вплинути. Щоб усунути дефект візуально, після висихання складу потрібно пофарбувати поверхню фасаду.