Як профнастил відрізняється за типом сторін і для чого підходять різні моделі

Профільований лист: що таке лицьова сторона

Профнастил – двосторонній матеріал, кожна зі сторін якого в тій чи іншій ситуації може використовуватися як лицьова. Сторони розрізняються на вигляд, одна може бути оброблена полімерним покриттям, друга звичайним грунтом. Типом бічного з’єднання хвиль, що забезпечує герметичний або герметичний стик.

Наш партнер постачає матеріали різного типу. Розглянемо докладніше, як розрізняються листи і як вибрати потрібний варіант при використанні для покрівлі, стінок або огорож.Як профнастил відрізняється за типом сторін і для чого підходять різні моделі

Профнастил зі стороною «А»

Профільований лист цієї моделі застосовується при покрівельних роботах. Висота хвилі становить від 18 мм і більше. У житловому будівництві, використовуються моделі: МП-20 , С-21 , С-44 , Н-60 . Для промислових та господарських об’єктів підходять моделі: Н-75 , Н-114 . Для фасадних робіт та огорож підходять профілі з невеликою висотою хвилі. До таких матеріалів відносяться такі марки: С-8 , С-10 , С-21 , МП-18 та аналоги.

Особливості

Профіль цього типу зазвичай має характерний малюнок хвилі. Гребенева частина досить вузька, а висока хвиля. Підошва навпаки значно ширша. Дана особливість забезпечує краще з’єднання з поверхнею решетування. У результаті листи фіксуються надійніше.

Кромки стику матеріалу не загнуті вгору, а з’єднання листів відбувається у верхній ділянці хвилі. В результаті, виключено потрапляння води в стик, ризик протікання при правильному монтажі мінімальний.

Профільований лист зі стороною «В»

Профлист зі стороною використовується для фасадних робіт при обробці складів, будівель технічного призначення, при монтажі огорож.

Відрізняється від аналогів наявністю вузьких прогинів та широких гребенів хвиль, але також може мати симетричні прогини та хвилі, як у профілю С-8 при використанні (зовнішньої) сторони B. Не підходить для покрівельних робіт через те, що бічні кромки для формування стику загнуті вгору. Замість нахлеста при монтажі, листи доводиться вкладати у хвилю, що позначається на герметичності з’єднання і є можливість потрапляння до нього води. Стикування відбувається у нижній частині хвилі, це підвищує ймовірність протікання при сильних дощах.

Купити маталопрофіль зі стороною «В» варто для монтажу огорож, де він буде оптимальним з точки зору надійності та довговічності. Винятком є листи Профнастил МП-35 від Метал Профіль , які можуть використовуватися для покрівельного облицювання.Як профнастил відрізняється за типом сторін і для чого підходять різні моделі

Тип сторони “R”

Застосовується для настилу покрівель. Лицьову сторону такого типу можна зустріти у профнастилу марки МП-20-R . Має наступні характерні особливості:

  • Вузькі гребені хвиль із широкими прогинами сприяють кращому розподілу навантаження від снігу;
  • Кромки загнуті вниз, що дозволяє монтувати листи внахлест із герметичною стиковкою;
  • Замок має бічну капілярну канавку, що виключає ймовірність протікання.

З огляду на конфігурацію листів, вони здатні забезпечити надійний захист від опадів. Прослужать довгий час при правильному монтажі.

Підводячи підсумок

Залежно від типу лицьової сторони, профнастил підходить для наступних робіт:

  • Для покрівель – застосовується сторона А та R з відповідною висотою хвилі понад 18 мм . Винятком є профілі типу МП-18 , С-8 , С-10 , МП-10 ;
  • Для монтажу огорож можна вибирати листи практично з будь-якою лицьовою стороною. Підходить профіль А, що володіє герметичним і надійним стиком і достатньою міцністю. При виборі варто орієнтуватися на естетичні властивості матеріалу та його доречність при використанні для конкретних робіт.

Якщо Вам необхідний якісний профнастил, купити матеріали різного типу можна в нашій компанії. З асортиментом профнастилу від компанії Ви можете ознайомитись у нашому каталозі покрівельних та фасадних матеріалів.