ЯК САМОМУ ВСТАНОВИТИ УТЕПЛЮВАЧ

Утеплення каркасної скатної покрівлі

Перш ніж приступати до монтажу утеплювача, необхідно закінчити всі зовнішні роботи:

  • завершити встановлення кроквяної системи;
  • змонтувати контробрешітку для створення вентиляційного зазору між утеплювачем та покрівельним покриттям;
  • укласти вітро-, гідрозахисну мембрану для захисту конструкції від агресивної дії вітрових навантажень та атмосферних опадів;
  • встановити покрівельне покриття.

Після всіх зовнішніх робіт можна не боятися опадів, приступати до внутрішніх процесів.ЯК САМОМУ ВСТАНОВИТИ УТЕПЛЮВАЧ

Для утеплення покрівлі схилу підходять м’які варіанти теплоізоляційного матеріалу на основі кам’яної вати. Найчастіше ширина плит складає 600 мм. Дистанція між кроквами у разі має бути на 1-2 див менше, тобто. 580-590 мм. Тоді утеплювач можна встановити врозпір, в механічній фіксації немає необхідності, плити не випадуть.

Якщо дистанція між кроквами менша, теплоізоляційний матеріал можна підрізати. Для цього використовується спеціальний ніж для мінеральної вати або ножівка із дрібними зубцями.

Якщо дистанція між кроквами досить істотна, можна вирізати фрагмент утеплювача відповідної товщини і заповнити їм порожнечу.

Коли відстань між балками більша на 1-2 см, збоку кроквяної ноги можна прибити дощечку необхідної товщини.

Якщо плити все одно випадають, рекомендується зафіксувати за допомогою степлера шнурівку на кроквах хрестоподібно, щоб вона утримувала матеріал до монтажу пароізоляційного шару та облицювання.

Для середньої лінії товщина утеплювача становить не менше 150-200 мм. Для півдня – 100-150 мм. Для північних регіонів – 200-250 мм.

Утеплювач можна укладати у кілька шарів без перев’язування швів. Якщо між плитами залишиться невеликий зазор до 2 мм, він не вважатиметься місточком холоду. Як нижній шар рекомендується укладати утеплювач більшої товщини, т.к. він менше згинатиметься.

Утеплення будь-яких інших каркасних конструкцій здійснюється за аналогічною технологією.