Місця примикань труб до покрівлі – одні з проблемних місць покрівлі. Саме в цих ділянках може з’явитися небажана текти, яка в майбутньому завдасть чимало клопоту. Фальцева покрівля одна з найскладніших у питанні монтажу та оздоблення труб не є винятком.
Способи обробки труб
Після того, як виконаний обхід, настає час для обшивки самої труби. Оздоблення можна виконати декількома способами:
Оздоблення фальцем
Такий спосіб є найестетичнішим і надійнішим. Покрівельне покриття та труба утворюють єдину картину: труба не перетягує на себе увагу, а є невід’ємною частиною всього даху. Оздоблення труби фальцем зазвичай виглядає більш виграшно, ніж інші варіанти.
Оздоблення профнастилом
Такий варіант можна назвати класичним. Профнастил відмінно підходить не тільки для самої покрівлі, але й для обробки надпокрівельних систем. Якщо підібрати профнастил у колір фальця, то здалеку складно визначити, що матеріал обшивки труби відрізняється від покрівельного.
Оздоблення сайдингом
Для обробки труби чудово підійдуть сайдингові панелі . Вони довговічні, чудово почуваються при впливі опадів, чудово гармонують з фальцевою покрівлею: асортимент забарвлень і профілів сайдинга дуже великий, для будь-якої покрівлі можна підібрати потрібний варіант.
Оздоблення стіновими панелями
Стінові панелі , як і сайдинг, відмінно підходять для цих цілей. Їх ще легше кріпити: панелі мають менший розмір, на відміну від сайдингу – ними зручніше працювати. Забарвлень і профілів стінових панелей ще більше, ніж у сайдинга, тому підібрати вигідну комбінацію фальця та панелей буде значно простіше.
Висновок
Труби на фальцевій покрівлі краще обшивати фальцем, але це далеко не вимога, а радше порада. 3 способи, що залишилися, можна використовувати не тільки для фальця, але і для будь-якого іншого покрівельного покриття: сайдинг, стінові панелі і профнастил відмінно підійдуть для будь-якого даху.
Вважаємо за важливе відзначити, що обробку труб дуже бажано проводити під час встановлення покрівельного покриття. Якщо це питання відкласти в довгу скриньку, то можна дорого за це заплатити: сама труба швидко руйнуватиметься, до того ж опади можуть потрапляти під фальц і руйнувати крокви та покрівельний пиріг. Після встановлення покрівельного покриття неакуратно зроблена обшивка труби може спричинити псування покрівлі: якщо на фальці є крихти будівельного сміття, то, пройшовши по них, Ви пошкодите захисне полімерне покриття. Потрібно заздалегідь вирішити питання обробки труб, щоб у майбутньому не стикатися з серйознішими проблемами та не переплачувати за ремонт та фасадні роботи!
Фальцева покрівля. Одинарний та подвійний стоячий фальц
Є кілька типів фальцевої сполуки: клікфальц ; подвійний та одинарний лежачий фальц; подвійний та одинарний стоячий фальц. У цій статті розбираємось у чому різниця між подвійним та одинарним стоячим фальцем
Одинарний стоячий фальц
Одинарний стоячий фальц – найпростіше з’єднання з усієї групи фальцевих покрівель. Край однієї картини заводиться під край другої, після чого з’єднання обжимається спеціальним фальцезгинальним інструментом. Одинарний фальц застосовується на покрівлях із ухилом не менше 10 градусів.
Подвійний стоячий фальц
Подвійний стоячий фальц – більш надійне з’єднання, ніж одинарний фальц. Подвійний фальц утворюється шляхом подвійного обтискання одинарного. Подвійний замок сприяє збільшенню ізоляційних властивостей всього покриття. Використання подвійного фальця можливе на дахах із ухилом від 3 градусів.
Техніка виконання
Є вузли, які неможливо виконати у техніці подвійного стоячого фальця, там застосовується лише одинарний:
- При роботі з подвійним стоячим фальцем, у місцях стикування з ендовим кріпленням виконується в техніці одинарного фальця.
- При встановленні вікна з окладом в покрівлю з оцинкованого металу місце стикування зазвичай виконується одинарним фальцем.
Висновок
Обидва різновиди фальцевого з’єднання мають місце і вигідно доповнюють один одного в необхідних місцях. Головною відмінністю подвійного від одинарного стоячого фальця є те, що перший можна встановити на покрівлю з нахилом від 3 градусів, монтаж другого можливий на дах з нахилом від 10 градусів. Навіть якщо Ви вирішили використати подвійний стоячий фальц, технологічно деякі вузли правильно виконати в техніці фальцю одинарного.
Відмінності клікфальця від подвійного стоячого фальцю
Фальцева покрівля – відмінний спосіб зробити дах своєї будівлі красивою та герметичною. Сьогодні фальц є представником преміального сектору покрівельних покриттів . Існує кілька видів фальцевого з’єднання: одинарний та подвійний стоячі фальці ; одинарний та подвійний лежачі фальці; клікфальц . Зупинимося на двох найпопулярніших і порівняємо клікфальц та подвійний стоячий фальц.
Клікфальц
Головна відмінність клікфальця від подвійного стоячого фальцю в тому, що в клікфальці передбачено спеціальний замок – для з’єднання картин не потрібен спеціальний інструмент. Картини зістиковуються між собою і клацаються, фальцезгинальний інструмент не потрібен. До того ж, на одному з країв картини клікфальця передбачена спеціальна перфорація, через яку картина кріпиться до решетування за допомогою оцинкованих шурупів. Елементи безпеки покрівлі можна кріпити як крізь покриття, так і до гребеня.
Плюси клікфальця
- Простий монтаж. У порівнянні з подвійним стоячим фальцем клікфальц досить простий у питанні монтажу: не потрібен спеціальний фальцезгинальний інструмент; для кріплення картини до решетування не потрібні спеціальні клямери.
- Довговічність покрівлі. Покрівля з клікфальця прослужить довгі роки. Герметичність покрівельного покриття обумовлена відсутністю відкритих з’єднань та наскрізних отворів.
Мінуси клікфальця
- Сильне подорожчання монтажу клікфальця на дахах складних форм. Якщо Ваша будівля має багатощипцевий дах, то краще вибрати гнучку черепицю : при використанні клікфальця неминуче виникне безліч обрізків.
- Слабка шумоізоляція. Як і будь-який металевий листовий покрівельний матеріал, клікфальц створює багато шуму при попаданні опадів.
- Можливий монтаж тільки на дах із крутими скатами. Клікфальц можна встановити лише на покрівлю з нахилом від 16 градусів.
Подвійний стоячий фальц
Подвійний стоячий фальц кріпиться до решетування за допомогою спеціальних клямерів, які прикручуються до решетування і лягають на гребінь. Для з’єднання гребенів між собою використовується спеціальний фальцезгинальний інструмент, за допомогою якого замок фальця щільно стискається. Кріплення елементів безпеки покрівлі можливе лише до гребеня.
Плюси подвійного стоячого фальцю
- Можливий монтаж на дах із ухилом від 3 градусів. На відміну від клікфальця, подвійний стоячий фальц можна монтувати на пологий, майже плоский дах.
- Більш надійне з’єднання. Гребені фальця обтискаються спеціальним інструментом, таке з’єднання надійніше, ніж клямки на клікфальці.
Мінуси подвійного стоячого фальцю
- Складний монтаж. Для встановлення необхідні спеціальні інструменти та висока кваліфікація будівельної бригади, в іншому випадку результат може виявитися плачевним.
- Низька шумоізоляція. Подвійний стоячий фальц шумить не менше за клікфальець.
Висновок
Клікфальц і подвійний стоячий фальц багато в чому схожі, але мають ряд відмінностей: клікфальц легше монтувати, але він менш надійний подвійного стоячого фальця; клікфальці можна монтувати на дахи з ухилом від 16 градусів, подвійний стоячий фальц дозволяє установку на дахи з ухилом від 3 градусів; елементи безпеки покрівлі на клікфальці можна монтувати і до гребеня, і крізь картину, подвійний стоячий фальц дозволяє лише монтаж до гребеня.
Водостік для фальцевої покрівлі
Водостічна система – один із найважливіших елементів у будь-якій будівлі. Без водостоку страждає фасад та фундамент будівлі, також від затоплень страждає ділянка. Фальцева покрівля не виняток і теж потребує обладнання водостічної системи, але класичні схеми водостоку тут не діють, для фальця необхідні спеціальні рішення.
Способи реалізації водостоку на фальцевій покрівлі
Є кілька способів реалізувати водосток на фальцевій покрівлі. Розберемо кожен спосіб докладніше.
Внутрішній (прихований) жолоб
Як відомо з назви, внутрішній жолоб монтується під край картини фальця, а труба ховається у стіну. Такий спосіб будівництва водостоку робить будинок приємнішим для погляду. Опади відводяться прямо в каналізаційну систему, дренажна система ділянки не використовується.
Настінний жолоб
При такому способі спорудження водостоку жолоб кріпиться прямо на краю покрівлі на карнизний звіс за допомогою спеціальних гаків. До країв ринв монтується лоток, з якого вода стікає у вирву і далі йде трубами.
Класичний водосток
Схема такого водостоку не відрізняється від водостоку на профнастилі або металочерепиці . За допомогою гаків до кроквяної системи монтується жолоб. До стіни вмонтовуються труби. Більш детально про монтаж водостоку Ви можете прочитати тут .
Висновок
Фальцева покрівля не може обійтися без водостоку . Який саме спосіб вибрати – вирішувати тільки Вам: можливо Ви вирішите встановити прихований водосток, в інших випадках доведеться вибирати між настінним та класичним водостоком. Кожен із варіантів підійде для різних умов, головне не нехтувати водостоком – у майбутньому це виллється у набагато більші витрати на ремонт.
Фальцева покрівля. Барнхаус
Сьогодні існує багато способів будівництва приватних будинків. Хтось вибирає ґрунтовну будову з цегли або різних блоків, інші будують “швидкі” каркасні будинки. Стилістика будівель відрізняється – від готики до мінімалізму. Яскравим прикладом будинку, що змішав у собі стилі мінімалізму, лофта та біо-тека, є барнхаус.
Поняття барнхаус (BarnHouse)
Барнхаус (BarnHouse) у перекладі з англійської означає будинок-комору і цей переклад досить точно описує зовнішній вигляд будівлі. Барнхаус дуже схожий своєю геометрією з класичним коморою: простий двосхилий дах, стіни продовжують покрівлю без явного переходу, внутрішнє оздоблення не блищить складними лініями, все просто і лаконічно.
На перший погляд може здатися дивним, що люди обирають таку простоту, адже комору складно назвати зручним житлом, але барнхаус – це не комора з сіновалом і тваринами, це продумане просторе житло, яке відповідає всім сучасним архітектурним напрямкам.
Будівництво барнхаусу набагато простіше, ніж будівництво класичного приватного будинку. Для барнхауса не потрібно будувати суцільний фундамент, буде достатньо звичайних паль. Каркас будівлі виконується з дерева чи металу, після чого будівля утеплюється та зводиться фінішне покриття. В даний час одним із найкрасивіших і практичних покриттів для барнхауса є фальцеве . Фальц виглядає дорого та естетично, при цьому володіючи відмінними ізоляційними властивостями. Відсутність наскрізних отворів на фінішному покритті ще більше посилює ізоляцію.
Екстер’єр будинку в барнхаус стилі
Зовнішні форми барнхауса також прості, як і внутрішні. Ви не зустрінете барнхаус з багатощипцевим або шатровим дахом, це буде вже зовсім інша споруда. Барнхаус може мати односхилий дах, але як правило передбачає просту симетричну двосхилий покрівлю без карниза – стіни продовжують дах без переходу. Можлива прибудова тераси, але вона має бути відкритою і не виділятися на тлі нехитрої геометрії барнхауса. Також можливе будівництво відкритого балкона, особливо на барнхаусах з односхилим покрівлею – головне витримати загальну стилістику.
Інтер’єр будинку в барнхаус стилі
Інтер’єр будівлі у стилі барнхаус складається з прямих ліній та простих форм. У приміщення Ви не знайдете міжкімнатних перегородок, стилістика інтер’єру передбачає великий відкритий простір з акцентом на функціональність. У внутрішній обробці перевага надається натуральним матеріалам, зайві прикраси теж ні до чого – всі зусилля спрямовані на зручність, а не напускну естетику. Підпокрівельний простір теж “іде в оборот” – будується підлога другого поверху та сходів, ніяких стін не зводиться, як і у всій будові. Ще однією відмінністю барнхауса є великі панорамні вікна, які роблять простір більш легким, вільним і просторим.
Плюси барнхауса
- Простота та швидкість будівництва. Барнхаус можна звести за лічені місяці і навіть тижні. Не потрібно заливати фундамент та довго будувати стіни.
- Стиль. Такі будинки виділяються на тлі решти. Простота і лаконічність – основні особливості барнхауса.
- Низька вартість. На відміну від цегляних та блокових будівель ціна будівлі барнхауса значно менша. Економія на матеріалах та робочій силі – добрий плюс для багатьох.
- Практичність. Екстер’єр та інтер’єр передбачає ухил у практичність, а не в напускну красу.
Мінуси барнхауса
- Складний розрахунок проекту. Будівництво барнхаусу неможливе без детального розрахунку проекту.
- Великі витрати на обігрів. Простір без стін та наявність великих вікон збільшує витрати на обігрів такої будівлі.
Висновок
Барнхаус – сучасне житло, що віддає данину традиції. Прості форми та відсутність зайвих деталей робить барнхаус одним із найстильніших та найзручніших видів будинків. Натуральні матеріали, що використовуються при будівництві, не дають згубного впливу на здоров’я та створюють теплу домашню атмосферу.