Рано чи пізно кожен стикається з тим, що потрібно зробити наливну підлогу, підготувати поверхню під лінолеум або паркет, просто вирівняти поверхню, вивести всі підлоги на один рівень і ін. У всіх випадках потрібно робити стяжку. Незважаючи на трудомісткість основних операцій, стяжка підлоги Львів своїми руками цілком реальна і нескладна. Що ж собою являє стяжка, як зробити стяжку підлоги, з яких операцій складається і без чого не обійтися?

Стяжка підлоги Львів

Види стяжок

Існує десятки способів монтажу стяжки підлоги, але в основному вирівнююча ділиться на три види:

  • Цементно-піщана – розчин готується з піску, цементу і води. Інші компоненти додаються за бажанням. Застосовують готові заводські суміші або змішують сухі компоненти самостійно. Це найдешевший і найпоширеніший спосіб вирівнювання підлоги. Застосовують для великих нерівностей (від 3 см товщина готового покриття). Потрібна певна вправність і сильні руки.
  • Самовирівнююча – використовується якщо потрібно отримати ідеально рівну поверхню, якщо товщина стяжки невелика (до 1,5 см), основа під стяжку рівна. Часто використовують як фінішну, під фарбування. Самовирівнюючі суміші мають в своєму складі такі компоненти, які дозволяють розчину рівномірно розтікатися по поверхні, для кінцевого результату досить пройтися валиком.
  • Комбінована – на бетон лягає цементно-піщаний шар, для вирівнювання великих нерівностей, і самовирівнюючі, для заключного вирівнювання.

Основні етапи для тих, хто вирішив зробити стяжку підлоги самостійно:

·        Підготовка підлоги

Перш ніж почати дізнаватися, як зробити стяжку підлоги Львів, потрібно підготувати фонт роботи. Він включає в себе зняття старого покриття (якщо воно нетривке, занадто товсте, кришиться, нерівномірне, пузириться і ін.), Прибирання і очищення підлоги від сміття і пилу. Чистота підлоги від клею, лаку, частинок будь-якого підлогового покриття.

Крім цього, доведеться збити штукатурку на 15 см вище планованої висоти стяжки. Потім, по готовому покриттю можна буде привести стіни в норму.

Уздовж стін потрібно викласти шар поліетилену, на сантиметрів 15 вище від краю майбутнього покриття, щоб стіни не натягнули вологу від розчину.

Просочення підлоги перед укладанням розчину для стяжки. Можна прогрунтувати підлогу, можна просто рясно зволожити її для кращого зчеплення двох покриттів – старого і нового. При незначних коливаннях рівня (до 25 мм) її розводять до густоти кефіру, при різниці в рівні до 50 мм – до стану густої сметани.

Стяжка підлоги Львів

·        Виведення рівня майбутньої стяжки підлоги своїми руками

Знаходиться найвища нерівність підлоги і по ній виводиться весь рівень, або ж вибирається потрібна товщина майбутньої стяжки (якщо заздалегідь відома висота майбутньої підлоги, наприклад, при вирівнюванні у всіх кімнатах по одному рівню). Для цього знадобиться рівень, і не важливо який, простий алюмінієвий у вигляді планки, гідро-, або прогресивний лазерний.

·        Встановлення маяків

Щоб вивести ідеально рівну поверхню, уздовж стін кімнати укладаються спеціальні маяки, так звані рівні висоти. Підлога вирівнюється по їх краю. Для цієї мети можна використовувати як просто рівні дерев’яні планки, так і спеціальні будівельні маяки, оцинковані, в формі літери «Т». Вони встановлюються на ширину до 1,5 м, по довжині будівельного правила. Їм і буде рівнятися підлога на алебастрові «стоєчки», так, щоб верхній край маячків ідеально збігався з лінією рівня. Цей етап досить довгий і нудний, але як зробити стяжку підлоги Львів без точних орієнтирів? Від точності встановлення маяків залежить якість готової поверхні.

·        Приготування суміші для стяжки

Можна придбати готові суміші, але зробити їх своїми руками не так важко. В окремій ємності ретельно змішується пісок і цемент в співвідношенні 3: 1. Цемент береться тільки чистий, не вологий, без глини і сміття. Марка не нижче 400. У готову розмішану суміш невеликими порціями додаються різні добавки, наприклад, фібру, для збільшення міцності готового покриття. Все це перемішується до повної однорідності, від якості перемішування залежить однорідність готового покриття.

В іншій ємності (в якій і буде замішуватися остаточний розчин) змішуються рідкі компоненти: вода і пластифікатор. Пластифікатор додається за бажанням, він робить розчин еластичним, зручним для роботи, і запобігає появі тріщин. Його необхідно близько 190 г на мішок цементу. Води береться в три рази менше, ніж цементу в суміші, і від розрахованого об’єму води віднімають обсяг пластифікатора, інакше кінцева суміш може вийти дуже рідкою.

У рідину додається суха суміш і змішується 15 хвилин, потім відставляється на пару хвилин і знову вимішується. Розчин для стяжки готовий, і використовувати його потрібно за 1,5 години максимум.

Стяжка підлоги Львів

·        Монтаж стяжки підлоги

Готовий розчин рівномірно висипається біля дальньої стіни кімнати і за допомогою будівельного правила розрівнюється уздовж маяків і за рівнем з ними. Рухи правилом повинні бути до себе, зигзагами, поступово розрівнюючи суміш по підлозі. Одне приміщення потрібно робити за один день, з огляду на те, що готова суміш придатна максимум 1,5 години, тобто потрібно одночасно класти стяжку і готувати розчин. Таким чином, якщо робиться стяжка підлоги Львів своїми руками, то повинно бути задіяно дві людини.

Догляд за готової стяжкою

Останній етап монтажу стяжки підлоги укладає в собі догляд. Готове покриття накривається поліетиленом або вологим покриттям на тиждень, в крайньому випадку, на день. Це запобіжить нерівномірному висиханню і розтріскуванню підлоги. Можна просто кілька разів в день проходити вологим валиком або рясно збризкувати. Після цього стяжка ще повинна дійти протягом 3-4 тижнів, але в екстреному разі не менше тижня.

Напівсуха стяжка: рівна база за один підхід

Технологія напівсухої стяжки, характеристики, недоліки та переваги.

Серед усього різноманіття технологій влаштування чорнових основ, в останні роки все більшого поширення набуває напівсуха стяжка. Це компромісний варіант між класичною бетонною стяжкою і сухою засипною, практично позбавлена їх недоліків, але зі своїми нюансами. Розглянемо, що являє собою напівсуха стяжка підлоги Львів, основні різновиди та які особливості у цього способу підготовки основи.

Стяжка підлоги Львів

Що таке напівсуха стяжка

Напівсуха стяжка підлоги Львів – метод підготовки базової поверхні, при якому використовується стандартна піскоцементна суміш, але розчиняється мінімальною кількістю води. В результаті виходить не розчин для заливки, а розсипчаста гомогенна маса, що укладається механічним способом. Для поліпшення характеристик суміші і готової стяжки, в масу додають також пластифікуючі добавки і армируюче фіброволокно. Після укладання поверхня обробляється затирочною машиною, в результаті чого виходить не тільки щільна і рівна, але і максимально міцна основа. Тому «звинувачення» в тому, що напівсуха стяжка недостатньо щільна, згодом викрошується і не скрізь підходить – безпідставні.

Сфера використання

Напівсуха стяжка універсальна і широко застосовується в приватній та промисловій сферах, при влаштуванні підлоги по перекриттях і даху (плоский різновид). Вона так само підходить і для підлоги по грунту.

Напівсуху стяжку можна використовувати в якості підлог по грунту, при товщині шару не менше 8-10 см і з армуванням металевою сіткою.

Напівсухим же способом виконують «плаваючі» стяжки підлоги Львів, поверх шару теплоізоляції, що використовуються з метою скорочення тепловтрат крізь перекриття або для поліпшення параметрів звукоізоляції. При необхідності таку систему можна скомбінувати з прокладкою комунікацій в підлозі.

Технологія влаштування напівсухої стяжки

Алгоритм улаштування напівсухої стяжки виглядає наступним чином.

  • Підготовка.
  • Укладання демпферної стрічки і гідроізоляція основи.
  • Встановлення маяків.
  • Приготування, укладання, розрівнювання і трамбування суміші.
  • Шліфування поверхні затирочною машиною.

Стяжка підлоги Львів

Головною відмінністю напівсухої стяжки від класичної мокрої є кількість води – її якраз досить для гідратації і набору марочної міцності. Але цим же зумовлене ​​і механічне виконання, ні в звичайній бетономішалці, ні в ємності, вручну, отримати однорідний заміс неможливо. Для цього застосовуються спеціалізовані пневмонагнітателі, які не тільки приготовлюють суміш, а й подають її до місця укладання.

Повністю відмовитися від механізації при застосуванні напівсухої стяжки неможливо, якщо обсяги невеликі або немає можливості використовувати громіздке обладнання, виходом з положення буде напівручна напівсуха стяжка підлоги Львів.

Прийнятну якість напівсухої стяжки забезпечує станція ручного замішування. Головне – суворе дотримання пропорцій і часу замішування.

Пропорції ж замісу залежать від специфіки застосування напівсухої стяжки, наприклад, для систем теплої підлоги підбирають спеціалізовані добавки.

Прийнятну якість напівсухої стяжки забезпечує станція ручного замішування. Головне – суворе дотримання пропорцій і часу замішування.

Пропорції ж замісу залежать від специфіки застосування напівсухої стяжки, наприклад, для систем теплої підлоги підбирають спеціалізовані добавки.

Тільки за рахунок правильно підібраних компонентів і пропорцій можна робити укладання напівсухої стяжки з системою теплої підлоги. Додається спеціалізований пластифікатор для теплої підлоги, який підвищує марку міцності, а укладання стяжки проводиться, коли трубопровід під тиском, але система не включена. Так само вірно і міркування, що при великих товщинах можливе пошарове трамбування через 50 мм, але тільки не самої стяжки, а піщаної подушки, поверх якої вона виконується.

Думка, що напівсуха стяжка підлоги Львів мокрій в чомусь програє, суб’єктивна, так як склад в обох випадках однаковий. Головне, правильно підібрати співвідношення суміші і компонентів для того чи іншого варіанту стяжки, виходячи з технічного завдання і основи! Але напівсуха стяжка точно перевершує класичну, будучи відразу готовою під фінішне покриття основою. Ідеально рівна і міцна поверхня за один підхід досягається за рахунок ущільнення «вертольотом» (залізнення).

Стяжка підлоги Львів

Мінімальна кількість води в суміші, з одного боку, сприяє якнайшвидшому схоплюванню стяжки і позбавляє від протікання, з іншого, підвищує вимоги до основи. Якщо волога з замісу «піде», знизиться міцність стяжки, так як процес гідратації НЕ буде повноцінним. Тому основу перед укладанням замісу необхідно гідроізолювати і зробити це можна різними способами.

Можна використовувати ізолон або заливати безпосередньо на плиту. При заливці на плиту зазвичай стелиться плівка, щоб волога не йшла в бетон, але можна і ретельно прогрунтувати – різниці ніякої, так як завдання отримати незворушну основу. Мінімальний шар плаваючої стяжки 4-5 см, такої ваги буде досить, щоб притиснути підкладку зі спіненого поліетилену.

Після укладання напівсуха стяжка потребує стандартного догляду, інша справа, що в наших реаліях деякі виконавці не знають, з чим працюють.

Напівсуха стяжка – це той же «розчин» з піску, цементу і води, і дозріває він при тих же умовах. Тому її рекомендується поливати і вкривати плівкою днів на 7-10.

Стяжка підлоги Львів

Переваги та недоліки напівсухої стяжки

Затребуваність цієї технології пояснюється значним списком достоїнств.

  • Універсальність – використовується в якості вирівнюючого шару, для створення ухилу або розподілу навантажень в житлових, громадських і промислових будівлях (підлоги, дахи). Комбінується з прокладкою трубопроводів і комунікацій, в системах теплої підлоги, системах теплоізоляції і звукоізоляції перекриттів.
  • Швидкість – завдяки мінімальній кількості води в замісі, скорочується час укладання і набору марочної міцності, подальшу обробку можна проводити швидше, ніж при заливці стяжки мокрим способом.
  • Монолітність – суха суміш практично не схильна до усадки, готова стяжка підлоги Львів не деформується і не розтріскується
  • Готовність – за один підхід виходить ідеально рівна основа, повністю готова під укладання фінішного покриття.

Однак не обійшлося і без недоліків.

  • Механізація – з одного боку, людський фактор впливає менше, що можна віднести до плюсів, але з іншого, на відміну від класичного варіанта, напівсуху стяжку не зробити самостійно «в одну каску», без спецобладнання.
  • Рівень виконання – щоб отримати гідний результат, у виконавців повинна бути відповідна інструментальна база і досвід. В реаліях вітчизняного ринку послуг, в тому числі і будівельних, знайти дійсно професіоналів не так просто.
  • Прив’язка до обсягів – проблематично знайти виконавців на маленький обсяг, профільні організації беруть замовлення на площу від 40 м².

Що стосується вартості, вона прямо залежить від обсягів.

Напівсуха стяжка підлоги Львів дорожче тільки при невеликих обсягах, які менше 40-50 м². Ту ж мокру стяжку можна зробити при такому обсязі за день (до 50 м²). А ось якщо обсяг великий – то мокрим способом за день не зробити, може знадобитися як мінімум два або три дні, плюс наливні підлоги і тому в сумі напівсуха стяжка виходить пристойно дешевше. Напівсуха стяжка швидше і ефективніше, за зміну наші бригади роблять до 300 м².

Стяжка підлоги Львів

Крім того, при влаштуванні плаваючої стяжки для запобігання відтоку тепла або підвищення параметрів звукоізоляції, у напівсухого методу просто немає альтернативи.

Напівсуха стяжка підлоги Львів – це сучасна технологія влаштування міцних і довговічних основ в мінімальний термін і без необхідності додаткового вирівнювання.

Поширені запитання

📚 Чи виконуються роботи з виготовлення напівсухої стяжки підлоги взимку? За якої температури можна робити стяжку?

Компанія має великий досвід роботи з влаштування напівсухої стяжки підлоги в зимовий час. У квартирах роботи виконуються за нормальної температури до -10°С. На промислових, а також великих будівельних об’єктах роботи можуть виконуватися при температурах до -25°С. Єдиного критерію роботи у зимовий час не існує.

🌎 Які матеріали ви використовуєте у роботі?

При влаштуванні напівсухої стяжки підлоги нашою компанією використовуються суворо заявлені матеріали відповідно до технологічної карти: Портландцемент М500 Д0; митий крупнозернистий пісок 1-го класу, модуль крупності 2-3 мм; поліпропіленове фіброволокно 12 мм; плівка поліетиленова 80 Мкр; демпферна стрічка на основі ізолону завтовшки 5 мм; за наявності теплої підлоги застосовується пластифікатор. На всі матеріали є сертифікати відповідності.

💳 У чому відмінність напівсухої стяжки від звичайної (мокрої)?

Напівсуха стяжка підлоги – сучасна механізована будівельна технологія вирівнювання основи під укладання фінішного покриття. Вона має цілу низку переваг та особливостей у порівнянні зі звичайною, звичною нам технологією пристрою цементно-піщаної стяжки з арматурною сіткою.

📄 Чи можна прокладати Лінії комунікації у підлозі при сухій стяжці підлоги?

Саме сухе стягування підлоги за відсутності вологи дозволяє прокладати Лінії комунікації на підлогу. До того ж, тільки суха стяжка дозволяє забезпечити високі теплозахисні та звукоізоляційні властивості підлоги.