068-292-90-10
VIBER

Ламінат є одним з найбільш виграшних підлогових покриттів для житлових і громадських приміщень, так як він проводиться в широкому спектрі класів міцності, легко монтується завдяки системі кріплення ламелей між собою, а також має презентабельний дорогий вид. Але для того, щоб покриття прослужило довго і не втратило зовнішньої естетики, укладання ламінату Львів повинно проводитися в чіткій відповідності з умовами:

  • тільки в опалювальних приміщеннях з температурою від 15C до 30C;
  • без різкого коливання температури;
  • без підвищеного рівня вологості в проміжку від 40% до 70%.

Укладання ламінату Львів

Ламінат і тепла підлога: чи можна поєднувати?

Перш ніж приступити до укладання ламінату Львів, необхідно правильно підібрати матеріал під потреби і умови того чи іншого приміщення. Класи міцності ламінату відповідають певним навантаженням, які дошка може витримати без втрати своїх експлуатаційних характеристик і виду. Найдешевший і не дуже міцної ламінат можна сміливо стелити в спальні. А ось для вітальні, коридору або кухні варто підібрати комерційний варіант з можливістю витримувати великі навантаження. При цьому для укладання підлоги у ванній кімнаті варто розглянути інше покриття, так як навіть вологостійкий ламінат швидко зіпсується в постійному перебуванні в місці з підвищеною вологістю.

Ламінат і тепла підлога електричного типу поєднувати не можна, так як елементи ламінату під постійним спрямованим впливом тепла будуть пересихати, деформуватися, втрачати свої робочі властивості і зовнішній вигляд. Гідравлічні системи теплої підлоги прогрівають підлогове покриття рівномірно, тому ламінат може використовуватися з ними при дотриманні двох категоричних умов:

  • ламінат не нагріватиметься знизу вище 27C;
  • між нижньою межею ламінату та елементами водяного теплої підлоги залишиться відстань не менше 3 см.

Укладання ламінату Львів

Методи монтажу ламінату

Існує два методи, як класти ламінат. Вони безпосередньо залежать від типу з’єднання ламінатної дошки:

  • Замкове з’єднання – кожна окрема дошка ламінату з усіх чотирьох сторін оснащена замковими пазами, які називаються lock або click. При складанні підлоги замок легко замикається, надійно поєднуючи сусідні ламелі одну з одною.
  • Клейове з’єднання – монтаж складніше, але при цьому досягається більш висока стійкість перед впливом вологи і пилу. Таке з’єднання рекомендується використовувати в зоні кухні.

Як правило, укладання ламінату Львів проводиться перпендикулярно довгій стороні кімнати. Такий спосіб дозволяє витягнути візуально коротку сторону, наблизивши співвідношення сторін приміщення до гармонійної формі. Витрата ламінату при укладанні уздовж будь-якої зі стін буде приблизно однаковим. Щоб візуально збільшити простір, ламінат можна укладати по діагоналі, вибравши кут 30 ° або 45 °. Враховуйте, що цей варіант передбачає дещо більшу витрату матеріалу.

Як розрахувати кількість матеріалу при укладанні ламінату

Як стелити ламінат, щоб витрата матеріалу була б мінімальною, ми вже згадували. Щоб не витратити кошти на зайві пачки матеріалу, які так і не підуть в хід, і не бігти в кінці роботи в магазин за пачкою,  якої бракує, потрібно правильно розрахувати необхідну кількість ламінату для вашого приміщення.

Заміри приміщення для закупівлі ламінату

Для цього знадобиться тільки рулетка для вимірювання габаритів кімнати і калькулятор для точності розрахунків. При вимірах приміщення враховуйте всі виступи в інші кімнати, на балкон, в коридор. Потрібно врахувати також площу кожного виступу, колони, ніші і інших нестандартних елементів в кімнаті. Площу шукати просто: перемножуємо довжину і ширину. Обов’язково беріть до уваги розмір компенсаційних швів: 15 мм уздовж кожної стіни. У цих місцях ламінат буде відсутній.

Більшість виробників випускає ламінат з розмірами дошки 1,26х0,185 м і 1,38х0,195 м. Ці параметри знадобляться вам для розрахунку площі кожної дошки: згадані стандартні елементи мають площу 0,2331 і 0,2691 кв. метра відповідно.

Укладання ламінату Львів

Скільки пачок ламінату купувати для кімнати

Площу вашого приміщення, отриману після досконального виміру кожного виступу і ніші, потрібно розділити на площу 1 дошки ламінату. Ви отримаєте дробове число – округлятимете його в більшу сторону. Це і буде загальне число ламінатних дощок, необхідних для укладання ламінату Львів в вашому приміщенні.

В одній упаковці ламінату зазвичай знаходиться 8 дощок. Розділіть загальну кількість на число дощок в упаковці і округліть в більшу сторону, щоб гарантувати собі запас матеріалу в разі заводського браку або необхідності підрізування ламінату. Найкраще придбати одну додаткову пачку матеріалу (для великих площ – 2 або 3 пачки) на випадок, якщо ви випадково пошкодити кріплення на кількох дошках, відріжете не ту сторону або виявите причину необхідності в запасі. До речі, додаткова пачка може стати в нагоді через деякий час експлуатації, якщо 1 або кілька дощок ламінату зіпсуються і зажадають заміни. При діагональному укладанні бажано збільшити запас на підрізування до 15-20% від загальної кількості матеріалу.

Укладання ламінату Львів

Порада: якщо ви займаєтеся укладанням в холодний період, перед тим, як виробити укладання ламінату Львів, залиште його в теплій кімнаті на 1-2 дня. Дошки візьмуть кімнатну температуру і коректно з’єднаються одна з одною при монтажі.

Чек-лист інструментів для укладання ламінату

На те, як правильно покласти ламінат, в істотному ступені впливає ступінь підготовки і вірний вибір інструментів для монтажу. Перед укладанням підлогового покриття з ламінату переконайтеся, що у вас в запасі є:

  • Електролобзик. Ламінат важко пиляти вручну, електричний інструмент скоротить час роботи і витрати фізичних сил.
  • Клини. Компенсаційні шви в 1,5 см між стіною і покриттям потрібні на випадок, якщо дошка розшириться після монтажу вже під час експлуатації підлоги.
  • Струбцина або гак для укладання торцевих частин покриття;
  • Киянка і невеликий брусок з дерева, який ви будете прикладати до бічної сторони ламінатної дошки перед ударом;
  • Рулетка;
  • Косинець;
  • Скотч;
  • Олівець;
  • Ножиці.

Додатково знадобиться пароізоляційна і термоізоляційна підкладка під ламінат. Виняток становлять випадки, коли нове покриття кладеться на лінолеум. Щоб зробити стиковку панелей з замковим кріпленням міцніше, а також для настилу ламінату з клейовим кріпленням вам буде потрібно вініловий герметик з водовідштовхувальними властивостями.

Етапи укладання ламінату

Головний секрет того, як правильно виконати укладання ламінату Львів , полягає в дотриманні порядку монтажу і всіх умов на кожному етапі. Якщо знехтувати якимось пунктом інструкції, монтаж буде неякісним, через що покриття не зможе прослужити вам довго.

Укладання ламінату Львів

Укладання ламінату Львів проводиться в такому порядку:

1.     Підготовка підлоги перед укладанням.

Це найважливіший етап усього процесу. У приміщенні з залитою стяжкою необхідно переконатися, що вона в належному вигляді, інакше – відремонтувати ретельно і уважно. Ламінат вимагає бездоганно рівної основи. Для її створення ви можете скористатися:

  • самовирівнюючими стяжками-сумішами;
  • системами наливних підлог;
  • нівелір-масами.
2. Укладання підкладки.
  • максимальний перепад висоти не перевищує 2 мм на кожен метр;
  • на кожні 2 метри ухил не перевищує 4 мм.

Щоб попередити появу цокаючого звуку при ходьбі по ламінату, підкладка повинна мати властивості шумоізоляції. Для цього добре підходять спінені матеріали, які, до того ж, згладжують невеликі нерівності чорнової підлоги і ізолює холод від бетонної стяжки.

Укладання ламінату Львів

Другий варіант підкладки – листова, яку укладають на підготовлену поверхню підлоги. Листи повинні бути зістиковано дуже щільно, а в місцях з’єднання їх проклеюють скотчем. Це дозволяє уникнути зміщення підкладки під час монтажу ламінату.

3. Укладання ламінату по рядах.

Укладання ламінату Львів починається з першого ряду вглибині кімнати. Кілька пластин з’єднують разом в торець і надійно фіксують розпірками, що знаходяться між стінами приміщення і ламінатом. У ролі розпірок можуть виступати клини або невеликі шматочки ламінату. Функції розпірок полягають у тому, щоб:

  • зафіксувати перший ряд пластин нерухомо;
  • створити деформаційний шов, щоб в разі деформації ламінату під дією тепла він не здувся великим бугром на вашій підлозі.

Як найпростіше укладати ламінат

Укладання другого ряду дещо складніше по виконанню, ніж першого. З’єднувати дошки вже доводиться відразу в двох площинах, застибуючи їх по довжині і по торцях. Важливо також пам’ятати про розбивку швів. Починати укладання другого ряду потрібно або з половини дошки, або з невеликого обрізка, який залишився після укладання попереднього ряду. У цьому методі є істотний плюс: відходів залишається мінімум, тоді як при ретельному дотриманні швів і прагненні до симетрії відходи істотно зростають.

Для замикання замка ламінатної дошки до її бічній частини приставляють брусок-наставку і постукують по ній киянкою або молотком – щоб легко поставити ламінат на його місце і не пошкодити краї дощок і кріплення.

Укладання ламінату Львів

Труднощі можуть з’явитися з укладанням останнього ряду. Нерідко доводиться підпилювати дошки ламінату по ширині, щоб вони вмістилися в межах кімнати. Для надійного замикання з замком попереднього ряду доводиться використовувати важіль з гаком.

Укладання ламінату самостійно

Укладання ламінату Львів

Капітальний ремонт в квартирі рідко обходиться без зміни підлогового покриття. Для облаштування підлоги відмінно підійде такий сучасний і високотехнологічний матеріал, як ламінат. Він має ряд переваг в порівнянні з паркетною дошкою, основними з яких є зносостійкість і простота обслуговування. Крім усього іншого, укладання ламінату Львів не представляє великої складності.

Перш ніж приступити до роботи, необхідно завчасно занести ламінат в приміщення і залишити його там на 2-3 дня. Це дозволить адаптуватися ламінату до температури і вологості навколишнього середовища. Щоб не втрачати часу дарма, можна за ці дні підготувати підлогу, очистити його  від старого покриття або вирівняти його поверхню. Вирівнювання потрібно, якщо ламінат планується укладати на бетонну основу. Якщо ж на підлозі лежить лінолеум без горбів і дефектів, то допускається укладання ламінату Львів прямо на нього. У випадках, коли основою підлоги служить дерев’яна поверхня, то її необхідно відшліфувати і усунути всі нерівності. Двері в приміщенні необхідно підпиляти на висоту майбутнього покриття.

Укладання ламінату Львів

Ламінат укладають у напрямку від вікна до дверей, паралельно сонячним променям. Існує клейовий і бесклейовой спосіб з’єднання плит. Клейовий спосіб нагадує укладання паркету. При цьому торцеві частини плит змащують клеєм і з’єднують між собою ряд за рядом. Необхідно щільно притискати кожну ламіновану плиту до попередньої, а краще підбивати її з боків молоточком. Складність цього способу укладання полягає в тому, що проклеєним ряду плит необхідно дати просохнути, перш ніж приступати до укладання наступного ряду, а це складе близько двох годин на одну смугу.

Значно спрощується укладання при використанні покриття на Click-замках. Такі замки представляють собою засувки, що з’єднують плити одну з одною. Істотною перевагою ламінату з замками перед клейовим ламінатом є простота його укладання та можливість подальшого демонтажу.

Найперша плита ламінату укладається в лівому кутку від вікна. Так як замок з боку, пов’язаною зі стіною, нам не знадобиться, він відпилюється за допомогою ножівки або болгарки. Між стінами і ламінатом необхідно залишати зазор не менше 1 см. Цей захід необхідний на випадки перепадів вологості і температур, коли ламіноване покриття може дещо розширитися. Щоб цього уникнути, під час укладання ламінату Львів потрібно по краях стіни вкласти спеціальні розпірки, які після закінчення робіт забираються з щілин.

Друга плита стикується з першою під кутом 30 градусів і натисканням вниз щільно з нею скріплюється. Так триває до протилежної стіни. Потім приступаємо до другого ряду.

Плиту, що починає другий ряд, необхідно розрізати впоперек на дві однакові частини. Це створить ефект цегляної кладки і додасть цілісність і міцність всьому покриттю. Плитка також прикладається до попереднього ряду і замикається при натисканні її до підлоги. Так закінчується укладання другого ряду ламінату. Всі наступні ряди укладаються аналогічним чином.

Останній ряд ламінату як правило не відповідає ширині кімнати, що залишилася непокритою. Необхідно відміряти потрібну ширину плити, врахувавши при цьому зазор між краєм плити і стіною. Потім по нанесеній розмітці відрізати зайву частину плити. Для монтажу останнього ряду буде потрібно спеціальний інструмент – струбцина, яка дозволить підбити фінальний ряд ламінату і скріпити його замки. Вона вставляється в щілину між стіною і ламінатом і за допомогою простукування молотком застібує замки плити.

Укладання ламінату Львів

По завершенні монтажних робіт зазори звільняються від розпірок, а що залишилися по краях щілини ховаються за допомогою плінтусів. Кріпити їх слід до стіни за допомогою шурупів або цвяхів. Як бачите, укладання ламінату Львів цілком здійсненна власними силами, не вдаючись до послуг фахівців. Бажаємо успіхів!

Поширені запитання

📚 Як правильно вмонтовувати ламінат?

Кожен виробник випускає інструкцію з укладання, з якою можна ознайомитись на офіційному сайті. Інструкція також додається для придбання продукції. Якщо Ви збираєтесь укладати підлогу самостійно, рекомендуємо ознайомитися з документацією. У статті Укладання ламінату своїми руками ми зібрали відео укладання різних виробників.

🌎 Чи можна укладати ламінат на підлогу з підігрівом?

Укладання ламінату на підлогу з водяним підігрівом. Майже всі колекції підходять для укладання на системи водяного підігріву підлоги. Не рекомендується монтувати ламінат на електричні системи обігріву.

💳 Навіщо потрібно укладати плівку під ламінат?

Плівку потрібно укладати на всі мінеральні основи (бетон, наливна підлога). Якщо її не укласти, це призведе до попадання вологи на ламінат. Віддача вологи основою призведе до набухання кромок, пошкодження замкових з’єднань, здуття та відкриття швів. Слід зазначити, що після того, як зроблена наливна підлога, необхідно почекати не менше 2 тижнів, щоб вона остаточно встала, лише потім застелити пароізоляційну плівку і приступати до укладання. Вже безпосередньо на плівку розстилається звукопоглинаюча підкладка і далі монтаж ламінату.

📄 Чи потрібно знімати килимове покриття перед укладанням?

Так, слід знімати килимове покриття. Через залишений ковролін в області з’єднань при ходьбі відбуватиметься підвищений рух, послаблюючи замкове кріплення. У цих місцях утворюється різновисотність, що тягне у себе відкриття швів.