Утеплення фасадів Львів – це один з найбільш ефективних методів знизити тепловтрати будівлі в холодну пору року. Обробка зовнішніх стін теплоізоляційними матеріалами забезпечує:

  • Теплоеффектівность – втрата тепла скорочується більш ніж на 40%, в результаті чого витрачається менше енергії на нагрів приміщення.
  • Економію – в результаті зниження тепловтрати, витрати на опалення знижуються, і чек на оплату комунальних платежів стає значно менше.
  • Практичність – обробка теплоізоляційними матеріалами вирішує проблему промерзання і відсирівання стін, і як наслідок збільшує термін експлуатації будівлі.

Утеплення фасадів Львів

Утеплення будинку – обов’язкова процедура для практичного господаря будинку. Утеплення стін будинку допомагає не тільки домогтися комфортної температури в приміщенні в холодну пору року, але і економить витрати на опалення та електроенергію. Коли піднімається питання утеплення фасаду Львів, нерідко перша заминка відбувається відразу ж: всередині або зовні будинку утеплювати? Про те, як правильно утеплити стіни будинку, і які матеріали використовувати для цього – поговоримо сьогодні.

Утеплення зовні або зсередини – як краще?

Утеплення фасадів Львів

Проведення утеплення будинку всередині – процедура, ймовірно, більш комфортна, успішність робіт не залежить від кліматичних умов, і виконати задумане стає простіше. Однак, фахівці будівельної справи не рекомендують поспішати. У зовнішнього утеплення фасаду Львів будинку є дві вагомих переваги, які не залишають вибору господарю дому:

  • Утеплення будинку зсередини займе велику частину корисного простору. Оскільки утеплювачі укладаються в кілька шарів, загальні втрати площі будуть дуже помітні споживачеві.
  • Ще більш небезпечна причина – у відсутності можливості прокласти утеплювач всередині будинку суцільним паронепроникним матеріалом. Частинки пари, що знаходиться в теплому повітрі приміщення, знаходять лазівки в негерметичному паронепроникному матеріалі. Торкаючись холодної стіни, утворюється конденсат. Волога, що накопичується в утеплювачі або на стику утеплювача і стіни, сприяє розмноженню хвороботворних бактерій, що може бути не тільки небезпечно для здоров’я людини, але і згубно для якостей утеплювача.

Утеплення всередині будинку проводять тільки в тому випадку, якщо утеплення зовні заборонено з яких-небудь причин (наприклад, фасад будівлі є архітектурною пам’яткою).

Види утеплювачів

При виборі утеплювача для будинку необхідно звертати увагу на три основні якісні характеристики: теплопровідність, вологостійкість і паропроникність.

  • Утеплення пінополістиролом. Пінопласт володіє якісними теплоізоляційними властивостями, але від його використання в житлових будинках все частіше відмовляються через горючість матеріалу з виділенням небезпечних хімічних сполук.
  • Утеплення фасаду Львів мінеральною ватою. Вогнестійка, є відмінним ізолятором шуму і тепла. З мінусів використання мінеральної вати: любов гризунів до цього матеріалу, а також гігроскопічність з втратою ізоляційних якостей.

Утеплення фасадів Львів

  • Утеплення екструдованим пінополістиролом. Піноплекс – приклад сучасного ізоляційного матеріалу. Не горючий, мінімальна теплопровідність і паропроникність. Простий в монтажі і нарізці. Серед мінусів можна відзначити підвищену вартість в порівнянні з попередніми матеріалами.
  • Утеплення пінополіуретаном. Рідкий утеплювач, не гігроскопічний, вогнестійкий, безпечний з точки зору екології. Ідеальний для утеплення стіни зовні будинку через підвищену морозостійкість.
  • Утеплення фасаду Львів базальтовими плитами. Володіє перевагами мінеральної вати, з виправленими недоліками. У базальті не заводяться гризуни, плити не притягають і не накопичують вологу, термін служби плит досягає 100 років за попередніми розрахунками.

Як утеплити будинок зовні?

Утеплення фасадів Львів

Кожен утеплювач для дому володіє технічними властивостями і вимогами до роботи з ним. З індивідуальними особливостями обраного утеплювача ви зможете ознайомитися в інструкції виробника, що є на упаковці з ізоляційним матеріалом. Однак, технологія утеплення стін зовні будинку в цілому однакова для всіх матеріалом, і ви з нею познайомитесь в покрокової інструкції, наведеної нижче.

  • Насамперед займіться очищенням стіни. Необхідно не тільки видалити бруд, але і зняти старий шар штукатурки і інших оздоблювальних матеріалів, якими ви користувалися раніше.
  • Тепер необхідно позбутися від відколів, тріщин і нерівностей стіни. Опуклості зрівняти наждачним папером, тріщини і відколи усуньте за допомогою шпаклівки. Вирівняну стіну покрийте грунтовкою глибокого проникнення. Вибирайте ґрунтовку, виходячи з матеріалу основи.

Утеплення фасадів Львів

  • Для укладання утеплювача скористайтеся системою маяків, яка допоможе виконати роботу точно, покласти утеплювач рівно, що безумовно позначиться на якості фінішної обробки і тривалості терміну служби утеплювача. По верхній лінії стіни просвердліть отвори, встановіть саморізи. Натягніть на саморізи щільну нитку з тяжким маяком внизу. Ці нитки стануть вертикальною направляючою. Тим же способом встановіть горизонтальні напрямні, що переплітаються з вертикальними. Отримана сітка з ниток – орієнтир для рівного укладання утеплювача.

Підготовка будинку на цьому завершена, залишається зафіксувати обраний утеплювач, враховуючи особливості кріплення і багатошаровості конкретного матеріалу.

Утеплення фасаду Львів зовні – завдання непросте, але здійсненне. Якщо не відчуваєте в собі сил або не вистачає знань і досвіду, найміть бригаду фахівців для професійного, швидкого монтажу і завершення ремонту.

Що дає утеплення фасаду будівлі?

Сьогодні багато хто прагне утеплити фасад будівлі, адже це дає масу переваг, і ціна на такі роботи окупається дуже швидко. Подібні заходи дозволяють зберегти тепло в будинку і створити найбільш приємну і комфортну атмосферу незалежно від сезону. До того ж сьогодні, коли тепло в зимову пору року коштує дуже дорого, питання утеплення фасаду Львів стає надзвичайно актуальним. Варто відзначити, що пінопласт з товщиною в десять сантиметрів має таку ж теплопровідність, як і цегляна стіна товщиною в півтора метри. Це говорить про те, що для того, щоб зробити необхідну товщину стіни, при якій людині в приміщенні буде зручно і комфортно, можна використовувати два способи. Перш за все, можна зробити стіни з цегляною кладкою в півтора – два метри, як, наприклад, надходили в середні століття при зведенні замків і палаців. А можна просто звести стіну, товщина якої буде достатньою для облаштування перекриттів, і при цьому забезпечити зовнішнє утеплення фасаду Львів. Варто відзначити, що економія на будівельних матеріалах для стін, а також робота з укладання компенсує ціну на утеплювальні системи для будинку.

Утеплення фасадів Львів

Це означає, що, перш за все, утеплення фасаду будівлі дозволить заощадити на будівельних матеріалах. До того ж, використання технологій фасадних утепленнь дозволяє також заощадити на опаленні. Це надзвичайно важливо, тому що сьогодні вартість електроенергії сильно зростає, і більшість населення переходить на автономні джерела опалення. Таким чином, утеплена будівля практично не віддає тепло, що дозволяє використовувати менше енергії для опалення, адже приміщення довго не остигає, а тепле повітря не виходить. Досить гріти вулиці! Утеплені будинки дозволять скоротити витрату енергії в три рази!

Не варто також забувати і про те, що використання системи зовнішньої теплоізоляції дозволяє також економити кошти і на охолодження приміщення в жарку пору року. Це означає, що взимку утеплений фасад не дасть виходити з приміщення обігрітому повітрю, а влітку він затримує в будинку охолоджене повітря, не пускаючи всередину теплі повітряні маси з вулиці. Фасад дозволяє підтримувати усередині приміщення однакову температуру. Всі ми знаємо, що для того, щоб охолодити приміщення, використовуються найрізноманітніші системи вентиляції та кондиціонування. У тих будинках, які мають утеплені фасади, кондиціонери працюють менше в кілька разів, що дозволяє скоротити витрати не електроенергію.

Якщо фасад утеплений правильно, то це дозволяє добитися:

  1. Економії на стінових будівельних матеріалах при будівництві нових будівель. Так відмінні властивості захисту утеплених фасадів досягаються завдяки тому, що використовуються тонкі і легкі конструкції з вагою від чотирнадцяти до тридцяти п’яти кілограм. Будинки можна будувати зі стінами, які в сім разів легші, а також в три рази тонші, ніж звичні рішення для цегельних будівель.
  2. Більш високого теплового захисту будівель незалежно від того, новобудова це або старий будинок. Так використання систем опалення та кондиціонування стає більш економним.
  3. Комфортних умов проживання. Це означає, що рівень вологості і температура всередині вашого будинку завжди будуть комфортними і оптимальними.
  4. Скорочення температурних деформацій у зовнішніх стінах новобудов.
  5. Усунення різні дефектів, що виникли при тривалому використанні споруди.
  6. Привабливого зовнішнього вигляду для фасаду будь-якої будівлі.

Поширені запитання

📚 Мене цікавить зовнішнє утеплення фасадів, чим краще утеплити власний будинок?

В даному випадку, необхідно розуміти: з чого виконані несучі стіни Вашого будинку та їх товщина, а також щільність матеріалу. Від цих трьох факторів залежить вибір утеплювача та його товщина. Так само можна виконати теплотехнічний розрахунок, який і враховує всі перераховані вище фактори. Фасад стіни з піноблоків зазвичай утеплюються мінеральною ватою. Для стін із цегли вибір утеплювача не важливий.

 

🌎 В яку пору року можна проводити утеплення фасадів?

Монтаж системи теплоізоляції (мокрого типу) провадиться в період настання середньодобової температури +5 °С. Як правило, утеплення фасадів проводиться з початку травня до початку жовтня. Це пов’язано із виробництвом мокрих процесів. Для монтажу фасадного утеплювача та армування використовуються мінеральні клейові склади, що зачиняються водою. Нанесення ґрунтовок та фінішних декоративних штукатурок так само неможливе при температурі нижче +5 °С.

💳 Чи можна утеплити фасад будинку піноплексом?

Утеплення фасаду пінолексом практично можливе, але теоретично (у нас) не практикується. Якщо почати розглядати це питання з самого початку, то сам по собі цей вид утеплювача не призначений для утеплення фасадів. До того ж, на сьогоднішній момент, немає жодної системи теплоізоляції із застосуванням як утеплювач – екструдований пінополістирол. Сам по собі, цей утеплювач має дуже низький коефіцієнт паропроникності, внаслідок чого, утеплення фасадів екструзією призводить до ефекту «термосу» в процесі експлуатації будівлі. Стіни не дихають, волога не проходить через утеплювач, накопичуючись або у стіні, або між стіною та утеплювачем, тим самим утворюючи руйнування стіни та утворення грибка та цвілі.

📄 Що краще – пінопласт чи мінвата?

Для утеплення будинків та житлових кімнат підходять обидва матеріали. Якщо вам потрібен вогнетривкий та паропроникний варіант – вибирайте мінеральну вату. Якщо таких вимог немає, тоді вам цілком підійде пінопласт. Він дешевший і простий у роботі, стійкий до вологи і має трохи кращий коефіцієнт теплоопору.