Монтаж обрешітки Львів дозволяє створити конструкцію для кріплення покрівлі, яка необхідна, щоб створити певний зазор між ізоляцією і матеріалом самої покрівлі.

Монтаж обрешітки Львів

Решетування даху під покрівельні матеріали

Покрівельні роботи – завершальний етап зведення будівлі. Від того, якою буде покрівля, багато в чому залежить його довговічність і дизайн. Провести якісний настил покрівлі неможливо без підготовки кроквяної системи – саме обрешітка крокв служить каркасом для монтажу покрівельного матеріалу.

  1. Функція обрешітки під покрівлю

Решетування – це в загальному сенсі каркас, на який проводиться монтаж листового матеріалу. Застосовувана до конструкції верхньої частини будівлі обрешітка є проміжним елементом між кроквяною системою даху і верхнім облицювальним матеріалом – покрівлею. Решетування забезпечує основу для монтажу покрівельного матеріалу, остаточно вирівнює поверхню, на яку встановлюється покрівля, і виконана з матеріалу, придатного для встановлення на нього укривного шару.

Необхідність обрешітки кроквяної системи пов’язана в першу чергу з тим, що габарити покрівельних листів можуть значно відрізняться від кроку встановлення крокв. Так, дрібні листи черепиці можуть взагалі не лягти на кроквяну опору по всій поверхні.

Крім того, обрешітка служить додатковою опорою для покрівельного матеріалу – перш за все в просторі між кроквами. Так великі листи покрівлі можуть провисати між кроквами, особливо під вагою снігового покриву.

Наявність обрешітки дозволяє також створювати додаткові шари між кроквами і покрівлею – гідроізоляції, пароізоляції і утеплювача. Таким чином, в конструкції даху, як несучого елемента обрешітка виконує основні функції:

  1. Створення каркасу для монтажу елементів будь-яких розмірів
  2. Вирівнювання поверхні для монтажу покрівельних матеріалів
  3. Утворювати порожнини для утеплення даху

2.     Загальна конструкція обрешітки

У загальному випадку обрешітка – це шар дощок або іншого матеріалу, покладений поверх крокв. Нагадаємо, що кроквяна система є каркасом даху. Вона складається з ряду крокв, встановлених на бруси верхнього перекриття будинку, так щоб верхні площини утворювали скат для сходу дощової води і снігу. Самі крокви являють собою зчленування кроквяних ніг у вигляді трикутника або трапеції.

У найпростішому вигляді дошки обрешітки прибиваються перпендикулярно кроквах.

Монтаж обрешітки Львів

Способи монтажу обрешітки Львів залежать від будови кроквяної системи і від виду і габаритів покрівельного матеріалу, який буде укладений зверху. У загальному випадку обрешітка може бути

  1. Розрідженою, з відстанню між дошками в кілька сантиметрів
  2. Суцільною, де дошка монтується з кроком не більше одного сантиметра.

3.     Вибір матеріалу для обрешітки даху

Матеріал для обрешітки вибирається в першу чергу з особливостей покрівельного матеріалу і його ваги. У більшості випадків береться брус або дошка з невеликим перетином щодо дощок для стійок і крокв. Як правило, перетин дошки від 2х5 до 3х7мм, перетин брусків порядку 5х5 мм.

Дошка може бути просто обрізна, шпунтована і навіть необрізна. Крім дощок можна використовувати вологостійку фанеру або ОСП – якщо того вимагає покрівельний матеріал.

Не слід вибирати дошку товщиною не менше 15 см, так як вона може жолобитися під дією вологи поперек волокон, і утворювати щось типу жолобу. Міцного з’єднання з покрівельним матеріалом тоді не вийде.

Матеріал обрешітки повинен забезпечувати тривале збереження своїх геометричних параметрів. Дошка не повинна жолобитися, провисати. Решетування повинно витримувати не тільки вагу покрівельного матеріалу зі сніговим шаром, але і вагу людини – крок обрешітки повинен бути обраний з урахуванням локальних навантажень.

Кріплення дошки обрешітки повинно бути міцним і добре протидіяти бічним навантаженням «на зрушення». Цвяхи, якими кріпляться бруси обрешітки, повинні мати довжину не менше двох товщин дошки. Монтаж обрешітки повинен проводитися в суху пору, так як волога дошка дасть усадку і зміни в конструкції. Як і інші елементи з деревини, брус обрешітки необхідно просочити антипиреном і антисептиком.

Монтаж обрешітки Львів

4.     Суцільне решетування

Для суцільної обрешітки використовується дошки з деревини не нижче другого сорту. Вони повинні бути сухими, рівними. Слід ретельно оглянути деревину на відсутність сучків – інакше дошки можуть легко зламатися під вагою. Краї дощок повинні бути добре обтесані.

Суцільне решетування монтується двома способами:

  • Укладанням дощок впритул паралельно коника даху
  • Укладанням першого розрідженого шару дощок перпендикулярно коника даху (з кроком 50-100мм), а потім другого, суцільного шару перпендикулярно коника.

Дошки верхнього шару починають прибивати від коника і особливо надійно прикріплюють до бруса нижньої частини крокв. Власне, верхній шар обрешітки може бути виконаний не тільки з дощок, а й – в цілях її економії з фанери, тесу або плит ОСП. Іноді для полегшення монтажу верхній шар прибивається по діагоналі до нижнього, на кут близько 45 градусів.

Як правило, подвійна обрешітка монтується при досить великому кроці крокв – таким чином, відбувається економія на товстому, дорогому брусі.

Слід зазначити ще одне призначення верхнього шару обрешітки – він вирівнює скатну площину кроквяної системи, особливо якщо при установці крокв були зроблені деякі неточності.

Монтаж обрешітки Львів

5.     Решетування під рулонний матеріал

Рулонний матеріал – це такий вид покрівлі, який в першу чергу повинен стелитися на суцільну обрешітку. Адже з часом він неминуче буде провисати, що порушить і зовнішній вигляд даху і його водовідштовхуючу функцію.

Перший шар обрешітки встановлюється врозрядку. Другий шар, як правило, настилається з дощок товщиною 20-25мм і шириною 50-70мм.

Настил роблять рівним, не допускаючи щілин між дошками, що стирчать горбів або капелюшків цвяхів. Він повинен бути міцним, щоб легко витримувати вагу людини, що вмонтовує покрівлю. Стикувати дошки найкраще на кроквах, розміщуючи їх в шаховому порядку.

Цвяхи прибивати слід по крайках дошки, неглибоко утоплюючи капелюшки.

Що стосується рулонного матеріалу, то його потрібно перегинати на торцях звисів – тому на кінцях крайні дошки доцільно обстругати, щоб руберойд не перетирався і не ламався на згинах. На конику рулонний матеріал перекривається смужкою покрівельної сталі – шириною близько 30 см.

Монтаж обрешітки Львів
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Монтаж суцільної обрешітки під м’яку покрівлю

6.     Решетування під черепицю

Черепиця як покрівельний матеріал надає суттєві навантаження на кроквяну систему – як вертикальні, так і бічні. Найчастіше черепиця має злегка загнуті краї. Це надає окремим листам і в цілому покрівлі привабливий декоративний вигляд, але дозволяє вітру як би зачіпатися за окремі листи.

Це привносить деякі додаткові вимоги і до монтажу обрешітки Львів. Бруски повинні бути товще, ніж під руберойд – з перетином порядку 50х25 мм. Вони витримують досить велику вагу.

Решетування може бути набитим в один шар або в два шари. Якщо нижній шар бажано робити суцільним, щоб було зручно проводити покрівельні роботи, то верхній може бути розрядженим, причому між шарами прокладається гідроізоляція. Вона не потрібна при покритті з рулонних матеріалів, оскільки сам руберойд і подібні йому покриття є гідроізолятором. Під черепицю ж може проникати вода, навіть, незважаючи на суцільну її укладку – внаслідок наявності стиків.

Контробрешітка (верхній шар дощок) забезпечує крім усього вентиляцію знизу черепиці.

Оптимальний крок другого шару брусків – близько 50 см. Розміри перетину бруса вибирають з складності і загальної ваги черепиці, а також ухилу ската. Крок обрешітки – з розміру листів черепиці.

При стандартних габаритах черепиці 330х420мм, відстань між брусками контробрешетування має становити:

  • 310-320мм – при ухилі даху менше 22 градусів
  • 320-335мм – при ухилі 22-30 градусів
  • 320-345мм – при ухилах більше 30 градусів.

Нижній карнизний брусок встановлюється на 25-35мм вище за інших.

Монтаж обрешітки Львів

Решетування під черепицю

7.     Решетування під азбоцементний шифер

Особливістю шиферу з азбестоцементу є його значна вага і габарити. Це вимагає використання бруса під обрешітку перерізом порядку 60х60мм. Товщим повинен бути і карнизний брусок – щоб висота досягала 65-70мм.

Оскільки поверхня шиферу хвилеподібна, це накладає додаткові вимоги до монтажу обрешітки Львів. Шифер має хвилі і западини, і на основу лягають тільки нижні качечки «западин». Отже, частина брусків повинна виступати над загальною площиною обрешітки. Набивають їх по черзі і поділяють на парні і непарні.

Парні бруси повинні мати товщину 63мм, непарні 60мм.

Щоб не використовувати для цього брус різного перетину, набивають однакові дошки перетином 60х60мм, але під парні підкладають планки, руберойд або толь товщиною 3 мм.

Монтаж обрешітки Львів

Спосіб обрешітки під шифер

8.     Решетування під сталевий покрівельний лист

Як правило, листи покрівлі мають великі розміри, тому під них можна набивати і суцільну і розріджену обрешітку. Вага листів зазвичай менше, ніж у асбоцементного шиферу, тому брус під них вибирається меншого перетину – порядку 30-40 мм для суцільного настилу і 50х50 для розрідженого. Відповідно, дошку можна використовувати з товщиною від 5 мм і шириною 120-140мм.

Поверхня повинна бути рівною – без прогинів і виступів. Крок укладання дощок робиться порядку 200-250мм. Періодично вставляються бруски для підкладки під фальцеві з’єднання листів.

Монтаж обрешітки Львів під профільований сталевий лист робиться з брусків з кроком 300-500мм. Це обумовлено наявністю профілю на листах, що додає їм жорсткість.

Кріплення металевих листів проводиться за допомогою спеціальних покрівельних шурупів товщиною 3,5-4мм і довжиною 40-50мм. Вони повинні мати великий капелюшок і ущільнювач.

Монтаж обрешітки Львів

Покрівельний шуруп

При будь-якій конструкції обрешітки робиться карнизний звис. Він виконується з дощатого настилу шириною в 3-4 дошки, і ширина його сягає від 350 до 600-700мм. Дошки повинні бути рівними, а звис однаковий по всьому даху.

Уздовж коника укладаються дві широкі дошки, що сходяться крайками. Вони підтримують коньковий стик.

Монтаж обрешітки Львів

Монтаж конькового стику

При монтажі обрешітки Львів необхідно визначити місце майбутнього отвору для димоходу. У цьому місці решетування повинно бути захищене від температурних впливів з боку димохідної труби. Якщо теплоізоляція не передбачена, неможна встановлювати дошки обрешітки ближче до труби, ніж на 13 см.

9.     Гідроізоляція обрешітки

Для листових покрівельних матеріалів обрешітку необхідно гідроізолювати. По-перше, волога може просочитися через місця стиків покрівельного матеріалу, по-друге, в повітрі завжди міститься водяна пара, і при перепадах температури на дошках обрешітки виділяється конденсат, що згубно для деревини.

Гідроізоляцію можна провести монтажем додаткового шару рулонного матеріалу, типу руберойду, або спеціальною підкровельною гідроізоляційною плівкою. Стелити її потрібно на суцільне покриття, щоб уникнути провисання матеріалу. Рулони можна розгортати вздовж і поперек даху. Укладання сусідніх рулонів повинно проводитися з нахлестом від 10 см. Горизонтальний монтаж слід вести від низу даху.

Гідроізоляційну плівку можна монтувати відразу поверх крокв, а зверху вже кріпити обрешітку в один або два шари.

10.   Техніка безпеки при монтажі обрешітки

Слід приділити велику увагу безпеці роботи на висоті. Якщо установку крокв виконують на верхньому перекритті, то такі роботи як обрешітка і укладання покрівельного матеріалу проводиться вже безпосередньо на площині скатів. Звичайно, сама обрешітка вже є опорою для роботи, але занадто сподіватися на її міцність в процесі монтажу не варто. Для роботи необхідно використовувати сходи, які необхідно надійно закріпити за конькову частину кроквяної системи. Навіть якщо змонтований суцільний настил, пересуватися по ньому потрібно з обережністю – адже скат даху досить підступний. Монтажникам слід користуватися драбинами. Настил дощок, як уже згадувалося, слід вести знизу, щоб мати згодом додаткову опору для роботи нагорі.

При великій висоті даху і крутих схилах при роботі необхідно користуватися страхувальними поясами.

Монтаж обрешітки Львів

11.   Висновок

Монтаж обрешітки Львів під покрівельний матеріал – дуже відповідальна робота. Від неї залежатиме міцність покрівлі, її гідроізолюючі функції, а також загальний зовнішній вигляд – укладання обрешітки повинно забезпечити рівну площадку для монтажу покрівлі. Проведення робіт на висоті вимагає додаткових заходів по техніці безпеки.

Навіть уявна простота самого процесу виготовлення обрешітки не повинна вводити в оману. По-перше, в даній роботі є особливості, що вимагають професіоналізму, по-друге, навіть при виконанні робіт самостійно потрібні помічники.

Поширені запитання

📚 Що можна використовувати як основу для монтажу гнучкої черепиці?

Як підкладка для монтажу м’якої черепиці використовується суцільна решетування і для її виготовлення можуть використовуватися різні будівельні матеріали. Наприклад, можна виготовити решетування з пиляної, шпунтованої або обрізної дошки, які прибиваються із зазором 3-5 міліметрів.

 

🌎 Які бувають види решетування?

 

Незалежно від обраного проекту будинку в стилі шале або будь-якому іншому – матеріали для решетування використовуються однакові. Для покрівлі з металочерепиці в основі укладається дошка 25х100 мм. Металочерепиця не важкий матеріал, тому дозволяється використовувати дошки з таким маленьким перетином по ширині.

💳 Який крок решітування використовувати для металочерепиці?

Перш ніж визначати крок решетування, потрібно подивитися довжину хвилі металочерепиці. Наприклад, для Монтеррей відстань дорівнюватиме 35 см. Між стартовою і другою дошками відстань дорівнює 30см, а всі наступні вже 35см.

📄 Яка середня ціна на послугу Монтаж обрешітки даху?

Рекомендуємо уточнити ціну на сьогодні.