Монтаж профнастилу Львів – один з напрямків діяльності нашої компанії при житловому та виробничому будівництві. З нього роблять дахи, їм покривають стіни будівель, з його допомогою влаштовують огорожі навколо дачних ділянок або промислових об’єктів.
Секрет популярності профнастилу дуже простий – його виготовляють з оцинкованої сталі різної товщини, надаючи її листам спеціальну форму профілю. Вона дає сталі додаткову жорсткість. У перетині гофра буває хвилеподібною, трапецієподібною і навіть трикутною, а висотою може бути від 20 до 35 міліметрів. Покривається профнастил спеціальною полімерною фарбою, стійкою до зносу і впливу атмосферних впливів. Такий будівельний матеріал досить дешевий і дуже практичний у використанні.
Де застосовується профнастил
Працювати з листами профнастилу дуже легко, при цьому потрібно мінімум інструментів і навичок. Прикріплюються до основи листи за допомогою саморізів (для металу або дерева) зі спеціальними гумовими прокладками. Їх можна прикріплювати вертикально або горизонтально, все залежить від малюнка гофри. Вітчизняний оцинкований профнастил сьогодні широко використовується при будівництві житлових і виробничих об’єктів, при ремонті старих виробничих будівель і цехів. З нього роблять дуже гарні навіси і козирки, гаражі для легкових автомобілів, автозаправні станції, заклади торгівлі та ремонтні бокси. Профнастил дуже популярний на заміських ділянках наших співвітчизників. Адже він досить легкий, багато листів дуже просто транспортується на верхньому багажнику легкового автомобіля. З нього роблять забори, їм покривають дахи котеджів, побутових будівель і колодязів.
Профнастил полюбився людям через свої хороші технічні показники і тому, що коштує дуже недорого. До того ж, промисловість випускає профнастил у великій колірній гамі, що дозволяє отримувати неповторну композицію кольорів на кожній дільниці. Профнастил дуже міцний, він стійко переносить перепади температур і опади.
Робимо дах з профнастилу
На відміну від металочерепиці, профнастил і дешевше, і мороки, як то кажуть, з ним майже ніякої. Саме тому оцинковані листи профнастилу сьогодні так широко використовують для влаштування покрівлі при приватному будівництві. Прикріплювати ці листи можна до основи з найпопулярніших матеріалів – дерев’яних або металевих рейок. Робиться це за допомогою спеціальних саморізів.
Заміри
Але перед тим, як приступати до влаштування даху, потрібно зробити його точні виміри, щоб придбати необхідну кількість листів сталі. Справа в тому, що профнастил для даху потрібно класти внахлест, перекриваючи по одному ребру гофри з кожного боку. Так що при вимірах потрібно враховувати ці «втрати», мінусувати їх від загальної корисної площі. Якщо з розрахунками є складнощі – бажано звернутися за допомогою до фахівців або продавців-консультантів. Вони завжди охоче допоможуть розрахувати потрібну кількість профлиста для кожної конкретної площі даху.
Враховуємо кут нахилу даху і влаштовуємо гідроізоляцію з вентиляцією
Необхідно знати, що дах з профнастилу може бути покладений на рекордно малий кут нахилу – до 8 ° (а та ж металочерепиця допускає ухил не менше 15 °). Однак при найменших ухилах потрібно подбати про належну герметичності стиків і правильного закладення країв. В іншому випадку можна запросто отримати дах з течею.
У разі, якщо дах настилається на хозприміщення, навіси гаражів та ін., то без гідроізоляції можна запросто обійтися. Якщо ж профнастил буде укладатися на суцільні листи фанери або ДСП, а під ними буде покладений утеплювач (що обов’язково робиться при будівництві житлових приміщень), то просто необхідно влаштувати гідроізоляцію. Вона дозволить вберегти шар утеплювача від проникнення вологи від конденсату.
Крім цього, перед тим як виробляти монтаж профнастилу Львів треба влаштувати відповідну вентиляцію нижньої поверхні оцинкованих листів. Потоки повітря повинні мати можливість потрапляти по нижніх краях даху і виходити вільно у її вершини. Таким чином можна осушити будь який конденсат і гарантувати збереження конструктивних деталей даху від псування. Для забору повітря досить буде влаштувати невеликі поздовжні щілини внизу даху, а для виходу – спеціальні отвори між планкою коника і листами профнастилу. Якщо легкий доступ повітря не вдалося влаштувати, то потрібно подбати про примусову вентиляцію.
Плануємо утеплення даху під профнастилом
Як утеплювач для мансарди можна використовувати будь-які сучасні матеріали. Однак треба перевірити, щоб товщина цих матеріалів відповідала потрібним розмірам. Наприклад, вона повинна бути не товще влаштованих на даху крокв. До того ж, треба обов’язково ознайомитися з інструкцією по встановленню утеплювача. Деякі матеріали необхідно добре просушити перед встановленням, дати їм улежатися. І тільки після цього приступати до роботи.
Сучасний дах з профнастилу утеплюється, бажано, в теплу і суху погоду. Ні в якому разі не можна промочити утеплювач! Укладати його потрібно якомога щільніше, уникаючи отримання щілин. Особлива увага до щільності укладки потрібно приділити біля стін і під стелею мансарди. Робиться це, щоб уникнути подальшого витоку тепла з опалювального приміщення. В окремих випадках бажано матеріал класти вже на влаштовану пароізоляцію.
Як монтується профнастил своїми руками
Починається монтаж даху з встановлення пароізоляційного шару спеціальної плівки. Її розгортають внахлест сантиметрів 15. Краї скріплюють скотчем, до дерев’яних рейок обрешітки прихоплюють степлером. Треба уважно стежити за неприпустимістю виникнення щілин або зазорів. Особлива увага приділяється стиках зі стінами – там потрібно забезпечити щільне прилягання плівки до матеріалу стіни. Робиться це за допомогою тонких дерев’яних рейок і монтажного силікону.
Гідроізоляція повинна бути покладена з розрахунком на природну вентиляцію нижнього шару профнастилу. Тобто потрібно забезпечити невеликий вентильований зазор. Оскільки плівка встановлюється на крокви, вентиляцію легко можна забезпечити, накладаючи зверху на плівку рейки обрешітки. Крок обрешітки не повинен бути більше 50 сантиметрів. Так можна уникнути прогинів даху під час сильних снігопадів.
Після встановлення пароізолюючої плівки приступають до укладання утеплювача. Він щільно, без зазорів, влаштовується між кроквами. Бажано, щоб між його рядами не було швів. Знизу утеплювач може також бути пароізольований і покритий рядами дерев’яних рейок обрешітки – до неї, згодом, буде кріпитися матеріал стелі.
Починають монтаж профнастилу Львів завжди з нижнього ряду, щоб наступний ряд перекривав попередній внахлест. При цьому перекриття не повинно бути менше 20 сантиметрів. Поздовжні стики також робляться внахлест, бажано, не менше 15 сантиметрів. В особливих випадках стики рекомендується ще і покрити монтажним силіконом.
Нижній ряд профнастилу потрібно добре вирівняти. Від правильності його укладання буде залежати якість укладання всіх інших листів. В даному випадку дійсно краще сім разів відміряти і один раз прикрутити профлист до основи саморізами.
Крім того, обов’язково потрібно звернути увагу на те, чи гарна вентиляція під шаром оцинкованої сталі. Потрібно постаратися, щоб доступ повітря не був нічим перекритий. Конденсат – ворог будь-якого конструктивного матеріалу даху: і металевого, і дерев’яного.
Крім цього, звернути увагу потрібно на встановлення додаткових рейок обрешітки у коника і в самому низу даху. Ці додаткові рейки допоможуть, згодом, кріпити планки коника і водостічні елементи даху біля краю стоку.
Здійснюючи монтаж профнастилу Львів, часто доводиться підрізати крайні листи під потрібні розміри. Потрібно пам’ятати, що підрізування оцинкованої сталі рекомендується за допомогою спеціальних ножиць. Ні газовим різаком, ні традиційною болгаркою краще не користуватися. По-перше, можна знищити прилеглі до резу шари фарби, а по-друге, місце різу неодмінно буде уражено корозією. І навіть при різанні ножицями потрібно покривати краї листів фарбою. Це дійсно допоможе уберегти сталь від корозії.
При самому монтажі профнастилу Львів наступати бажано на прогин хвилі. Гофру дуже легко зім’яти, а вирівняти потім не вийде. Потрібно бути дуже акуратним.
Саморізи вкручують також в прогини хвилі, стежачи за тим, щоб точно потрапляти в рейки обрешітки. Бажано відразу добре відзначити їх знаходження і місця вкручування саморізів. Для цього використовують спеціальний трасерний шнур. З його допомогою наноситься лінія, що змивається, на поверхні профлистів.
Щільність саморізів на 1 м² площі не повинна бути менше 8 штук. Не треба їх жаліти і економити. Дах не повинно зірвати вітром тільки тому, що були зекономлені кілька копійчаних саморізів.
Чим закінчується встановлення профлиста на даху
Запам’ятаємо правило: якої б форми не був наш дах, які химерні віражі ми б не влаштовували на ньому, ребра гофри завжди повинні йти строго паралельно карнизу. Тобто – правій і лівій стороні даху. Вода повинна легко збігати по профлисту, простіше кажучи, а не петляти по ним, як по гірських ущелинах.
Звис не повинен бути ні в якому разі меншим за 50 міліметрів. Якщо це можливо – потрібно зробити його більше. Нам же не потрібні мокрі плями на стінах будинку? Цьому також чудово допомагає система водовідведення з жолобами і трубами.
За бажанням можна влаштувати снігозатримання на даху. Для цього потрібно придбати спеціальні добірні рейки і прикріпити їх до рейок обрешітки поверх листів профнастилу.
По краях карнизів встановлюються торцеві закінчення. Їх купують разом з профлистом і прикручують до планок обрешітки також за допомогою саморізів з кроком в 50 сантиметрів.
Єндови кріпляться у напрямку знизу і догори, з нахлестом. На єндови настилають листи оцинкованої сталі і кріплять їх саморізами. Їх стики можна заховати під декоративні закінчення.
Закінчують монтаж даху установкою коника. Він може мати напівкруглу або плоску поверхню. По краях коника часто встановлюють красиві декоративні заглушки.
Поширені запитання
📚 Через яку відстань встановлювати стовпи під профнастил?
2,5-3 метри. Залежить від висоти та перерізу стовпів та типу використовуваних прожилін.
🌎 Яким профнастилом краще перекрити дах старого дерев’яного будинку?
При заміні покриття покрівлі варто враховувати цілий ряд факторів: стан елементів крокв (яка міцність конструкції, чи не розхиталися згодом її елементи, чи немає на поверхні деревини грибка і цвілі) і крім того варто відразу визначитися чи буде під дахом просто холодне горище, або а утеплена мансарда. Від цих факторів безпосередньо залежить сам процес формування покрівельного пирога. Якщо під покрівлею буде просто холодне горище, то на крокви необхідно укласти шар гідроізоляції, потім змонтувати контр решетування, а поверх нього змонтувати покрівельне покриття. Вибираючи профнастил, варто враховувати два фактори, вид профільованого листа та покриття, що використовується при його виробництві. Для перекриття дерев’яного будинку, зокрема, добре підійде профнастил МП-20, типу R.
💳 У чому полягають основні переваги профільованого листа?
Профільований лист має масу переваг та переваг перед іншими будівельними матеріалами. По-перше, варто відзначити наявність на сучасному ринку великої кількості профільованих листів від різних виробників, різноманітність профілів матеріалу та його колірних відтінків. Профільований лист має високий ступінь жорсткості і забезпечує таким чином довговічність та безпеку будівельних конструкцій. Важливими є чудові антикорозійні властивості матеріалу та його висока несуча здатність. Довгий термін служби матеріалу при грамотній експлуатації профільований лист може прослужити три десятки років і більше. Простота монтажу профнастилу дозволяє створювати покриття для великих площ у найкоротші терміни і не потребує спеціальної підготовки. Невелика маса матеріалу дозволяє значно знизити витрати на зведення несучих конструкцій. Матеріал екологічно безпечний і його можна використовувати навіть у харчовій промисловості. Завдяки високій здатності матеріал користувач має можливість перекривати прольоти, довжиною до 6 метрів, не використовуючи для цього додаткові елементи конструкції.
📄 Під яким кутом можна стелити металочерепицю чи профільований лист?
Як правило, рекомендується здійснювати монтаж металочерепиці під кутами більше 12 градусів, а покрівельного профільованого листа під кутом в 10 градусів і більше. Створювати похил покрівлі необхідно для вирішення задачі стоку води або снігу з її поверхні. Якщо кут нахилу покрівлі становить менше 10 градусів рекомендується укладати профільовані листи з додатковим нахльостом (плюс одна хвиля), а також здійснювати додаткову герметизацію швів. Також при невеликих кутах нахилу покрівлі варто використовувати товстіші покрівельні матеріали та частіший крок обрешітки.