Монтаж сайдингу Львів – процес нанесення зручного і практичного матеріалу для обшивки зовнішніх стін приватного будинку. Його можна використовувати для облицювання на старих і нових будівлях. Сайдинг робить зовнішній вигляд будівлі більш акуратним, а також добре утеплює зовнішні стіни. За допомогою цього універсального матеріалу, можна створити гарну імітацію дерев’яних панелей.

Монтаж сайдингу Львів

Плюси і мінуси

Ось вісім переваг металевого сайдинга:

  1. Дуже міцний. Матеріал не втрачає своїх захисних і декоративних властивостей навіть після десятків років експлуатації.
  2. Простий в обслуговуванні. Якщо з часом на поверхні зібрався бруд, змити його можна звичайною водою і миючим засобом.
  3. Не втрачає своїх властивостей при впливі лугу і при різкому перепаді температури. Не має значення рівень вологості. Металевий сайдинг не схильний до корозії і гниття. Щоб матеріал проіснував якомога довше, потрібно берегти його захисний шар від пошкоджень.
  4. Стійкий до ультрафіолетового випромінювання і до атмосферних опадів.
  5. Безпечний для екологи і людини.
  6. Вогнестійкий. Сайдинг з металу не горючий, його можна використовувати в місцевостях з підвищеною вірогідністю пожеж.
  7. Естетичний зовнішній вигляд.
  8. Можна монтувати або вертикально, або горизонтально.
Монтаж сайдингу Львів
Сайдинг альта-профиль: инструкция по монтажу

На відміну від переваг, недоліків всього лише два:

  1. Забезпечується не повноцінна теплоізоляція.
  2. Цей вид сайдинга є найдорожчим.

Етапи монтажу

Підрахунок кількості матеріалу

Як обшити сайдингом з металу будь-яку будівлю? В першу чергу знадобиться прорахувати, скільки матеріалу необхідно. Для цього подивіться, яку площу в квадратних метрах вам потрібно обшити. Наприклад, якщо ваш будинок становить 10х9 метрів, не включаючи виїмок і додаткових прибудов, а висота дорівнює 3 метри, то площа стін можна порахувати за такою формулою:

(2 х ширина + 2 х довжина) х висота.

Таким чином, виходить (2х10 + 2х9) х3 = 114 квадратів.

Для точного підрахунку необхідно врахувати, яку площу займають вікна і двері. Визначивши це число, потрібно відняти його від загальної площі стін.

Монтаж сайдингу Львів

Крім того, за допомогою сайдингу обшиваються фаска і фронтон покрівлі. Потрібно окремо підрахувати їх площу і приплюсувати до загальної площі всієї будівлі. Отриманий результат – це та площа, яка повинна бути обшита сайдингом.

Інструменти, необхідні для роботи

Щоб виконати всю роботу правильно, слід обзавестися такими інструментами:

  • рулетка;
  • рівень;
  • шуруповерт;
  • дриль;
  • ножиці для металу;
  • пасатижі;
  • киянка;
  • кутник;
  • мотузка і крейда;
  • лінійка.

Монтаж сайдингу Львів

Як підготувати фасад до монтажу

Насамперед слід виконати очистку поверхні від рослин і штукатурки, яка обсипається. Крім того, необхідно демонтувати конструкції, на які закріплюється водостічна система, ролети та інші елементи, що заважають монтажу сайдингу Львів.

Далі беремо рівень і вимірюємо, чи рівні стіни і кути будинку. Якщо ні, то їх потрібно спочатку вирівняти і після цього поставити обрешітку.

Решетування створюється з дерев’яних планок, які закріплюються до зовнішніх стін за допомогою цвяхів.

Якщо ви бажаєте робити монтаж сайдингу Львів горизонтально, то рейки обрешітки слід прикріплювати вертикально, кожна планка повинна знаходитися одна від одної на відстані 30-40 см. Крім того, обрешітка ставиться навколо дверних і віконних прорізів, а також на кутах будинку.

Якщо ж стіна нерівна і виправити це ніяк не можна, тоді слід ставити металеві кронштейни, а після вже монтувати обрешітку.

Створення пароізоляції і утеплювача

При встановленні металевого сайдингу необхідно подбати про додаткову теплоізоляцію. Цей шар кладеться в обрешітку і накривається плівкою, яка виконує функцію гідро і пароізоляції. Щоб запобігти утворенню вологи, потрібно проклеїти стики плівки за допомогою скотча.

Монтаж

Тепер можна приступати безпосередньо до монтажу сайдингу Львів. Починати потрібно з нижньої планки. Вона ставиться на відстані не нижче 4 см від нижньої кромки сайдингу. Закріплювати її слід за допомогою цвяхів і заклепок.

Від того, як ви закріпіть першу планку, буде залежати, в якому напрямку будуть кріпитися всі інші. Для того щоб панелі сайдинга монтувати ідеально рівно по горизонталі, ще під час встановлення нижньої планки необхідно використовувати рівень.

Монтаж сайдингу Львів

Наступним етапом буде закріплення кутів і нащільников. Щоб вони стояли рівно по вертикалі, слід використовувати схил.

При монтажі сайдингу Львів важливо пам’ятати, що встановлення починається тільки у напрямку знизу вгору.

За допомогою саморізів нижня планка прикручується до обрешітки. Тут потрібно дотримати ще один важливий момент: саморізи не можна вкручувати до кінця, між сайдингом і капелюшком саморіза слід залишити невеликий простір, приблизно в півтора міліметра.

Порядок черговості встановлення елементів сайдингу

Монтаж сайдингу Львів проводиться в наступній послідовності:

  1. Встановлення відливу або стартового профілю. Установку відливу починають з кута будинку. Спочатку виготовляється кутовий елемент, який кріпитися на кутах будинку. Наступні відливи встановлюються з нахлестом робочої поверхні 25 мм.
  2. Встановлення зовнішніх і внутрішніх кутів так, щоб їх верхня частина була на 1-3 мм нижче карниза або софіта, а нижня частина на 4-6 мм нижче стартового профілю.
  3. Встановлення обрамлень віконних і дверних прорізів.
  4. Околооконний профіль;
  5. Наличник з укосом;
  6. Встановлення Н-профілю;
  7. Встановлення фінішного профілю і молдинга;
  8. Встановлення сайдингу;
  9. Окантовочний профіль;
  10. Встановлення J-фаски;
  11. Встановлення софітів. Він кріпиться між молдингом і J-фаскою.

Не всі планки сайдинга можуть підходити по довжині, тому їх слід обрізати так, щоб вони вільно заходили в нащільники. При цьому важливо пам’ятати, що просвіт між деталями повинен складати приблизно 9 мм.

Для того щоб оформити дверні та віконні прорізи, слід використовувати такі елементи:

  • аквілон;
  • водовідлив;
  • відкосні планки.

Спочатку потрібно обрізати сайдинг до отвору, закріпити його на обрешітці і тільки після встановлювати відлив для даху.

Металевий сайдинг не вимагає кропіткого догляду, потрібно лише іноді мити його від бруду за допомогою будь-якого миючого засобу. Щоб на панелях не з`явилася іржа, покрийте їх спеціальним розчином.

Монтаж сайдинга своїми руками

Найчастіше дачні будинки споруджують з доступних матеріалів (наприклад, не дуже якісного або цегли, що повторно йде на будівництво). Коли бюджет обмежений, а обзавестися заміським житлом хочеться нестерпно, питання зовнішньої краси будинки відступає на другий план. Але проходить деякий час, і господарі приходять до висновку, що бажано якось облагородити зовнішні стіни.

Монтаж сайдингу Львів

Монтаж сайдинга своїми руками

Технологій і оздоблювальних матеріалів безліч – є з чого вибрати. Але майже кожного дачника цікавить один-єдиний варіант, що дозволяє:

  • швидко виконати поставлене завдання;
  • максимально заощадити на проведенні робіт;
  • по мінімуму засмітити прилеглу територію.

З огляду на перелічені вище вимоги, одним з кращих рішень буде вибір сайдингу – спеціальної системи, розробленої для зовнішньої обробки будівель.

Монтаж сайдингу Львів

Оздоблення сайдингом перетворило простий дачний будиночок в чарівний

Поряд з незаперечними перевагами у сайдингу (на жаль) є і недоліки.

Переваги сайдингу

Почнемо з хорошого – з переваг:

  • Головна з них, безумовно, найпростіша технологія монтажу цього матеріалу, що дозволяє виконати весь монтаж сайдингу Львів самостійно. Не доведеться запрошувати фахівців, отже, вийде істотно заощадити на оплаті праці.
  • Наступний плюс – довговічність. Сайдинг відмінно зарекомендував себе в різних кліматичних умовах. Він здатний радувати свого власника бездоганним виглядом протягом декількох десятків років, як мінімум.
  • Третя складова успіху цього матеріалу – можливість одночасно утеплити фасад будинку без використання складних технологій.
  • Крім того, варто відзначити, що при монтажі сайдингу Львів практично немає будівельного сміття, прибирання після закінчення робіт займе лічені хвилини.
  • Проста технологія монтажних робіт не займе багато часу – навіть без досвіду на обробку однієї стіни піде один-два дня.

Недоліки сайдингу

Є у сайдингу і деякі мінуси:

  • Недостатня міцність. Його також легко пошкодити, як пластик або полікарбонат. Тому поблизу стін, облицьованих сайдингом, доведеться дотримуватися певної обережності.
  • На поверхні панелей з часом накопичується пил. Тому доведеться періодично влаштовувати генеральне прибирання – мити його.
  • Складність ремонту. На жаль, пошкоджену панель сайдинга не можна замінити без розбору конструкції, розташованої вище.

Монтаж сайдингу Львів

Пошкоджену панель сайдинга не можна замінити без розбору конструкції, розташованої вище

А тепер покроково розглянемо всі етапи монтажу сайдингу своїми руками.

Технологія монтажу сайдинга з утепленням

Що потрібно для роботи:

  • інструменти: будівельний рівень, рулетка, олівець, перфоратор, шуруповерт, ножиці по металу;
  • комплектуючі: спеціальні підвіси, дюбелі, саморізи по металу.

Отже, перший крок полягає в підготовці стіни. Зробити це досить просто, так як не буде потрібно займатися шпаклівкою та іншими трудомісткими роботами. Досить видалити, наприклад, вбиті в стіну довгі цвяхи, гаки, що залишилася з часів будівництва арматуру і так далі.

Другий етап – монтаж металевого каркаса. Звичайно, можна обмежитися і дерев’яним, але врахуйте, що перепади температури повітря або випадкове потрапляння води всередину системи можуть серйозно пошкодити його.

Готовий каркас на стіні будинку виглядає приблизно так:

Монтаж сайдингу Львів

Каркасна система

Зеленим кольором відмічено розташування УД профілів, а синім – СД профілів. Відстань від землі до конструкції повинна складати мінімум 20 см. Між СД профілями зазор дорівнює 40-50 см.

Перед початком монтажу сайдингу Львів рекомендується виконати утеплення стіни. Бажано взяти твердий утеплювач (стики між плитами потрібно буде закрити розчином або заповнити монтажною піною). На утеплювач (щоб уберегти його від вологи) додатково монтується гидробарьер.

Завершальний етап – монтаж панелей і супутніх елементів.

Для цієї роботи буде потрібно: сайдинг, стартова, фінішна і бічні смуги; спеціальні куточки; планки для суміщення листів, якщо довжина матеріалу буде менше довжини стіни.

З інструменту: куточок, олівець, рулетка, шуруповерт, пила для різання матеріалу.

Порядок роботи

Спочатку на саморізи монтуються бічні і стартова планки. Схематично це виглядає ось так:

Монтаж сайдингу Львів

Встановлення планок

де:

  • зелений – стартова планка
  • синій – бічні планки
  • червоний – СД профіль

Ці елементи закріплюють на раніше встановлений УД профіль за допомогою шурупів по металу. Потім перший лист сайдингу відрізають за заданим розміром і вставляють в пази бічних планок:

Монтаж сайдингу Львів

Перший лист сайдингу

Стрілочками вказані місця кріплення матеріалу до профілю і в пазах бічних планок.

Якщо потрібно поєднання листів, то загальна конструкція буде виглядати так:

Монтаж сайдингу Львів

Монтаж панелі сайдингу з з’єднанням

Фіолетові стрілки – місця кріплення сайдингу до каркасу, бічних і сполучною планок.

Другий ряд монтують аналогічним чином. Верхній лист з’єднують з нижнім до характерного клацання, після чого закріплюють саморізами.

Подібним чином конструкція збирається до самого верху, де на останній лист матеріалу одягається додаткова фінішна планка. Стіна повністю готова до експлуатації.

Монтаж сайдингу Львів

Будинок, обшитий вініловим сайдингом

На закінчення хочеться відзначити, що розробники сайдингу продумали свою технологію до дрібниць, тому при монтажі можливе використання і інших супутніх елементів, наприклад, внутрішніх або зовнішніх куточків.

Основні правила монтажу своїми руками:

  • Використовувати саморізи тільки з антикорозійним покриттям;
  • Дуже важливо встановити першу панель рівно!
  • Використовувати саморізи тільки з пресшайбою, довжиною не менше 35мм з розміром капелюшки не менше 8 мм;
  • При кріпленні сайдингу саморіз повинен входити строго по центру
  • Необхідно вкручувати саморізи перпендикулярно поверхні стіни;
  • Крок кріплення становить максимум 40см для панелей і від 20 до 25 см для аксесуарів;
  • Не вкручувати шурупи крізь вініл;
  • При монтажі сайдингу враховувати його температурне розширення;
  • При стикуванні профілів пам’ятати, що цвяхові планки профілів не повинні упиратися одна в одну;
  • Не закріплювати зовнішні об’єкт на сайдинг;

І звичайно не забуваємо, що для правильної обшивки сайдингом своїми руками необхідно користуватися інструкцією виробника, як друкованою, так і відео, тоді ваш будинок вийде надійним, міцним і красивим!

Як бачите, монтаж сайдингу Львів своїми руками не так складний, як могло здатися спочатку. Якщо ж у вас залишилися питання по технології робіт – питайте, будемо розбиратися разом.

Основні помилки під час монтажу сайдингу

Монтаж сайдингу Львів

1) Не можна вкручувати саморізи до упору в перфорацію (замок)

При зміні температури сайдинг буде розширюватися і звужуватися, щільно укручений саморіз або прибитий цвях буде цьому перешкоджати, в такому випадку може «повести» сайдинг.

Правильно залишати зазор 1-2 мм.

2) Не можна вкручувати саморіз в край перфорації (замка)

Панель може трохи зміщуватися при стисненні-розширенні, відсутність перфорації може привести до деформації панелі.

Правильно вкручувати саморіз або забивати цвях в центр перфорації

3) Не використовувати обрешітку

Монтаж сайдинга без обрешітки призведе до пошкодження фасаду. Якщо стіна не ідеально рівна, то і сайдинг буде змонтований нерівно. Відсутність вентиляції фасаду призведе до виникнення грибка і цвілі.

Правильно монтувати сайдинг тільки на обрешітку.

4) Використовувати неоцинковані саморізи

Неоцинковані саморізи можуть піддаватися корозії, що призведе до появи іржавих патьоків в місці кріплення і повністю зіпсує зовнішній вигляд сайдинга.

Правильно кріпити сайдинг тільки на оцинковані саморізи.

5) Не враховувати температурні зміни

При зміні температури розміри сайдинга будуть змінюватися, якщо це не враховувати, то сайдинг може «виходити» з планок або навпаки упиратися в них і панель поведе

Правильно взимку залишати зазор трохи більше, ніж в теплу пору року.

6) Неправильні виміри

Неправильні розрахунки приведуть до нераціонального використання матеріалів. Вам доведеться кілька разів з’їздити на ринок або переплатити за зайві елементи.

Краще довірити виміри і монтаж сайдингу Львів професіоналам.

Поширені запитання

📚 Як правильно монтувати сайдинг, щоб панелі не деформувалися?

Не забивайте цвяхи або шурупи надто щільно і залишайте зазор 6 мм у місцях стику панелей та додаткових елементів (J-профіль, кути зовнішні, внутрішні, завершальні), все кріплення має забезпечувати панелі свободу руху при температурному розширенні-стисненні. Починайте кріплення від центру панелі до країв. Убивайте цвяхи прямо, а чи не під кутом. Інакше можливі викривлення панелей. Якщо ви захочете прикріпити до стіни, обшитої сайдингом, ліхтар, кріплення для ринви або будь-який декоративний елемент, ні в якому разі не прикріплюйте арматуру прямо до панелі. При кріпленні арматури спочатку просвердліть отвір більшого діаметру, ніж діаметр кріпильного елемента, для забезпечення розширення та стиснення. Кріпильні елементи арматури повинні проникати у тверду підкладку під панелями. Якщо при монтажі сайдингу ви захочете утеплити стіни ізоляційними матеріалами, то не рекомендуємо використовувати фольговану або плівкову ізоляцію, краще використовувати матеріали, що “дихають”.

 

🌎 Який інструмент потрібний для монтажу сайдингу?

 

Монтаж сайдинга вимагає ручної або електричної пили з дрібним зубом, рулетки, косинця, ножиць для жерсті, молотка, шила, ножа, крейди, перфоратора, захисних окулярів, сходів або будівельних риштувань, столу для різання.

💳 Чим кріпити сайдинг?

Зазвичай кріплять сайдинг оцинкованими цвяхами 30-35мм. Також можна використовувати шурупи з великими плоскими капелюшками. У цьому випадку зручно користуватися шуруповертом, що дозволяє контролювати наявність певного зазору між капелюшком шурупа та панеллю.

📄 В які терміни виконуються роботи з монтажу?

Як правило, бригада складається із 2-3 осіб. Будинок площею 100 кв.м встановлюється ними протягом 5-7 днів.