Гідроізоляція фундаменту у Львові обов’язкова процедура для фундаментів, що знаходяться в грунтових водах. Поверхнева волога так само завдає руйнівний вплив на фундамент.

Міцний і довговічний фундамент – запорука стійкості всієї будівлі. Щоб зробити максимально надійну основу для приватного будинку, потрібно дотримати технологію будівництва, використовувати якісні будматеріали, виконати гідроізоляційні роботи.

Гідроізоляція фундаменту у Львові

При правильному улаштуванні гідроізоляція фундаменту будинку захищає його від грунтових вод, виключає затоплення підвалу під час злив і паводків. Захищати будівельні конструкції від вологи потрібно обов’язково, адже вона несе багато небезпек:

  • вода легко проникає в найдрібніші тріщини і пори бетону, розширюється при замерзанні і впливає на конструкцію зсередини, аж до розриву моноліту на окремі фрагменти;
  • поверхневі води в тій чи іншій мірі насичені агресивними хімічними сполуками, які провокують ерозію бетону. При тривалому контакті з хімікатами бетонний камінь втрачає міцність і починає кришитися;
  • хімічний водний розчин в парі з киснем активізує корозію арматурної решітки. Внаслідок цього в товщі бетону утворюються порожнини, поверхні фундаменту починають відшаровуватися;
  • постійно вологий бетон є сприятливим середовищем для активного розвитку цвілі і грибка. У цвілому підвалі можна зберігати овочі, а грибки завдають істотної шкоди здоров’ю.

Якісна гідроізоляція фундаментної плити і стін цоколя дозволить виключити всі чинники негативного впливу вологи. Роботи не вимагають професійних будівельних навичок – все можна зробити своїми руками.

Гідроізоляція фундаменту: види гідроізоляції

Виконувати водозахисні роботи слід при будівництві будинку, коли основа знаходиться у вільному доступі. Зовнішня гідроізоляція фундаменту у Львові – технологія, що забезпечує найбільш надійну і довговічну захист від вологи. Вона працює «на притиск», тобто матеріали притискаються до стін і не руйнуються під тиском грунтових вод.

У житловому будинку виконати зовнішню гідроізоляцію проблематично – для виробленння водозахисного шару по периметру фундаменту доведеться відрити траншеї. Вихід із ситуації – внутрішня гідроізоляція стін фундаменту і підлоги в підвальному приміщенні. Цей спосіб надійний тільки при використанні сучасних матеріалів, які заповнюють пори бетону і створюють на поверхнях водонепроникну плівку.

У будь-якому випадку улаштування гідроізоляції фундаменту у Львові бажано виконати з комбінованого типу. Поєднання горизонтальної і вертикальної ізоляції створить всебічний вологозахист фундаменту.

Гідроізоляція фундаменту у Львові

Горизонтальна гідроізоляція фундаменту

Цей метод передбачає створення багатошарової горизонтальної основи для захисту стін від підсосу капілярної вологи з ґрунту. Першим рівнем гідроізоляції є утрамбована піщано-гравійна подушка товщиною 20-30 см. Потім подушка покривається цементним стягуванням, бітумною мастикою, рулонною гідроізоляцією і фінішним шаром стяжки. Для підвищення захисних властивостей рулонні матеріали укладаються в два шари.

У розчин стяжки рекомендується додавати спеціалізовані присадки. Наприклад, суперпластифікатори SikaPlast Concrete і SikaPlast®-520 N істотно підвищують зручність заливки розчину і експлуатаційні властивості готового бетону. Зокрема, затверділий бетонний камінь набуває підвищену міцність, стає водонепроникним і морозостійким.

Гідроізоляція фундаменту у Львові

Вертикальна гідроізоляція фундаменту

Стіни цоколя вимагають посиленого захисту від впливу грунтових і поверхневих вод, які несуть особливу небезпеку під час злив і паводків. Перед виробленням гідроізоляційного шару поверхні фундаменту потрібно підготувати – видалити бруд і відшарування, прибрати гострі виступи, закласти ремонтним розчином тріщини, стики і шви, заґрунтувати поверхні.

В якості гідроізоляції можна використовувати глину, рулонні матеріали або їх комбінацію. Зверху водозахисний шар рекомендується накрити геотекстилем або полімерними плитами, які забезпечать захист від механічних впливів і дадуть додаткове утеплення.

Оптимальний варіант – поєднати зовнішній вертикальний водозахист фундаменту з внутрішньої гідроізоляцією підвалу. Наприклад, обмазувальної склад Sika® TopSeal-107 перешкоджає проникненню вологи навіть при тиску грунтових вод «на відрив». Для локальної гідроізоляції особливо вологих ділянок рекомендується використовувати проникаючі протикапілярні склади. Перед нанесенням обмазки важливо підготувати кутові стики. Для цього в місцях сходження горизонтальних і вертикальних поверхонь обладнуються галтелі – похилі плінтуса з водостійкого бетону. Щоб виключити брудні бетонні роботи, кути можна проклеїти спеціальними водонепроникними стрічками.

Гідроізоляція фундаменту у Львові

Матеріали для гідроізоляції фундаменту

Засоби зовнішнього і внутрішнього водозахисту фундаменту можна розділити на три великі групи – рулонні матеріали, обмазувальні склади і проникаючі просочення.

Рулонна гідроізоляція для фундаменту

Найвідоміший приклад – руберойд, де шар бітуму завдано на паперову основу. Сьогодні його витісняють більш сучасні матеріали з основою у вигляді скловолокна або склотканини і з пропиткою з полімерно-бітумних складів. Вони забезпечують ефективний і довговічний вологозахист, але відносно складні в монтажі. Відрізки листів потрібно укладати внахлест і сплавляти стики за допомогою пальника або будівельного фена. При влаштуванні горизонтальної ізоляції працювати досить зручно, але для укладання листів на стіни обов’язково потрібен помічник. У продажу є самоклеючі матеріали, але вони вимагають істотних витрат. І в будь-якому випадку тут не обійтися без попереднього вологозахисту бетону. Спочатку наноситься бітумна мастика для гідроізоляції фундаменту у Львові і тільки потім монтується руберойд.

Обмазувальна гідроізоляція для фундаменту

У цю категорію входять бітумні склади і сухі цементні суміші. Високі водостійкі властивості досягаються за рахунок додавання мінеральних і полімерних модифікаторів.

Бітумна гідроізоляція фундаменту у Львові – один з найбільш зручних способів водозахисту. Еластичні мастики відразу готові до використання, легко розподіляються по поверхнях за допомогою кисті, валика або шпателя. Правда, тут потрібно особливо ретельна підготовка фундаменту – на гострих бетонних виступах склад утворює бульбашки, які лопаються і залишають незахищені ділянки. Для ефективної гідроізоляції наносити мастику потрібно в кілька шарів, поки покриття не набере необхідну товщину.

Сухі цементні суміші являють собою штукатурку, за допомогою якої можна одночасно вирівняти поверхні і ізолювати фундамент від вологи. Штукатурки володіють нижчими гідроізоляційними властивостями, ніж бітум або рулонні матеріали. Їх раціонально використовувати всередині підвалу, для герметизації зовнішніх тріщин, стиків і швів, а також в якості основи під улаштування бітумного або рулонного водозахисту. Щоб обійтися без додаткових покриттів, слід використовувати склади від лідерів ринку, наприклад, цементно-полімерну штукатурку Sika® TopSeal-107.

Гідроізоляція фундаменту у Львові

Проникаюча гідроізоляція для фундаменту

Принцип дії даних складів заснований на заповненні капілярів і тріщин – частинки складу проникають в товщу бетону і кристалізуються, закупорюючи дрібні проходи. Для рівномірного розподілу матеріалу потрібно використовувати розпилювач. Поверхня фундаменту вимагає рясного зволоження, щоб активні компоненти проникли вглиб капілярів.

Цей вид гідроізоляції не забезпечує повний захист від вологи і застосовується тільки в комбінації з обмазувальними сумішами. Оптимальне місце застосування проникаючих складів – локальні осередки підвищеної вологості на внутрішніх поверхнях підвалу і обробка швів цегляного, бутового, кам’яного мурування.

Гідроізоляція фундаменту своїми руками в залежності від типу основи

Монолітні фундаментні плити традиційно захищаються горизонтальною гідроізоляцією. Стінки стрічкового фундаменту в будинках без підвалу додатково обробляються обмазувальними матеріалами.

У будинках з підвалом гідроізоляція стрічкового фундаменту своїми руками вимагає більш грунтовного підходу. Якщо грунт сухий і піщаний, зовнішню обробку цоколя можна виконати тільки просоченнями і обмазками. Якщо будинок будується на болотистій землі або на ділянці, де періодично піднімаються ґрунтові води, вертикальна гідроізоляція фундаменту у Львові повинна поєднувати бітум / штукатурку і два шари рулонних матеріалів. Всередині підвалу рекомендується додатково обробити стіни і підлогу.

Поширені запитання

📚 Навіщо потрібна гідроізоляція фундаменту?

Гідроізоляція важлива практично для будь-якої конструкції, у тому числі для різних видів фундаменту. Особливо це стосується будинків з цокольним та підвальним поверхом. Ізоляція будівлі від води покращить довговічність будь-якого будинку.

🌎 Як правильно виконати гідроізоляцію фундаменту?

Порада номер один: довірте гідроізоляцію фундаменту Вашого будинку професіоналам, навіть якщо Ви добре знаєтеся на будівельній справі. Гідроізоляція має бути виконана якісно і з першого разу, тому що розтин гідроізоляції після ремонту обійдеться набагато дорожче. Так що про всяк випадок перестрахуйтесь. На сучасному будівельному ринку Ви знайдете багато матеріалів для гідроізоляції фундаменту. І цей факт має дві сторони медалі. З одного боку, великий вибір – це завжди плюс. З іншого боку, зорієнтуватися в цьому достатку практично неможливо, особливо якщо Ви звикли довіряти рекламі і не маєте досвіду у подібному виборі.

💳 Яка гідроізоляція найвигідніша за ціною?

Всі знають приказку про те, що скупий платить двічі. Ця мудрість справедлива і для гідроізоляції фундаменту, особливо у випадку з будинками житлового чи суспільного характеру. Наприклад, багато будівель будуються за нормативами часів СРСР, тобто тридцятирічної давності. Ці нормативи не враховують розвиток будівельних технологій. Тому краще добре заплатити за склад, що полімеризується, і назавжди забути про проблему гідроізоляції фундаменту і виникнення протікань.

📄 Чи збільшить ізоляція фундаменту ризик проблем із радоном?

Радон потрапляє в будинок через тріщини та інші отвори нижче за рівень землі. Використання теплоізоляції фундаменту має мінімізувати термічні навантаження на фундамент та сприяти мінімізації розтріскування, тим самим зменшуючи проникнення радону.