Монтаж металочерепиці Львів це, мабуть, завдання, яке повинні виконувати тільки професіонали. Адже від якості проведених робіт залежить комфорт Вашого проживання. Наша компанія  має всі необхідні будівельні ліцензії для проведення монтажних покрівельних робіт (монтаж металочерепиці, монтаж профнастилу, монтаж крівлі, монтаж бітумної черепиці), а так само великий послужний список готових об’єктів. Нас рекомендують друзям і сусідам!

Монтаж металочерепиці: основні правила

Металочерепиця – одне з найпопулярніших покрівельних покриттів. Цей матеріал вже кілька десятиліть використовується при влаштуванні покрівлі в різних куточках світу.

Монтаж металочерепиці Львів

Для того щоб виконати якісний монтаж металочерепиці Львів необхідно дотримуватись деяких правил:

  • Оптимальний ухил для подібної покрівлі повинен складати як мінімум 12 °.
  • Для обрешітки найкраще підійдуть дошки з перетином як мінімум в 25х100 мм при кроці 350-500 мм. Саме ж решетування повинно бути виконане у відповідності з кроком хвилі черепиці.
  • Також потрібно подбати про вентиляційний зазор в покрівельному пирозі. Роблять його між металочерепицею і гідро- і теплоізоляційним шаром.

Укладання металочерепиці

При укладанні металочерепиці потрібно бути дуже обережним. Цей матеріал досить міцний, але деяких правил при роботі з ним все-таки слід дотримуватися. При переміщенні лист потрібно брати за край лінії штампування. Пересування по профільованій покрівлі допускається тільки по увігнутим ділянках, там, де розміщені саморізи і тільки у взутті з м’якою підошвою. Наша компанія має великий досвід в роботі з металочерепицею, монтаж якої для приватного будинку, займає у нас 1-3 дні.

Стружка і дрібне сміття змітається виключно м’якою щіткою, щоб виключити появу подряпин на покритті. Якщо на матеріалі все-таки з’явилися подряпини – їх потрібно зафарбувати в обов’язковому порядку, те ж стосується і зрізів. Слід зазначити, що дах з металочерепиці потребує заземлення. Також рекомендується подбати про надійну водостічну систему.

Монтаж металочерепиці Львів

Процес по монтажу металочерепиці Львів в цілому можна розділити поетапно на:

  • Підбір покрівельних матеріалів, розрахунок їх кількості, а також уточнення майбутніх розмірів покрівлі. Ми здійснюємо розрахунок металочерепиці за допомогою спеціальних програм, тому точність розрахунку найвища.
  • Встановлення кроквяної системи, карнизної дошки і утримувачів для ринв. Встановлення крокв і обрешітки – це є свого роду фундаментом і основою майбутнього даху, що забезпечить міцність і довговічність всієї конструкції.
  • Укладання гідроізоляції. Плівка гідроізоляції призначена для збору і відводу крапель конденсату з-під покрівельного простору.
  • Розміщення контробрешітки, карнизних планок і ендови. Контррешетування необхідне для створення додаткового вільного простору між гідроізоляцією і металочерепицею, забезпечуючи вільний стік конденсату і вентиляцію.

Монтаж металочерепиці Львів

  • Наступним етапом є вже сам монтаж металочерепиці Львів, а також встановлення мансардних і слухових вікон. При встановленні важливо бути гранично обережним і не допускати появи подряпин, тріщин на металочерепиці. Укладання черепиці традиційно починається з першого листа і далі в праву сторону від нього.
  • Встановлення торцевої (вітрової) планки, різних кутів і планок примикання. Всі ці елементи виконують відразу кілька функцій – вони є як декоративним, так і функціональним елементом, забезпечуючи швидке відведення води з покрівлі.
  • Встановлення водостічної системи. Водостічна система забезпечує стік води в певне місце. При розміщенні жолобів пам’ятайте, що необхідний ухил не менше 3 – 5 мм на кожен метр, в іншому випадку вода буде застоюватися в системі.
  • Встановлення планок огородження, сходів, містків. Містки, планки огородження, снігозатримувачі – всі ці аксесуари дозволяють зробити покрівлю максимально безпечною і зручною.
  • Догляд за покрівлею після монтажу, прибирання сміття та залишків матеріалів.

Підготовка до влаштування покрівлі і сам монтаж металочерепиці Львів, при дотриманні всіх перерахованих вище етапів і норм, гарантує надійне якість і довговічність покрівлі Вашого будинку.

Монтаж металочерепиці Львів

Монтаж металочерепиці: ціна

Вартість монтажу металочерепиці Львів в основному залежить від розміру, конструкції і особливостей самого даху. Саме ці параметри визначають обсяг робіт, необхідних для встановлення покрівельного матеріалу і добірних елементів. Монтаж планок для металочерепиці входить у вартість укладання покрівельного матеріалу. Точний розрахунок вартості монтажу і матеріалів завжди проводиться в індивідуальному порядку.

Пам’ятайте, що від якості монтажу металочерепиці, ціна якого зазвичай дорівнює вартості самої черепиці, залежить довговічність Вашої покрівлі. Отримати індивідуальну Ціну монтажу черепиці можна набравши один з наших телефонів.

Помилки при монтажі металочерепиці

Монтаж металочерепиці Львів – це дорога процедура, яка вимагає від покрівельників певного досвіду і знань. Початківці фахівці користуються інструкціями виробників матеріалу, а досвідчені робітники нерідко дотримуються власної технології, відпрацьованої на практиці. Однак від помилок не застраховані ні перші, ні другі. Розглянемо найбільш типові помилки, які можуть призвести до псування покрівлі.

  • Відсутність контробрешетування. Груба помилка, яка призводить до недостатнього вентилювання підпокрівельного простору. Якщо проект передбачає наявність утеплювача, в ньому буде накопичуватися волога.
  • Неправильна фіксація металочерепиці. Саморізи можна закручувати занадто слабо або занадто сильно, а також не під прямим кутом. В іншому випадку через цю помилку можлива розгерметизація.
  • Неправильне використання паро- і гідроізоляційних матеріалів. Недосвідчені або неуважні покрівельники можуть переплутати сторони мембрани, що призведе до намокання кроквяної системи і появи цвілі.
  • Відсутність ущільнювача в розжолобках і на конику. Спеціальний матеріал необхідний, щоб в підпокрівельний простір не задувало сніг і пил.
  • Недотримання кроку обрешітки. Якщо робочі заощадили і поклали дошку занадто рідко, метал буде прогинатися. У кращому випадку це зробить покрівлю нерівною на вигляд, а в гіршому – призведе до розгерметизації, появи великих заглиблень і опуклостей після першого серйозного снігопаду.

Монтаж металочерепиці Львів

Спірні моменти при монтажі

Ми позначили грубі помилки, які не слід допускати при монтажі металочерепиці Львів. Існує також ряд нюансів, щодо яких ведуть суперечки навіть професійні покрівельники. Серед таких питань:

  • Куди виводити конденсат з гідроізоляційної плівки? Виробники пропонують різні схеми: з виведенням на карнизну планку або під неї, на капельник або по стіні.
  • Як організувати примикання до димаря? Професіонали використовують різні типи лотків і способи герметизації. Однак ця ділянка покрівлі досі вважається самою ненадійною, яке б не було вибрано рішення.
  • Чим різати металочерепицю при монтажі? Фахівці дружно стверджують, що використання болгарки в даному випадку неприпустимо. Однак залишається широкий вибір інструментів, які демонструють різну ефективність і теж можуть пошкодити лист: висічні ножиці, електролобзик, спеціальні циркулярки і т. ін.

Головним критерієм відсутності помилок при монтажі металочерепиці Львів є добре зберігання металу, без слідів корозії, а також нормальна вологість в підпокрівельному просторі. В цьому випадку всі дерев’яні конструкції і утеплювач будуть сухими, без слідів грибкового ураження.

Монтаж металочерепиці своїми руками

Металочерепиця широко застосовується для створення покрівлі простих двосхилих дахів. Матеріал набув поширення завдяки простоті укладання і невеликій ціні. Покриття виконується з профільованих листів оцинкованої сталі, зверху на них наноситься полімерне покриття, яке захищає покрівлю від впливу вологи, ультрафіолету і механічних пошкоджень.

Монтаж металочерепиці Львів

Інструменти для монтажу

При роботі з покрівлею знадобитися перелік необхідних інструментів.

  • Електроножиці – інструмент для різання металу, за формою цей пристрій схожий на болгарку. Ріжучий елемент представлений одним рухомим елементом і іншим – нерухомим. Для різання металочерепиці використовуються висічні електроножиці, так як різати ними можна почати з будь-якого місця і вони не гнуть профільні елементи.

Монтаж металочерепиці Львів

Висічні електроножиці прискорюють роботи по розкроюванню листового матеріалу.

Як альтернативний варіант для розкрою металочерепиці застосовується дискова пилка.
  • Ножиці по металу бувають прямими, з правим або лівим нахилом. Ці інструменти володіють меншою продуктивністю, ніж електричний інструмент. Вони зручні, коли необхідно обрізати невеликий покрівельний елемент.

Монтаж металочерепиці Львів

Ножиці по металу.

  • Насадка на дриль для різання металу може істотно прискорити роботи по розкроюванню листового матеріалу.
  • Шуруповерт використовується для закручування саморізів. Оснащується муфтою для регуляції швидкості обертання, також деякі моделі мають функцію реверсу для розкручування кріплень.
  • Вимірювальні прилади – рулетки, лінійки. Для розмітки використовується маркери або олівці. Для вимірювання кроку обрешітки використовується шаблон для обрешітки.
  • Полосогіб – інструмент для зміни вигину листів металу, застосовується для загинання різних кріпильних елементів. Наприклад, тримачів для водостоку.

Монтаж металочерепиці Львів

Пристрій для загинання товстих металевих деталей – полосогіб.

Підготовчі роботи

Перед безпосереднім укладанням покрівельного матеріалу необхідно провести ряд підготовчих робіт. В першу чергу треба закріпити шар пароізоляційної плівки на кроквяній системі. Плівка закріплюється на стропильних ногах за допомогою скоб, які встановлюються будівельним степлером, або цвяхами. З внутрішньої сторони даху плівка фіксується брусками, які прибиваються поперек крокв. При установці пароізоляції не треба сильно натягувати покриття, провисання має становити 12-21 мм. Для з’єднання двох листів використовують двосторонній скотч. Нахлест на плівці повинен становити не менше 155 мм.

Після монтажу пароізоляції укладається утеплювач, зверху він закривається гідроізоляцією, на яку вже ставиться обрешітка. По латах вже проводиться розмітка листів. Зручно, якщо металочерепиця буде цілком вписуватися в дах без розкрою.

Транспортування і зберігання

Особливу увагу слід звернути на правильність перевезення черепиці. Від геометрії листа сильно залежить простота роботи з матеріалом і зручність укладання. Перевозити металеву черепицю необхідно на рівній горизонтальній основі без перегинів. Щоб зняти металочерепицю з настилу, буде потрібно не менше двох осіб. Перенесення слід здійснювати акуратно, уникаючи перегинів, в горизонтальному положенні.

Монтаж металочерепиці Львів

Правильний спосіб перенесення листів без перегинів.

Укладаються листи в рівномірний штабель, висота якого не повинна перевищувати 70 см. Щоб листи щільно не прилягають один до одного, між ними за допомогою рейок або дощок робляться зазори. У різних точках механічне навантаження на лист має бути однаковим. При цьому бажано зробити невеликий ухил, щоб оберегти поверхню від вологи.

Монтаж металочерепиці Львів

Зберігання листів металочерепиці.

Металева черепиця може зберігатися в штабельованому стані до місяця. Для складування матеріалу краще відвести сухе, провітрюване приміщення.

Створення обрешітки

Металочерепиця укладається на обрешітку. Контробрешетка виготовляється з дерев’яних брусків перетином 50х50 мм. Розташовують ці бруски вертикально від коника до скату. Зверху укладаються дошки товщиною 25 мм і 100 мм завширшки при кроці крокв 600 мм. Якщо крок крокв становить 900 або 1200 мм, то використовуються дошки 30х100 мм.

Дошки і бруски повинні мати вологість не більше 20%, в іншому випадку матеріал може сильно змінити свою геометрію. Для укладання покрівельної системи використовуються хвойні деревні породи.

Решетування і контробрешітка дозволяють сформувати під покрівлею вентильований зазор, який відокремлює шари гідроізоляції і утеплювача від зовнішнього покрівельного матеріалу. Завдяки вентильованому зазору надлишки вологи видаляються з «покрівельного пирога» і виходять з коника-аератора або ПТВ (покрівельна точкова вентиляція).

Поєднання різних шарів в покрівлі називається «покрівельним пирогом». Це особлива послідовність матеріалів з різними властивостями. У поняття часто включають найрізноманітніші елементи, при цьому є шари, які присутні в більшості випадків: пароізоляція, утеплювач, гідроізоляція, вентиляційний зазор, обрешітка, зовнішній покрівельний матеріал.

  • Відстань між дошками обрешітки робиться рівним кроку металочерепиці. Вимірювання необхідно проводити від центральної частини дошки, щоб кріпильний елемент, який буде фіксувати лист на покрівлі, що не припав в край дошки.

Монтаж металочерепиці Львів

Контроль кроку обрешітки може проводитися за допомогою спеціального пристрою – шаблону для обрешітки.

Перед монтажем пиломатеріали необхідно покрити антисептичними складами, щоб захистити їх від розвитку гнилі і цвілі.

  • Якщо довжини дошки не вистачає для всієї поверхні даху, то стиковка проводиться на брусках. Шов не повинен провисати. При цьому потрібно проводити монтаж дощок врозбіжку, щоб не утворювався один вертикальний шов.
  • Для закріплення контробрешетування використовуються покрівельні єршоні цвяхи. Також додатково можна використовувати кріплення на саморізи.

Вентиляційний зазор не герметизується і залишається відкритим для циркуляції повітря усередині «покрівельного пирога». При цьому отвір потрібно закрити за допомогою спеціальної сітки, щоб всередину не проникали птиці, а також не потрапляли листя, пил і інше сміття.

  • На кониках необхідно закріпити додаткову дошку обрешітки на кожному схилі. При цьому, якщо гідроізоляція добре пропускає пар, то на конику робиться нахлест гідроізолюючої плівки. Якщо гідроізолірующій матеріал володіє низькою паропропускною здатністю, в конику залишається щілина під подальшого монтажу аератора.

Раскройка листів металочерепиці

При укладанні листового матеріалу не уникнути процедур з різання. Для цих робіт підійде обладнання для різання металу: ножиці по металу, ручна дискова пилка, електроножиці та ін. Не рекомендується використовувати болгарку, так як вона створює рваний край, на якому виснажується полімерне покриття і згорає шар цинку. У майбутньому ці місця стають уразливими для корозії, також використання такого способу розкрою може привести до втрати гарантії.

Монтаж металочерепиці Львів

Вирізання отворів під вентиляцію в листах металочерепиці.

Кутові зрізи простіше виробляти по направляючій, в якості якої можна використовувати рівну дошку. Після розкрою все сміття і сталева стружка віддаляються з поверхні листа за допомогою щітки. Місце зрізу покривається емалевою фарбою. Також ця фарба підійде для ремонту невеликих потертостей або подряпин, які могли з’явитися на покритті матеріалу після транспортування.

Встановлення металевих планок

Планки, які закривають карнизи, фронтони та примикання, є важливими елементами покрівлі. Вони захищають кроквяну систему від намокання і забезпечують герметичну стиковку листів між собою.

  • Планка єндови – елемент, що закриває єндови від впливу вологи. На розжолобках влаштовується суцільна обрешітка, поверх неї укладається нижня планка єндови, після укладання листів металочерепиці зверху укладається шар планки єндови верхньої.

Монтаж металочерепиці Львів

Планка єндови на даху.

  • Монтаж планок примикань – найбільш відповідальна робота, тому що ці місця часто протікають. Примикання виконуються в тих місцях, де покрівля стикається з вертикальними площинами (зі стіною іншого поверху, димохідною або вентиляційною трубою, декоративною башточкою і ін.). Планки примикань, як планки єндови, теж складаються з верхніх і нижніх елементів. Встановлення нижніх планок здійснюється до монтажу листів металочерепиці. Під нижню підводиться спеціальна плоский елемент для стікання води (краватка). Його направляють в єндову або до карнизу. На краях у планок примикання є спеціальні виступи, які вставляються в штрабу на вертикальній площині, потім цей елемент покривають герметиком. Після монтажу металочерепиці Львів укладаються верхні планки.

Монтаж металочерепиці Львів

Оформлення примикань до димохідної труби.

Планки примикання навколо труби встановлюються в наступному порядку: нижня, бічні, а потім – задня.

Монтаж карнизної планки – перед цією операцією необхідно зробити розмітку і встановлення гаків-тримачів для ринви. Тримачі прикладають до звісу і відзначають приблизне місце майбутнього згину. Щоб вода не застоювалася в водостічному каналі, жолоб повинен мати ухил (3 мм на 1 м). При цьому крок тримачів роблять від 0,6 до 0,9 м. Загин проводиться за допомогою полосогіба. Гачки кріплять до дошки обрешітки за допомогою саморізів. Жолоб монтується з накладанням на тримачі. Під шов між двома жолобами встановлюють спеціальний з’єднувальний елемент з гідроізолюючою прокладкою. Карнизна планка своїм нижнім краєм повинна заходити в жолоб, щоб вся вода стікала по ній у водостік. Другий край планки закріплюють на обрешітки за допомогою саморізів. Край гідроізоляційної плівки даху виводять з-під обрешітки і закріплюють на планці за допомогою двостороннього скотча.

Монтаж металочерепиці Львів

Розміщення карнизної планки і ринви водостоку.

  • Встановлення планки коника робиться після укладання листів. Коник буває плоским, прямокутним і напівкруглим. На напівкруглий додатково встановлюється заглушка для запобігання попадання всередину покрівлі птахів, сміття і води. Коник кріпиться за допомогою саморізів через одну хвилю. Під планку кладеться ущільнювач. Нахлест коникових планок повинен становити не менше 100 мм.
  • Фронтальна планка закріплюється на торцевій дошці. Кріплення здійснюється на саморізи 4,8х76 мм. Фронтальні планки теж укладаються внахлест.

Укладання металочерепиці

Монтаж металочерепиці Львів починають від краю ската даху. При використанні довгого матеріалу, який відразу покриває всю довжину ската, горизонтальні стики не будуть потрібні. Карнізний звіс повинен становити не менше 45 мм.

Складнощі може викликати підйом листів на дах. На велику висоту підйом здійснюють за допомогою ременів. Якщо від даху до землі відстань невелика, то черепицю піднімають по лагам або колодам. Підйом листів слід здійснювати удвох.

Монтаж металочерепиці Львів

Підйом металевої черепиці по напрямних.

  • Металочерепицю прикріплюють до дерев’яної обрешітки на саморізи. Саморіз повинен мати гумову прокладку, щоб вода не стікала по різьбі на обрешітку. Капелюшок саморіза забарвлюють під колір покриття.
  • Кріплення здійснюють в прогин хвилі, при цьому металовироби закручують через одну-дві хвилі в шаховому порядку.
  • Монтаж листів починають з лівого або правого скату. При укладанні з лівого краю, сусідній лист кладеться краєм під попередній. Якщо монтаж металочерепиці Львів проводиться справа, то кожен наступний лист кладеться з нахлестом на попередній.
  • Якщо довжина листа менше ската, то спочатку укладається три листа нижнього ряду, потім три листа верхнього ряду.

Переміщатися по покрівлі слід акуратно. Для роботи краще використовувати взуття на м’якій підошві.

  • Для встановлення елементів витяжок і вентиляційних отворів, в покрівельному покритті за шаблоном вирізаються відповідні отвори. Різання проводиться ножицями по металу або електроножицями. В отвір встановлюється гідроізоляційна прокладка, вона змащується шаром герметика і закріплюється саморізами на обрешітці.
  • Після завершення монтажу всіх листів металочерепиці і вентиляційних отворів на поверхні покрівлі можна закріпити снігозатримувальні елементи. Їх кріплять до обрешітки болт-шурупами, під які попередньо просверліваются отвори. Між кронштейном і черепицею повинен знаходиться гумовий ущільнювач.

Висновок

Монтаж металочерепиці Львів відрізняється простотою, але поодинці його виконати складно. Для підйому і транспортування листів буде потрібен помічник. Дбайливе зберігання, транспортування і розкроювання дозволять зберегти рівну геометрію черепиці.

Поширені запитання

📚 Як і чим кріпити металочерепицю?

Для закріплення металочерепиці до покрівлі беруть шурупи 4,8х35 з прес-шайбою (ЕПДМ прокладка). Закріплюючи листи черепиці, слід знати, що шурупи прикручують тільки в нижню частину хвилі, під хвилю. Для верхнього коника даху використовують саморізи 4,8х70 з прес-шайбою, які відрізняються більшою довжиною. Прикручуючи шурупи, не слід докладати великого зусилля. Якщо притиснути його занадто сильно, то гумка ущільнювача розтріскається, це призведе до втрати герметичності в даній точці. Для закріплення листа металочерепиці використовується 5-6 шурупів на 1м кв.

🌎 Чи обов’язково стелити під металочерепицю гідроізоляцію?

На зворотному боці металевої покрівлі утворюється конденсат, тому рекомендується монтувати гідроізоляційну плівку та забезпечити вентзазор між плівкою та металочерепицею.

💳 Яку товщину металочерепиці вибрати?

Світові виробники рекомендують для покрівлі купувати не менше 0,5 мм. Відповідно до ДСТУ України допускається металочерепиця завтовшки 0,45 мм. Металочерепицю завтовшки менше 0,45 мм використовувати для даху не рекомендується.

📄 Чи потрібно міняти кроквяну систему та решетування на старому будинку при монтажі металочерепиці?

У 95% випадків кроквяну систему міняти не потрібно. А питання про повну або часткову заміну решетування вирішується під час огляду.