Покрівельні роботи Львів є складними і в той же час кропіткими процесами. Якщо невірно провести облаштування або ремонтування покрівлі, будинок не збереже в своїх стінах теплоту. До того ж зазвичай утворюється протікання, що стає причиною втрати герметичності конструкцій і в результаті до механічних руйнувань різноманітних деталей споруди. Уникнути цього моменту можливо, якщо скористатися послугами професійного покрівельника.
Основи влаштування покрівлі
Перший етап будівництва – складання проекту. Визначаємося з крутизною схилу:
- якщо в районі велика середньорічна кількість опадів, переважно крутий скат, щоб сніжна маса сходила сама;
Скат крутий
- при високих вітрових навантаженнях вибирають пологі покрівлі, але не плоскі: у пологої даху менше парусність, але якщо він зовсім плоский, з нього може вітром зірвати покриття;
Пологий дах
- для влаштування повноцінного горища / мансарди оптимальний кут нахилу 45 градусів.
Кут нахилу 45 градусів
Ухил безпосередньо залежить від матеріалу, який Ви використовуєте для покрівлі. Якщо Ви вирішили використовувати черепицю або шифер, Ви не повинні робити кут менше 22º, так як під час опадів у місцях стиків може просочуватися і затримуватися волога.
Чим більше кут нахилу – тим дорожче обійдеться Вам дах, адже на покрівлю під великим кутом йде набагато більше матеріалу. Найекономнішою буде покрівля з кутом в 5º – плоска.
Стандартний односхилий дах має кут 20-30º, двосхилий в свою чергу 25-45º.
Складові частини кроквяної системи:
- мауерлат – опорний брус по периметру стіни. У дерев’яних будинків його замінює верхній вінець зрубу;
- коник – верхня горизонтальна балка, розташована перпендикулярно площині торця;
- кроквяні ноги – похилі крокви. Одним кінцем спираються на коник, другим – на мауерлат;
- фронтон – торцева частина двосхилого даху;
- бічні прогони – бруси, паралельні конику, розташовані нижче нього на схилах. Їх встановлюють, якщо площа даху велика;
- опорні стійки – бруси, розташовані вертикально, на які спираються коньковий або бічні прогони;
- допоміжні елементи – розкоси, ригелі, підкоси, лежня. Служать для посилення конструкції.
Кроквяні ноги бувають висячі і похилі.
Висячі не мають проміжних опор, спираються тільки на коник і мауерлат. Нижні кінці пов’язують ригелем – горизонтальної балкою.
Можна використовувати при монтажі покрівлі готові трикутні ферми, зібрані на землі. Цей вид крокв використовується для невеликих будівель.
Збірні крокви
При влаштуванні горища ригелі служать основою для підлоги. Інший варіант – А-образні ферми: ригелі будуть основою стельового перекриття горища.
Зверніть увагу
Ферми працюють на розпір. Якщо ви виконуєте встановлення даху на дерев’яний будинок, на рівні стельових балок потрібно стягнути стіни брусом 10-15 см, щоб ферма їх не розсовувала.
Для великих за площею дахів (ширина будинку більше 6 метрів) переважні похилы крокви, у яких є проміжні опори – стійки. Стійка спирається на лежень – брус, розташований уздовж ската в площині стін. Під таким дахом можна влаштувати велику мансарду: лежны будуть основою для підлоги, стійки – для стін.
Покрівельна система повинна бути прорахована так, щоб могла витримувати 200кг / м², вагу покрівлі і свою вагу. У цю цифру також вбита вага опадів, снігу, дощу і вага людини, яка буде займатися монтажем і, у випадках потреби, ремонтом покрівлі. Також варто враховувати характеристики матеріалу, обраного Вами для виробництва покрівельних справ.
Види покрівельних робіт
Ще до вибору покрівельних покриттів і матеріалів, правильніше буде задуматися про покрівельні роботи Львів і підготовки до них. Покрівля включає досить великий список робіт. Ми не будемо перераховувати весь список можливих робіт, оскільки це може зайняти далеко не одну сторінку, та й не для кожного даху це буде актуально. Просто зупинимося на найголовніших і необхідних етапах в спорудженні покрівлі будинку. Отже,
1) Кроквяна система. Основа і початковий етап робіт з будівництва покрівлі. Правильне влаштування кроквяної системи застава міцності і довговічності всього даху. Крокви являють собою дерев’яні балки розташовані уздовж скатів покрівлі. Вони-то і складають каркас і форму даху.
2) Утеплення. Змонтувавши кроквяну систему можна приступати до утеплення даху. Але в багатьох випадках роблять інакше, утеплення залишають на завершення монтажних робіт. Віддавши перевагу спочатку закрити дах покрівельним покриттям: металочерепицею, профнастилом, м’якою черепицею, ондулином, шифером або ж чимось іншим.
3) Гідроізоляція і пароізоляція. Є наступним кроком при монтажі. Плівка, яка відводить вологу і конденсат, що скупчився під покрівельним покриттям, а також не дає утеплювачу намокнути і, відповідно, зопрівати. Сучасні гідроізоляційні матеріали прекрасно справляються з такими функціями. Пароізоляція розміщується зсередини горищного (мансардного) приміщення по площині скатів для ізоляції утеплювача від пари усередині будинку.
4) Решетування. Дерев’яні дошки набивають поперек крокв по всій ширині скатів, утворюючи гратчасту основу. Крок між дошками обрешітки може бути різним. Наприклад, для металочерепиці рекомендується решетування з кроком 35см, якраз по довжині хвилі самої металочерепиці.
5) Монтаж покрівельного покриття. І як найважливіший етап покрівельних робіт приковує до себе основну увагу. Вінець усіх попередніх, можна сказати підготовчих, робіт. Покриття покрівлі по праву є його візитною карткою і, в цілому, саме покриття покрівлі (металочерепиця, гнучка черепиця, ондулін тощо) визначає весь кошторис і перелік покрівельних робіт.
6) Монтаж елементів оздоблення покрівлі. Після укладання покриття можна приступати до встановлення комплектуючих елементів покрівлі. Вітрові (торцеві) планки, планки єндови, коники, перехідні і планки примикання, карнизні планки і інші необхідні елементи.
7) Оздоблення звисів покрівлі. Звиси покрівлі, так звані «короби», на завершальному етапі робіт зазвичай і найчастіше обшиваються знизу профнастилом. З торця короб закривається лобовою планкою, а біля стін притискається металевою смугою. Тим самим, його конструкція виходить міцною і цілісною.
8) Монтаж водостоків. На готові звіси даху кріпляться водостоки. Жолоби, труби (1м, 2м, 3м), і всі додаткові, необхідні деталі для правильної і надійної роботи водостічної системи.
Вище представлені ключові види покрівельних робіт Львів. Природно, так просто все виглядає тільки на сторінці сайту, однак це описує загальний характер робіт. Як правило, завжди додаються додаткові, супутні роботи (монтаж мансардних вікон, аераторів, обробка пічних труб і багато інших, для кожного конкретного замовлення індивідуально).
Технологія покрівельних робіт
Верхня частина будівлі – покрівля, – це якась перешкода, яка захищає дах і будівництво в загальному від атмосферного впливу. Чи буде цей бар’єр довговічним і міцним залежить від матеріалу, з якого він створений (металочерепиця, бітумна черепиця, керамічна черепиця і т. ін.) і чіткого дотримання всіх етапів.
Досвідчені люди знають, що такий важливий процес, як покрівельні роботи Львів, бажано доручати професіоналам. Адже не дотримана технологія покрівельних робіт може стати причиною поганої гідро- і теплоізоляції, що істотно впливає на захисні функції покрівлі.
Фахівці нашої компанії надають послуги з виконання таких покрівельних робіт:
- встановлення водостічних систем;
- укладання черепиці всіх видів;
- встановлення даху;
- монтаж кроквяних систем;
- створення проекту, підшивка, ізоляція покрівельного покриття;
- ремонт покрівлі;
- монтаж мансардних вікон і т. ін.
Тільки справжні професіонали зможуть виконати монтаж покрівлі з чітким дотриманням технологічних етапів, використовуючи спеціальне дороге обладнання для покрівлі, щоб дах протягом тривалого часу зміг виконувати свої основні захисні завдання.
Наші фахівці здатні швидко і надійно здійснити всі види покрівельних робіт Львів.
Етапи покрівельних робіт
Правильне влаштування даху, в тому числі і покрівельного покриття, полягає в чіткому дотриманні основних технологічних етапів, які впливають на довговічність і надійність покрівлі. Влаштування покрівлі має на увазі виконання таких кроків:
- встановлення кроквяної системи;
- монтаж пароізоляційної прошарку;
- укладання теплоізоляційного шару (утеплювального);
- обладнання гідроізоляційного прошарку;
- встановлення обрешітки потрібної конструкції;
- оснащення контробрешетування;
- монтаж покрівельного покриття;
- обладнання покрівельних деталей (коник, єндови, розжелобки, карниз і т.ін.);
- монтаж в покрівельній зоні вентиляційної системи;
- монтаж деталей для пересування по даху (огороджень, містків, снігозатримучів і трапів);
- оснащення карнизного звісу;
- встановлення (при потребі) зенітних ліхтарів, мансардних вікон та інших аналогічних конструкцій;
- монтаж частин водостічної системи.
Інструменти для покрівельних робіт
Щоб виконати монтаж покрівлі, необхідно мати спеціальне обладнання, від якості якого залежить швидкість робіт, їх надійність і довговічність.
На сьогоднішній день для полегшення здійснення покрівельних робіт Львів на зміну всім популярним інструментам , що давно використовуються, прийшли більш комфортні у використанні і функціональні будівельні пристрої.
Головні інструменти, які зобов’язаний мати покрівельник – це всілякі молотки для роботи з металевими листами. Дані пристосування застосовують для формування кріпильних деталей на листах металу, а також забиванні і виїмки цвяхів.
Крім цього, у покрівельника повинні бути короткі, довгі, прямі і вигнуті щипці, які використовуються для:
- створення вигинів на металевих листах;
- обробки плиток черепиці;
- формування жолобів.
Щоб легше було працювати з покрівельними матеріалами, застосовують різні ножиці:
- універсальні;
- для суцільного і стандартного різання;
- для виконання радіусів;
- праві і ліві;
- з прямим і кривим різом.
При облаштуванні покрівлі також використовуються різноманітні вимірювальні інструменти: рулетка, кутник, лінійка, циркуль, рейсмус, кернер, складаний метр і інші.
Дуже зручно працювати, якщо всі інструменти знаходяться в спеціальному поясі з безліччю відсіків.
Як бачите, покрівельні роботи Львів – досить великий і складний процес, до якого необхідно серйозно ставитися. Тому краще доручити цю справу фахівцям.
Поширені запитання
📚 Коли краще починати покрівельні роботи?
До будівництва найкраще приступати у березні-квітні. За наявності всіх необхідних будівельних матеріалів та своєчасної оплати за кожен етап коробку будинку можна звести за один будівельний сезон. Конкретні терміни початку будівельних робіт залежать від середньодобової температури, ступеня розподілу ґрунту, опадів та інших факторів.
🌎 Що від нас буде потрібно для початку робіт?
Надати на об’єкті доступ до електрики, всі інші турботи ми беремо на себе.
💳 Чому мідні покрівлі служать так довго? Хіба мідь не окислюється, як інші метали?
Мідь відрізняється унікальною властивістю – “автозагасанням” процесу “іржавіння”. Ми навмисно вживаємо термін “іржавіння” на відміну від “окислення” – продукт взаємодії із зовнішнім середовищем – мідна “іржа” або “патина” символізує чимось більше, ніж просто окислення. Тим не менш, основними компонентами для утворення патини залишаються сірка, що неминуче потрапляє в повітря внаслідок спалювання палива викопного виникнення, кисень як у газоподібній формі, так і у складі багатьох речовин (води, наприклад) та багато інших елементів таблиці Менделєєва. Хімічна формула патини дуже громіздка, але головне в тому, що патина “герметизує” поверхню, на якій вона утворилася. Грубо кажучи, патина через свої фізико-хімічні властивості практично повністю перешкоджає подальший доступ кисню та інших речовин до міді. На відміну, скажімо, від заліза, де процес іржавлення відбувається лавиноподібно – чим більше іржі, тим більше і швидше процес триває. Ось ця істотна і неповторна відмінність патини від “іржі” інших металів і дозволяє міді служити так довго.
📄 Чи можу я встановити сталевий покрівельний профіль на дах будь-якої форми або існують обмеження?
Металеві покрівельні профілі можна встановити на покрівлю практично будь-якої форми. Для деяких складних форм покрівлі, таких як арки, встановлення профілів може спричинити труднощі. Також, якщо ухил схилу покрівлі практично пологий, то ряд продуктів неможливо буде використовувати.