Монтаж гідроізоляції Львів фундаменту, даху, ванної призначений для запобігання потрапляння вологи в приміщення.

Під час ремонту у ванній обов’язково потрібно захистити її гідроізоляцією.

Монтаж гідроізоляції Львів

При виборі матеріалу для гідроізоляції обов’язково потрібно спиратися на те, з яких матеріалів зроблені підлога, стіни, стеля у ванній, – це впливає на терміни ремонтних робіт. Також один з важливих факторів – це, звичайно ж, ваше фінансове становище: щоб зробити хорошу гідроізоляцію, потрібні досить вагомі вкладення. В даний момент на ринку будівельних матеріалів є два види засобів для гідроізоляції: обклеювальні і рідкі.

Набагато частіше люди набувають гідроізоляцію рулонного типу, так як вона коштує на порядок дешевше. Структура її складається з модифікованого полімеру і бітуму, куди додані армована склотканина, поліестерон і атактичний поліпропілен.

Як укладається рулонна гідроізоляція? Існує два види укладання рулонної гідроізоляції – самоклеюча і що направляється. Перший – більш легкий, другий – більш складний. При укладанні з допомогою направленого методу майстер використовує газовий пальник, а на самоклеючій гідроізоляції на внутрішній стороні є клейкий шар, яким рулон і фіксується.

Плюси рулонної гідроізоляції в тому, що це досить надійний в використанні матеріал, доступний в ціні, з тривалим терміном служби.

Але, як і всі матеріали, рулонна гідроізоляція має і свої мінуси. Процес її монтажу змушує докласти чимало зусиль, особливо якщо приміщення маленьке, так як рулони великих розмірів і важать зовсім немало.

Однак головним недоліком є ​​підготовка поверхні: обов’язково має бути все рівно, поверхня очищена від пилу, бруду, фарби, якщо є – від плям масла, старого цементу або побілки, а на підлозі повинна бути зроблена стяжка, внаслідок чого остання може піднятися на 4 6 сантиметрів, а після закінчення робіт у ванній кімнаті ще буде пару годин пахнути бітумом.

Отже, перш за все з поверхні видаляється пил і бруд. Це можна зробити або за допомогою пилососа, або гарненько вимити ганчіркою, але обов’язково дати стінам або підлозі гарненько просохнути. Далі слід нанести шар грунтовки або фарбу гідроізоляції. Слід пам’ятати, що всілякі виступи, шорсткості можуть бути не більше двох міліметрів. Крім того, слід видалити всі гострі виступи.

Якщо ви збираєтеся укладати гідроізоляцію на бетонне, цементне або на штукатурні покриття, то його обов’язково потрібно намочити за допомогою губки або пульверизатора. Це робиться, щоб уникнути появи сколів, тріщин і т. п. Далі слідує власне монтаж гідроізоляції Львів з розрахунком, що краї на місці стиків будуть накладені один на одного. Для обробки швів найкраще використовувати герметик на силіконовій основі – він більш надійний.

Монтаж гідроізоляції Львів

Хоча укладання рулонної гідроізоляції не просте, фахівці радять при ремонті ванної кімнати вдаватися саме до неї, так як вона не вимагає використання газового пальника, досить легко фіксується і не пошкоджується, якщо випадково зміститься з полотна.

Однак на сьогоднішній день рідка обмазочна гідроізоляція також набирає популярність. До цього виду належить цементно-полімерна, полімерна і бітумна мастика. Найбільшим попитом користуються бітумно-каучукова і бітумно-полімерна мастики, так як вони мають більш високу адгезію до поверхні, на якій будуть застосовуватися. Крім того, вони мають дуже хорошу опірність агресивним факторам навколишнього середовища. Найчастіше даний вид мастики використовують для стін, прилеглих до ванни або душової кабіни, наноситься таке покриття в кілька шарів, поверх яких укладається стяжка.

Цементно-полімерна мастика наноситься досить легко, приблизно як штукатурка, і по консистенції дуже еластична, а також вона не дає з’являтися тріщинам більше 1-3 міліметрів.

Слід знати, що мастика буває двох типів – однокомпонентна і двокомпонентна. Перша розводиться звичайною водою, а друга – спеціальною емульсією, яка включає в себе речовини, що сприяють кращій гідроізоляції. Однак обидві добре показують себе при використанні, тому не варто особливо загострювати на цьому увагу, головне – розібратися, що потрібно заливати водою, а що – спеціальним розчином.

Ще один зручний в застосуванні рідкий тип гідроізоляції – це полімерна мастика. Плюси її полягають у наступному: вона легко кладеться практично на будь-яку поверхню, глибоко проникає в її пори і створює надійний бар’єр проти вологи. З мінусів – висока вартість. Але тут вже кожен вирішує сам, що йому більше до душі і по кишені.

Для економії і зручності монтажу гідроізоляції Львів їх можна поєднувати. Наприклад, на великих просторах використовувати рулонну гідроізоляцію, а в важкодоступних місцях – рідку. Тепер все залежить від вас, успіхів у ремонті.

Гідроізоляція даху: особливості монтажу при невеликих вкладеннях

Монтаж гідроізоляції Львів

Негативний вплив атмосферних явищ на покрівлю вимагає постійного спостереження за станом матеріалів, а також своєчасної їх заміни. Уникнути швидкого зношування і великих грошових витрат можна при грамотному виборі гідроізоляції для даху. Залежно від того, яка суміш – полімери або бітумні мастики – буде обрана, залежить трудомісткість робіт, довговічність експлуатації матеріалів і ефективність їх захисних властивостей.

1.     Призначення і властивості гідроізоляційного шару

Новий дах для власників будинків виступає не тільки елементом дизайну будівлі, який привертає увагу і радує бездоганним покриттям, але і захисною конструкцією. Зберегти покрівлю в первісному вигляді на довгі роки допоможе монтаж гідроізоляції Львів, який запобіжить псуванню матеріалів від вологи, забезпечить збереження тепла в холодну пору року і прохолоди – в теплу.

Своєчасне укладання гідроізоляційного шару допоможе уникнути дорогого ремонту і заміни таких елементів покрівлі, як крокви, решетування, утеплювач, а також позапланової обробки внутрішніх приміщень. Питання про вибір матеріалів для гідроізоляції повинно бути вирішене на етапі зведення покрівельної конструкції.

Багато власників будинків нерідко ставлять запитання про причини появи води в підпокрівельному просторі, від якої і доводиться захищати елементи даху. По-перше, для профнастилу та інших подібних покриттів, виготовлених з металу, властиво випадання конденсату при певних погодних умовах, від якого поступово намокають дерев’яні конструкції, перекриття, шар утеплювача. У підсумку за короткий проміжок часу будинок стає непридатним для проживання. По-друге, при тривалому використанні покрівельний матеріал зношується, що сприяє проникненню опадів всередину. Монтаж гідроізоляції Львів здатен затримувати вологу, не пропускаючи її до стельових конструкцій.

Монтаж гідроізоляції Львів

Шар гідроізоляції захищає кроквяну конструкцію від води, яка може протікати через зношене дахове покриття

Сучасні будматеріали для монтажу покрівлі здатні виконувати гідроізоляційні функції самостійно, що дозволить не тільки знизити витрати, але і скоротить обсяг роботи. Прикладом такого матеріалу є бітумна черепиця, до складу якої входить склохолст і мінеральне посипання. Укладання листів здійснюється з невеликими проміжками, куди згодом заливається розплавлений бітум. Аналогічними властивостями наділені рулонні покриття, виготовлені з склотканини з просоченням з гідрофобних розчинів. Багатошарове встановлення гарантує якісне перекриття стиків, при цьому необхідність в додатковому шарі гідроізоляції відпадає.

2.     Правила вибору гідроізоляційних матеріалів

Вибір гідроізолятора багато в чому залежить від можливостей того, хто буде займатися укладанням, і наявності спеціального інструменту. Особливості монтажу, як правило, указуються виробниками на упаковці. Розглянемо найбільш поширені види матеріалів.

  • Рулонні матеріали. На ринку даний вид представлений у вигляді традиційного руберойду і великого асортименту його різновидів – склоруберойду, євроруберойду, рубемасту. Для самостійного застосування рекомендується віддати перевагу євро- та склорубероиду. Укладати його досить просто, а з інструментів знадобиться тільки пальник, щоб плавити шви. Необхідно мати на увазі, що рулонні листи можуть використовуватися тільки на дахах з ухилом до 60 градусів.

Монтаж гідроізоляції Львів

Рулонна гідроізоляція може укладатися теплим або холодним способом

  • Рідка гідроізоляція (мастика). Є найефективнішою завдяки відсутності швів, зручності нанесення на даху будь-якої конструкції, можливості укладання поверх старого покриття, відмінному проникненню в усі щілини, високої екологічності і безпеки. Вартість матеріалу при його раціональній витраті вважається однією з найнижчих. Мастика може включати різні компоненти, але для побутових цілей найкращим засобом є рідка гума, до складу якої входить емульсія і реагент-каталізатор. Перед тим як нанести матеріал, проводиться ретельна підготовка: ремонт тріщин, замазка стиків і сполучень. Для роботи буде потрібно спеціальний розпилювач. Монтаж гідроізоляції Львів проводиться в кілька шарів, при цьому в якості завершального шару краще укласти плівку-мембрану з прогумованою основою.

Монтаж гідроізоляції Львів

Суміш гуми і бітуму демонструє кращі якості обох матеріалів: пластичність і пружність з одного боку і високу адгезію і міцність з іншого

  • Плівкові гідроізолятори. Через поліпропіленові волокна такого матеріалу вода і повітря проходять тільки в одному напрямку, тому слід уважно подивитися, як монтувати матеріал. З одного боку поверхня плівки покрита антиконденсатним шаром, де накопичувана волога з часом випаровується. Монтаж плівок здійснюється на саморізи до обрешітки, стики перекриваються внахлест.

Монтаж гідроізоляції Львів

Гідроізоляційна плівка має особливий шар, де волога спочатку конденсується, а потім випаровується

  • Дифузійні мембрани. Існує три різновиди мембран, що відрізняються за ступенем паропроникності. Псевдодіфузійні (для них характерна низька паропроникність) можуть використовуватися на холодних дахах і горищах. До складу полотен з високою паропроникністю входить целюлоза, поліефірні склади і поліетилен. Матеріал боїться пилу, якийзасмічує пори, а також температур нижче -25 oC, коли волога починає замерзати. Бездоганними вважаються тришарові супердифузійні мембрани, тому що вони добре захищені від пилу, морозостійкі і можуть встановлюватися на будь-яких дахах.

Монтаж гідроізоляції Львів

Дифузійну мембрану потрібно вибирати за показниками її парпроникності і морозостійкості

3.     Особливості монтажу гідроізоляції покрівлі своїми руками

Облаштувати гідроізоляційний шар даху власного будинку можна і без допомоги фахівців. Нічого складного в цьому немає. Головне – строго слідувати технології монтажу матеріалу.

Правила монтажу рулонної гідроізоляції

Робота починається з ізоляції температурно-усадочних швів наступним чином: смужки 15 см в ширину клеяться на бітумну мастику до основи. Потім можна приступати до укладання рулонів за ніжепредставленнойю схемою:

  • Вибирається найнижча точка покрівлі, куди і буде кріпитися рулон. Полотно розмотується і ретельно оглядається на наявність дефектів.
  • Спочатку край матеріалу нагрівається пальником і приклеюється до поверхні. Гідроізоляція скочується назад в рулон. Далі одночасно розігрівається нижня частина полотна і основа, куди воно буде укладатися. При правильному виконанні перед нагрітою частиною матеріалу з’явиться бітумний валик товщиною близько 2 см. Для зручності можна працювати втрьох, коли один направляє пальник на покриття, інший – розгортає гідроізоляцію, а третій – притискає матеріал до поверхні за допомогою катка, рухаючись від середини рулону до краю так, щоб всі бульбашки повітря були видалені. Заборонено пересуватися по укладеній гідроізоляції. Особливу увагу слід приділити краям рулону, якщо ж вони погано зафіксовані, то їх краще віддерти за допомогою шпателя і знову приклеїти.

Монтаж гідроізоляції Львів

Укладати рулонну гідроізоляцію краще теплим способом за допомогою газового пальника

  • Усі наступні шари матеріалу укладаються внахлест на попередні, уздовж – 10 см, поперек – 15 см.

Монтаж гідроізоляції Львів

Кожен наступний шар укладається з нахлестом щодо попередніх для надійної герметизації стиків

  • На парапети матеріал кладеться шматками потрібної довжини, при цьому верхня їх частина приклеюється механічно, а інша частина наплавляється до основи.
  • Зовнішні та внутрішні кути вимагають додаткового захисту, для цього полотна монтуються внахлест.

Монтаж гідроізоляції Львів

У кутах матеріал укладається з великим нахлестом для додаткового захисту

  • Приймальні воронки водостоків навколо обкладаються квадратами руберойду 70 × 70 см.
  • Монтаж наступних шарів (другого і третього) здійснюється аналогічним способом.
  • Укладання рулонної гідроізоляції завжди проводиться строго в одному напрямку.

Гідроізоляція фундаменту: доцільність, види і технологія монтажу

Термін експлуатації будівлі безпосередньо залежить від її якісного захисту від дії вологи. Якщо не виконати монтаж гідроізоляції Львів фундаменту при будівництві, то з плином часу грунтові води приведуть до пошкодження бетонної основи, а разом з тим і до руйнування всієї конструкції. Щоб уникнути цих проблем, слід своєчасно здійснювати гідроізоляційні роботи в приватному будинку. Розглянемо, як правильно укладати гідроізоляцію, які її види бувають і яким матеріалами варто віддавати перевагу при проведенні захисних заходів.

Монтаж гідроізоляції Львів

Доцільність влаштування гідроізоляції

Фундаментна гідроізоляція – це комплекс заходів, що вживаються для захисту фундаменту від грунтових, паводкових і дощових вод. Гідроізоляційні роботи відносяться до одного з найважливіших етапів будівництва та забезпечують нормальну експлуатацію будівлі без його деформації і осідання.

Необхідність у виконанні монтажу гідроізоляції Львів пов’язана з особливостями бетонних конструкцій. Бетон являє собою пористу структуру, яка пронизана мікротріщинами і капілярами. При проникненні всередину волога поступово вимиває з нього цементні складові. Матеріал втрачає свою морозостійкість і щільність, піддається деструктивним змінам (утворення сколів і великих тріщин), які негативно впливають на цілісність споруди.

Особливо чутливою до зволоження бетону є арматура. Під дією води металеві елементи основи переходять в форму солей і оксидів. У зв’язку з різницею потенціалів в електроліті на різних ділянках плитної основи з’являються блукаючі струми, що сприяє розвитку корозійних процесів і руйнування арматурного каркаса.

Поступово волога переходить на конструкції, на які спираються будівля. Зазвичай стіни в будинках виконують з пористих матеріалів з високими показниками теплоізоляції. При постійній вогкості вони втрачають свої початкові якості, вкриваються пліснявою, а це не кращим чином позначається на мікрокліматі всередині приміщень. Найбільш уразливими є нижні поверхи та підвали, які першими страждають від підвищеної вологості.

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що нехтувати гідроізоляційними роботами не можна. Захист фундаменту дозволяє уникнути неприємних наслідків і зводить до мінімуму негативний вплив факторів зовнішнього середовища.

Монтаж гідроізоляції Львів

Види фундаментної гідроізоляції

Існують різні види монтажу гідроізоляції фундаменту Львів. Класифікація гідроізоляційних робіт передбачає їх розподіл за місцем і часом проведення, способом розташування, матеріалом. Вибір тих чи інших варіантів захисту залежить від особливостей самого будинку і грунту, на якому він будується.

За місцем застосування

Залежно від місця, яке передбачається захистити, гідроізоляція ділиться на два види:

  • Зовнішня – виконується по зовнішній частині фундаменту і захищає основу від опадів або талих вод. Як матеріали для захисту фундаментної основи можуть застосовуватися мембрани, глина, тротуарна плитка, бетон. При проведенні робіт облаштовується вимощення.
  • Внутрішня – припускає захист фундаменту зсередини (з боку підвалу). Додатково проводяться заходи щодо ізоляції підлоги і стін у вологих приміщеннях.

За часом застосування

Монтаж гідроізоляції Львів можна проводити як на етапі будівництва будинку, так і в вже збудованому будинку. Виходячи з цього, гідроізоляція буває наступних типів:

  • Первинна – проводиться при будівництві і передбачає грамотне проектування будинку зі зменшенням агресивних чинників і підбором матеріалів, які максимально стійкі до дії навколишнього середовища.
  • Вторинна – виконується після будівництва і передбачає просочувальні або поверхневі роботи. В рамках її проведення можна видалити старий гідроізоляційний шар і нанести новий або укласти матеріали поверх наявного покриття.

За способом розташування

Згідно розташуванню матеріалів захист може бути горизонтальним або вертикальним. Горизонтальна гідроізоляція фундаменту використовується для попередження переходу води з одного рівня на інший. Її виконують на стиках стіни і фундаменту по всьому периметру будинку, забезпечуючи надійну перешкоду для капілярного проникнення вологи в бетон. Такий вид захисту попереджає появу тріщин і відколів через грунтові води, але не захищає від атмосферних опадів.

Вертикальна гідроізоляція передбачає обробку бічних поверхонь основи для захисту від талої, дощової, грунтової води. Її можна виконувати як в підземній частині фундаменту, так і надземній. Для захисту використовують рулонні матеріали, рідку гуму, проникаючу або бітумну гідроізоляцію. З їх допомогою можна не тільки захистити фундаментну основу від руйнування, а й додатково утеплити будинок.

Монтаж гідроізоляції Львів

За матеріалом

Ще кілька десятиліть тому асортимент гідроізолятора обмежувався тільки бітумом, руберойдом і поліетиленовою плівкою, але сьогодні покупцям пропонується широкий вибір продукції під будь-які запити. За принципом дії всі представлені матеріали можна об’єднати в кілька груп:

Мембранна або рулонна гідроізоляція для фундаменту – використовується для вертикального захисту і передбачає прокладку рулонних матеріалів під плити зі зварюванням або проклеюванням швів. Для захисту застосовують полімерні плівки, склоізол, профільовані мембрани, уніфлекс, бетонітові мати, лінокорм, руберойд.

  • Що наплавляється або напилювана гідроізоляція – виконується наплавленням ізоляторів за допомогою пальника. Для проведення робіт підходять Гідропласт, сіПласт, бікрост і інші матеріали.
  • Обмазувальна гідроізоляція фундаменту – припускає нанесення матеріалів на поверхню основи. Захист забезпечується за рахунок фарбувальних засобів і просочень (полімерна емульсія, рідка гума, бітумна мастика, пасти і смоли). Склади наносяться товщиною до 5-6 см і дозволяють захистити основу від грунтових вод, закрити тріщини, попередити механічні пошкодження поверхні.
  • Штукатурна – допомагає не тільки запобігти дії вологи, але і вирівняти фундамент, підвищити рівень його теплоізоляції. Роботи виконуються із застосуванням штукатурних сумішей на основі цементу, які наносять у кілька шарів на поверхню фундаментної основи.

Монтаж гідроізоляції Львів

Методи ізоляції

Монтаж гідроізоляції Львів передбачає цілий комплекс заходів, покликаних зменшити контакт цоколя з вологою і надати грунту водовідштовхувальні властивості. З цією метою можуть використовуватися такі методи:

  • Влаштування дренажної системи. Дана технологія гідроізоляції фундаменту застосовується для видалення вод в місцевості, яка часто підтоплюється або характеризується великою кількістю опадів. Дренаж виконують за допомогою труб, які виводять в каналізацію або колекторні отвори. Якщо рівень води піднімається, рідина потрапляє в них самопливом або відводиться від фундаменту за допомогою насосів.
  • Закріплення грунту. Операція проводиться у випадках, коли будинок будується на схилі, пливунах або пісках. Для закріплення ґрунту можна використовувати температурні і електричні поля, в’язкі розчини для введення в землю. Такий підхід підвищує несучу здатність грунту і збільшує його опірність до розмиву.
  • Заміна грунту непучиністими матеріалами. Технологія застосовується для будь-яких типів грунту, за винятком великоуламкових і піщаних. В рамках проведення монтажу гідроізоляції Львів стара земля видаляється, а на її місце вкладається суміш з піску, гравію та щебеню. В середньому виникненню здимань матеріали укладаються на висоту 30 см. Завдяки цій операції можна зменшити ймовірність спучування грунту у напрямку до основи будівлі.
  • Холодні шви. Метод підходить для будівель, фундамент яких виготовляють зі збірного або монолітного залізобетону. В його основі лежить укладання гідроізоляційної шпонки в місцях, де знаходяться стики між шарами бетону (якщо бетонний розчин заливається по частинах з інтервалом понад 5 годин). Завдяки холодним швам можна виключити просочування води в мікротріщини, які утворюються на бетонних плитах в зонах стикування матеріалу.

Важливим етапом монтажу гідроізоляції Львів є захист основи від поверхневих вод. Попередити їх вплив допомагає вимощення, яке укладається по периметру будівлі під ухилом від стін. Для її пристрою на поверхню землі насипають шар грунту, далі кладуть щебінь і виконують цементну стяжку. Отмостка повинна виступати за звис покрівлі на відстань 15-20 см.

Монтаж гідроізоляції Львів

Якщо дотримуватися правил гідроізоляції фундаменту і підбирати матеріали з урахуванням особливостей грунту, це дозволить виконати якісні роботи, які забезпечать довговічність будинку, що будується. Щоб захист основи був виконаний в точній відповідності з поточними вимогами і нормами, краще довірити його професіоналам.

Поширені запитання

📚 Які існують методи гідроізоляції будівель та споруд?

Розрізняють два види гідроізоляції будівель та споруд: вертикальна та горизонтальна. Для забезпечення гідроізоляції в повному обсязі зазвичай необхідно використовувати обидва види і проводити як вертикальну гідроізоляцію, так і горизонтальну. Матеріали для гідроізоляції можуть використовуватись найрізноманітніші. Наприклад, для гідроізоляції будинків часто використовують багатошарове покриття, яке складається з декількох шарів мастик (гарячих та холодних) та шару наповнювача. Як наповнювач можуть застосовуватися тальк, азбест та інші матеріали. Також у нашій країні поширений метод обклеювальної гідроізоляції будинків та споруд. Для даного методу застосовуються рулонні матеріали, такі як ізол, руберойд і при цьому можуть бути як рулонними, так і листовими. Між собою шари матеріалу склеюються за допомогою бітумних мастик або синтетичних складів. Як гідроізоляція можуть використовуватися цементно-піщані розчини або марки водонепроникних цементів. Досить рідко для облаштування гідроізоляції застосовують литу асфальтову гідроізоляцію. Вона складається із двох шарів. Перший шар являє собою асфальтову суміш, а як другий використовується цементна або розчинна стяжка.

🌎 Що таке підпокрівельна плівка?

Це полімерна плівка, яка встановлюється між покрівельним покриттям та утеплювачем. Завдання цього шару – забезпечити додатковий захист даху від дії зовнішньої вологи. До підпокрівельних відносяться гідроізоляційні плівки (водозахисні плівки) та дифузійні плівки. Гідроізоляційні плівки застосовуються на холодних (горищних) дахах або утеплених дахах із двома вентзазорами. Дифузійні плівки (інші поширені назви: дифузійні мембрани, супердифузійні мембрани, СДМ, вітрозахисні мембрани) використовуються на дахах з одним вентильованим зазором і монтуються безпосередньо на утеплювач. Крім цього, вони знижують втрати тепла за рахунок вітронепроникності утепленої конструкції даху та збільшують її термічну ефективність.

💳 Яка витрата мастики на гідроізоляцію покрівлі та фундаменту?

Витрата залежить від конкретного проекту, але в середньому для гідроізоляції фундаменту достатньо 2-4 кг на 1 м. кв., а для монтажу покрівлі потрібно від 3,5 до 6 кг мастики на 1 м. кв.

📄 Рідка покрівля справді протримається 10 років?

Так, і це підтверджує 20-річний досвід використання технології на Уралі та Казахстані. У ПФО «рідку» гідроізоляцію стали застосовувати порівняно недавно, але і тут вже є завершені об’єкти, які ми можемо показати. Якщо все зроблено правильно при монтажі, то найближчі 10-15 років покрівлі капремонту не потрібно.