Гіпсова штукатурка: призначення, параметри, переваги

Сьогодні штукатурні суміші на основі гіпсу – найпопулярніший матеріал для обробки будівель зсередини. У своєму складі вони містять додаткові полімерні речовини, завдяки яким забезпечується висока технологічність нанесення розчину, міцність та довговічність покриття. Саме тому більшість фахівців у сфері будівництва та ремонту у всьому світі віддають перевагу гіпсовій штукатурці. Крім того, гіпсові суміші використовуються для створення стяжок, а також цей мінерал входить до складу шпаклювальних будівельних матеріалів.

Переваги гіпсової штукатурки

Гіпс – природний матеріал, безпечний для життя та здоров’я людини. Склади на основі гіпсу для механізованого нанесення характеризуються меншим часом застигання, ніж вручну. Тому можна більш ретельно обробити поверхню до абсолютно гладкого стану. Шар гіпсової штукатурки легко проштробити під електропроводку інструментами, що застосовуються для різання пінобетону. Після нанесення штукатурки під шпалери можна не шпаклювати поверхню, оскільки гіпс має практично білий колір. Масова витрата сухої суміші штукатурних гіпсових складів в 1,5 рази нижче, ніж цементно-піщаних. Сьогодні на ринку будівельних матеріалів широко представлені гіпсові штукатурні суміші фірм Knauf, Baumit, Vetonit, Волма, Основіт, а також інших виробників.Гіпсова штукатурка: призначення, параметри, переваги

Зазначені переваги, а також великий вибір сумішей та виробників обумовлюють широке застосування гіпсової штукатурки для внутрішніх робіт.

Призначення гіпсової штукатурки

Підстава для нанесення штукатурного гіпсового розчину може бути практично будь-яким: залізобетонні панелі, цегляна кладка, цементні і пінобетонні блоки, пазогребневі плити, поверхні, покриті цементно-піщаним складом. Штукатурні склади на основі гіпсу можуть наноситися як вручну, так і за допомогою штукатурних станцій (механізованим способом).

Як правило, гіпсову штукатурку застосовують у місцях, що характеризуються нормальною вологістю повітря. Її не слід використовувати в приміщеннях з високою вологістю (підвали, сауни), а також місцях, де покриття можуть бути піддані безпосередньому впливу води (наприклад, басейни). Однак звертаємо увагу, що виробники деяких штукатурних складів гіпсу вказують можливість їх застосування також у ванних кімнатах і кухнях (наприклад, штукатурка Rotband фірми Knauf).

Технічні характеристики

Витрата – 10 кг сухого складу на 1 м2 поверхні при нанесенні товщиною 1 см, без урахування втрат, які можуть становити до 15%. Приблизний час повного просихання – 1 тиждень. Визначається величиною шару та температурно-вологісним режимом у приміщенні.

Товщина шару за одне нанесення – від 0,5 до 5 см. За потреби забезпечення більшої товщини виконується подвійне нанесення.