Навіщо потрібні снігозатримувачі на даху

На перший погляд може здатися, що установка елементів безпеки покрівлі не є таким важливим процесом, як, наприклад, установка водостоку . Така думка є абсолютно помилковою. У цій статті ми не розбиратимемо всі елементи безпеки, а зупинимося тільки на снігозатримувачах.Навіщо потрібні снігозатримувачі на даху

Снігозатримувачі використовуються дуже давно. Найпростіший і класичний спосіб побудувати систему, що запобігає лавиноподібному сходу снігу з даху – встановити колоду на гаки. Такі снігозатримувачі використовують не одну сотню років. В даний час існує багато інших типів снігостопорів, але це вже тема окремої статті.

Всю корисність та важливість снігозатримувачів можна вмістити в 4 пункти. Розберемо кожен із них.

Для чого ставлять снігозатримувачі на дах будинку

Захист людей та власності від неконтрольованого сходу снігу з даху

Це головна функція снігозатримувачів та переоцінити його важливість неможливо. Взимку і навесні, коли на дахах вже утворився або ще тримається сніговий наст, небезпека сходження снігу дуже велика. Вдень опади тануть, просочуючи сніг талою водою і збільшуючи щільність снігового наста, а вночі сніг перетворюється практично на крижану брилу – ще небезпечніший елемент, який може раптово впасти на голову. Снігозатримувачі утримують сніг та лід на даху, дозволяючи їм повільно танути та сходити вниз. За наявності снігозатримувачів можна бути точно впевненим, що на Вас, Ваших близьких, Вашу машину та іншу власність не впаде купа льоду та снігу. Ризики переломів та смерті стають на порядки нижчими, якщо встановити снігозатримувачі.

Захист покрівлі

Не найочевидніший пункт. Завдяки снігозатримувачам можна значно продовжити термін служби будь-якого покрівельного покриття , особливо це актуально для м’якої та натуральної черепиці . На час сходу снігу з даху, як правило, нижня частина наста вже є крижаною кіркою. Кожен з нас бачив і торкався обмерзлого снігу: він дуже йоржистий і подряпатися про такий сніг не становить проблеми. Саме так замерзлий сніг і руйнує покрівлю – дряпає її. На покрівлях з профнастилу та металочерепиці ушкоджується полімерне покриття і навіть шар цинку, після чого починає іржавіти сталь. З натуральною, м’якою та композитною черепицею.справи ще гірші: їх поверхня не гладка, сніг ще більше чіпляється за поверхню покрівлі і руйнує його. За наявності снігозатримувачів сніговий наст лежить одному місці і повільно тане, не переміщаючись і механічно не руйнуючи покрівлю.

Захист водостоку

Маса, що скупчився на даху снігу, часто може становити сотні, а то й тисячі кілограмів. Такий об’єкт зберігає в собі величезну потенційну енергію, яка при русі перетворюється на кінетичну. Нескладно здогадатися, що трапиться з водостоком, який зустрінеться такій лавині на шляху – сніжно-крижана маса вирве водосток “з корінням”. У такій ситуації неминуча заміна водостічної системи , ремонт краю покрівельного покриття та, можливо, фасаду. Великі витрати на ремонт будуть явно вищими, ніж витрати на встановлення снігозатримувачів . Краще відразу вирішити це питання, ніж потім витрачати гроші, сили та час, виправляючи помилки.Навіщо потрібні снігозатримувачі на даху

Естетика

Будь-яка покрівля має виглядати закінченою та повноцінною, що неможливо без елементів безпеки. Цілком обладнана покрівля має закінчений зовнішній вигляд, елементи безпеки лише доповнюють загальну картину. Сьогодні можна підібрати снігозатримувачі та інші елементи безпеки так, що вони будуть ідеально поєднуватися з покрівельним покриттям : різноманіття кріплень дозволяє використання на всіх типах покрівельних покриттів, а розмаїття кольорів дає можливість знайти ідеальне поєднання елементів безпеки та самої покрівлі.

Снігозатримувачі – важливий елемент у облаштуванні будь-якої покрівлі. Вони захищають людей від падаючого льоду та снігу, запобігають руйнуванню покрівельного покриття, захищають водостісну систему та є невід’ємною частиною всього архітектурного проекту будівлі. Потрібно відразу повністю обладнати покрівлю всім необхідним – тільки так можна убезпечити себе та своїх близьких та заощадити купу коштів та часу на ремонті!

Як кріпити снігозатримувачі

Монтаж снігозатримувачів – важливий процес, який не варто нехтувати під час будівництва даху. Чому важливо встановлювати снігозатримувачі ми розповіли тут , а зараз розберемося в тонкощах монтажу снігозатримувачів.

Монтаж снігозатримувачів на даху з профнастилу, металочерепиці, натуральної та м’якої черепиці

Монтаж снігозатримувачів на даху з профнастилу , металочерепиці , натуральної та м’якої черепиці проводиться за допомогою кронштейнів, які кріпляться через покрівельне покриття у решетуванні. Процес проходить у кілька етапів:

  1. Розмітка розташування снігозатримувачів. Снігозатримувачі розташовуються над стіною, що несе, зазвичай на 600-1000 мм від карнизного звису, тому на такій відстані і монтуються кронштейни.
  2. Висвердлюються отвори під кріплення.
  3. У кронштейн вставляються спеціальні шурупи з гумовими ущільнювачами. Після цього кронштейн фіксується в покрівлі.
  4. Труби снігозатримувача вставляють у кронштейн, після чого в місцях з’єднання фіксуються болтовим кріпленням.Навіщо потрібні снігозатримувачі на даху

Установка снігозатримувачів на фальцеву покрівлю

Монтаж снігозатримувачів на фальцеву покрівлю відрізняється від монтажу на інші покрівельні покриття:

  1. Розмітка розташування снігозатримувачів.
  2. Кронштейни монтуються до фальцевого з’єднання за допомогою скоби, болта і гайки з шайбою.
  3. Труби снігозатримувача монтуються в кронштейн та фіксуються в місцях з’єднання болтовим кріпленням.

Важливі нюанси

  • Відстань між трубою та останнім кронштейном не повинна перевищувати 300 мм.
  • Кронштейни кріпляться до решетування строго вниз хвилі
  • Максимально допустимий крок між опорами снігозатримувачів – 1200 мм; мінімальний – 800 мм.
  • Відстань від карниза до снігозатримувача має становити щонайменше 600 мм.
  • Обов’язковою є наявність снігозатримувачів над небезпечними зонами: над виходами з будівлі, над місцем паркування машин, над мансардними вікнами, над пічними трубами.
  • Важливо правильно розрахувати кількість рядів снігозатримувачів. Недостатня кількість елементів снігозатримання не справлятиметься зі своїм завданням.

Установка снігозатримувачів містить нюанси, що ми описали вище. Важливо підходити до питання з належною підготовкою, щоб у майбутньому не виправляти допущені помилки. Правильно встановлені снігозатримувачі – запорука безпеки мешканців будинку та збереження майна, яке знаходиться поряд із будинком. Не варто нехтувати можливістю зробити свій будинок безпечнішим, це може загрожувати дуже сумними наслідками.Навіщо потрібні снігозатримувачі на даху

Топ-3 снігозатримувачів для металочерепиці

Асортимент снігозатримувачів широко представлений на ринку . Для кожного покрівельного покриття знайдеться відповідне рішення: існують універсальні варіанти , також є спеціальні снігозатримувачі для м’якої та фальцевої покрівлі. У цій статті розповідаємо про найкращих снігозатримувачів на ринку.

Головним виробником елементів безпеки покрівлі по праву можна назвати компанію Borge . Ця компанія багато років спеціалізується саме на елементах безпеки, не розпорошуючись на інші покрівельні елементи. Товари фірми Borge найякісніші з представлених на ринку.

Друге місце в нашому списку займає компанія Grand Line . Спеціалізується на покрівельних та фасадних покриттях та елементах безпеки покрівлі. Продукція фірми Grand Line вироблена за всіма технологічними нормами та відповідає сучасним стандартам якості.

Третє місце у нашому рейтингу займає компанія Метал Профіль . Компанія займається виробництвом фасадних та покрівельних матеріалів та супутніх товарів. Третє місце можна назвати номінальним, оскільки Grand Line та Метал Профіль роблять товари дуже високої якості. Компанія Borge зовсім небагато виривається вперед у нашому топі.

Для наочного порівняння візьмемо подібні товарні позиції всіх трьох виробників і проведемо аналіз.

Універсальний снігозатримувач, довжина 1 метр.

  • Снігозатримувач Borge
  • Снігозатримувач Grand Line
  • Снігозатримувач Метал Профіль

Снігозатримувач Borge можна назвати найтехнологічнішим – конструкція полегшена технічними прорізами та має додаткові отвори для зручнішого кріплення. Снігозатримувач Borge має трохи більш футуристичний зовнішній вигляд, на відміну від двох прикладів, що залишилися. Тип труби – овальна 25*45 мм . Клас цинкування 275 г/кв.м. Такі труби прослужать набагато довше.

Снігозатримувач Grand Line мало чим відрізняється від снігозатримувача Метал Профіль. Проста конструкція має класичний зовнішній вигляд, особливо на тлі снігозатримувача Borge. Тип труби – овальна 21 * 42 мм . Клас цинкування 180 г/кв.м.

Товар компанії Метал Профіль мало чим відрізняється від товару Grand Line – клас цинкування такий самий, покриття те саме. Тип труби – овальна 20*40 мм . Зовні снігозатримувач Метал Профіль не відрізняється від Grand Line. Робочі характеристики схожі, але сама труба трохи менша ніж у снігозатримувачів від Borge та Grand Line.Навіщо потрібні снігозатримувачі на даху

Універсальний снігозатримувач, довжина 3 метри

  • Снігозатримувач Borge
  • Снігозатримувач Grand Line
  • Снігозатримувач Метал Профіль

Снігозатримувач Borge 3 метри має самі характеристики типу труби і класу цинкування, як і 1 метровий. Такий снігозатримувач служитиме трохи довше, ніж представники від Метал Профілю та Grand Line.

3-х метровий снігозатримувач Grand Line також має самі характеристики, що й 1 метровий. Клас цинкування 180 г/кв.м., труба овальна 21*42мм. Такий снігозатримувач трохи поступається аналогу від Borge у своїх експлуатаційних характеристиках.

Снігозатримувач Метал Профіль, як і товар фірми Grand Line має клас цинкування 180 гр/кв.м., при цьому труба ще трохи менше – 20*40 мм. Такий снігозатримувач розрахований на трохи менше навантаження, ніж решта двох прикладів.

Висновок

Найкращим вибором серед даних представників є снігозатримувачі від фірми Borge . Їхні труби трохи товщі і клас цинкування вище. Снігозатримувачі від фірм Grand Line та Метал Профільможна разом помістити на друге місце, але вони мало чим поступаються снігозатримувачам фірми Borge. Труби снігозатримувачів Grand Line та Метал Профіль мають однаковий клас цинкування – 180 гр/кв.м., але труба у Grand Line трохи більша, відповідно і трохи міцніша. Серед усіх трьох варіантів найестетичнішим є снігозатримувач від Borge, товари Grand Line і Метал Профіль виглядають схоже і класичніше, в порівнянні з Borge. Усі три фірми постачають найякісніші товари, які може уявити ринок. При виборі варто спиратися на те, якою фірмою зроблено покрівельне покриття: якщо покрівля від Метал Профіль, то варто встановлювати снігозатримувачі саме цієї фірми, також із Grand Line.

Переваги трубчастих снігозатримувачів

Існує безліч різних типів снігозатримувачів: трубчасті, пластинчасті, гратчасті, точкові, зубчасті, полікарбонатні та колоди на гаках. Розповідь про кожен із типів залишимо на потім, а сьогодні зупинимося тільки на одному – трубчастих снігозатримувачах .

Трубчасті снігозатримувачі, як випливає з назви, є трубами, приєднаними до покрівлі спеціальними кронштейнами. Це найпоширеніший тип снігозатримувачів, вони витримують велике навантаження, а технологія дозволяє монтаж на будь-яке покрівельне покриття .

Снігозатримувачі трубчастого типу, на відміну від снігостопорів, дозволяють опадам повільно сходити з даху. При цьому труби нарізають шар снігу, завдяки чому схід опадів не має стихійного ладу – сніг порційно і без небезпеки для оточуючих повільно сходить з покрівлі.

Трубчасті снігозатримувачі мають ряд переваг:

  • Універсальність. Такі снігозатримувачі підійдуть для будь-якого покрівельного покриття.
  • Підходять для дахів із великим ухилом. Цей тип снігозатримувачів можна встановити на дах з ухилом до 60°. Дахи з великим ухилом не обладнуються снігозатримувачами зовсім, сніг скочується самостійно.
  • Естетичність. Снігозатримувачі трубчастого типу ідеально вписуються в будь-яку дизайнерську задумку. Варіативність фарбування снігозатримувачів дозволяє підібрати товар, що підходить під будь-який дах.

Трубчасті снігозатримувачі поділяються на два види: круглі та овальні . Зупинимося на цьому місці.

  • Овальні снігозатримувачі виробляються з більш товстого металу та більших розмірів, ніж круглі.
  • Сама конструкція овалу міцніша на вигин, завдяки чому овальні труби значно міцніші за круглі.
  • Круглі снігозатримувачі зазвичай виробляються з неоцинкованої сталі, на відміну овальних. Обидва варіанти фарбуються, але оцинкований однозначно прослужить довше.Навіщо потрібні снігозатримувачі на даху

Трубчасті снігозатримувачі добре поєднуються з будь-яким покрівельним покриттям, при цьому повністю виконують свою головну функцію – затримання снігу на даху. На відміну від снігостопорів, снігозатримувачі дають змогу повільно і порційно сходити опадам з даху. Не варто нехтувати цим елементом безпеки: відсутність снігозатримувачів на даху може спричинити сумні наслідки, аж до втрати здоров’я та життя.

Різниця між снігостопорами та снігозатримувачами

Є кілька видів пристосувань, які роблять сходження снігу з даху безпечним: снігозатримувачі , снігостопори та снігорізи. Сьогодні детально розберемося, у чому різниця між снігозатримувачами та снігостопорами.

Різницю між снігозатримувачами та снігостопорами можна описати кількома пунктами:

  • Снігозатримувачі тимчасово затримують сніг, снігостопори – повністю утримують снігову масу, рівномірно розподіляючи навантаження по всій поверхні покрівлі. На перший погляд може бути незрозуміло, але різниця є: снігозатримувачі нарізають шар снігу, дозволяючи порційне сходження опадів; Снігостопори затримують сніг на даху до повного танення всієї снігової маси.
  • Снігостопори застосовуються зазвичай на гнучкій та натуральній черепиці. На відміну від снігозатримувачів, які можна використовувати на будь-якому покрівельному покритті.
  • Снігостопори рівномірно розподіляють навантаження по всій площі даху. Правильно встановлені снігостопори рівномірно розподіляють вагу опадів по всьому даху, на відміну снігозатримувачів. При використанні снігозатримувачів основне навантаження посідає місце кріплення снігозатримувача.

Висновок

Головна відмінність снігостопорів від снігозатримувачів – перші затримують сніг до повного танення, другі дозволяють безпечний порційний сход опадів з даху. Обидва варіанти підходять під певні типи покрівельного матеріалу, тому важливо розбиратися, що краще підійде саме для вашої покрівлі.