Просушування штукатурки

Скільки часу висихає штукатурка.

Штукатурка є одним із найпопулярніших типів обробки стін. Застигання матеріалу відіграє у всіх подальших будівельних роботах, і навіть підсумковому результаті ремонту. Проте якість поверхні багато в чому залежить як грамотності замісу розчину та її нанесення, а й від процесу висихання стін.

Оскільки суміш сприяє підвищенню міцності конструкцій, потовщенню стін, вирівнюванню поверхонь і підвищенню звуко- та теплоізоляційних показників, то до роботи з нею варто поставитися з повною відповідальністю та увагою. У разі нанесення фінішного покриття на непросохлий або неправильно висушений матеріал виникає ризик виникнення негативних явищ на кшталт тріщин, відшаровування, осипання та інше.Просушування штукатурки

Щоб забезпечити досить міцну основу для оздоблювальних робіт, необхідно знати, скільки часу сохне розчин. Цей показник залежить від:

  • вологість повітря;
  • температури повітря;
  • типу матеріалу;
  • типу основи.

Розглянемо ці нюанси докладніше.

Що впливає на час висихання?

Скільки часу знадобиться для повного застигання залежить від того, які зовнішні нюанси впливають на покриття. Сюди відноситься вологість у приміщенні та температура. В основному саме ці два параметри задають мікроклімат під час роботи.

Найбільш оптимальним показником рівня вологи в кімнаті вважаються 70%, при цьому найкращою для ремонту температурою повітря є діапазон від 20 до 25 градусів за Цельсієм. Якщо показники зросли до 30 ℃ і більше, то проводити роботи з нанесення штукатурки є недоцільним і не рекомендується фахівцями. Пов’язано це з тим, що склад буде дуже швидко сохнути, і згодом покриття буде деформуватися, що призведе до втрати його функціональності та втрати зовнішнього вигляду.

Однак низькі температури в роботі з матеріалом також завдають шкоди. При температурі нижче +10 градусів швидкість висихання сильно знижується, а якщо температура негативна, то взагалі покриття лопається і тріскається моментально. Пояснюється це тим, що вода в суміші замерзає, і її кристали руйнують висохлий шар.

Крім цього, на тривалість часу висихання безпосередньо впливає товщина шару нанесення. Чим він товстіший, тим більше днів знадобиться для досягнення результату. При вирівнюванні поверхонь штукатурку наносять в 1 см і більше, що означає, що стіна може сохнути до 20 днів.

У цілому нині на час здійснення цього процесу впливає багато деталей. Саме тому для якісного проведення робіт рекомендується дотримуватись інструкції замішування та умови проведення оштукатурювання від самого виробника будівельного матеріалу. Такий підхід до робіт у поєднанні із застосуванням хороших сумішей гарантовано дасть високий результат, який протримається не один десяток років без втрати зовнішньої привабливості та функціональності.

Скільки потрібно часу для висихання цементної штукатурки

Обробка поверхонь сумішами на основі цементу користується популярністю за рахунок того, що такі розчини легко наносити та замішувати, а також вони відрізняються високою ефективністю та якістю готового покриття.

Сам ключовий інгредієнт виготовляється шляхом подрібнення гіпсу та клінкеру, що видобувається при випаленні глини та вапняного каміння. Додаткові компоненти у складі надають та посилюють такі властивості матеріалу як: пластичність та стійкість до різних факторів.Просушування штукатурки

Скільки часу потрібно для застигання залежить від щільності шару і того, на яку саме поверхню він наноситься. Загалом даний матеріал характеризується високим показником щільності, вологонепроникності, а тому повністю твердне приблизно 28 діб.

Щоб суміш добре застигала, важливо правильно з нею працювати. Для цього необхідно:

  • підтримувати вологість у будівлі у межах 60-70%, а температуру – від 10 до 20 градусів;
  • замішувати матеріал, суворо дотримуючись рекомендацій виробника (пропорції рідини та складу, час перемішування та умови для цього);
  • наступний шар наносити тільки після повного сушіння попереднього покриття;
  • кожен новий шар розподілятиме тільки вимитаними та чистими інструментами.

Готовність перевірити досить легко. Для цього потрібно трохи натиснути на нанесений склад пальцями. Якщо він не деформується, не обсипається і не кришиться, можна сміливо приступати до наступного кроку. В іншому випадку слід почекати ще трохи, поки сохне штукатурка.

Скільки висохне гіпсова штукатурка.

Склади на основі гіпсової крихти користуються попитом у будівельній сфері, так як вони дозволяють створити гладкі поверхні без вад, відрізняються екологічністю, пластичністю та простотою експлуатації. Працювати з таким матеріалом безпечно, як і експлуатувати приміщення. Такі суміші не завдають шкоди організму, не токсичні, не горючі та здатні підтримувати оптимальний мікроклімат у кімнаті (шляхом регуляції рівня вологості). Також штукатурка дозволяє створити високоякісну тепло- та звукоізоляцію, що благотворно позначається на енергоефективності об’єкта.

Наносити його просто, час затвердіння шарів становить лише кілька годин. Це значно прискорює проведення оздоблення, і економить час будівельників. Повне затвердіння розчину залежить від товщини шару. Загалом, за дотримання норм та умов, термін досягає 5 днів.

Щоб зрозуміти, скільки стіни повинні сохнути ще, достатньо звернути увагу на колір покриття. У міру затвердіння воно стає світлішим і білішим. Однак варто врахувати, що таке забарвлення має бути рівномірним по всьому периметру оброблюваної площі. Тільки за такої умови можна приступати до фінішної обробки.

Для забезпечення грамотного та повного застигання слід керуватися кількома правилами:

  • оскільки розчин сохне швидко, замішувати порції доцільно невеликими обсягами;
  • якщо склад вже застиг або сильно загуснув використовувати його не потрібно;
  • при необхідності нанести тонкий пласт слід змішати рідкий розчин, а для більш товстої обробки – густий.

При цьому в кімнаті, де проводиться ремонт, важливо підтримувати постійну температуру від 10 до 25 градусів за Цельсієм і вологістю повітря до 60%.

Час висихання на різних підставах

Скільки часу необхідно залежить не тільки від перерахованих факторів, але і від того, на яку поверхню вона розподіляється. Найбільш поширеними типами основи для таких розчинів вважаються:

  1. Бетон та цегляна кладка. Вони схожі за своїми властивостями між собою, а тому нанесення та сушіння штукатурки ідентичні. Склад наносять на попередньо очищену та просушену стіну поетапно, тобто шар за шаром, і дають їм щоразу просохнути. Загальний час варіюється від того, скільки пластів і якої товщини накладатиметься.
  2. Блоки (газобетонні, керамзитні, зольні, пінобетонні та ін.). Ці елементи обробляють у міру втрати вологості матеріалом. При висиханні першого пласта, розподіляють такі і продовжується це доти, доки досягається потрібний результат. Скільки часу витримувати інтервал між цими маніпуляціями залежить від умов середовища, що використовуються в’яжучих компонентів і товщини шару.
  3. Деревина. Дане покриття добре всмоктує воду, а тому сохнути пласти будуть швидко та якісно. Для кращого результату штукатурка поступово наноситься по шарах, після кожного висихання нанесеного пласта, а також із застосуванням спеціальної ґрунтовки для дерева перед первинною обробкою. Час застигання розраховується виходячи з товщини оздоблення та її типу.
  4. Гіпсокартон. При розподілі суміші таких поверхнях тривалість процесу скорочується вдвічі. Пов’язано це з властивостями будівельних листів, що полягають у високій адгезії.

Загалом від вибору основи залежить те, як швидко в майбутньому застигатиме штукатурка та загальний час довжини ремонту.

Наслідки тривалого висихання

При неправильному розрахунку того, скільки часу сохне розчин, виникають складнощі та проблеми в майбутньому. Так надто швидке твердіння знижує функції та здібності складів, погіршуючи якість робіт. Тривалий час витримки також згубно впливає на результат та експлуатаційні характеристики покриттів. Просушування штукатурки

Тривале сушіння шкодить міцності за рахунок виникнення дефектів:

  • цвіль: виникає при підвищеній вологості суміші у поєднанні з вологим повітрям кімнати та іноді низької температури, після чого швидко поширюється по всьому периметру будмайданчика за рахунок суперечки;
  • грибок: ураження даного типу добре розвиваються у вологому середовищі і дуже важко видаляються надалі;
  • тріщини: деформація погіршує якість обробки та не дозволяє нанести фінішне оздоблення на належному рівні;
  • лущення: зменшує довговічність покриття та знижує захисні властивості штукатурки.

Для уникнення цих несприятливих наслідків варто забезпечувати оптимальні умови сушіння з урахуванням усіх основних чинників.

Як скоротити час висихання

Скільки часу сохне поверхня, залежить не тільки від перерахованих вище нюансів, але і від того, чи застосовуються методики прискорення затвердіння. До них відноситься такий ефективний спосіб, як використання осушувача повітря.

Прилад швидко та ефективно усуває надлишки вологи в повітряних масах приміщення, завдяки чому твердіння штукатурки здійснюється швидше. При цьому витрачається мінімум електроенергії, сил, часу і не погіршуються характеристики готової обробки.