РЕМОНТ ЦЕГЕЛЬНОЇ КЛАДКИ ФАСАДУ

Цегла вважається одним із найміцніших будівельних матеріалів. Це підтверджується наявністю багатьох старовинних будівель, які чудово зберегли свій зовнішній вигляд. Проте, навіть цей міцний матеріал потребує дбайливого догляду та своєчасної реставрації. Згодом на стінах можуть з’являтися ділянки з тріщинами та ознаками руйнування цегли.РЕМОНТ ЦЕГЕЛЬНОЇ КЛАДКИ ФАСАДУ

Чому руйнується цегляна кладка на фасаді?

Існує кілька найпоширеніших причин руйнування цегляної кладки на фасаді. Давайте їх перерахуємо:

  • Конструктивні помилки, допущені під час проектування будови;
  • Технологічні порушення, вчинені під час будівництва;
  • Зміни у ґрунті під будівлею. Ці зміни можуть бути викликані паводками чи іншими причинами;
  • Надмірне навантаження на фундамент або на несучі елементи будівлі;
  • Вплив дощу, снігу та перепадів температур.

Цегляна кладка на фасаді руйнується не тільки в безхазяйних будинках, за якими ніхто не стежить, а й у житлових, регулярно-обслуговуваних будинках. Проте, якщо вчасно виявити проблему та зайнятися її вирішенням, у більшості випадків руйнування можна усунути за допомогою технологій ремонту цегляної кладки.

Етапи руйнування цегляного фасаду

Фасад із цегли не руйнується за один день. Це тривалий процес, що протікає у кілька етапів:

  • Спочатку з’являється напруга на фасаді. Його неможливо помітити неозброєним оком, оскільки на цьому етапі відсутні тріщини та інші ознаки деформації;
  • На деякій цеглині починають утворюватися тоненькі тріщини. Фахівець у галузі ремонту цегляної кладки на фасаді з легкістю може виявити ці ознаки та запобігти подальшій руйнації;
  • Невеликі тріщини окремої цегли кладки поєднуються один з одним, утворюючи вертикальні тріщини на досить великих ділянках поверхні фасаду;
  • На останньому етапі відбувається руйнація фасаду.

РЕМОНТ ЦЕГЕЛЬНОЇ КЛАДКИ ФАСАДУ

Які існують технології ремонту зовнішніх цегляних стін

Вибір технології ремонту та відновлення цегляної кладки на фасаді залежить від площі пошкодженої поверхні та причин руйнування стін будівлі. Фахівці компанії “Кронотек” мають багатий досвід виконання робіт з усунення тріщин на фасадах та допоможуть обрати найбільш ефективний, найменш затратний та трудомісткий варіант вирішення проблеми.

Основні види робіт з ремонту цегляної кладки на фасаді:

  1. Заповнення тріщин .

При появі тріщин на фасаді їх необхідно заповнити цементним складом або шпаклівкою. Закладення тріщин потрібно провести якомога раніше, щоб не допустити проникнення опадів та вологи у глибокі шари фасаду. Попередньо, тріщини обов’язково повинні бути очищені від бруду та пилу. Потім, якщо говорити про класичну технологію, готується розчин із цементу та піску.

Пісок має бути дуже дрібним і просіяним. Відношення цементу до піску має бути 1 до 3. Тріщини заповнюють розчином за допомогою технології спринцювання. Останнім часом, широку популярність здобули сучасні шпаклівки, що містять у своєму складі армувальне волокно – Caparol. Cap – elast Phase 1 або RISS – ARMIERUNGSPACHTEL .

До переваг сучасних шпаклівок можна віднести наступне: еластичність, високі сполучні властивості, можливість кольорування суміші в колір цегляної кладки. Після виконання робіт з ремонту тріщин, за місцем розтріскування необхідно поспостерігати протягом 2-3 місяців, щоб переконатися, що подальше розтріскування не відбувається. Якщо тріщини відновляться, то потрібно шукати серйозніші причини їх утворення.

  1. Ремонт швів .

Дефектні шви необхідно очистити від старого розчину, бруду та пилу. Після цього потрібно зволожити шов і кладку навколо нього. Це необхідно зробити для того, щоб розчин, що наноситься, не вбирався в стіну і мав хороше зчеплення з цегляною кладкою на фасаді. Після цього шви заповнюються новим розчином і підрівнюються.

  1. Видалення висолів (слідів солі) .

Поява слідів солі на цегляному фасаді свідчить про проникнення вологи та недостатній захист цегли.

  1. Гідрофобізація цегляної кладки .

Вода є найпотужнішим руйнівником фасаду. Щоб кладка на фасаді не руйнувалась, потрібно максимально добре захистити її від вологи. Для цього існує спеціальна технологія покриття фасаду – гідрофобізація.

В ідеалі цегляний фасад потрібно обробляти гідрофобізатором безпосередньо після зведення кладки. Але, навіть якщо фасад Вашої будівлі вже не свіжий і неодноразово ремонтувався, ми настійно рекомендуємо провести обробку гідрофобізаторами, оскільки цей захід значно збільшить довговічність фасаду та міжремонтний інтервал.

  1. Ін’єктування .

Технологія ін’єктування з’явилася нещодавно і вже встигла завоювати значну популярність. Суть методу полягає у закачуванні під тиском поліуретанового складу усередину цегляної кладки. Склад заповнює порожнечі, склеює та гідроізолює цегляну кладку зсередини. Для забезпечення доступу до закачування реагенту на швах цегляної кладки, як правило, через кожні 25 см роблять отвори і вкручують сопла, через які подається розчин.

Основна сфера застосування – сильно зруйновані цегляні стіни. При дотриманні технології, після армування кладки поліуретановими складами, міцнісні та несучі характеристики конструкції можуть перевершувати характеристики нової кладки. Основний недолік методу – досить висока вартість та велика витрата реагентів.

  1. Заміна пошкодженої цегли .

Якщо ви виявили, що цегляна кладка в деяких місцях почала кришитися, необхідно видалити зруйновану цеглу і зачистити ділянку до твердої основи. Після видалення пошкоджених елементів можна зробити заміну цегли на нові або виконати відновлення геометрії цементно-піщаним розчином з подальшим фарбуванням.

  1. Фарбування цегляної кладки .

Цегляний фасад має гарну адгезію до більшості фарбувальних матеріалів. Найбільшою популярністю користуються фарби на акриловій основі. Акрилові смоли добре заповнюють мікротріщини на цеглині, перешкоджають проникненню вологи та оновлюють зовнішній вигляд цегляної будівлі. Перед фарбуванням необхідно виконати відновлення кладки та швів. Саме ж забарвлення може бути зроблено в 1 колір суцільним шаром, а також художнім методом із виділенням швів.