Як ми всі знаємо, гладкі фасади не відрізняються тривалим міжремонтним інтервалом і вимагають пильної уваги у процесі експлуатації. З погляду витрат на експлуатацію, даний вид обробки є одним із найдорожчих. Так, ми згодні що гладкий штукатурний фасад значно поступається в частині довговічності рішенням з декоративною штукатуркою і тим більше з вентильованим зазором, але, при дотриманні правильної технології, здатний радувати власника 5-10 років, і тільки після цього періоду попросити незначного косметичного ремонту.
Щоб досягти максимальної довговічності, пристрій гладких штукатурних фасадів ми рекомендуємо виконувати за наступною технологічною картою:
Повний комплекс робіт можна умовно поділити на 5 етапів.
Етап №1. Підготовка
На етапі підготовки поверхні до подальшого оздоблення, необхідно виконати такі операції:
- візуальний та інструментальний огляд, виявлення дефектних ділянок (порожнечі, лущення, відшаровування тощо),
- ремонт дефектних ділянок,
- очищення від забруднень,
- нанесення адгезійного складу (грунтування).
Для ґрунтування добре підходить фасадна ґрунтовка глибокого проникнення: Ceresit CT 17, Заснує Унконт, Knauf Тіфенгрунд. Якщо ми маємо справу з бетоном, необхідно застосувати ґрунтовки з кварцовим піском або бетоноконтакт.
Етап №2. Вирівнювання поверхні
«Проста» та «покращена» штукатурки при зовнішній обробці практично не застосовуються, тому розглянемо тільки високоякісну штукатурку, яка включає наступні операції:
- виконання схилів,
- монтаж сітки та штукатурних маяків,
- нанесення обризку,
- 2 шари штукатурки з розрівнюванням кожного,
- затирання,
- вирівнювання кутів та укосів.
Штукатурка фасада дома в Пензе
Установка маяків провадиться тільки на монтажні суміші на цементній основі. Багато недобросовісні будівельники з метою економії часу на встановлення маяків застосовують гіпсові суміші (гіпс набирає міцність швидше за цементні склади), що згодом призводить до передчасного руйнування штукатурного шару, т.к. гіпс не стійкий до вологи. Штукатурку можна виконувати як механізованим, так і ручним способом. Ми працюємо з матеріалами заводів Седрус (марка Заснує), DeLuxe , Knauf . Після оштукатурювання металеві маяки необхідно демонтувати, т.к. згодом вони проіржавіють і призведуть до руйнування штукатурки та появи іржавих плям на будівлі.
Етап №3. Армування
Після висихання та набору міцності штукатурного шару, бригада приступає до армування фасаду. Армування являє собою 3-х шаровий пиріг, що складається з штукатурно-клейової суміші, в товщі якої прокладена склотканинна сітка. Армування включає наступні операції:
- – ґрунтування перед армуванням,
- – нанесення 1-го шару штукатурно-клейової суміші,
- – укладання склотканинної сітки,
- – Нанесення 2-го шару штукатурно-клейової суміші.
Армування запобігає появі поверхневих тріщин у процесі експлуатації. Недобросовісні будівельники заощаджують та ігнорують операцію армування, що в результаті веде до значного скорочення терміну служби фасаду, поверхневі тріщини на якому з’являються вже в перший рік експлуатації.
Ми багато років використовуємо штукатурно-клейові суміші: Knauf Sevener , Tex – Color 1000 R , Заснує Каверплікс ТС117, Ceresit Thermo Universal . Сітку склотканинну рекомендуємо застосовувати із щільністю від 150 г/м2 та вище.
Етап №4. Шпаклювання фасаду
Цей етап включає:
- ґрунтування перед шпаклюванням,
- шпаклювання,
- шліфування поверхні.
Нанесення шпаклівки ми рекомендуємо проводити шарами завтовшки кожного 1-3мм. Т.к. шпаклівка схильна до усадки, при перепадах більше 3-х мм краще виконати шпаклювання в кілька підходів з попереднім просушуванням кожного шару. Фасадне шпаклювання має бути на цементній основі і не містити в складі гіпсу. Ми працюємо зі шпаклівками марок Основит, Weber , Knauf . Шліфування найкраще виконати під світлом прожекторів, т.к. буде добре видно всі нерівності.
Етап №5. Фарбування фасаду
Роботи з фарбування починаються з обробки поверхні ґрунтом глибокого проникнення. Як Ви вже встигли помітити, ми рекомендуємо ґрунтувати перед кожною технологічною операцією. Ґрунт збільшить адгезію та скоротить витрату фарби. До вибору фарби рекомендуємо підійти особливо старанно, т.к. від якості фінішного матеріалу безпосередньо залежатиме термін служби Вашого фасаду. Виходячи з нашої практики застосування якісних фарб вищого цінового діапазону веде до значного скорочення середньорічних витрат на обслуговування. Так, наприклад, якщо порівняти 2 кошторису: одна з яких базуватиметься на найдешевшій лако-фарбовій продукції (ВДА або аналог), а друга на силіконовій фарбі Caparol, різниця в кошторисній вартості складе менше 10%, а довговічність фасаду пофарбованого Caparol буде в 5-7 разів вище за дешевий конкурент.
Для зовнішніх робіт найкраще підходять еластичні фарби на силіконовій основі. Зверніть увагу на матеріали Caparol найвищого цінового сегменту.