УТЕПЛЕННЯ ФАСАДУ БУДИНКУ З САЙДИНГУ

Найчастіше стіни житлового будинку не справляються з покладеним на них завданням щодо збереження комфортного мікроклімату всередині приміщень у холодну пору року. Впоратися з цією проблемою допоможе їхнє утеплення. Теплоізоляційний шар стане бар’єром між холодним зовнішнім повітрям та внутрішнім мікрокліматом будинку. При цьому зовнішня стіна будівлі буде додатково захищена від вологи та ультрафіолетових променів. Це позитивно позначиться її експлуатаційному терміні.

УТЕПЛЕННЯ ФАСАДУ БУДИНКУ З САЙДИНГУ
????????????????????????????????????

Існує кілька способів утеплення та облицювання приватного будинку. Одним із найпоширеніших є зовнішня теплоізоляція з обробкою сайдингом. Для цього використовується фасадна система “ТН-Фасад Сайдінг”. Вона складається з кількох шарів. Підставою для неї може бути будь-яка стіна будівлі, що несе, побудована з дерева, цегли або блоків.

Установка каркасу під теплоізоляцію

Встановлення каркасу необхідне для того, щоб надійно зафіксувати плити утеплювача зовні будівлі.

Покроковий монтаж:

  1. Підібрати для каркасу дерев’яні бруси. Їх перетин визначається завтовшки теплоізоляційного шару. Для середньої лінії він становить щонайменше 100 мм. Можна використовувати дерев’яні бруси з перетином 50 на 50 мм і встановити їх у 2 шари (вийде 100 мм).

 

  1. Закріпити на фасаді будівлі перший ряд вертикальних брусів. Крок кріплення (відстань) підбирається з урахуванням ширини теплоізоляційних плит. Дистанція між брусками має бути на 10-20 мм меншою за розміри утеплювача. Якщо ширина теплоізоляційних плит становить 600 мм, крок між брусами буде 580-590 мм.

Монтаж теплоізоляції

Для утеплення будинку з фасадом із сайдингу можна використовувати теплоізоляційні плити на основі кам’яної вати. Цей матеріал абсолютно негорючий, відрізняється довговічністю, має високу паропроникність, що дозволяє стінам будинку «дихати».

При необхідності теплоізоляційні плити можна підрізати під потрібний розмір:

  1. Розмітити на матеріалі маркером лінію розрізу.
  2. Відрізати зайву частину ножем або ножівкою із дрібними зубами.

Покроковий монтаж теплоізоляційних плит першого шару:

  1. Встановити утеплювач на стіну між стійками каркаса. Завдяки тому, що плити трохи менше відстані між брусками, вони не потребують додаткового кріплення до фасаду.
  2. Заповнити плитами весь каркас, рухаючись поетапно.УТЕПЛЕННЯ ФАСАДУ БУДИНКУ З САЙДИНГУ

Монтаж другого ряду брусів та ще одного шару утеплювача

Товщина першого шару утеплювача складає 50 мм. Щоб забезпечити максимальний теплозахист будинку, потрібно укласти теплоізоляційний матеріал у 2 шари. В результаті утеплювач матиме відповідну товщину для середньої смуги – 100 мм.

Покроковий монтаж другого теплоізоляційного шару:

  1. Встановити другий ряд брусів, але вже не у вертикальному, а горизонтальному положенні, щоб через каркас не проникали містки холоду. Фіксація здійснюється на шурупи. Відстань між ними аналогічна першому ряду. Якщо ширина утеплювача 600 мм, дистанція між брусками становить 580-590 мм.
  2. Між брусами розмістити другий шар теплоізоляційного матеріалу.

Установка гідро-, вітрозахисної мембрани

Для захисту теплоізоляційних плит від вимивання та вивітрювання необхідно ізолювати їх гідро-, вітрозахисною мембраною для фасадів:

  1. Розкачати рулони матеріалу поверхнею теплоізоляційних плит у горизонтальному напрямку, починаючи з нижнього ряду.
  2. Зафіксувати їх будівельним степлером. Нахльостування сусідніх полотен має бути більше 100 мм.
  3. Для забезпечення герметичності конструкції на стиках проклеїти їх вологостійкою двосторонньою стрічкою. Бажано, щоб місця з’єднання полотен збігалися із горизонтальними брусами. Стрічка наклеюється на внутрішнє полотно, з неї знімається захисна плівка, після чого притискається верхня мембрана.
  4. Будівельним степлером закріпити місця стиків на горизонтальних брусках.УТЕПЛЕННЯ ФАСАДУ БУДИНКУ З САЙДИНГУ

Монтаж облицювального матеріалу по каркасу

Покроковий монтаж сайдингу:

  1. Строго за рівнем встановити вертикальні напрямні з металу чи дерева. Крок (відстань) між сусідніми має становити трохи більше 400 мм.
  2. Між мембраною та сайдингом повинен вийти повітряний зазор від 30 до 50 мм. Завдяки цьому фасад вентилюватиметься.
  3. Зверху вертикальних напрямних встановити планки сайдінга.
  4. Встановити панелі сайдінга, пересуваючись знизу догори. Лицьовий матеріал кріпиться прес-шайбами, їх не потрібно докручувати до кінця. Планки підрізати так, щоб вони не доходили до профілю з кожного боку по 8 мм. Це дозволить компенсувати лінійне розширення при перепаді температур влітку та взимку.

На цьому утеплення та облицювання сайдингом приватного будинку закінчено. За бажання можна комбінувати різні види та кольори даного оздоблювального матеріалу. Таке рішення допоможе не лише підтримувати комфортний мікроклімат та тишу всередині будинку, але й забезпечить мінімальний догляд за фасадом. Його не потрібно щороку фарбувати, достатньо видаляти забруднення за допомогою води з  миючим засобом та щіткою.