ВЕНТИЛОВАНИЙ ФАСАД – ІНСТРУКЦІЯ З УСТАНОВКИ

Система навісного вентфасаду

Вентильований фасад складається з:

  • підсистеми;
  • шару утеплювача;
  • облицювання.

 

Повітряний зазор між лицьовим екраном та теплоізоляцією дозволяє надмірній волозі не затримуватись у стінах та випаровуватися. Утеплювач на основі кам’яної вати захистить будинок від перепадів температур, тим самим збільшивши довговічність будівлі.

Перед тим як вибрати теплоізоляційний матеріал для системи навісного фасаду, що вентилюється, потрібно врахувати умови, в яких він буде застосовуватися. Наприклад, при навантаженні на висотну будівлю в турбулентному потоці вітру рекомендується віддавати перевагу утеплювачу, волокна якого не видуватимуть під впливом вітрових навантажень, а товщина не зменшиться протягом усього експлуатаційного періоду.

Професіонали віддають перевагу якісній теплоізоляції. Наприклад, негорючим, гідрофобізованим, тепло-, звукоізоляційним плитам на основі кам’яної вати. Вони виготовляються із гірських порід базальтової групи. Матеріал відповідає високим вимогам до фасадної теплоізоляції. Плити є абсолютно негорючими, а значить, пожежобезпечними, володіють високими характеристиками міцності, стійкістю до вітрових навантажень. Крім того, вони паропроникні та відмінно поглинають звук.ВЕНТИЛОВАНИЙ ФАСАД – ІНСТРУКЦІЯ З УСТАНОВКИ

Монтаж елементів підконструкції

Покрокові дії:

  1. Розмітити місця кріплення підсистеми на фасаді будівлі. Відстань між мітками має бути не менше 100 мм.
  2. У місцях розмітки просвердлити отвори для анкерів та очистити їх від пилу.
  3. У просвердлені отвори забити анкерні дюбелі.
  4. Закріпити кронштейн на стіні за допомогою анкерного елемента. Щоб уникнути виникнення містків холоду, між стіною та кронштейном потрібно встановити паронітову прокладку.
  5. Підконструкція закріплюється за допомогою електродриля.ВЕНТИЛОВАНИЙ ФАСАД – ІНСТРУКЦІЯ З УСТАНОВКИ

Монтаж теплоізоляційного шару з мінвати

Монтаж теплоізоляційних плит провадиться в один шар таким чином:

  1. Установку утеплювача починати з першого ряду, рухаючись знизу нагору.
  2. Зробити в плитах прорізи для їхнього щільного прилягання до кронштейнів.
  3. Плиту надіти на кронштейни і притиснути до стіни, не допускаючи зазору між основою та теплоізоляційним матеріалом.
  4. Зафіксувати плити притискними шайбами, які повинні щільно прилягати до утеплювача.
  5. Плити навішувати з розбіжкою швів горизонтально поруч один з одним, щоб між ними не було наскрізних щілин. Допустима величина зазору не повинна перевищувати 2 мм.
  6. Якщо потрібно зробити добір, плиту розпиляти ножівкою або ножем. Плити утеплювача в жодному разі не можна рвати і ламати.
  7. На кутах будівлі потрібно дотримуватися зубчастої перев’язки швів.ВЕНТИЛОВАНИЙ ФАСАД – ІНСТРУКЦІЯ З УСТАНОВКИ

Дюбелювання теплоізоляційних плит

Додатково теплоізоляційні плити необхідно зафіксувати на стіні тарілчастими дюбелями:

  1. У стіні через утеплювач просвердлити отвори у повному обсязі за проектом.
  2. Встановити отвори дюбелі. Відстань від країв плит до кріпильних елементів має бути не менше 50 мм.
  3. На одну одиницю теплоізоляційного матеріалу розмірами 1200 на 600 мм потрібно 5 дюбелів. Додаткові елементи монтуються мінімум на 4 кріплення.

Монтаж теплоізоляційних плит у 2 шари

Для двошарової теплоізоляції застосовуються плити різних щільностей:

  • як внутрішній шар використовується матеріал меншої щільності на основі кам’яної вати “Техноблок” або “Технолайт”;
  • як зовнішній утеплювач застосовуються плити “Техновент”.

Кожен шар кріпиться окремо з розрахунку 2 дюбелі на внутрішню плиту та 5 кріплень на зовнішню одиницю матеріалу.

Монтаж напрямних

Монтаж напрямних здійснюється згідно з рекомендаціями виробника встановленої підсистеми:

  1. У пази регулювальних та опорних кронштейнів встановити вертикальні профілі.
  2. Зафіксувати їх за допомогою заклепок на несучих кронштейнах.
  3. У місцях стикування по вертикалі двох наступних профілів один за одним залишити зазор від 8 до 10 мм.ВЕНТИЛОВАНИЙ ФАСАД – ІНСТРУКЦІЯ З УСТАНОВКИ

Монтаж облицювальних панелей

Установка облицювальних панелей теж починається знизу нагору. Спосіб кріплення залежить від їх характеристик та вимог до зовнішнього вигляду фасаду будівлі. Між шаром теплоізоляції та облицювальним екраном повинен залишатися повітряний проміжок не менше 100 мм.

З системою навісного вентильованого фасаду стіни будівлі не лише набувають привабливого зовнішнього вигляду, але й зберігають тепло, захищають будову від перепадів температур та вологи. Вибираючи утеплювач із кам’яної вати, вдається отримати ефективну термоізоляцію.

Завдяки хорошій паропроникності матеріалу та наявності повітряного зазору, волога швидко і легко випаровуватиметься з конструкції. Волокниста структура плит утеплювача сприяє зниженню рівня повітряного шуму. Застосування негорючих матеріалів гарантує високу пожежну безпеку системи.

Технологія зовнішньої обробки будівлі, при використанні якої між захисно-декоративним шаром та стіною утворюється вільний простір для циркуляції повітря, називається вентильований фасад. З його допомогою можна втілити в життя навіть найсміливіший дизайнерський задум, захистити стінові матеріали від впливу вологи, перепадів температур, прямих променів світла або механічних пошкоджень.

Переваги вентфасадів

Однією з головних переваг вентфасаду є простота його монтажу та ремонту. Утеплення стіни, встановлення підсистеми, укладання облицювання займають мінімум часу. А у разі пошкодження окремих елементів вентильованого фасаду їх можна легко замінити без необхідності демонтажу всієї конструкції.

Серед інших переваг вентфасаду слід виділити:

  1. Дизайн.Вентильований фасад має сучасний презентабельний вигляд. Це можливо завдяки великому вибору матеріалів, що використовуються для фасадного облицювання.
  2. Довговічність.Термін експлуатації вентфасадів перевищує 50 років. Елементи несучої підсистеми виготовляються з нержавіючої сталі або алюмінієвого сплаву. Вони не окислюються через вплив води, не деформуються при вітрових навантаженнях.
  3. Захист від вологи.Конструкція вентильованого фасаду передбачає наявність зазору між утепленою стіною та облицюванням. У ньому вільно циркулює повітря, разом з яким відводиться вся волога, пара.
  4. Додаткова теплоізоляція.При утепленні стіни використовується мінеральна вата, яка добре зберігає тепло всередині приміщень, але легко пропускає пар назовні.
  5. Пожежна безпека.Алюмінієві, фіброцементні, скляні панелі не горять, облицювання з деревини обробляється антипіренами, тому теж стійке до впливу вогню. Навіть декоративні елементи із пластику відносяться до категорії пожежобезпечних, оскільки швидко самостійно згасають у разі займання.

Послуги з проектування та монтажу вентфасадів виконуються відповідно до нормативу Системи навісні вентильовані фасадні. Додатково у компанії для виконання таких робіт мають бути відповідні допуски СРО.

ВЕНТИЛОВАНИЙ ФАСАД – ІНСТРУКЦІЯ З УСТАНОВКИ

Особливості конструкції

Вентильований фасад складається з утеплювача, ізоляційної мембрани, кріплень, підсистеми, вентзазору, облицювального матеріалу. Розглянемо кожен із елементів більш детально у таблиці.

Елемент конструкції Особливості, призначення
Утеплювач Найчастіше використовується мінеральна вата, другою місці екструдований пінополістирол. Утеплювач забезпечує стіні додаткову теплоізоляцію, що знижує витрати на опалення в холодну пору року. Кріпиться шар теплоізоляції за допомогою тарілчастих дюбелів.
Гідроізоляційна мембрана Відповідає захист утеплювача від впливу вологи з боку повітряного зазору. Добре пропускає пар, що проходить через стіни будівлі, тому унеможливлює утворення конденсату всередині шару теплоізоляції. Волога також не накопичується між утеплювачем та стіною. Кріпиться мембрана степлерними скобами.
Повітряний зазор Має товщину 40-100 мм. Циркуляція повітря відбувається знизу нагору. Біля покрівлі та в області нижньої частини облицювання залишають вентиляційні отвори. Їх закривають ґратами від задування сміття, проникнення гризунів.
Несуча конструкція (підсистема) та кріплення Збирається з кронштейнів, стійок, поперечок, анкерних болтів, заклепок. Каркас рівномірно розподіляє навантаження від облицювального матеріалу по всій поверхні стіни. Додатково він запобігає вібраціям, що виникають через вплив вітрових навантажень. Для кріплення підсистеми застосовуються дюбельні анкери.
Захисно-декоративний матеріал Зовнішнє облицювання вентильованого фасаду. Може використовуватись керамограніт, штучний камінь, композитні панелі, фіброцементні плити, HPL , теракотові або скляні панелі, сайдинг.

Матеріали для облицювання стін

Вартість фасаду, що вентилюється, багато в чому залежить від ціни обраного замовником облицювального матеріалу.

Найпопулярніші варіанти:

  1. Керамограніт. Облицювальний матеріал, який отримується з глини, піску, води шляхом пресування з подальшим випалом. Плити керамограніту виходять міцними та стійкими до перепадів температур.
  2. Штучний камінь. Іноді називають англомератною плиткою. Виготовляється з мармурової крихти та цементного розчину. Матеріал простий у монтажі, довговічний, вогнестійкий. Для облицювання фасадів можна використати і натуральний камінь. Але, крім високої ціни, його недоліком слід вважати відносно велику вагу.
  3. Композитні панелі. Складаються з двох алюмінієвих листів із прошарком утеплювача між ними. Матеріал гнучкий, легкий, тому підходить для облицювання будівель із складними архітектурними формами.
  4. Фіброцементні плити Виготовляються з цементного розчину з додаванням армуючих волокон та мінерального наповнювача. Це облицювання відрізняється доступною вартістю. Хороше рішення для фасадного оздоблення промислових будівель.
  5. Лінеарні панелі. Є технологічним варіантом металевого сайдинга. Можуть мати відкриті або закриті торці, що дозволяє ховати кріплення всередині конструкції під час виконання монтажних робіт. Виготовляються з тонколистового металу.
  6. HPL -панелі. Друга назва – ламінат високого тиску. За ціною це один із найдорожчих матеріалів для фасадного облицювання. Виготовляються шляхом пресування деревного волокна з целюлозою. Для захисту від вогню просочуються спеціальними смолами.
  7. Теракотові панелі. Виготовляються з глини шляхом випалювання. Екологічна та вогнестійка обробка. Не боїться підвищеної вологості та перепадів температур. Може мати різну фактуру.
  8. Скляні панелі. Бувають прозорі, напівдзеркальні, кольорові. По конструкції являють собою ударостійкі та стійкі до впливу температур склопакети. Використовуються для фасадів із панорамним склінням або великими вікнами.
  9. Сайдинг. Є вузькими довгими панелями, які встановлюються вертикально або горизонтально. Великий вибір кольорів із палітри RAL.