Вірна стяжка підлоги напівсухим способом

Вірна стяжка підлоги напівсухим способомЯкщо питання, як зробити цементну стяжку підлоги у Львові сухим і мокрим методами, вам звичайний, то напівсуха стяжка здасться мало не досконалим варіантом. Метод дозволяє отримати таку ж рівну, міцну і вологостійку основу, але при цьому значно економить час застигання, виключає протікання та тріщини.

Правильна заливка стяжки підлоги за цією технологією вимагає використання пневмонагнетателя та інших механічних пристроїв. На малій площі можна обійтися і без них, але через властивості суміші такий монтаж буде досить трудомісткий. До того ж внаслідок особливого обладнання розчин розмішується рівномірно, а поверхня виходить бездоганно рівною, чого дуже важко досягти вручну.

Потрібні матеріали

При монтажі напівсухої стяжки частіше кожного використовується цемент М500 і митий крупнозернистий пісок з модулем крупності в 2-3 мм. Неодмінний елемент напівсухої стяжки – гідроізоляція (поліетиленова плівка) та поліпропіленове фіброволокно, яке замінює металеву сітку.

Приблизні витрати

Витрата цементу та піску для приготування розчину розраховується так само, як при монтажі мокрої стяжки. Кількість поліпропіленового фіброволокна, що рекомендується, — 600 г на 1 м 3 розчину.

Час укладання

Бригада експертів зазвичай виконує роботи з укладання напівсухої стяжки за 1 день (при площі до 250 м 2 ). Незалежний монтаж без пневмонагнетателя займе набагато більше часу.

Етапи укладання

Етапи ручного монтажу напівсухої стяжки приблизно не відрізняються від таких при мокрому методі. Є лише деякі нюанси, на яких ми зупинимося.

Після визначення горизонталі, верхнього та нижнього ярусів, розрахунку товщини стяжки на підготовлену основу обов’язково укладається поліетиленова плівка. Листи розташовуються внахлест, з напуском на стіни. По периметру приміщення необхідно прокласти кромочну стрічку.

Склад для стяжки готується таким чином, щоб грудка готової суміші не розпадалася при стисканні в кулаку. Допускається виділення невеликої кількості вологи, але рідким розчин бути не повинен ні в якому разі. При монтажі без спецобладнання суміш необхідно рівномірно розподілити у просторі між маяками та утрамбувати ногами. Далі слід вирівняти поверхню правилом.

Заключним етапом укладання напівсухої стяжки є шліфування. Цю операцію зручніше кожного виконувати за допомогою особливої ​​затиральної машини. Наступати на стяжку можна через 12 годин після закінчення робіт. Маяки із стяжки витягувати не потрібно. Використання самовирівнювальної суміші при напівсухому способі не потрібно: поверхня і без цього виходить гладкою і рівною. Укладання декоративного покриття на стяжку допустима вже на 4-5-ту добу після закінчення монтажу.

З усіх видів стяжок найбільшою популярністю користується напівсуха. І це не дивно, чай вона має цілу низку переваг перед іншими методами. На відміну від традиційної мокрої стяжки, технологія дозволяє скоротити час застигання розчину, виключає ризик утворення тріщин і просочування вологи, а також не вважає «брудних» процесів. У порівнянні зі збірними конструкціями з листів ГВЛ, напівсуха стяжка значно більша міцна.