ВИБІР ДЕКОРАТИВНОГО ПОКРИТТЯ ДЛЯ ШТУКАТУРНОГО ФАСАДУ

Кожен власник приватного будинку, а також керівник експлуатуючої (керуючої нерухомим фондом) організації рано чи пізно, але так чи інакше стикається з потребою виконання ремонтних робіт на фасаді будівлі. Ремонт може бути косметичним або поєднаним із процедурою утеплення фасаду. У цій статті ми не розглядатимемо питання необхідності утеплення. Умовно приймаємо, що ви вже визначилися з об’ємом ремонтних робіт та дійшли до найцікавішого моменту – кульмінацією всього ремонту – а саме вибором фінішного декоративного покриття для вашого фасаду.

Саме фінішне декоративне покриття багато в чому визначає термін служби, а також експлуатаційні властивості фасаду.

Порада: з вибором фінішного шару краще визначитися якомога раніше, бажано на етапі планування ремонтних робіт, т.к. Від різновиду фінішного шару залежить технологія виконання робіт. Наприклад, декоративна штукатурка не вимагає нанесення шару шпаклівки на штукатурний шар, в той же час виконати якісне фарбування фасаду без попереднього нанесення шару шпаклівки неможливо.

Отже, які види покриттів існують для облицювання штукатурного фасаду? По-перше, їх можна розділити на 2 великі групи:

  • Фарби;
  • Декоративні штукатурки.

Кожна з представлених груп, своєю чергою, поділяється на підгрупи. ВИБІР ДЕКОРАТИВНОГО ПОКРИТТЯ ДЛЯ ШТУКАТУРНОГО ФАСАДУ

Детальніше про різновиди фарби

Акрилова фарба. Акрилові фарби є широко відомим і застосовуваним видом лако-фарбового покриття, що використовується в будівництві для фасадних робіт. Основою матеріалу є поліакрилати та їх кополімери. Свою популярність акрилові матеріали набули завдяки своїй універсальності, а також низькій вартості. Акрилова фарба має гарну адгезію до більшості відомих основ (дерево, бетон, цегла, метал). Після висихання матеріал стає водовідштовхуючим і пластичним (добре чинить опір лінійним розширенням і не розтріскується). Мабуть, єдиним мінусом усієї групи акрилових матеріалів є не висока паропроникність.

Силікатна фарба. Основою цього виду матеріалу є рідке скло. Відмінною особливістю силікатних покриттів є те, що вони є довговічними, гідрофобними, стійкими до УФ і паропроникними. До мінусів силікатного складу можна віднести відсутність пластичності покриття. З метою компенсації цього недоліку до складу силікатних фарб додають силіконові присадки.

Порада: будьте уважні під час ремонту фасадів, раніше покритих силікатним складом! Повторне фарбування поверх старого шару можливе лише аналогічним матеріалом. Полімерні (акрилові) матеріали не матимуть належної адгезії.

Силіконова фарба. Цей вид покриття відноситься до групи сучасних матеріалів. І, завдяки досягненням науки і техніки, увібрав у себе всі переваги акрилових та силікатних матеріалів. Таким чином, покриття утворене силіконовою фарбою є довговічним, гідрофобним, паропроникним, що легко очищається, стійким до дії УФ. Єдиним мінусом цього виду матеріалу є його вартість.

Детальніше про різновиди декоративної штукатурки

На відміну від фарби, декоративна штукатурка дозволяє вибрати не тільки компонентний склад та колір декоративного шару, але й фактуру. Найбільшою популярністю користуються «короїд», «камінцева» та «шуба».

  • Мінеральна.Даний вид оздоблювального матеріалу випускається 2-х видів: “короїд” і “камінцева” і розфасовується як правило в “сухому вигляді”. Перед нанесенням складу на стіну його необхідно замішати з водою. Основою мінеральної штукатурки є цементно-піщані суміші. До плюсів цього виду штукатурки можна віднести найнижчу в класі вартість, можливість фарбування практично будь-якими видами складів, що фарбують. До мінусів можна віднести низьку пластичність і потребу в додатковому шарі фарби, оскільки цей вид штукатурки не цвіте в заводських умовах.
  • Штукатурка на акриловій основі.Штукатурка на акриловій основі, як правило, випускається у готовому до застосування вигляді у банках 18-25 кг. Така штукатурка не вимагає розведення водою і, за Вашим бажанням, може бути відполірована в заводських умовах. Як вже писали Вище, основним недоліком акрилу є низька паропроникність. З цієї причини ми не рекомендуємо використовувати акрилові суміші для облицювання мінераловатних плит. Перевагами акрилового покриття є довговічність, універсальність, пластичність.
  • Силікатна штукатурка.На відміну від акрилової штукатурки, склади на силікатній основі мають прекрасну паропроникність, але мають низьку еластичність, що робить даний вид матеріалу одним з рідкісних для обробки фасадів.
  • Силікатно-силіконова штукатурка.Завдяки доданню силіконових присадок, силікатно-силіконові суміші позбавлені недоліків силікатної групи та поєднують у собі переваги силікатної штукатурки у вигляді повітряної проникності та силіконових складів у вигляді високої пластичності готового покриття, яке здатне на довгі роки захистити Ваш фасад від утворення тріщин. Якщо розглядати даний вид матеріалу з погляду якість-вартість, то ми віддаємо тверду 5 за високі експлуатаційні властивості та прийнятну вартість.
  • Силіконова штукатурка.Силіконова декоративна штукатурка має найвищі технічні характеристики і перевершує всі раніше розглянуті види покриттів. Силіконовий склад надійно захистить Ваш будинок від атмосферних впливів і створить прекрасний клімат у приміщеннях на довгі роки (середній термін служби становить близько 30 років), він легко миється і навіть самоочищається (під дією дощу), має неймовірну пластичність і здатний приховати навіть значні тріщини. Але, на додаток до всіх плюсів, виробники наділили матеріал найвищою в класі вартістю, яка більш ніж у 2 рази вища за акрилові та силікатно-силіконові склади.ВИБІР ДЕКОРАТИВНОГО ПОКРИТТЯ ДЛЯ ШТУКАТУРНОГО ФАСАДУ