Вирівнювання стін під шпалери

Вирівнювання стін – необхідний та дуже відповідальний етап чорнового оздоблення приміщення. Від того, наскільки рівну поверхню є підставами, залежать естетичні якості фінішного декоративного шару. З метою вирівнювання стіни наносяться різні матеріали. Як правило, це штукатурний розчин, або всілякі плоскі конструкції: листи гіпсокартону, фанери, пластикові панелі або дерев’яна вагонка. Кожен із цих способів характеризується своїми межами застосовності, перевагами та недоліками. Розглянемо основні їх, найбільш популярні останніми роками.

Вирівнювання стін гіпсокартоном

Гіпсокартон являє собою листковий листовий будівельний матеріал прямокутної форми, внутрішній шар якого складається з суміші гіпсу з армуючими компонентами, а зовнішні поверхні утворені площинами картону. Цей же матеріал використовується для зафальцювання бічних граней гіпсокартонного елемента. Картон надає жорсткості та міцності конструкції, а також є чудовою основою, на яку можна нанести практично будь-який оздоблювальний компонент: фарбу, шпаклювальний розчин, кахельну плитку, шпалери. Найбільш раціонально використовувати спосіб вирівнювання стін гіпсокартонними листами там, де поверхні мають великі відхилення, що перевищують 5 см. В даному випадку нанесення штукатурного складу призведе до дуже великої його витрати.Вирівнювання стін під шпалери

Залежно від призначення та сукупності властивостей гіпсокартонні листи поділяються на такі типи.

  • Звичайний гіпсокартон – застосовується для монтажу перегородок, обшивки стін усередині офісних та житлових будівель, що відрізняються сухістю, а також для створення підвісних стельових конструкцій та інших дизайнерських рішень.
  • Вологостійкий гіпсокартон – застосовується при обшивці поверхонь, облаштуванні перегородок та інших конструкцій у місцях, що характеризуються високою вологістю. Поверхня такого листа зазвичай зеленого кольору.
  • Вогнестійкий гіпсокартон – використовується для створення вогнезахисних елементів, облицювання поверхонь, створення стельових, перегородкових та інших конструкцій. Його відмінна риса – підвищена стійкість до дії відкритого полум’я.

Переваги способу вирівнювання поверхонь гіпсокартонними листами:

  • Швидкість виконання робіт завдяки тому, що технологія нанесення цього матеріалу не потребує тимчасових витрат на висихання.
  • Простий спосіб приховати електричне, сантехнічне та інше комунікаційне обладнання у приміщенні.
  • При правильному монтажі листів гіпсокартонних утворюється поверхня високої якості.
  • Можливість реалізації елементів приміщення складної форми: арок, ніш, виступів та інших.
  • Роботи з монтажу є відносно чистими і не завдають шкоди навколишньому середовищу.
  • Можливість влаштування додаткових тепло- та шумоізоляційних систем.

Недоліки способу вирівнювання поверхонь гіпсокартонними листами:

  • При кріпленні гіпсокартону на 2-5 см і більше зменшуються розміри габаритні приміщення.
  • На обшиті гіпсокартонними листами стіни кріплення важких елементів меблів супроводжується складнощами: потрібно заздалегідь планувати монтаж закладних конструкцій у потрібних місцях.
  • Попадання води призводить до втрати міцності та зовнішнього вигляду поверхні.
  • При облицюванні стін одним шаром матеріалу конструкції характеризуються високою крихкістю.
  • Необхідно закладати місця стиків листів особливо при вирівнюванні стін під шпалери.

Вирівнювання стін під шпалерами штукатуркою

Штукатурка стін у Львові – популярний спосіб чорнової обробки поверхонь зсередини та зовні. Склади для оштукатурювання можуть бути на основі цементу, гіпсу, глини, вапна або являти собою суміш зазначених компонентів. В даний час найбільш часто використовуються цементно-піщані та гіпсові штукатурки зі спеціальними пластифікуючими та іншими добавками. Як правило, такі суміші випускаються у сухому вигляді та фасуються в пакети масою 25-30 кг. Jсобливого поширення набули гіпсові склади для оштукатурювання фірми Кнауф.Вирівнювання стін під шпалери

Для гіпсових складів характерна гарна пластичність, висока екологічна безпека. З цих причин їх широко застосовують для чорнового оздоблення будинків та квартир. Залежно від технології, якість поверхні, отриманої в результаті оштукатурювання, може бути різною. Тут використовуються два основних методи надання рівності: під правило у площині або під спеціальні гіпсові, оцинковані або алюмінієві напрямні – маяки. Перший спосіб можна застосовувати там, де необхідно отримати досить рівну поверхню, забезпечуючи при цьому мінімум витрати матеріалу (при обробці промислових, складських, транспортних приміщень). У разі суттєвих перепадів велика поверхня здаватиметься рівною, а виведення її під рівень не раціонально, оскільки виникнуть великі витрати на штукатурний склад. У квартирах та будинках важливо, щоб стіни не просто виглядали рівними, а й являли собою саме геометричні площини, в деяких випадках необхідне дотримання прямих кутів між ними. Тому тут зазвичай використовують спосіб виконання високоякісної штукатурки – по маяках. У цьому випадку не виникає жодних складнощів із встановленням предметів меблів, сантехніки чи іншого обладнання.

Переваги вирівнювання стін штукатуркою.

  • Порівняно з вирівнюванням облицюванням гіпсокартонними листами, досягається суттєва економія площі.
  • Для приховання комунікаційного обладнання не потрібно монтувати додаткові конструкції – труби та проводки прокладаються у штробі.
  • На відміну від вирівнювання гіпсокартоном та іншими плоскими листовими матеріалами, відсутні стики та шви, поверхня виходить цілісною.
  • Навіть при великій товщині штукатурного гіпсового шару, він не тріскається.
  • Екологічність та безпека покриття за рахунок використання природного компонента – гіпсу.

При застосуванні машинної штукатурки при вирівнюванні стін під товсті та текстурні шпалери подальше шпаклювання не потрібно.

Недоліки вирівнювання стінок штукатуркою.

  • Більше тривалий час робіт у порівнянні з монтажем гіпсокартону.
  • На об’єкті ремонту обов’язково доступ до води.
  • Для машинної штукатурки потрібно підключити спеціальне обладнання – штукатурну станцію, живлення якої здійснюється від трифазної мережі, отже, потрібна її наявність. Існують також станції, що працюють від звичайної однофазної електромережі (220В).
  • Штукатурка – досить брудний етап ремонтних робіт, оскільки і підготовка та нанесення розчину здійснюється безпосередньо на місці.

Вирівнювання стін шпаклівкою

Відразу слід зазначити, що за допомогою шпаклівки не вдасться ліквідувати значні нерівності стін (0,5 см і більше), це можна зробити лише штукатуркою. Нанесення шпаклівки є завершальною стадією чорнового оздоблення і виконується перед фарбуванням або обклеюванням шпалерами. Шпаклювати стіни можна там, де вони вже оштукатурені, або в панельних будинках, де залізобетонні поверхні і так рівні.

Монтаж пластикових панелей, фанери, вагонки

Ця група способів вирівнювання стін характеризується схожою на облицювання гіпсокартонними листами технологією монтажу конструкцій. В даному випадку замість металевих профілів застосовується дерев’яний брус, на який потім за допомогою цвяхів, шурупів, металевих скоб та інших елементів кріплення встановлюються облицювальні матеріали. Зазвичай такі способи застосовують для вирівнювання стін у приміщеннях, бюджет на ремонт яких невеликий: дачних будинках, гаражах, ваннах. Часто цей вид обробки виконується самостійно.

Після того, як стіни вирівняні, можна приступити до нанесення фінішного шару: шпалер, декоративної штукатурки, фарби. І щоб ці матеріали не зіпсувати, потрібно відповідально підходити до всіх попередніх підготовчих етапів.

Наприклад, якщо планується обклеїти стіни фактурними шпалерами, нанести декоративну штукатурку «короїд» або інший рельєфний склад, то досить оштукатурити поверхню без етапу шпаклівки. Перед фарбуванням стін, покриття їх венеціанською штукатуркою, поклейкою шпалер на тонкій флізеліновій або паперовій основі нанесення шпаклівки обов’язково. Оскільки розмір частинок шпаклювальної суміші менший, ніж штукатурної, перша усуває всі подряпини і дрібні нерівності, що виникають у процесі оштукатурювання, що робить стіни гладкими.

Фахівці нашої компанії завжди готові надати допомогу у підбої найбільш раціонального способу вирівнювання стін – нанесення штукатурки, шпаклівки або монтаж гіпсокартону. Ми оцінимо ступінь нерівності стін у ваших приміщеннях, залежно від обраного способу чорнового оздоблення допоможемо визначитися з видом та кількістю матеріалу, а також виконаємо всю роботу якісно у мінімально технологічно можливі терміни. Це дозволить вам зберегти час та кошти, за які можна купити якийсь предмет меблів, техніки або декору вашого житла.