Екстер’єр будинку важливий не менше внутрішнього оформлення. Якщо вибрати стиль High-Tech, то заміський будинок виділятиметься на тлі будівель у класичному чи іншому стилі. Його зовнішнє оздоблення виконується з найсучасніших матеріалів з використанням найновіших технологій будівництва та ремонту. Обриси будівлі не завжди мають правильну прямокутну форму, часто є асиметрія, використовуються незвичайні форми. Не всі елементи оздоблення мають функціональне призначення, але кожен із них строго розпланований, гармонує із загальним виглядом фасаду.

Екстер'єр

Особливості в оформленні будинку в стилі хай-тек

Актуальне оформлення в стилі High-Tech для будинків зовні може вибиратися незалежно від розмірів та призначення будинку. Воно підходить для невеликих дачних будиночків та для ексклюзивних заміських резиденцій. Основною перевагою стилю можна назвати відсутність зайвих деталей, використання чітких простих форм та застосування найсучасніших технологій.

Будинки в стилі hi-tech можна відрізнити від інших за такими характеристиками:
  • Форма будови прямокутна, квадратна або має складну конструкцію з кількох блоків геометричних форм. Будинок не симетричний, кожен об’єкт може бути несхожим на інший.
  • Максимальне застосування бетону, пластику, скла, металу в будівництві та зовнішньому оздобленні. Часто застосовується панорамне скління чи створення цілих скляних стін. Невеликий будинок у стилі хай-тек із панорамними вікнами візуально здається просторішим.
  • Зовнішній декор не складається із дрібних елементів. Акцент робиться на 1-2 деталях, які є незвичайними і функціональними.
  • Екстер’єр виконується у холодних відтінках сірого, коричневого, білого, бежевого.

Екстер'єр

Шанувальниками High-Tech є прагматичні люди, які цінують комфорт та новітні технології. Незважаючи на простоту дизайну, вартість будівництва будинку в сучасному стилі висока. Вона складається з великих витрат на проектування, включаючи створення складних внутрішніх інженерних та кліматичних систем, а також значну вартість найсучасніших будівельних та оздоблювальних матеріалів. Однак після запуску будинку в експлуатацію витрати на утримання не будуть більшими, що згодом компенсує вартість будівництва.

Цікавий факт: перша будова в Парижі в цьому стилі, що здобула світову популярність, є центром Помпіду, що складається з комплексу музеїв. Його звели 1977 року Р.Роджерс і Р.Піано. Зовнішній вигляд будівлі схожий на паралелепіпед зі скла довжиною понад 160 м, висотою 42 м. Особливістю об’єкта є зовнішнє розташування інженерних комунікацій, які пофарбовані різними кольорами і надають будівлі схожості з нафтоперегінним заводом. Сьогодні це місце масово відвідується туристами, є однією з головних визначних пам’яток Франції.

В яких кольорах та з яких матеріалів виконується зовнішнє оздоблення будинку в стилі хай-тек

Основними матеріалами, що використовуються в будівництві, є бетонні плити, блоки з кераміки, газосилікатні та піноблоки. Дуже популярні проекти каркасних будинків у стилі High-Tech, зведені із сталевих конструкцій із заповненням сип-панелями. Матеріали природного походження в урбаністичному напрямку використовуються рідко. Винятком є ​​камінь, з якого виконуються окремі елементи декору.

Екстер'єр

Зовнішнє оздоблення будинку не терпить півтонів. З палітри нейтральних і холодних кольорів: сірого, білого, синього, чорного, сталевого, темно-зеленого, як правило, вибираються два основні контрастні кольори, наприклад, сірий та білий. Якщо необхідно розставити колірні акценти, то застосовується насичений синій, бордовий, оранжевий, зелений. Відтінки теплої гами використовуються лише в декоративних елементах. Дачні будинки в стилі hi-tech невеликого розміру можуть мати монохромні фасади.

Цікавий факт: у 90-х роках ХХ століття хай-тек розділився на кілька напрямків, включаючи еко-тек та біо-тек. У створенні таких будов вже більше використовуються природні матеріали, будинки виглядають гармонійно на тлі живої природи.

Варіанти оформлення покрівлі

Покрівля будинку в сучасному стилі може мати різну форму:

  • Прямий горизонтальний дах надає будинку незвичайний зовнішній вигляд. Цей варіант має максимальну популярність. Її часто вибирають у комбінації з балконом або терасою, розташованою по периметру будівлі. Часто місця відпочинку облаштовуються безпосередньо на плоскому даху, що підвищує його функціональність. Відносним недоліком горизонтальної покрівлі вважають труднощі із відведенням дощової води. Але проблема легко вирішується продуманою зливовою системою та якісною гідроізоляцією покрівлі. Деякі власники будівель з плоскими дахами навіть влаштовують на них відкриті або закриті оранжереї.
  • Якщо вибирається односхила, двосхила покрівля з широким навісом, вона має мінімальний кут нахилу. Дах не обов’язково центрується, він може мати нерівні схили і бути асиметричним. Двосхили покрівлі споруджуються, якщо котедж у стилі хай-тек має мансардний поверх, вони дозволяють збільшити внутрішню корисну площу.
  • Багаторівнева покрівля складної форми підходить для величезних будинків. Вона може бути виконана в одній площині або поєднувати горизонтальні та похилі ділянки. Такий дах складний у виконанні, але надає будинку ексклюзивності та розкоші.

Екстер'єр

Найбільш популярним матеріалом для влаштування плоскої покрівлі є наливний бетон. Він дозволяє створювати високоміцну конструкцію, що має тривалий термін служби. У разі влаштування покрівлі складної форми або двосхилим можуть застосовуватися металочерепиця, керамопласт. Важливо, щоб колір покрівельного покриття був обраний відповідно до колірної гами хай-тек із сірого, чорного, бежевого, сталевого, темно-коричневого.

Деякі проекти будинків High-Tech мають повністю засклену горизонтальну покрівлю, що дозволяє суттєво економити на освітленні. При монтажі плоскої покрівлі можна встановити сонячні батареї, які є джерелом дешевої електроенергії.

Як обробити фасад

Популярне облицювання зовнішньої частини стін композитними панелями, що пропонуються у різних кольорах. Панелі виготовляються матовими, глянсовими, із дзеркальним покриттям. Палітра кольорів включає як класичні темні кольори, так і яскраві. Якщо виконується будівництво під ключ, то будинок у стилі хай-тек повністю задовольнятиме потреби замовника.

Екстер'єр

У заміських будинках класу люкс екстер’єр може виконуватися з армованих скляних панелей з матовою або тонованою поверхнею. Використання кількох оздоблювальних матеріалів з різною текстурою одному проекті дозволяє візуально виконати зонування, виділити зону відпочинку від побутової.

Для якісного опрацювання декору фасаду обов’язково складається ескіз. Використовувати на рівній поверхні стінок краще композитні панелі. Криволінійні ділянки та кути оштукатурюють.

Декоративні ніші на фасадах, а також внутрішні перегородки зводяться із пластику, полікарбонату, загартованого скла. Також для обробки зовнішніх фасадів застосовується штукатурка, керамогранітні плити, фіброцементні панелі, планкени з дерева, плитки з натурального та штучного каменю. Бюджетні проекти передбачають часткове зовнішнє оздоблення профнастилом.

Цікавий факт: найвищим будинком світу в стилі хай-тек протягом 25 років вважалася вежа в Чикаго Sears Tower, побудована в 1973 році. Фасад будівлі оброблений темним склом та вставками з чорного алюмінію. Об’єкт використовувався під час зйомки багатьох відомих фільмів: «Я робот», «Зоряна брама», «Дівергент», «Трансформери», «Людина зі сталі».

Різні підходи до оформлення віконних отворів

Один із принципів урбаністичного спрямування – максимальна кількість світла. Будівлі будуються з великими вікнами без перемичок. Багато котеджів High-Tech мають повне скління окремих зовнішніх стін, що створює відчуття вільного простору та єднання із природою. Скло для будівництва вибирають ударостійкі зі спеціальним покриттям, що відображає ультрафіолетове випромінювання.

Екстер'єр

Щоб захиститися від сторонніх поглядів або сонячного світла, вікна закривають металевими рольставнями. Системи також захищають будинок від непроханих гостей за відсутності господарів будинку.

Існують і альтернативні варіанти сонцезахисних систем. Розглянемо їх докладніше.

Як прикрасити вікна маркізами

Спеціальні захисні навіси з акрилового текстилю, які називаються маркізи, дозволяють зменшити або блокувати проникнення світла ззовні. У виготовленні застосовують надміцний акриловий матеріал, що має вологостійкість і хорошу міцність на прорив. Маркізи забезпечуються датчиками вітру, сонця, дощу, управління навісами може здійснюватися вручну чи автоматизовано.

Садиба в стилі хай-тек декорується однотонними навісами з тканини холодних відтінків. Оборочки та рюші не допускаються. Полотно має бути прямокутним або квадратним, мати функціональний складний або висувний механізм. До переваг застосування маркіз відносять можливість виготовлення світлозахисної системи за індивідуальними вимогами до розмірів, виду текстилю, пропускної спроможності. Вартість якісних виробів дуже доступна, що дозволяє регулярно оновлювати маркізи, змінюючи весь екстер’єр будівлі.

Як прикрасити вікна рафшторами

Декоративні жалюзі для вуличного використання на віконних отворах називають рафштори. Вироби дозволяють затемнити приміщення від яскравого денного сонця, але не перешкоджають повному проникненню сонячних променів. Ламелі у конструкції знаходяться під кутом, який можна регулювати блоком керування. Рафштори повністю не блокують світло, не змінюючи положення ламелей, легко милуватися навколишнім пейзажем.

Екстер'єр

Сучасні будинки в стилі хай-тек, з системами рафштор, виглядають дуже стильно. Конструкція пропонується з ламелями, з ребром жорсткості. Термін їхньої служби тривалий, надійність – висока. Якщо вибираються системи з плоскими ламелями, то замовник має великий вибір різних дизайнів пластин.

Рафштори дозволяють заощаджувати до 30% витрат на електроенергію, знижують тепловтрати в холодну пору року. Великий будинок оформлений у хай-тек декорується сталевими, білими, сірими зовнішніми полотнами. Їх колір повинен гармоніювати з обробкою фасаду. Можливе використання спеціальних фасадних ламелей.

Які двері вибрати

При виборі вхідних дверей для будинку в стилі хай-тек варто дотримуватися помірності. Будова може мати кілька входів, але двері рекомендується встановлювати однакові. Найбільш популярні металеві двері, але часто використовуються комбіновані варіанти зі склом. Зовнішня поверхня полотна переважно гладка або з невеликою окрасою смугами, геометричними фігурами. Забарвлення вибирають однотонне, темно-сірого, чорного, білого кольору. Поверхня металу покривається глянсовим чи матовим захисним покриттям.

Екстер'єр

Будівництво будинків у стилі хай-тек проводиться максимально технологічно, тому двері обладнають системами панорамних очок, програмованих електронних замків. Керування дверима може виконуватися дистанційно через систему «Розумний дім».

Щоб оформити екстер’єр будинку в стилі хай-тек потрібно віддати перевагу бетону, склу та металу. Будова повинна мати просту або складну геометричну форму, з плоским або односхилим дахом малого нахилу. Зовнішній дизайн виконується у стриманих холодних кольорах, застосування химерних елементів неприпустимо.