Велика кухня – розкіш, яка є далеко не у всіх. Хрущовки та сталінки пропонують своїм власникам 8 – 10 квадратних метрів, на яких потрібно вмістити і кухню, і столову зону, і техніку. Здається, завдання не просте. Але для такої маленької площі є цікаві дизайнерські рішення. Про них ми розповімо в цій статті.
Інтер’єр маленької кухні
Загальні рішення для невеликої кухні
Маленька ккухня дизайн може діяти гнітюче. Візуально можна розширити простір і психологічно позбавитися відчуття замкнутості. Якщо прибрати двері та оформити отвір на кухню у формі арки, відразу ж з’явиться більше повітря та легкості в інтер’єрі.
Арка на кухню
Коли такий варіант не підходить і двері все-таки потрібні, візьміть до уваги розсувні перегородки або двері-гармошки. В крайньому випадку вдаються до більш глобальних змін і зносять стіну між кухнею та вітальнею, об’єднуючи ці кімнати. Маленька кухня дизайн в цьому випадку вже не обмежується чотирма стінами та створюється відчуття простору. Обідня зона іноді виноситься у вітальню або ставиться невелика барна стійка. У будь-якому випадку, простору стає більше і його можна використовувати більш функціонально.
Двері-гармошки міжкімнатні
Кухня-вітальня з розсувною перегородкою
Дизайн маленької кухні з барним столом
Планування меблів для кухні
Звичайно, основна функція на кухні віддається меблям. У них ви помістите все потрібне. Вони мають бути місткими і не захаращувати маленький простір. Для того, щоб зробити цю зону зручною, необхідно дотримуватися правила робочого трикутника: Холодильник – мийка – варильна поверхня. Але в умовах невеликого простору ця умова не завжди дотримується.
Дотримання правила робочого трикутника
Вибір планування залежить від розмірів сторін кухні. Тут розрізняють два види. Квадратна та прямокутна. У будь-якому варіанті підходять “Г” – подібні кухні та прямі в одну лінію.
Кухня буквою “Г” зменшить загальний простір для обідньої зони та вільного переміщення на кухні. До того ж унизу фактично буде лише один модуль для кухонного начиння. Інше місце віддається духовці та мийці. Зате верхні модулі, розташовані по двох стінах, залишаються у вашому повному розпорядженні.
Маленька кухня дизайн по прямій лінії дозволяє розмістити більше посуду та елементів побуту внизу. Але в цьому варіанті буде менша робоча поверхня і менше верхніх модулів.
Вибирати лише вам. На маленькій площі завжди доводиться жертвувати якимись зручностями заради отримання інших, найважливіших.
Квадратна Г-подібна кухня
Квадратна кухня пряма в одну лінію
Прямокутна Г-подібна кухня
Прямокутна кухня в одну лінію
Вибираємо стиль для маленької кухні
У невеликому приміщенні не бажано використати багато дрібних деталей. Вони заповнюють сприйняття і кімната здаватиметься ще меншою. Простота та елегантність додадуть кухні легкість. Саме цього потрібно прагнути в маленькій кухні дизайн. Тому ми розповімо в яких стилях краще оформити кухню, щоб вона була затишною і хотілося сюди повертатися знову і знову.
Маленька кухня у нюдових відтінках
Мінімалізм
Ідеальний варіант для маленької кухні дизайн. Мінімум деталей, максимум користі. Прості лінії та форми, витонченість та елегантність. У такому стилі зазвичай використовують монохромну колірну гаму з додаванням третього акцентного кольору. Наприклад, червоний, жовтий або зелений. Відштовхуйтеся від своїх переваг, але не перестарайтеся. Акцент повинен становити 10% загальної колірної гами.
Маленька кухня у мінімалістичному стилі
Хай тек
Цей стиль перегукується із мінімалізмом. Але він має свої відомі риси. Матеріали, які використовують – метал, глянцеві поверхні, скло. Колірна гама з використанням лише холодних відтінків. Холодна сталь – ось так можна описати цей стиль. Техніка незвичайних дизайнерських форм надасть додаткової особливості в інтер’єрі. Для меблів використовуються чіткі строгі форми та видиме розмежування кольору без плавних переходів.
Кухня хай-тек з підсвічуванням
Модерн
Незвичайний стиль, підійде для тих, хто прагне оригінальності у всьому. Плавні лінії та округлі деталі. Суворі лінії тут неприйнятні. Холодильник у стилі радянського ЗІЛ, закруглені кути столу, конусний чайник – ось так уявляється цей стиль. Колірна гама вибирається спокійною у світлих тонах. З обережністю можна використати глянець.
Кухня у стилі Модерн
Японська
Весь інтер’єр побудований у строгості та яскравих контрастах. Допустимі малюнки в японських мотивах. Візитна картка цього стилю – натуральні матеріали, малюнок світлого дерева у поєднанні з чорними деталями. Але ці деталі мають бути великими, які червоною ниткою проходять через усі приміщення.
Японська тематика в інтер’єрі кухні
Класика
Класичний стиль може бути різним. В даному випадку підходить простий та строгий англійський стиль із домішкою сучасності. Легке фрезерування на фасадах з використанням строгих ліній або невеликої хвилі. Не захоплюйтеся. Потрібно зробити лише натяк на класичний стиль. Прості форми та лаконічність у конструкції кухні повинні залишитися незмінними.
Кухня у лаконічному англійському стилі
Помилки оформлення маленької кухні
Об’ємні меблі, багетні прикраси, важкі багатошарові штори, люстри з безліччю деталей – все те, що буде обтяжувати і зменшувати маленьку кухню дизайн. Якщо у вас є колекція статуеток або вам неодмінно потрібні дрібні розписи в квіточку – зробіть це дозовано. Організуйте простір так, щоб розподілити ці елементи в інтер’єрі, щоб вони виглядали гармонійно та легко.
Блакитна кухня у стилі Прованс
Колірна гама у маленькій кухні
Колір – чарівний інструмент. З його допомогою можна “зачесати” кухню, а можна змінити сприйняття на гірший бік. Всі ми знаємо, що темні відтінки з’їдають простір, а значить, рішення тільки одне. Використовувати світлі тони з темними вставками та акцентами.
Кухня з яскравими акцентами
Білий, пісочний, світлі відтінки жовтого, зеленого, фіолетового. Чорно-білий варіант кухні також підходить. Тільки чорний використовуйте дозовано, як художник легким рухом руки наносить вибіркові мазки на полотно.
Дизайнерські вишукування в інтер’єрі кухні
Також використовуйте глянець. За рахунок властивостей, що відображають, він додасть додатковий обсяг кухні. Не бійтеся, що на ньому залишаються відбитки пальців. Він дуже практичний, прибирання глянцю займає 5 хвилин без відриву від загального процесу приготування.
Кухня кутова “Глянець”
Текстиль на маленькій кухні
Текстиль на кухні завжди має бути легким. У будь-якому за розміром приміщенні. Це вимоги до пожежної безпеки. Доречно зробити важкі дизайнерські штори тільки в тому випадку, коли у вас кухня-їдальня з чітким розмежуванням функціональних зон.
Тим більше, не бажано використовувати важкі об’ємні штори на маленькій кухні дизайн. Використовуйте римські штори чи жалюзі на вікна. Рулонні або просто короткі штори, які можна красиво закріпити, щоб створювали гарні атмосферні хвилі.
Кухня – це епіцентр запахів та жирних забруднень. Тому навіть із практичного погляду легкі штори будуть зручнішими. Їх легко зняти та випрати. Або почистити спеціальним складом.
Кухня в стилі Прованс із легким текстилем на вікнах
Обідня зона у маленькій кухні
У маленькому просторі складно викроїти місце для повноцінного столу разом із стільцями. Адже потрібне місце, щоб просто переміщатися по кухні. Тому ми підібрали для вас три рішення такого завдання.
- Барна стійка. Її можна замовити в меблевому салоні та вибрати комфортну висоту, щоб вона була на рівні обіднього столу на відстані 750 мм до підлоги. Головна задумка тут – це зменшення глибини та збільшення довжини столу. Таке рішення, як тимчасовий острівець, щоб попити каву або пообідати. Усією сім’єю за таким столом зібратися вже не вдасться.
Барна стійка на маленькій кухні
- Стіл-підвіконня. У цьому вся рішенні зона столу буде лише умовністю. Є горизонтальна поверхня, на яку можна поставити ранкову каву. В іншому можна сказати, що це крайній захід. Чи не зручна і не функціональна.
Цікаве рішення для обідньої зони
- Стіл, що складається. Найзручніший із запропонованих. Існують столи, які можна скласти навпіл та приставити до стіни. Так у вас завжди буде невеликий стіл, а в разі потреби його завжди можна перетворити на більш простору стільницю.
Розкладний стіл для маленької кухні
Ідеї дизайну для маленької кухні
Компактна обідня зона у маленькій кухні
Дизайн кухні з яскравими акцентами
Варіант дизайнерського рішення на кухні приватного будинку
Інтер’єр невеликої кухні
Плавні лінії та ергономічний дизайн