Наші клієнти замовляють ландшафтний дизайн у Львові, щоб покращити своє самопочуття та підняти настрій. Погодьтеся, що приємно вийти в квітучий сад із яскравими клумбами, зі зручними доріжками, грамотно встановленим освітленням та альтанкою. І такий настрій може зберігатись у Вас багато років.

Ландшафтний дизайн Львів

  • Бажаєте проводити більше часу з дітьми в саду?
  • Хочете мати рослини, які не потребують особливого догляду?
  • Бажаєте, щоб за вас газон поливала система автополиву?
  • Мрієте мати ландшафтне висвітлення?
  • Чи плануєте вдихнути нове життя у свою ділянку?

Ми виконуємо цілий комплекс ландшафтних робіт з озеленення територій та благоустрою заміських будинків

Напевно, кожній людині подобається перебувати на природі. Ландшафтний дизайн ділянки у власному будинку можливість відтворити цю красу навколо себе, забезпечити місце для відпочинку та релаксації відповідно до своїх смаків та уявлень про прекрасне не тільки у Львові, а й по всій країні.

Дизайн ділянки заміського будинку – не простий та технічно складний процес, рекомендуємо довірити його професіоналам.

Звичайно функціональні грядки з овочами – це добре і практично, але все ж таки хочеться, щоб ділянка радувала погляд клумбами, водоймищами, малими архітектурними формами, звивистими доріжками серед пишної рослинності.

Створити ландшафтний дизайн ділянки у Львові означає спроектувати на ньому штучне природне середовище. Ця робота комплексна, що передбачає наявність знань:

  • За дизайном ландшафту як такого;
  • з інженерії;
  • За садівництвом.

Ландшафтний дизайн це одночасно і раціональне планування за певними правилами та творчість. Сильні сторони території необхідно підкреслити, але при цьому сховати всі неестетичні комунікації, приховати свою ділянку від сусідів.

Елементи ландшафту, які можуть застосовуватись на ділянці:

  • Рослини (квіти, чагарники, плодові та декоративні дерева);
  • Водойми (фонтани, ставки, басейни);
  • Будівлі (альтанка, лазня, сауна, спортивний або дитячий майданчик, господарські споруди);
  • Декоративні фігури та багато іншого.

Звичайно за наявності великого бажання, сил і часу всі необхідні знання можна освоїти та оформити ділянку самотужки. Але для того, щоб гарантовано отримати відмінний результат, варто звернутися до цих людей, які професійно займаються.

Ландшафтний дизайн Львів

Проект ландшафту м. Львів

Робота з проектування ділянки складається з:

  • Обговорення із замовником бажаного результату;
  • огляду ділянки, вивчення рельєфу, ґрунтів, вже наявної рослинності;
  • Підготовка проекту дизайну;
  • Обговорення проекту із замовником, можливе внесення коригувань до нього;
  • Інженерної підготовки (вертикальне планування, всі комунікації – подача води для поливу та водойм, електрика для системи освітлення тощо)
  • Висаджування рослин, створення водойм, прокладання доріжок і т.д.

Підготовчі роботи

Передпроектна частина включає досить багато важливих дій. Крім того, що необхідно визначитися з зразковим виглядом ділянки, необхідні деякі вимірювання та дослідження. Якщо немає копії генплану ділянки, то необхідна геодезична зйомка, де вказано становище всіх наявних будівель, місцезнаходження комунікацій, позначки рельєфу, що вже існує на ділянці рослинність.

Щоб зелені насадження радували око і були здоровими, їм необхідний живильний ґрунт. Отже, потрібен аналіз ґрунту на ділянці, де визначається вміст основних необхідних рослині речовин (азот, фосфор, калій), ступінь кислотності, вміст органіки, різних мікроелементів, а також забрудненість.

Увага: за результатами дослідження ґрунту буде зрозуміло, чи достатньо його удобрити, чи можливо верхній живильний шар краще замінити повністю.

Температурно-влажностные умови ділянки допоможуть визначитися з конкретними видами рослин, продумати оптимальні системи поливу.

Проект дизайну ділянки

Далі настає черга вже проектної роботи. Якщо проект замовлявся у дизайнерів ландшафту, то вони надають:

  • ескізи генплану території – види на ділянку зверху, зроблені у масштабі, де представлено зонування ділянки, промальовані доріжки, вказано розташування будівель, різних малих архітектурних форм тощо;
  • розбивочні креслення,
  • плани посадки,
  • відомості використовуваних рослин,
  • за бажанням клієнта також детальну розробку кожного конкретного квітника.

Це можуть бути як плоскі креслення, так і тривимірний, детально опрацьований ландшафтний проект.

Далі коли ескізи обговорені, замовник вибрав той, що йому більше до вподоби, можливо вніс до нього якесь коригування, робиться докладний генеральний план території. Все вказане на ескізах наноситься на план, але докладніше з усіма розмірами. Використовувані рослини, їх типи, розміри, форма також зазначаються.

Ландшафтний дизайн Львів

Розбивочне креслення

Дендроплан – один із елементів гарного ландшафтного проекту складеного професіоналом.

Цей креслення призначений для тих, хто безпосередньо виконуватиме роботи з озеленення ділянки. Його функція – розбивка місцевості, полегшення винесення елементів плану натуру. На ньому вказані всі розміри, нанесені радіуси кривизни доріжок та інших непрямих об’єктів, здійснена прив’язка всіх елементів ландшафтного дизайну до існуючих там будівель або огорожі.

Дендроплан

Ця частина проекту вказує проектовані і зберігаються з зелені насадження, що ростуть на ділянці, розміщення рослинних груп і окремих рослин, квітників, рокаріїв, живоплотів і т.д.

Складання дендроплана – робота складна та комплексна. Необхідно враховувати такі фактори:

  • стиль архітектури будинку;
  • рельєф та загальний вигляд території;
  • умови освітленості;
  • тип та інші характеристики ґрунтів;
  • забарвлення рослин у різні періоди (в т.ч. час та характер цвітіння);
  • сумісність рослин між собою;
  • смаки та фінансові можливості власників ділянки.

Посадкові креслення

Як і розбивний, цей креслення потрібен для роботи на місцевості, в даному випадку для тих, хто виконуватиме озеленення. На ньому присутні тільки об’єкти, які використані для прив’язки одиночних рослин та їх груп. Вказуються розміри та кількість посадкових місць, кількість саджанців та їх основні характеристики, насамперед вік.

Увага: У разі створення на квітниках певних малюнків, створення складних постатей з рослин чи рослин та інших елементів (наприклад, альпійських гірок) тощо. знадобиться детальна та детальна розробка таких елементів ландшафтного дизайну. Вона виконується вже у більшому масштабі і дозволяє навіть прорахувати точну кількість рослин та інших елементів.

Коли всі плани розроблено, визначено використовувані рослини, матеріали тощо, складається кошторис. Слід розуміти, що насправді можуть знадобитися додаткові витрати, передбачити які заздалегідь не завжди є можливим.

Системи освітлення

При розробці освітлення ділянки слід враховувати не тільки функціональне підсвічування, що забезпечує безпечне пересування дільницею у темний час. Дизайн ландшафту має вигідно виглядати як вдень, і увечері, тобто. рослинам необхідно влаштувати підсвічування. При цьому беруть до уваги текстуру рослинності, сезонне забарвлення, форму листя та стовбурів, густоту крони.

Порада: Якщо садовий дизайн в проекті можна підготувати заздалегідь, то оформленням ділянки слід тоді, коли всі будівельні роботи вже завершені, і будинок має зовнішнє оздоблення.

Загалом, створення дизайну своєї ділянки – справа складна, яка потребує не лише фінансових вкладень, а й витрат часу сил. Хоча грамотно спланована ділянка буде проста у догляді, це не означає, що догляду не потрібно буде зовсім. Однак результат усіх цих зусиль неодмінно радуватиме око.

Ландшафтний дизайн у стилі Хай-тек у Львові

Якщо подивитися на ділянку, оформлену в стилі хай-тек, то з перших секунд стане зрозуміло, що це саме він. Тобто переплутати його з іншими стилістиками неможливо, оскільки має велику кількість унікальних особливостей. Основні риси, які має ландшафтний дизайн у стилі Хай-тек – лаконічність, сучасні форми та прагнення наблизитися до досягнень у сфері космосу.Ландшафтний дизайн Львів

Планування

Хай-тек напрочуд відмінно підходить будь-якому рельєфу. Він не боїться ні пагорбів, ні западин. У будь-якому випадку завжди створюється цілісна картинка – територія не огороджена і поділена на зони. Жоден із складових компонентів не повинен перебувати окремо від інших. Все тут має поєднуватись один з одним і гармонувати.

Кожен, хто зважиться оформити свою присадибну ділянку в стилі ганьби-тік, повинен пам’ятати про те, що сюди не вписуються звичайні садові атрибути. Наприклад, клумби з квітами тут будуть зовсім не доречні. Те саме слід сказати і про плодові дерева. Вони і стиль хай-тек – речі несумісні.

Відмінні риси

Слоган стилю хай-тек можна сформулювати наступним чином: «Використання всього найновішого і прагнення зробити крок у майбутнє». Це однаково стосується і проекту, і матеріалів, що використовуються. Дизайнер, що працює над ландшафтом у стилі хай-тек, повинен реалізувати такі особливості.

  1. По-перше, на ділянці має бути багато вільного простору.
  2. По-друге, об’єкти, що застосовуються, повинні мати суворі геометричні форми.
  3. По-третє, на газонах не повинно бути нічого зайвого.
  4. По-четверте, дроти, труби та інші комунікаційні об’єкти розміщуються прямо на першому плані, тим самим збільшуючи відчуття майбутнього та урбанізму.

Які матеріали використовуються?

Тон усьому заміському ділянці, оформленому в стилі хай-тек, задають матеріали. Об’єкти, що використовуються, є переважно сталевими, алюмінієвими та бетонними. Також не забороняється застосовувати камінь природного походження, але за умови, що він попередньо був оброблений і набув потрібної форми – поверхня має бути ретельно відполірованою.

Також у хід можуть піти деревина та кераміка, але з тією ж вимогою, яка пред’являється натуральному каменю. Ці матеріали також мають проходити ретельну обробку. Причому на деревині має бути чіткий малюнок, добре видимий під лаковим шаром. А керамічні об’єкти повинні мати глянцевий блиск. Як доповнення можна використовувати пластикові об’єкти, а разом з ними полікарбонат і акрил.

Із чого робити доріжки?

При прокладанні садових доріжок необхідно дотримуватися загальної вимоги до цього стилю – більше чітких геометричних форм. Хоча тут можуть бути деякі винятки. До них відносяться насамперед маленькі зигзаги та кільця. Характерними особливостями матеріалу, який використовується для виконання стежок у саду, повинні бути акуратність та організованість. Доріжки можуть бути бетонними, дерев’яними; їх можна зробити із плитки або керамограніту. Можливе також застосування металевих плит. Вони стануть чудовим доповненням до великих за площею територій. Якщо було вирішено організувати на ділянці майданчик для дітей або заняття спортом, то найкращим рішенням стане використання короткого газону.

Водойми

Якщо територія велика, то створюють кілька водойм, поєднуючи їх у каскади. Так можуть утворюватися складні конструкції з каналами та «острівцями». Обов’язкова вимога до їх узбережжя – вона має бути гладкою; а виконати його можна із бетону. Якщо потрібно зробити фонтан, то найчастіше встановлюють металеву чашу, безбарвну кулю або кам’яний куб, і з їхньої верхівки струмує вода. Нерідко водойми доповнюються підсвічуванням.

Архітектура

Багато вимог висувається до архітектурних об’єктів, які розташовуватимуться на території, де вирішено відтворити ландшафтний дизайн у стилі Хай-тек.

  • По-перше, вони мають бути лаконічними.
  • По-друге, вони повинні мати правильні і суворі геометричні форми. Наприклад, альтанкам досить часто надають кубічної або пірамідальної форми. Також вони можуть бути виконані у вигляді напівсфери.
  • По-третє, архітектурні споруди можуть бути виготовлені з бетону, деревини, пластику, скла або каменю. Наприклад, опори альтанок можуть бути доповнені вставками алюмінію або дерева. Але при цьому матеріал обов’язково має поєднуватись з кожним з об’єктів, що знаходяться на ділянці.

Освітлення

Висвітлення грає величезну роль створенні будь-якого стилю. І, звичайно, хай-тек винятком не є. На ділянці нових технологій висвітлюватися мають усі об’єкти. Ставки, вуличні меблі та доріжки можуть бути обрамлені різнокольоровими стрічками світлодіодів. Дачні ліхтарі можуть мати кулясту форму або являти собою більш унікальні об’єкти. Дуже добре вписуються у загальний стиль лампи, що працюють на сонячних батареях.

Ландшафтний дизайн у стилі Лофт у Львові

Лофт часто використовується в дизайні при оформленні заміських територій. Він зародився у промислових регіонах США, потім швидко поширився по всій державі. Далі він перемістився і в європейські країни, де набув великої популярності. І незважаючи на те, що в обробці використовуються тільки дешеві будматеріали, в цілому ландшафтний дизайн в стилі Лофт обійдеться в досить велику суму. Основні причини високої вартості – популярність та поширеність. Лофт відмінно підходить тим, кому подобається займатися творчістю, а також тим, кому більше до вподоби великі простори.

Ландшафтний дизайн Львів

Основні риси

При плануванні ландшафту в стилі лофт важливо пам’ятати про такі особливості:

  • На ділянці має бути багато рослинності;
  • Оздоблення виконується з натуральних будматеріалів світлих тонів;
  • Місцевість повинна добре освітлюватися;
  • Основні елементи – деревина, метал, камінь, зелені насадження, скляні деталі.

Рекомендації

Виконуючи дизайн, потрібно дотримуватись наступних правил.

  • Навколо ділянки має бути огорожа. Найкраще виготовляти паркан із деревини, і намагатися зробити так, щоб він виглядав старим. Інший варіант – металева сітка. Можна також спорудити високу огорожу з металу.
  • Садові доріжки викладаються із каменю. Це можуть бути цілісні плити або шматочки колотого каменю.
  • У жодному разі не можна забувати про патіо, а також про інші ділянки, призначені для відпочинку.

Більше рослин

Найголовніша вимога при оформленні в стилі Лофт – потрібно використовувати якнайбільше натуральних матеріалів і садити якомога більше рослин. Іншими словами, необхідно прагнути того, щоб на ділянці було максимум природи та мінімум штучного. Сад можна розмістити як безпосередньо перед житловим будинком, так і у внутрішньому дворику. Чудово виглядатиме ділянка, де трава та дерева у великій кількості ростуть самі по собі. Це буде справжній куточок незайманої природи. Що стосується видів рослин, то досить часто застосовується кучерява рослинність. Для неї спеціально можна розмістити на вертикальних об’єктах горщики, і тоді вийдуть чудові «висячі сади» – ну справжнє диво світу! Досить часто перевагу віддають плющу, який дуже красиво обплутує фасад будівлі. Також можна посадити кучеряву рослину поряд з іншим вертикальним об’єктом і отримати чудову красу. Хорошим рішенням стане посадка невисоких дерев та чагарників. Їх можна розмістити в металевих діжках. Тим, кому подобається велика кількість кольорів, важливо пам’ятати про те, що в Лофті все ж таки переважає саме зелений колір. Квітучі рослини у цьому стилі використовуються нечасто. Великі відкриті території можна облаштувати одним із двох способів:

  • Англійський сад;
  • Оформлення у мінімалістському стилі.

У першому випадку висаджується багато дерев та високої трави. Часто використовуються туя, кипарис, ялівець, різні вічнозелені та листяні дерева. А другий варіант – рівний газон немов футбольне поле, та повна відсутність інших рослин.

Доріжки

Найкраще для прокладання доріжок у саду, оформленому в стилі Лофт, підійде камінь. Нерідко для цього застосовуються мармурові плити. Також стежки можуть бути бетонними та гранітними. Додатково їх можна посипати піском чи гравієм. Важливо лише дотримуватись вимоги – матеріал повинен мати природне походження.

Водойма

Ландшафтний дизайн у стилі Лофт, який вимагає всього природного, не може обійтися без водойми. Для невеликого ставка можна відвести окрему зону. Можна також створити струмок або навіть водоспад. Як правило, такі об’єкти розміщують подалі від будинку, десь серед густої рослинності. Для декору водойм добре підійдуть бруківки. Якщо було вирішено створити водоспад, то для цього слід вибирати ділянку, яка має певний нахил. Також можна зробити штучні пороги, застосовуючи для цього листи металу.

Освітлення

Багато уваги при роботі над дизайном у стилі Лофт приділяється освітленню. Якщо ділянка знаходиться в закритому приміщенні, то тут можуть бути встановлені освітлювальні прилади для підлоги. Можна також закріпити світильники на стелі. Вони можуть бути скляними або кутими металевими. Таке освітлення стане гарним доповненням декору і не вплине на загальну гармонію. При підборі освітлення, яке використовуватиметься на відкритих територіях, потрібно діяти трохи інакше. Відмінно виглядатимуть світильники, приховані у густих чагарниках. Так рослини в нічний час підсвічуватимуться, тим самим сприяючи створенню особливої атмосфери. Поруч із садовими доріжками також рекомендується розмістити світильники. Але це можуть бути вже маленькі вуличні лампочки.

Ландшафтний дизайн у стилі Кантрі у Львові

Основними відмінними рисами кантрі є легкість і позитив. Останній створюється завдяки яскравій кольоровій гамі, великій кількості природного світла, а також аромату квітучих рослин. На все це приємно дивитись. Такий вигляд заспокоює. Ландшафтний дизайн у стилі Кантрі викликає почуття гармонійного злиття із самою природою. Також його називають сільський стиль. Нерідко він нагадує ті часи, коли були молоді батьки наших батьків. Це все завдяки квітчастому палісаднику, фруктовим деревам, бджіл, що дзижчать, метеликам, що пурхають. Одна з головних переваг кантрі – простота оформлення. Дизайн у цьому стилі облаштувати дуже легко, тим більше, якщо прибудинкова територія невелика. Не потрібно буде займатися регулярним підрізанням кущів та трави, вести догляд за грядками.

Ландшафтний дизайн Львів

Особливості

Основна особливість кантрі – наявність сільських об’єктів: будинки, городу та фруктового саду. Навколо городу краще встановити дерев’яну огорожу. У саду обов’язково потрібно посадити дерева, які приноситимуть їстівні плоди: яблуні, груші і т. д. Непогано виглядатимуть висаджені вздовж огородження соняшники. Крім окультурених рослин, можна посадити також дикі: наприклад деревій або подорожник. А можна поєднати прекрасне з корисним, висадивши лікарські рослини: мелісу, м’яту, звіробій, валеріану та ін. Нічого з того, що буде посаджено, не потребує зміни форми за допомогою підрізування. Навпаки, все має виглядати навіть недбало: на лузі над травою повинні височіти квіти ромашки, конюшини та інших рослин, які здатні рости без догляду.

Зонування

Можна поділити територію на кілька зон. Найкращий варіант – поділ на 4 зони:

  • Одна парадна (тут мають бути квіти у горщиках чи діжках, в’їзд оформляється плиткою з поглибленнями, яка не заважає рости траві);
  • В іншій будуть фрукти;
  • Третя господарська;
  • А четверта призначена для дозвілля (тут має бути дерев’яна альтанка, краще розмістити її на околиці саду, а від інших зон відокремити аркою, прикрашеною кучерявими рослинами).

Для поділу зон можна використовувати чагарники чи квіти, висаджені їх межах.

Елементи дизайну

Наголосити на сільському стилі завжди зможуть дерев’яний колодязь і наповнена водою кадушка. Як правило, ці два об’єкти мають поруч один з одним. Вода з кадушки зазвичай використовується для поливу городніх рослин. Чудовим прикрасою ділянки стане маленьке штучне водоймище, яке рекомендується доповнити очеретом і лататтям. Поруч можна зробити фонтанчик, щоб вода з нього потрапляла у діжку. У зоні, призначеній для дозвілля, можна встановити дерев’яну гойдалку. Непогано виглядатимуть старі речі, які вже давно зіпсувалися, втратили свою актуальність і перестали виконувати основну функцію. Це можуть бути, наприклад, металеві відра, лійки та ін.

Відмінним рішенням стане розміщення дерев’яного колеса, бочки та інших предметів, що належать до сільського побуту. Можна поставити гарні фігурки з глини, наприклад, гномів. Одним із обов’язкових елементів у сільському стилі є город. Його можна уявити невеликими грядками зелені. Хорошим доповненням для них стануть настурція та календула. Рослини можна поєднувати по-різному.

Доріжка

На особливу увагу заслуговує доріжка. Її не слід робити прямою та акуратною. Ідеальний варіант – звивиста смужка з великою кількістю трави та рослин, що стелиться по поверхні. Для цього потрібно використовувати дерев’яний спил, камінь, плитку, щебінь чи граніт. Між елементами мають бути достатньої ширини проміжки, де й зростатиме трава.

Поради

  1. На поверхню дерев’яних конструкцій краще наносити білу фарбу. Тоді вони будуть добре контрастувати з яскравими рослинами.
  2. Інструменти, призначені для садових робіт, рекомендується показати як предмети мистецтва. І це насамперед стосується тих речей, які вже непридатні для використання за прямим призначенням: наприклад, зіпсовані граблі, вила, лопати. На них вже могли з’явитися іржаві плями, а це означає, що вони чудово підкреслять стиль кантрі, повідомивши ділянці ефект старовини.
  3. Хорошою прикрасою стануть кошики, що звисають, з декоративними рослинами. Дизайнери радять хоча б дві такі плетені ємності розмістити біля вхідних дверей.
  4. Криниця не обов’язково повинна бути дерев’яною. У дизайн чудово впишеться і кам’яна конструкція, але тільки матеріал необхідно використовувати натуральний, необроблений.
  5. Якщо зробити колодязь немає можливості, можна просто замінити його великою діжкою.
  6. Старі інструменти найкраще виглядатимуть у городній зоні.
  7. Головне в кантрі – створити ландшафт так, щоб він надавав заспокійливий вплив і радував душу своєю нехитрою.

Ландшафтний дизайн у стилі Модерн у Львові

Модерн – стиль, що відрізняється легкістю та легкістю. Він трохи піднесений і романтичний. Кожен елемент, що використовується для оформлення, повинен змушувати забувати про звичайну набридлу реальність і одним тільки своїм виглядом переносити в якийсь інший світ – абстрактний від дійсності. Безперечно, ландшафтний дизайн у стилі модерн підійде всім, хто любить політати у хмарах, насолоджуючись своїми мріями та мріями. У цьому він намагається передати динаміку форм, основою яких покладено природне начало. Велика кількість плавних ліній наближають сад до природного середовища. Але при цьому дизайнери завжди пам’ятають про практичні функції.

Ландшафтний дизайн Львів

Особливості

Головним елементом ландшафтного дизайну в стилі модерн стане сама житлова будівля, а прилеглий сад буде його продовженням. Іншими словами, кордон між будинком та прибудинковою територією стирається. При цьому обов’язковою умовою є контрастність. Втім, тут у пріоритеті не кольори, а форми. Рослинності відводиться роль другого плану, головний акцент ставиться на архітектурних конструкціях, що створюються переважно з дорогих матеріалів – тих, що мають природне походження.

Озеленення

У модерні застосовуються переважно кучеряві рослини, оскільки вони копіюють обриси основних елементів. І насамперед це стосується навіть не огорожі, а самої житлової будівлі. Опорами для рослин стануть перголи та арки, які краще виготовляти із кованого металу. Добре виглядатимуть чагарники, які цілий рік залишаються зеленими. Але тільки їх потрібно акуратно обрізати і надавати правильні форми (найчастіше їх роблять кубічними та кулястими). Квіти мають наголошувати на вишуканості. Можна використовувати троянди, лілії, хризантеми. Допускається застосування ароматичних рослин: тютюну, лаванди та ін.

Щодо дерев, то можна посадити вербу, ясен, клен, дуб. У продажу можна знайти зменшені сорти, які виводились спеціально для реалізації таких стилістичних концепцій. Головне правило – слід вибрати основну «солуючу» рослину, навколо якої будуть розміщуватись інші, менш примітні. При цьому додаткової рослинності не повинно бути надто багато. Її головне призначення – наголосити на унікальності основної складової ландшафтного дизайну. У ролі «солюючих» рослин найчастіше виступають дерева.

Архітектура

Для модерну дуже важливою є архітектура. З її допомогою прибудинкова територія набуває якоїсь дзеркальності. Це означає, що в кожній складовій дизайну можна побачити контури інших елементів.

Всі вуличні меблі повинні бути виконані з натуральних будматеріалів. Важливо також пам’ятати про те, що в ній повинні бути ковані елементи. Доріжки в саду розташовуються так, щоб їхня загальна схема відповідала рисам будинку. Іншими словами, має виникати враження, ніби житловий простір продовжується за межами самої будівлі. Чималу популярність у модерні сьогодні мають скульптури тварин та рослин. Головна умова – вони мають плавно вписуватись у загальне тло. Завжди важливо пам’ятати про головну мету модерну, якою є декоративність. Тому створення городу та зведення будівель господарського призначення тут буде просто недоречним.

Будинок – центральний елемент

Саме будинок повинен задавати настрій у дизайні та бути сполучною ланкою для всіх інших елементів. І щоб зробити садок продовженням будинку, необхідно застосовувати відкриті простори. При декоруванні основної будівлі часто використовується камінь. А ось металеві та скляні конструкції краще виключити або хоча б звести до мінімуму. Адже цих матеріалів у природі просто не існує. Найкращий варіант – будівництво будинку з урахуванням вимог стилю. Тобто у нього мають бути великі вікна, щоб приміщення вдень заливались сонячним світлом. А при фінішному облицюванні стін слід використовувати неяскраві кольори. У цьому випадку організація саду в стилі модерну буде значно спрощена.

Ставок

Оформлення в стилі, що потребує всього природного, не може обійтися без створення водойми. Найкраще підійде ставок з гладкою поверхнею, берегова лінія якого повторюватиме схему саду або його складових компонентів (наприклад, настилу). Можна зробити в ставку фонтани, а також прикрасити територію струмками, але вони не повинні бути помітними. При цьому слід подбати про те, щоб їхня форма повторювала контури інших елементів, присутніх на прибудинковій території.

Кольорова гама

Однією з головних характеристик модерну є спокій та розмитість кольорів. Головна ідея полягає в тому, що кольори лише доповнюють будинок. Для фону можна використовувати синій, білий та чорний. А коли потрібне створення контрасту, слід віддавати перевагу червоному та жовтому.

Ландшафтний дизайн у стилі Мінімалізм у Львові

Мінімалізм у дизайні та в інших областях сьогодні має велику популярність. Але тільки 100 років тому на рубежі століть він був своєрідним конструктивізмом, оскільки застосовувався переважно в архітектурних спорудах та творах художників; і лише згодом перейшов на оформлення прибудинкових територій. Ландшафтний дизайн у стилі мінімалізм – це насамперед лаконічність, цілісність композиції та гармонійність у поєднанні всіх складових.

Ландшафтний дизайн Львів

Спочатку (багато в чому за однією лише назвою) може здатися, що це дуже простий стиль, і великих зусиль при його використанні в оформленні прикладати не доведеться. Однак це хибне уявлення. Адже для створення саду в мінімалізм необхідно враховувати безліч нюансів.

Де краще застосовувати?

Сад у стилі мінімалізм буде доречний на території будь-якої площі. Але краще все ж таки він буде виглядати на невеликих ділянках. В цьому випадку не виникатиме відчуття порожнечі. Застосування прийомів мінімалізму допомагає зорово збільшити простір. Для цього потрібно лише відмовитися від непотрібних деталей.

Особливості

Однією з головних особливостей мінімалізму є необхідність строго зонувати територію. Головне, щоб ділянка була гармонійною. Для поділу ділянки на зони можна використовувати настили. Головна вимога – створення перепаду рівнів. Важливо також пам’ятати про геометрію. Це, звичайно, не означає, що кожен елемент повинен являти собою впізнавану геометричну фігуру. Необхідно лише подбати у тому, щоб вони мали чітко виражені кордону. Тобто плавні лінії тут неприйнятні.

Колірне оформлення

Однією з найважливіших відмінних рис мінімалізму є колірна гама. І йдеться не тільки про квіти доріжок, але також про забарвлення рослин, що висаджуються. Перевагу слід надавати світлим тонам. Рослини не повинні впадати у вічі. Можна вибрати, наприклад, світло-зелену траву, сріблясте забарвлення або світло-синю гаму хвойників. Яскравість, звичайно, також не можна виключати повністю. Але тут, відповідно до самої назви стилю, її має бути щонайменше (максимум допускається 10% яскравих об’єктів). При виборі рослинності слід звертати увагу до її форму. Бажано, щоб вона також відповідала стилю.

Будматеріали

Створюючи доріжки, можна використовувати різні будматеріали. Вони можуть бути дерев’яними, бетонними, металевими, цегляними, кам’яними. Але не потрібно намагатися робити ділянку надто різноманітною. Достатньо зупинити свій вибір на парі різновидів: наприклад, деревині та білому камені. Добре також поєднуються один з одним бетон та дерево. Важливо, щоб матеріали були фактурними. Основне завдання – виділення кожної лінії.

Прудик

Ні про який сад у мінімалістичному стилі не може бути й мови, якщо не планується створити на ділянці штучне водоймище. Але тільки тут також важливо пам’ятати загальне правило про геометричні форми. Чудернацтва бути не повинно. Безперечно, найкращими варіантами стануть чаші у формі кола, овалу, прямокутника.

Рослинність

Вибираючи рослинність для саду, необхідно знати міру. Недарма ж дизайн називається саме мінімалістичним. Яскравих кольорів має бути якнайменше. Переважно використовувати зеленувато-блакитну гаму. Оформлення квітників слід виконати в єдиній палітрі кольорів. Достатньо лише підібрати пару-трійку видів рослин. Хорошим варіантом стануть рожеві, жовті, бузкові квіти. Щоб пом’якшити кути мощення , можна застосувати чорнобривці, манжетки, примули. А для підкреслення перепадів висот садять чагарники, наприклад, форзиції.

Допускається додавання вертикального озеленення, але, знову ж таки, не варто цим зловживати. Живу огорожу можна зробити з усім добре знайомих рослин. З цим завданням чудово впораються плющ та виноград. А більш незвичайний варіант – посадка спеціального декоративного гарбуза.

Що стосується дерев, то в дизайн добре впишуться берези та верби. Також непоганим варіантом стане посадка ялівцю та туї. Важливо також пам’ятати і про траву. Всі, кому подобається традиційний зелений газон, повинні пам’ятати про те, що за ним доведеться доглядати. А ті, хто на це часу не має, можуть просто зробити гравійне відсипання.

Декор

У саду можна встановити незвичайні щаблі. Також у дизайн чудово впишуться різні дзеркала, освітлювальні прилади. Хорошими прикрасами саду стануть кулі з металу та валуни.

Великих успіхів у створенні ландшафтного дизайну в стилі Мінімалізм досягли японські фахівці. Щоб у цьому переконатись, досить просто поглянути на так звані сади каміння. Меблі, які встановлюються в саду, також повинні мати строгі геометричні форми, позбавлені плавних ліній. І кольори її, зрозуміло, не повинні бути яскравими. Переважно використовувати дерев’яні, кам’яні та металеві вироби.

Ландшафтний дизайн садової ділянки 6 соток у Львові

Подібний розмір ділянки є досить поширеним і звичним. Саме така площа стала стандартом, про який мріяли багато хто за часів Радянського Союзу. Однак на тлі сучасного розмаху такі невеликі шматочки землі здаються досить мізерними. Але не варто засмучуватися, адже грамотний ландшафтний дизайн садової ділянки 6 соток може стати панацеєю в питанні розміщення всіх необхідних деталей.

Ландшафтний дизайн Львів

Забрати зайве

Такого девізу необхідно дотримуватися, якщо площа ділянки невелика, а вмістити на ньому хочеться максимально можливу кількість необхідних деталей. Спочатку потрібно ретельно продумати, що саме варто облаштовувати. Варіантів кілька:

  1. Дитячий або ігровий майданчик. Буде невеликим, але затишним острівцем активної фізичної діяльності. Стане необхідним для сімей з дітьми, а також людей, які постійно займаються спортом. В інших ситуаціях таке виділення площі не стане в нагоді, і обрана зона простоюватиме без застосування.
  2. Зона відпочинку – лазня, мангал. Ці споруди, замислювані як стаціонарні, припускають дим у разі лазні водопровід і систему каналізації. Якщо у планах немає мрії про постійне використання таких будов, вони також навряд чи будуть потрібні. Також до зони відпочинку відносять альтанки, але їх також можна замінити відкритою верандою будинку.
  3. Будинок . Є необхідним елементом ділянки, проте його розташування також є важливим. Необхідно продумати максимально компактний варіант, можливо, зміцнити фундамент для надбудови другого поверху, якщо таке потрібно.
  4. Город . Вибирати, чи потрібна подібна зона, потрібно виходячи зі своїх захоплень. Іноді тяги до землеробства просто немає. У випадку, якщо господар ділянки – уважний аграрій, можливе облаштування кількох ярусів рослин, а також теплиць. Це стане не тільки приємним проведенням часу, але й додатково забезпечить свіжими овочами та фруктами, вирощеними з любов’ю.
  5. Паркувальний майданчик або гараж . Перед заснуванням такої зони потрібно розрахувати, скільки автомобілів ніжно постійно розміщувати на ділянці. Нерідко невеликої вимощеної області землі біля в’їзду буває достатньо. У разі потреби цілорічного укриття для машини, також можна розглянути навіс, який обійдеться дешевше.

Вибравши серед запропонованих кілька найважливіших зон, варто продумати їх розміщення відносно один одного.

Правила розміщення

Отже, в минулому пункті вже було обговорено кілька важливих моментів. Перший стосується диму та відведення води. Адже помилка в розміщенні мангалу призведе до постійного задимлення будинку, неприємного запаху гару та потемніння на текстильних деталях будинку. Другий важливий момент – дитячий майданчик та парковка. Нерідко обидві ці зони виявляються поруч, що небезпечно. Набагато простіше “заховати” зону для ігор у глибині, убезпечивши її огорожею зелені від сторонніх очей. А ось авто можна поставити біля воріт. Третьою дуже поширеною помилкою при розробці ландшафтного дизайну садової ділянки є неправильний вибір місця городу. Він не повинен розташовуватися в тіні будинку, але при цьому постійно перебувати на сонці рослинам також не рекомендується. Тому максимально комфортною стане зона, де є невеликі посадки дерев, у тому числі низькорослих. І звичайно, не варто забувати про поливання, яке можна організувати у вигляді автоматичного.

Скориставшись переліченими порадами, можна самостійно скласти ландшафтний дизайн садової ділянки. Проте якісніший результат вдасться отримати за участю фахівця у подібній галузі. Адже його досвід набагато більший, як і знання, уміння у питанні.

Поширені запитання

📚 Чи можна зробити дизайн без проекту?

На жаль, ні, тому що без проекту неможливо оцінити вартість, розрахувати обсяг матеріалів, кількість майданчиків, доріжок, площу газону, кількість посадок рослин та інше. Проект – це база, якась карта, на підставі якої ведуться всі розрахунки та витрати, вибудовується графік реалізації, запрошуються комерційні пропозиції у різних підрядників і т. д. Насамперед необхідно розробити саме проект, а потім потім складати список подальших дій.

🌎 Скільки часу займає підготовка проекту?

Однозначної відповіді немає – все залежить від особливостей ділянки, побажань замовника, сезону та іншого. Однак точно можна відзначити, що це складна робота, що вимагає багато часу на підрахунок всіх матеріалів, погодження з клієнтом, створення креслень та ескізів, уточнення всіх деталей і т. д. Для початку фахівець виїжджає на ділянку, оглядає її, проводить топографічну зйомку чого «накидається» зразковий план, який надалі змінюється та доповнюється. Загалом цей етап займе від 1 до 3 місяців.

🌎 А ви зможете зробити дизайн під ключ чи лише готуєте проект?

Звичайно, наша студія займається не лише розробкою планів та ескізів, ми виконуємо повний комплекс послуг із ландшафтного дизайну – від проекту до реалізації. Однак і після завершення не кидаємо своїх клієнтів – ви зможете замовити догляд за садом та звільнити себе від зайвого клопоту. Наші фахівці – професіонали, тому вам нема про що переживати: поллємо дерева, пострижемо чагарники і зробимо все необхідне в рамках супроводу.

🌎 Чи є гарантія на такі роботи?

Так, на всі послуги даємо гарантію протягом року. Якщо щось піде не так, відшкодуємо збитки – виправимо все за наш рахунок.