Реставрація дерев’яних дверей Львів – це часто єдиний вихід із ситуації, коли вироби необхідно повернути до їхнього початкового стану без великих витрат, і чудова альтернатива повній їхній заміні. Демонтаж старих дверей та придбання нових зазвичай набагато простіше, але якщо вони гармонійно вписуються в інтер’єр приміщення або становлять для своїх власників особливу цінність, підібрати аналог просто неможливо. В таких випадках лише якісна реставрація без істотних зусиль і дуже швидко дарує їм нове життя.

Принцип реставрації старих дверей практично незмінний незалежно від того, з якими прорізами належить працювати: міжкімнатні або вхідні. Різниця може з’явитися лише при наявності скляних вставок, які майстри видаляють перед самим першим етапом. Реставрації підлягають вироби як зі шпону, так і з дерев’яного масиву. На початковому етапі реставраційних робіт усі дерев’яні дверні отвори покриваються спеціальним лакофарбовим розчином. Це необхідно для захисту полотна. Старі шари покриття ретельно видаляються за допомогою теплового вентилятора, шліфувальної машини або спеціальної суміші, що змиває. Цей процес вимагає великої обережності та уважності, оскільки виріб не повинен бути пошкоджений інструментами або розчинником.

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Наступний етап робіт є оновленням дверного полотна. Особлива увага при відновленні приділяється нижній частині, так як вона є найслабшим місцем стандартних дверей з дерева. Усі виявлені дефекти ховаються за допомогою шпаклівки. Якщо якась частина виробу не підлягає ремонту, її можуть замінити новою із збереженням форми конструкції та її деталей. Коли реставрацію дерев’яних дверей  Львів закінчено, дерев’яне полотно шліфують. Шліфування теж можна розділити на два етапи: грубе очищення і більш ретельне. При грубому шліфуванні старі двері очищаються від найбільш явних вад. Потім слідує фінішне очищення за допомогою наждачного паперу з дрібним зерном. Шліфувальну машину не використовують, щоб не залишити на дереві подряпин, які можуть зіпсувати його зовнішній вигляд. Обробка дверей проводиться вручну та вимагає від майстрів особливих навичок та професіоналізму. Наприкінці шліфувальних робіт з виробів видаляється дерев’яний пил та інші забруднення.

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Останній етап – це фарбування дверей. Її виробляють як своїми руками, і спеціальним пультом. Вибір інструменту залежить від форми полотна і кількості складних деталей або ніш. Лакофарбовий матеріал не універсальний: він може відрізнятися залежно від породи деревини, що обробляється, або від умов експлуатації оновлених дверей. Перед фарбуванням вироби ґрунтують і ретельно просушують.

Так само здійснюємо реставрацію дверей з вивозом до нас в приміщення (бокс).

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Реставрація міжкімнатних дверей зі шпону Львів має свої нюанси, які потребують особливої ​​уваги. Для видалення старого покриття не користуються тепловими приладами, не рекомендується застосовувати наждачний папір з великим зерном, щоб уникнути пошкодження тонкої дерев’яної основи. Нанесення лакофарбового покриття допускається як ручне, і автоматизоване. Використовують і пензлики з валиками, і фарбопульти.

Фарбування дерев’яних дверей при реставраціі

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Використання натуральної деревини для виготовлення елементів декоративного оздоблення житла у всі часи вважалося ознакою відмінного смаку та спроможності господарів. Одним з таких елементів є, звичайно, двері, без яких не обходиться жоден будинок або квартира.

Завдяки природним властивостям деревини, такі двері не тільки красиві та оригінальні, але й набагато якісніші, ніж аналогічні, але з дешевших матеріалів. Так як деревина схильна до впливу різних не дуже сприятливих факторів (вологість, механічні впливи), то при її обробці необхідно дотримуватися всіх особливостей роботи з цим матеріалом. Сушкою і виготовленням готового дверного полотна вам, звичайно ж, займатися не доведеться, але подбати про те, щоб захистити свої двері від деформації і надати виробу декоративного вигляду, все ж таки. Якщо ви вирішили встановити нові дерев’яні двері або провести косметичний ремонт, необхідно провести фарбування дверей.

Для початку визначте для себе обсяг і складність майбутніх робіт: просто виконати фарбування нових дверей або оновити (реставрувати) раніше фарбовані двері? Температура повітря в приміщенні, де буде фарбування, повинна бути в межах 18-28 градусів, з вологістю не більше 80%. Температура лакофарбових матеріалів повинна бути такою ж, як і поверхня, що фарбується. Зніміть двері з петель і встановіть на підготовлену робочу поверхню під кутом 15-20 градусів. По можливості зніміть всю декоративну фурнітуру, вийміть скло або максимально захистіть його від фарби.

Реставрація старих дверей

 Підготовчі роботи

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Шліфування дерев’яних дверей

Видаліть старе покриття шліфувальною машиною або тепловентилятором. При використанні тепловентилятора утворюється значно менше пилу, тому що під впливом високої температури стара фарба просто надувається і її досить просто видалити шпателем, не дряпаючи і не роблячи вм’ятин на деревині. Незначні залишки фарби видаліть наждачним папером. Для усунення дефектів нанесіть шпаклівку по дереву, відтінок бажано підібрати під тон деревини, після чого провести повторне шліфування. Потім ретельно пропилососити та протерти вологою губкою або тканиною.

Фарбування

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Фарбування дерев’яних дверей

Застосовувати для фарбування фарбопульти досить важко в домашніх умовах. Цей спосіб вимагатиме від вас наявності великих площ та спеціального обладнання. Тому зазвичай використовують спосіб нанесення фарби (лаку) пензлем або валиком.

Щоб уникнути підтікання фарби, помістіть дверне полотно на горизонтальній поверхні. Попередньо загрунтуйте двері, для якісного та надійного прилипання фарби до деревини, і лише після цього можна приступати до фарбування.

Фарбування дверей ви можете зробити шляхом нанесення фарби (емалі) або лаку. Попередньо можна нанести тонуюче покриття (морилку) для того, щоб підкреслити деревну текстуру і виділити натуральний малюнок. Використання валика дозволить досягти більшої рівномірності шару фарби, що наноситься.

Спочатку фарбують фільонки та виступаючі елементи, потім фарбують саме дверне полотно. Після нанесення шару фарби необхідно дати дверям висохнути і тільки потім наносити повторний шар. Це запобігає появі пошкоджень і здуття на поверхні.

Фарбування нових дверей не має значних відмінностей від реставрації раніше пофарбованих, тільки виключає всі підготовчі роботи і дозволяє відразу ж розпочати нанесення лакофарбового покриття.

Основна відмінність фарбування зовнішніх дверей полягає у виборі лакофарбового складу. Фарби та лаки для зовнішніх робіт з властивостями низької водонепроникності роблять дверне полотно стійким до погодних явищ та коливань вологості, захищають від грибків (цвілі). Такі спеціальні та яхтні лакофарбові склади морозостійкі, витримують різні сезонні коливання та дозволяють виробу зберігати форму та зовнішній вигляд.

Вибір лакофарбового матеріалу

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Вибір лакофарбового матеріалу

Перед нанесенням на деревину лакофарбового складу, зверніть увагу на породу деревини, умови подальшого використання та сумісність нової та раніше нанесеної фарби. Вибраний лакофарбовий склад може бути прозорим чи ні. Прозорі лазурі та просочення містять добавки пігменту та підкреслюють природний малюнок деревини. Вибір непрозорих лакофарбових складів представлений фарбами на основі органічних розчинників та водно-дисперсними фарбами. Серед органічних складів більшою популярністю користуються алкідні, поліуретанові та акрилові склади. Вони прості у застосуванні, дають високу якість покриті. В даний час масляні фарби менш поширені, але в деяких випадках вони продовжують застосовуватися.

В основному двері з масиву дерева покривають лаками. Лакове покриття відіграє не тільки декоративну роль, але й значною мірою захищає від вологи при підвищеній вологості та пересиханні при нестачі вологи у повітрі. Лакове покриття є якісним завдяки своїй еластичності. Лакове покриття може бути глянцевим, напівглянцевим чи матовим.

Якщо вам необхідно вибрати ударостійкий лак з кристально прозорим покриттям без жовтизни, то зверніть увагу на нетоксичний (без запаху) водний лак. Його структура покриття, що самовирівнюється, виключає виникнення розводів, дає ідеальне фінішне покриття.

Акриловий лак сприяє захисту від ультрафіолетових випромінювань, не містить розчинників та придатний для будь-яких внутрішніх приміщень.

При бажанні можете вибрати масляну фарбу – це, мабуть, найпоширеніший і доступний у погляді вартості варіант. Олійне фарбування придатне і для внутрішніх, і для зовнішніх робіт, але вимагає обов’язкової попередньої ґрунтовки поверхні.

Сушіння пофарбованих дверей

Сушіння пофарбованого дверного полотна необхідно проводити за нормальної температури повітря, без різких коливань протягом часу, зазначеного виробником лакофарбового складу.

Роботи з фарбування дерев’яних дверей вимагають певних навичок, застосування певної техніки, дотримання всіх вимог під час роботи з деревом та лакофарбовими складами.

Методи реставрації дерев’яних дверей своїми руками

Дерево – надійний і міцний матеріал, хоч і поступається за деякими характеристиками металу. Саме з такої сировини найчастіше створюють двері – міжкімнатні та вхідні. Виробники дають гарантію на свою продукцію, у середньому – 10 років. Однак цей термін залежатиме від акуратності споживачів, а також дотримання умов експлуатації. У разі появи будь-яких дефектів, щоб відновити привабливий вигляд, потрібна реставрація дерев’яних дверей Львів. Розглянемо, як провести відновлення дверної конструкції.

Коли потрібна реставрація?

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Дерев’яна конструкція при всій своїй принаді може перестати подобатися власнику або ж на її поверхні виявляться істотні дефекти. У таких ситуаціях не потрібно придбати нові двері, тому що дерево легко реставрується. При цьому цілком під силу впоратися самостійно.

Випадки, коли потрібна реставрація міжкімнатних дерев’яних дверей:
  • на поверхні помітні сколи, тріщини, подряпини, порушена цілісність покриття;
  • на тлі обробки виділяються неестетичні плями;
  • область фільонок має тріщини;
  • поверхня потемніла;
  • втрачено зовнішній вигляд через зіпсовану обшивку;
  • якщо пошкоджені скляні та дзеркальні вставки, інші декоративні елементи;
  • і нарешті, якщо просто хочеться змін.

Якщо міжкімнатні або вхідні двері мають складний дизайн з декоративним різьбленням або іншими елементами, тоді краще звернутися до професійних майстрів з ремонту дерев’яних дверей, які зроблять роботи якісно та швидко. Інакше ви можете оновити самотужки, скориставшись нашими порадами.

Оновлення дверей своїми руками

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Цей процес не буде чимось складним, якщо діяти поетапно, озброїтись потрібними інструментами та матеріалами. Перед тим як відреставрувати дерев’яні міжкімнатні двері, треба зняти полотно, відкрутити замки та фурнітуру, покласти горизонтально, щоб було зручно працювати. І можна приступати до обробки. Весь процес складається з кількох етапів.

Видалення лакофарбового покриття

Як правило, дерев’яні двері покриті лаком, що захищає матеріал, перешкоджає впливу на поверхню різних факторів. Цей склад створює прозорий, блискучий шар, який дуже подобається. Але зняти його дуже складно. Тому, перед тим, як відреставрувати дерев’яні двері Львів, покриті лаком, потрібно придбати розчинник. Краще віддати перевагу складу, що знімає лак саме з дерева. Не беріть занадто агресивний засіб, який може розмазати оздоблення по дереву. Працюйте по фрагментах, дійте дуже обережно, не перестарайтеся з кількістю розчинника.

Також одним із найпопулярніших оздоблювальних матеріалів для дерев’яних полотен є фарба. Іноді вона нанесена на кілька шарів, і тут треба діяти акуратно. Найпростіше позбавитися покриття за допомогою розчинника. Тільки, на відміну від попереднього способу, вам потрібно купити склад саме для фарби, причому врахувати її тип. Наносячи розчинник, обов’язково працюйте в рукавичках та захисній масці.

Інший спосіб позбавлення лаку – механічний. Вам знадобиться ніж, стамеска чи скребок. Ці інструменти допоможуть підчепити шар фарби і видалити його. Роботу потрібно робити дуже обережно, щоб не зачепити деревину. Підійде і шліфувальна машинка, і простий наждачний папір.

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Крім механічного та хімічного способу зняття фарби, існує також термічний. Але перед тим, як реставрувати дерев’яні двері Львів, вам знадобиться придбати будівельний фен або паяльну лампу. Ці інструменти нагрівають фарбу, після чого вона легко видаляється.

Вирівнювання поверхні

Коли лак або фарба видалені, поверхню потрібно зробити максимально рівною, щоб зробити якісне оновлення полотна. Для створення гладкої поверхні вам знадобиться наждачний папір із великим зерном, а також шліфувальна машинка.

Дія починається з використання великої шкірки. Рухатися треба за напрямом деревних волокон. Далі, міняємо її на наждачний папір з дрібним зерном, проходимося по поверхні ще раз, особливу увагу приділяючи декору. Тепер приступаємо до використання шліфувальної машинки, яка швидко виправить усі нерівності.

Усунення дефектів

Шліфувальна машинка не вирішить проблему тріщин та сколів. Для їхньої ліквідації знадобляться акрилові шпаклівки, призначені для деревини. Підберіть склад потрібного кольору.

Якщо на поверхні дерева є дрібні подряпини, які особливо не видно, але все одно вас бентежать, можна зафарбувати їх меблевим коректором, підібравши відповідний відтінок. Глибокі відколи можна заповнити меблевим воском.

Якщо ви помітили на полотні або коробці цвіль, або гнильні ділянки, то перед тим, як відреставрувати старі дерев’яні двері, їх потрібно позбутися. За допомогою ножа або рубанка необхідно зняти пошкоджений шар дерева, доки не буде повністю видалено зіпсований шматочок. Тепер це місце потрібно вирівняти з рештою поверхні. Для цього підійде шпаклівка та тирса, змішані з клеєм.

Поверхня дверей може бути позначена різними плямами. Не варто боятися, що з ними не впораєтеся. Насправді, вони дуже легко видаляються засобами для виведення плям для меблів. Просто нанесіть невелику кількість засобу на серветку і потріть ділянку. Через хвилину пляма має зникнути.

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Фінальний етап

Після того, як поверхня готова до нанесення фінального покриття, потрібно визначити його вигляд. Традиційно дерев’яні двері обробляють лаком, фарбою чи морилкою. Найкраще виконувати роботу на вулиці, якщо є така можливість. На свіжому повітрі вам не завадить запах, та й не буде боязні щось забруднити. Працюйте в рукавичках та захисній масці.

Фарбування конструкції проводиться за допомогою фарбопульта або кисті. Перший інструмент підходить для нанесення фарби на рівну рівну поверхню. А ось, якщо полотно має вигини, декоративні рельєфи, тоді для реставрації дверей з дерева краще скористатися пензлем.

Покрокове фарбування дверей:

  • Якщо фарба занадто густа, її треба розбавити відповідно до інструкції.
  • Потім суміш поміщається в фарбопульти або ємність, куди зручно макати кисть.
  • Спочатку потрібно нанести матеріал на тестову дошку, щоб зрозуміти, як він поводиться, наскільки склад відповідає вашим вимогам до густоти та відтінку. Особливо, якщо ви вперше працюєте фарбопультом.
  • Пензлем наносимо фарбу зверху вниз, рухаючись зліва направо. Краскопульт повинен знаходитись на відстані 35 см від поверхні. Обробка проводиться короткими розпорошеннями.
  • Коли вся поверхня покрита фарбою, потрібно почекати, поки висохне перший шар, після чого приступати до другого.

Реставруємо дверну коробку

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Оскільки полотно тримається в коробці, неможливо зробити реставрацію дерев’яних дверей Львів у квартирі, забувши про останню. З коробкою необхідно зробити ті ж маніпуляції, що і з дверима. Спочатку видаляємо лакофарбові матеріали, потім вирівнюємо поверхню. Далі маскуємо сколи, щілини та подряпини, після чого покриваємо виріб тим же фінальним оздобленням, що й полотно.

Обшивка дерев’яних дверей

Реставрація дерев'яних дверей Львів

Щоб швидко оновити виріб, можна вдатися до його обшивки. Як виробити реставрацію старих дерев’яних дверей Львів даним методом? Для цього підходять різні матеріали, але найпростіше взяти МДФ або ламіновану ДСП. Такий спосіб є найменш витратним за часом та матеріальними ресурсами.

Оздоблення проводиться панелями, товщина яких не повинна перевищувати 0,8 см. Роботи з обшивки, як завжди, починаються зі зняття дверей з петель та розміщення на рівній поверхні. Тепер слід вирізати панелі за розміром дверей. Зважте на важливий нюанс: у плитах ДСП або МДФ потрібно не забути зробити отвори для замка та ручки.

Процес обшивки дверей:

  • Перед тим як відреставрувати дерев’яні двері Львів, полотно слід очистити від старого оздоблювального шару.
  • Далі, поверхня вирівнюється та шліфується.
  • Тепер потрібно нанести рідкі цвяхи – по периметру та дві діагоналі від кутів через центр.
  • На наступному етапі на клейкий шар необхідно покласти оздоблювальну панель і притиснути щільно.
  • Для якісного приклеювання поверх плити потрібно покласти вантаж і залишити на добу.
  • Коли одна сторона з оздобленням висохла, приступайте до обробки другої. Робота провадиться за описаною раніше схемою.

Після реставрації дерев’яних дверей Львів залишається тільки помістити всю фурнітуру назад. Як декор на поверхню можна нанести ламіновану плівку або фарбу для деревини. Лакофарбовим складом панелі обробляються ще до того, як буде встановлена ​​фурнітура. Плівку ж прикріпити ще простіше: вона розкладається на поверхні дверей, після чого по ній потрібно пройтися гарячою праскою, і тоді вона приклеїться.

Реставрацію вхідних дверей із масиву сосни можна провести за допомогою обшивки дерматином. Потрібно відрізати шматок поролону, що відповідає розмірам полотна, а також дерматину, який буде трохи більшим. Поролон кладуть на двері, зверху розташовують дерматин, повертаючи його краї так, щоб він зайшов під поролон. Через кожні 10 см за периметром слід зафіксувати оббивку невеликими цвяхами. Посередині вона також закріплюється. Багато хто створює справжні візерунки. Також не забудьте про отвори для фурнітури.

Ми розповіли вам про те, як можна просто і менш витратно реставрувати полотно та дверну коробку самотужки. Цей процес не викличе складнощів у тих, хто хоч раз тримав у руках пензлик, молоток, стамеску та наждачний папір. Головне, діяти поетапно, не забуваючи про послідовність дій. Оновлення конструкції власними силами дозволить створити справді оригінальний і гарний виріб, який не матиме аналогів.