Термін служби кондиціонера

На жаль, навіть найякісніший і досконалий пристрій має кінцевий термін служби. Правда, магія тривалих термінів експлуатації на наших співвітчизників ще діє безвідмовно. Адже бігають ще по дорогах «Перемоги» і прекрасно показують старовинні чорно-білі телевізори «Рекорд-64». Але це скоріше виключення, що підтверджують тезу про тлінність всього земного.

Термін служби кондиціонера

Спочатку термін служби кондиціонера для наших умов визначався приблизно в 8-12 років, варіювався він в залежності від виробника, потужності і т.д. Причому, ніяких особливих досліджень при визначення терміну життя такого пристрою, природно, ніхто не проводив. Просто виходили з того, що в більш спекотних країнах, де кліматична установка працює практично цілодобово весь рік, вона не витримує більше 6, від сили 8 років. У наших умовах кондиціонеру покладено цілком прийнятний «графік роботи» – в офісі він повинен «працювати» 8 годин. Ну, нехай працівники часом затримуються, забуваючи про КЗпП, але цілодобово працювати його змушувати не будуть. У побуті теж цілодобова експлуатація кондиціонера зазвичай не практикується. А з вересня по травень кондиціонер і зовсім не діє. Природно, варварів, які намагаються при морозі опалювати квартиру, ганяючи кондиціонер, в розрахунок брати не варто. При сильному морозі можна топити буржуйку грошовими пачками, що теж, погодьтеся, не найкраще рішення, як і використовувати в якості грубки кондиціонер.

Здавалося б, в наших ощадних для кондиціонера умовах служити йому і служити. Але, на жаль, виходять рідні з ладу дуже швидко. Брак? Ні, наша недбалість. Або, так званий, горезвісний «людський фактор».

Перш за все, підбирати кондиціонер необхідно під конкретне приміщення, враховуючи і його розміри, і наявність всілякого обладнання, і орієнтацію всіх вікон, і площу їх скління, і наявні меблі (полиці, шафи, стелажі та ін.), І кількість співробітників в кімнаті, і … Лише врахувавши всі ці «і» можна вибрати необхідний кондиціонер, потужності якого буде достатньо для нормальної ефективності при роботі в номінальному режимі. При малій потужності, прагнучи досягти бажаного результату, ми надмірно гвалтуємо пристрій підвищеними режимами, виводячи його з ладу. Саме тому варто запросити менеджера компанії, здатного врахувати всі нюанси, підбираючи для Вас кондиціонер. Ніякі «заочні» розрахунки з телефонними консультаціями не допоможуть. Крім того, багато що залежить від того, наскільки раціонально і грамотно розміщено все обладнання. У солідних фірмах такий візит менеджера безкоштовний, так що відмовлятися від нього немає причин. Визначити, як будуть прокладені всі комунікації, де потрібно розмістити блоки, який обсяг робіт належить і які комплектуючі будуть потрібні можна лише на місці. Але такий візит стане першим кроком до «довгожительства» кондиціонера.

Термін служби кондиціонера Наступним кроком стане якісний монтаж. Врахуйте відразу, що гарантія надається саме компанією, яка виконувала установку системи. Сьогодні в містах багато «широкопрофільних умільців», злітаються з усіх точок колишнього Союзу. Вони готові братися за абсолютно будь-яку роботу, маючи в своєму розпорядженні ножівку, пасатижи і викрутку. Молоток можуть попросити у господаря. А якщо відкинути жарти, то ось такі умільці і є головними «вбивцями кондиціонерів». Адже мізерна стружка, що потрапила в систему виливається в ремонт вартістю в кілька сотень аж ніяк не «умовних» зелених одиниць. І гарантію після такого монтажу Ви втратите точно. Тому набагато економніше буде заплатити надійній фірмі, фахівці якої мають у своєму розпорядженні необхідні інструменти (до речі, дуже складні і дорогі), досвідм і почуття відповідальності. А кондиціонер віддячить Вам за це довгою службою.

Термін служби кондиціонера Проводити сервісне обслуговування побутових приладів ми не звикли. Телевізор «зустрічається з майстром» тільки після поломки. Приблизно так само йде і з будь-якими іншими приладами. Але ось кондиціонер доведеться обслуговувати досить регулярно. Звичайно, якщо Ви не збираєтеся незабаром поміняти його. Наприклад, очищення фільтрів можна (і потрібно) регулярно виконувати самостійно. А ось перевірка кількості фреону господареві не під силу. Точно так же майстер повинен перевіряти регулярно і герметичність системи. А також проводити деякі інші роботи.

Пам’ятайте, що причиною «передчасної кончини» практично всіх кондиціонерів стає непрофесійний монтаж системи і недбалий догляд за нею при експлуатації. Важко навіть підрахувати точно, скільки кондиціонерів «вбили» наші звичні тополі, щедро виробляють забиваючий решітки пух, а також самий банальний побутовий пил, не видалений вчасно з фільтра.

Але ж все так просто …